Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Jak převést staré Dolby Surround do nějakého současného formátu

Neregistrovaný (0)|13.1.2017 19:35
Tazatel: Petr Maček

Znění dotazu: Mám nějaké staré nahrávky ve starém formátu Dolby Surround a Dolby Surround pro logic, který fungoval tak, že do dvou kanálů se kódovaly další kanály (Zadní) Dnes mě to už nic nepřehraje a interpretuje to tyto nahrávky jako stereo.
Existuje něco čím bych tyto staré nahrávky mohl převést do dolby digital nebo DTS? Nebo prostě do něčeho co bude ve výsledku hrát tak aby to neslo původní prostorovou informaci? Googlil jsem ale na nic jsem nepřišel.Díky za rady a nápady.
StD (8612)|13.1.2017 19:55
"Nahrávky" uložené na čem/kde/v jakém tvaru??? Není to ještě [HL]CC[/HL] (CompactCassette)?
Neregistrovaný (0)|14.1.2017 11:41
Jedná se o mp3 grabnuté z CD se zvuky přírody. Tyto CD byly jedny z prvních a posledních v tomto formátu.
StD (8612)|14.1.2017 12:08
Pak není nic jednoduššího než to otevřít v Adobe Auditionu (nebo ekvivalentu), přeuložit jako PCM/WAV a vykopírovat si tu třetí (prostorovou stopu) s patřičným útlumem a poté to "smontovat" do AC3 ve starém dobrém SoftEncode. Ono to tak ale funguje i s jednoduchým převodem (jen 2 kanálů, tak to dělám u filmových tracků), ale musíš to pak poslouchat pouze na PC s patřičným Dolby dekodérem. Pošle to správně jen na L, P a Surround (subwoofer). Úplně stejně by měly fungovat i ty Mpétrojky kódované v režimu MP3Pro (JointStereo). Otázkou je, na čem to chceš přehrávat.

Edito: P.S. to tvé "grabnuté" = zkopírované z CD, tedy už to v tom PCM/WAVu bylo...
Neregistrovaný (0)|14.1.2017 12:59
Já používám Sony Vegas.
Nevím, jak z toho ty další stopy získat. Vegas nepozná, že se jedná o Dolby Surround nebo Dolby surround Pro Logic a interpretuje to jako stereo.
Poslouchat to budu na PC co mám trvale propojené s TV a domácím kinem.
Taky to chci použít jako ruchy do 5.1 zvuku videa z dovolené.
Jasně.. Člověk by tam mohl u těch zvuků přírody hodit prostě zvuk z jiné části nahrávky a bylo by. Ale stejně bych se takovou věc rád naučil a pochopil ji. Kromě toho mám i takové CD s hudbou a tam se prostě ten zadní kanál dodržet musí.
Prostě bych tam ten zadní kanál chtěl takový jaký ho původně udělal tvůrce CD.
vivid.sk (11472)|14.1.2017 13:11
[QUOTE=;527359]Dnes mě to už nic nepřehraje[/QUOTE]
Prehras to tak ako v PC (cez directtshow filtre napriklad: ffdshow audio; AC3 filter; staci nastavit mixer). Pripadne audio dekoduje (a upmixuje) kazdy jeden AVR (staci aktivovat adekvaltny DSP).

Co sa tyka transkodovania do plnohodnotnych (diskretnych) kanalov, skusil by som pozriet na stary BeSweet (enkoderi z cias "GordianKnot" ho urcite poznaju), pripadne vyuzit moznosti ffdshow audio decodera, tu mas aj postup.
StD (8612)|14.1.2017 13:24
Jj BeSweet to tam má dokonce v profilech konverze přednastavené... Ach ta skleroza! Zase něco "nového" dnes objevím k obědu v ledničce...