Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolveo Android box H8

Foolproof (2713)|13.1.2017 18:31
S nástupem HEVC , VP9, 4k atd. jsem se dostal se svou Dune BDPrime 3 do závětří multimédií. k tomu mi klekl satelit, řekl jsem si asi v září, že zabiji několik much jednou ranou a zvolil jsem zase Linux, VU+ Solo 4k. Po několika měsících updatů, upgradů, stovkách restartů Enigmy jsem se od výrobce dozvěděl, že bude podporovat jen ty formáty, které jsou "satelitní", a ty modernější budou jenom na UNO a Ultimo.
O Vánocích jsem manželce koupil tablet, nějaký Asus s Androidem 6 a z hrůzou jsem zjistil, že na tom naprosto všecko funguje na první ťuknutí, nic se nevěší nerestartuje atd. Když ani včerejší update image u satelitu nepřinesl vůbec nic zásadního, vytáhl jsem platební kartu a koupil

EVOLVEO ANDROID BOX H8 Octa Core multimediální centrum,

pro které jsem si dovolil založit tento thread.

umí to kromě jiného

• VP9-10 Profile-2 až do 4Kx2K@60fps
• H.265 HEVC MP-10@L5.1 až do 4Kx2K@60fps
• H.264 AVC HP@L5.1 až do 4Kx2K@30fps
• H.264 MVC až do 1080p@60fps
• MPEG-4 ASP@L5 až do 1080P@60fps (ISO-14496)
• WMV/VC-1 SP/MP/AP až do 1080P@60fps
• AVS-P16 (AVS+)/AVS-P2 až do 1080p@60fps
• MPEG-2 MP/HL až do 1080p@60fps
• RealVideo 8/9/10 až do 1080p@60fps
• OpenGL ES 3.1/2.0/1.1, Open CL 1.1/1.2, DirectX 11
• MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, FLAC a další
• MKV, AVI, WMV, MOV a další
• JPEG, BMP, GIF a další

Doufám, že nebudu tak zklamán jako u Linuxu.

Pravděpodobně budu používat i Kodi atp. tak bych uvítal, kdyby mi místní znalci občas s něčím pomohli. V pondělí to snad dovezou, jak to zprovozním, dám první dojmy.

Díky za reakce.
zekon666 (9)|14.1.2017 18:23
Čau, tak otestuj a napiš :)
Po zkušenosti se Zidoo X9S mám z android systému s KODI strach a tohle mě zaujalo že bych to ještě jednou riskl :)
Foolproof (2713)|14.1.2017 19:59
Ráno to dovezli...

Kodi je nejslabší článek celého stroje, zatím...
Nainstaloval jsem MXPlayerPro a kodeky od vývojářů, vše jede naprosto bez chyby i zvuky 7.1 jako DTS HDMA a DOlby Digital TrueHD, dokonce přehrál MOV z Sony kamery ,který je 444.
Vzorek v příloze (více než 4k) downmixovaně přehrál taky.

Co se mi líbí
- automaticky přepne TV do formátu, ve kterém je klip, týká se 24 fps
- hraje ISO BluRay s menu
- lze tam nastavit tkzv. hluboké barvy, obraz vypadá jak HDR
- je to dost rychlé i boot je pod 20 sec.
- vše co jsem se naučil na mobilu se zde uplatní
- přímo na ovladači je tlačítko přepínaní DO - jako myš, velmi praktické

Testuji zatím jen několik hodin

KOdi - funguje Sosáč, CSFD plugin, multitasking s Androidem, aplikace se chovají jako by byly pluginy, jede streaming z Webshare, YouTube atd.

Ale i když mám nastavenou kompatibilitu s DTS,Dolby Digital a navíc povolen průchod signálu, leze z toho pouze PCM, to musím ještě nastudovat, některé 4K cukají, MXPlayer je o 6 tříd lepší. KNihovna funguje perfektně, jede tam samba, vše na síti, na NAS je k dispozici na klik.

První dojmy dobré, linuxová Enigma je na toto mnohem slabší...

Uvidíme.
snap039.jpg
vivid.sk (11472)|14.1.2017 20:51
[QUOTE=Foolproof;527399] automaticky přepne TV do formátu, ve kterém je klip, týká se 24 fps [/QUOTE]
Tak konecne nieco pozitivne. Toto je celkova slabina podobnych pristrojov (nikto nechce 24p,25p, ci 50p videa sledovat pri 60Hz refreshi, aj ked uznavam, ze to bude urcitej casti populacie celkom jedno).
Tato info sa tyka priamo KODI, vie to prepinat aj na ine FPS (teda medzi vymenovanymi fps)?

Skus pripadne SPMC.


Nieje problem s audiom? (mp2/mp3/aac/ogg -> decoding na PCM; ostatne passthru).... vsetko OK?
zekon666 (9)|15.1.2017 11:44
Tak s přepínámím obrazu jsem neměl nikdy problém, zatím jsem na 4tém MPC teď Mede8er a v poho.
Ale KODI byl důvod proč šel Zidoo pryč. To je otřesný systém a jak píšeš, zvuk tam dostat ven, problém. Obraz nebyl plynulý, navíc divný. Přímo přes android v poho.
Co 5GHz wifi? Otestuješ? To na Zidoo nejede, páč se zapomněli zmínit v popisu že nepodporuje evropu.
Další problémy byly hlavně se sítí, vůbec jsem to nedostal do sítě. Z něj jsem vše viděl ale X9S jsem nikdy neviděl a nepřipojil.
H265 videa se neukládaly pozice
Po vypnutí si to nepamatovalo vůbec žádné pozice a často se mazalo nastavení
IPTV v KODI bez šance.
Bodlo by zkusit 4K, prý jsou to velmi často lži a ty přehrávače buď v tom nejedou vůbec nebo s bitrate na úrovni DVD. BD remux pak nejede plynule.

Díky
Foolproof (2713)|15.1.2017 12:42
Tak pánové výsledky nočního testování ( do 4 ráno)

1. Nastavil jsem receiver Yamaha tak, aby na displayi zobrazoval formáty co přehrává.
2. Díky tomu, jsem musel vyřadit mnou vychvalovaný MXPlayer, lezlo z něj PCM a pouze stereo, v prvotním nadšení jsem si toho nevšiml. Na domovské stránce i na XDA píší, že bohužel (not yet) neumí průchod audio signálu.
3. Nainstaloval jsem ESFile manager a jejich player (ESPlayer) je toho schopný, ale ještě musím vše prověřit, byl jsem unavený.Další 2 playery od Evolve to zvládají také, ale nemají přístup na síŤ, pouze lokal a USB, smůla.
3. Kodi 16.1 Jarvis, které bylo jakési koktavé jsem vysmahl, a nahrál jsem vývojářskou verzi 17 RC3. Velmi dobré menu (základní skin) a BEZCHYBNÉ přehrávání čehokoliv, VP8,VP9,HEVC vše v 4K, včetně nižších formátů.
4. Zvuk je v Androidu asi oříšek, Google má AAC a o nic jiného se nestará a asi je to poznat. Nastavil jsem v expertu "Umožnit průchod audia", tím pádem se objeví další možnosti nastavení - "Kompatibilita s DD,DD+,DTS,DTSMA" vše jsem nastavil na ano a leze z toho kromě AC3 5.1 pouze PCM nebo ticho i když mám nastaven počet kanálů na 7.1 tak z toho leze 5.1. Zajímavé je to, že o Dolby Digital TrueHD tam není snad zmínka a to jede. Nastavení zařízení je vyšeděné, je tam jakýsi Android, nelze to měnit. Budu se muset podívat po forech.
DOPORUCUJI - když Kodi tak 17 !!!!!!!
5. PVR Enigma jsem nerozchodil, zkusím DreamEPG, ten mi na tabletu jede super, mám strach, že to bude chtít Wifi, já mám giga drát.
-----------
Jinakk k dotazům

Wifi neodzkouším, nemám jak, jsem na VDSL.
K IPTV (přes providera) nemám možnost zkusit, pouze webTV, ta na Kodi 16 jela, nyní nevím.
4K z YT jede 4K, to garantuji, tam je datový tok nic moc, takže to zvládá, ostatní zatím nevím
I když mám nastaveno v Kodi "Přepínat frekvenci monitoru podle filmu", mám pocit, že to nedělá, musím ověřit, systemové playery to dělají na 100%, TV to oznámí, zapl jsem si to.
--------------
To vivid,sk

Nevím, co je to SPMC, stydím se.

to be continued......
Foolproof (2713)|15.1.2017 17:29
Tak už jsem našel a nainstaloval SPMC. Lze tam na rozdíl od originálního Kodi nastavit zařízení pro přehrávání zvuku, jsou 3

Android PCM
Android passtrough IEC
Android passtrough RAW

už jsem se radoval, protože ta poslední možnost to je to co chci, trochu mě mátl popis, ve kterém se hovoří o "nastavení, aby to hrálo jako např. MP3", další nastavení není.
Nechť se tam pustí cokoliv. leze z toho PCM, jako z MP3, změna nastavení nemění nic.
Nelze to ovládat pomocí DO, tak jsem to vzdal.

Kodi 17 hraje pouze DD a to maximálně 5.1, ostatní ne. Pokud dám tkzv. pevné nasatavení, objeví se další menu a to omezení vzorkování, je tam dokonce 192, ale žádně hodnota 44,48,96 atd. neumožní nastavit passtrough. Navíc jsem z hrůzou zjistil, že není možné (OPRAVDU) vybrat si u videa zvukovou stopu nebo titulky.
Nebo jsem na to nepřišel jak. Většinu filmů mám dvojjazyčných orig+ cz, i s titulky, které jsou samo dvojí, překlad nebo částečné.

Kodi je dobré fakt jenom na ten internet asi, nejvíc jsem studoval forum k NvidiaShield, taky Android, moderátor tam pláče, že má (at least 5 posts a day on audio passthrough issues), ale že oni s vývojáři Kodi prostě nespolupracují, a že je to hlavně na hry, čímž způsobil menší protesty.
------------
Player v Evolve, nativní, přehraje všecko, pouze audio výstup je maximálně 5.1, což mě trochu mrzí protože mám doma ještě historickou Dune BDPrime 3, která zvládá 7.1 naprosto v pohodě, ale bohužel čip neumí HEVC,VP9,kontejnery WEBM,FLV o 4k nemluvě a poslední upgrade fware byl na jaře 2015. Několik ruských fanatiků se tím ještě sice zabývá, ale je to dead. Není to až takový handicap, aby člověk oceníl 7.1 musí to být velmi dobře uděláno, ale moc toho není, česky vůbec.

------------
Takže pohledám něco jako knihovnu pro Android, nahradit Kodi nebo doufat, že se stane zázrak s Enigmou.
vivid.sk (11472)|15.1.2017 20:43
Tak po uvodnom nadseni opat rovnake vysledky ako tu. Chlapik testuje android boxy a napise vysledky v stave, ktory je akceptovatelny do tej miery, ze si podla toho vies vybrat konkretny box. Paradoxne sa casto opakuje problem pri Dolby Digital: Dolby Digital 5.1 Audio OK but video not smooth. Comu celkom nechapem, passthru ako passthru. Evidentne asi nie.

Problemy, ktore sme pod x86 CPU neriesili uz dlhe roky a defacto neexistovali v takomto rozsahu sa tu opakuju a riesia neustale, co je vcelku iritujuce (hlavne ak niekto da na MMC nalepku 4K. Ze MMC korektne neprehra DD s H264 sa uz prilis nechvalia - co je dnes absolutne vacsinovy zdroj videi spolu s tymi, ktore maju audio v DTS).

Preco KODI (SPMC) a nie ostatne playere?

Kodi ma dnes vybudovanu infrastukturu doplnkov, ktore vytvaraju a updatuju tisicky developerov, cez ich doplnky sa da dostat k archivom televizii, streamovat IPTV, streamovat z Enigma2 DVB-S STB, automaticky stiahnut titulky (... skoro cokolvek). Kodi ma perfektny android remote (YATSE), ktory je vysoko navykovy a plne spolupracuje s DLNA, takze akykolvek obsah sa da prehrat z/do KODI elegantne (a hlavne funkcne). Preto v principe staci, aby KODI len korektne prehravalo zdroje videa, fungoval passthru tak, ako na inych platformach, o vsetko ostatne sa postaraju doplnky.
Foolproof (2713)|16.1.2017 13:08
Bohužel.
Dne 15.11 2008 jsem zde
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18193-XBMC-KODI-mozna-nejlepsi-Media-centrum-software-pro-HTPC?p=204481&viewfull=1#post204481

vyslovil pochybnosti o Kodi, uplynulo 8 let, zkoušel jsem Kodi v Enigmě, slabota, nyní Android, verze 17 má opravdu dobré zpracování knihovny, což je na výbornou, ale u audia dost zaostává.
Asi je to tím, že strejda Google je zaměřen na různé placky, ke kterým jsou maximálně sluchátka, takže stereo PCM výstup vlastně vyhovuje. No a dobrovolníci makající mimo firemní stáj asi možná nestačí.
Dovolil jsem si vypůjčit tabulku z odkazu od vivid.sk a upravit na Evolve, je to víceméně shodné.

Jako player byl použit MXMediaPlayerPro v default nastavení - nedomluvil jsem se nějak s HW+ dekodery.....
Sealex (290)|16.1.2017 13:22
Foolproof: I u androidu záleží na HW a podpoře výrobce. Např. pro Nvidia Shield Android TV si můžeš do všech polí tvé tabulky doplnit OK ;-)
vivid.sk (11472)|16.1.2017 13:36
KODI na svojom webe hlada hlavneho developera pre android. Predpokladam, ze to suvisi s odchodom jedneho z nich a jeho vlastnym forkom (SPMC).
Uvidime, co prinesie buducnost.
Ulrico (80)|16.1.2017 16:37
Foolproof:
Zdravím, rád bych se zeptal, zda nativní Player v Evolveo umí přehrávat filmy ze síťového disku (NAS) přes DLNA.

Chci si nějaké multimed. centrum pořídit a kladu si otázku, zda mi Evolveo přinese něco navíc oproti levnějším Android boxům prodávaných v Číně.
vivid.sk (11472)|16.1.2017 16:45
Ulrico> NAS ti predpokladam ponukne nazdielane kompletne zlozky cez CIFS/SMB, aky mas dovod preferovat (okliestene) DLNA?
Rozsirim teda povodnu otazku, aka je moznost prehratelnosti videi z externych zdrojov (CIFS/SMB, DLNA/UPnP, NFS, ...)
Foolproof (2713)|16.1.2017 17:38
Jsou 2 možnosti

1. Použít Kodi, tam funguje SMB na 1000 %, je naprosto jedno, kde se soubor nachází, na mé giga síti jede i 4k
2. Použít nativní Android playery.
- video player Evolve
- media player Evolve

Ani jeden z těchto playerů se nepodívá do sítě, tedy umí hrát jen lokální soubory.

- použít jiný android player

ESFile manager pro si nainstaluje vlastní player, hraje dobře, ale má-li např. soubor koncovku TS, tak ji debil napřed stahuje na lokal.
MXPlayerPro - hraje asi nejlépe, snadno jdou měnit audia a titulky, ale nějak si nevzpomínám, jestli jde i na síť přímo
VLC starý harcovník, nerozumí si ale s DD atd.
KMplayer - vyhozen pro nespokojenost
BSPlayer - vyhozen, neumí AC3 z licenčních důvodů
je toho více, ale ty jsem zkoušel jen na tabletu, zde ne
Zkrátím to

Drtivá většina starších titulů fachá přes Kodi, mám většinu AC3 5.1 a to zmákne průchodem.

Ostatní např. s DTS HDMA 7.1 přehrávám šalamounsky - použiji Total Commander (jako stařík s ním umím) vybavený LAN pluginem, podržím déle tl. OK (jako kontext povel) dám přehrát na popředí, dostanu nabídku všech playerů, které se nacházejí v systemu a zvolím si - nejčastěji MXPlayer, ale je to naprosto jedno.
Vůbec nezáleží na tom, kde se soubor nachází, na NAS mám 4 disky, v PC 2, ve VUSolo4k HDD + USB, hraje to okamžitě.

Závěr - přes SMB to jede

CIFS v Androidu asi není, nevím, lze spustit i různé WEBDAV a co já vím ještě, tomu ale nerozumím, takže zatím nezkouším

Má to i DLNA browser, kupodivu přes něj vše funguje, ale moc jsem to netestoval.
Foolproof (2713)|16.1.2017 17:49
[QUOTE=Sealex;527460]Foolproof: I u androidu záleží na HW a podpoře výrobce. Např. pro Nvidia Shield Android TV si můžeš do všech polí tvé tabulky doplnit OK ;-)[/QUOTE]

No, já mám kartu NVidia GForce 980 Titanium, takže na foru u nich se pohybuji a dost o tvém tvrzení pochybuji, zuřivých příspěvků je tam dost, stejně jako na of. foru k Kodi.
http://kodi.wiki/view/NVIDIA_SHIELD_TV

dovolím si citaci

"HD audio including DTS-HD MA, DTS:X, Dolby True HD, Dolby Atmos can be all be passed-through (bitstreamed) on Nvidia Shieild TV, but this currently only works with the native video player. Pass-through for HD audio is currently not working in Kodi and is a work-in-progress."

Aby fungoval passtrough NATIVNĚ, musí tam být OTA firmware vyšší než 3.2.

Tolik WIKI.........že by tam byly blbosti?

Na Evolve to nativně funguje taky.
Sealex (290)|16.1.2017 18:42
Foolproof: proto mluvím také o podpoře výrobce :-)
Tvoje informace jsou již tak rok staré, v mezidobí byly všechny mušky vychytány
nejlépe, když si prohlídneš popis firmwarů zde ... http://shield.nvidia.com/support/nvidia-android-tv/release-notes/2
... proto většina vlastníků Shield TV nedá na tuto mašinku dopustit (včetně mne ;-)

takže nejen v nativním přehrávači, ale i KODI 17RC, SPMC či PLEX a dalších přehrávačích běží nyní audio ve všech formátech tzn. OK všude :-)
Foolproof (2713)|16.1.2017 18:59
Fajn mně taky běží ve všech formátech, ale ne třeba jako DTS HDMA 7.1, ale jako PCM a když nedám upmix, tak je to stereo.
Sealex (290)|16.1.2017 19:05
abych byl upřímný, jedině Dolby Atmos jsem nemohl otestovat, protože můj receiver ho neumí, ale od firmwaru 3.3 by ho Shield měl umět včetně nového DTS:X audia
Foolproof (2713)|16.1.2017 19:18
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39737-Nvidia-Shield-Android-TV-ultimatni-TV-centrum?p=523285&viewfull=1#post523285

Tady jsi ještě v červnu psal, že

"SPMC - HD audio zde funguje perfektně, je potřeba mít nastavenou úroveň expert pro nastavení a poladit nastavení:
- v sekci Systémové nastavení -> Zvukový výstup ... povolit HD formáty, jako zařízení na přeposílání mám Android,RAW Passthrough a zařízení zvukového výstupu mám Android, PCM"

Takhle mě to funguje taky, ale já chci RAW do receiveru, protože Yamaha a Android je trochu rozdíl. no a leze tam furt PCM.
Bez Kodi to funguje, ovšem max 5.1
Sealex (290)|16.1.2017 19:42
ty mi stále nevěříš :-) ....
v tom citovaném příspěvku popisuji nastavení SPMC, kde PCM je použito pro přehrání audia Shieldem (v popisu je to jako výběr zařízení pro přehrávání audia dekódovaného jako mp3) a RAW Passthrough je nastaveno pro zařízení pro přeposílání zvuku tzn. můj AV-receiver
tzn. můj receiver skutečně správně detekuje všechny zmiňované zvukové prostory a formáty a textově je vypíše na displeji, není tam tedy v té chvíli Linear PCM 3/2.1 jako předpokládám u tebe
Ulrico (80)|16.1.2017 22:59
V jedné diskuzi jsem četl, že z optického výstupu leze jen stereo zvuk? To je snad nějaký kec, ne?
KamilZ (10277)|17.1.2017 06:10
Je i není. Toslink nemá kapacitu na přenos 5.1 v PCM, ale přenese ho v komprimovaném formátu.
Foolproof (2713)|17.1.2017 13:34
[QUOTE=Ulrico;527493]V jedné diskuzi jsem četl, že z optického výstupu leze jen stereo zvuk? To je snad nějaký kec, ne?[/QUOTE]

Obecně platí, že tam neproleze žádné 7.1, mně DD 5.1 chodilo.
Ulrico (80)|17.1.2017 18:13
Tak 5.1 by mně stačilo. Mě zarazilo, že se psalo jen o stereu...
Momentálně se rozhoduji mezi Evolveo H4/H8 a ještě zvažuji, zda by tu samou službu neposkytl nějaký Android box za poloviční cenu objednaný z Číny.
whitesak (406)|17.1.2017 22:07
Zdravím, docela zajímavá diskuze.
Moje zkušenosti: Kromě Nvidia Shield TV není na trhu žádné Android MMC (HTPC), které opravdu bez problémů přehraje perfektně jak obraz tak i zvuk (RAW Passthrough). Přesně řečeno Nvidii Shielld TV nevlastním, ale věřím Sealexovi (a dalším), že opravdu vše funguje. Ale několik dalších Android krabiček s různými ARM procesory jsem v ruce měl a s Androidem jsou jako kvalitní MMC prostě nepoužitelné.
Otázkou však je - a zde v tomto vláknu jsem na tuto otázku nenarazil - kdo a proč chce mít pro kvalitní přehrávání multimédií Andorid? Prostě proč Android???

Řešení, pro ty co nepotřebují Android a nechtějí utrácet cca 6000 za Nvidiu, je v prakticky jakékoliv krabičce z Číny s procesorem S905X. Tedy ne s S912 jako má diskutované Evolveho, protože S912 je opravdu navrhován pro spíše hry než pro multimedia.

Na těchto krabičkách (S905X) je třeba vyhodit ten poblbaný Android a nahradit jej LibreELECem a to je jiná píseň. Vše výše zmiňované nefunkční zde funguje jako po másle (4K, H265, VP9, HDR, DTS HD MA a DD THD RAW Passthrough, 24p přepínání frekvence TV a plynulé přehrávání, HDMI CEC ... ). A to vše na HW za cca $30.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X

Dle mne závěr:
Kdo chce Android a nevadí mu cena - Nvidia Shield
Kdo nechce Android a líbí se mu cena kolem 30 dolarů - Android box s S905X a LibreELEC (KODI)
Foolproof (2713)|17.1.2017 22:54
Na Evolve, tedy Android, s čipem ARM8 (AArch64) jede nativně skoro všecko. Nejede to v Kodi. Mně třeba nenapadlo, že by existovala možnost, aby to nejelo. U Linuxu Enigma, jsem podlehl básnění o Dreamboxech, jak je to dokonalé atd. a zažil jsem příšerné zklamání, satelit jede dobře, ale MM slabota, Kodi skoro vůbec.

Evolve má AArch64 ekvivalent asi k Amlogic S912, což je o trochu výš, než S905 a na jakémsi Asus tabletu co mám doma pro ženu, aby mohla brouzdat bulváry, mi všechno zkušebně nativně jelo na Androidu, mám to v telefonu, na kterém 4k taky přehraji. Pochopitelně jsem nemohl zkusit vícekanálový zvuk.
V životě by mě nenapadlo, že v roce 2016 nebude fungovat to, co mě jelo na Dune v roce 2009, tedy např. BluRay, PGS VOBSUB titulky v MKV, kapitoly v MKV.

Kodi jsem nikdy neměl a nepoužíval (na Windows to byl hrozný odvar), protože DuneFlash interface, stará 5 let to strčí ještě dnes do kapsy, zejména proto, protože editovat se dalo např. v Movienizeru, který to potom předělal. Už tenkrát to umělo CSFD.

Koupil jsem VU+Solo 4k, protože mi klekl Octagon, ekonomicky neopravitelně a myslel jsem, že budu mít nadstavbu nad Dune, která HEVC,VP9, či 4K nezvládne.
Bohužel vývoj software hrubě zaostává za HW, od srpna to bylo mraky upgradů a updatů, kvůli každé debilitě jako je např. zasunutí USb je potřeba restartovat Enigmu, prostě nouzové řešení, 4k to jede perfektně, ale pouze v rámci satelitních formátů, nehodí se jako MMC.
Na šunce tabletu s Androidem to jede, náhodou jsem to uviděl, Evolve, s parametry kosmické rakety oproti zmiňovanému tabletu, copak by mě mohlo napadnout, že kromě Kodi vlastně žádný slušný interface neexistuje, ti že dbají hlavně na to, aby mohli šachovat na internetu, kde samozřejmě vévodí hrůzný formát AAC ve zvuku, takže nějaké passtrough 7.1 je na vedlejší koleji.

Takže archiv hraji na Dune jako před 5 lety, na satelitu se stejně ještě rozumně 4K nevysílá, takže vyhovuje a nové filmy předělávám do HEVC 10 bit, se zvukem AC3 5.1. Na to Evolve stačí dokonce i v Kodi.
vivid.sk (11472)|17.1.2017 23:03
@whitesak
1) ako funguje dual boot v tychto krabickach (z textu tohto prispevku), da sa urcit nabootovanie aj bez fyzickeho kontaktu s pristrojom (bez vytiahnutia karty)?
2) aky je vystup z daneho boxu, fullRGB (0-255), limited RGB (16-235), pripadne je moznost toto nastavit?
3) ako prebieha samotny update? Ako vidno tu, updaty su caste a opravuju (aj) vacsie chyby, takze ocakavam ze tieto kroky sa budu vykonavat casto.
whitesak (406)|18.1.2017 11:31
[QUOTE=vivid.sk;527555]@whitesak
1) ako funguje dual boot v tychto krabickach (z textu tohto prispevku), da sa urcit nabootovanie aj bez fyzickeho kontaktu s pristrojom (bez vytiahnutia karty)?
2) aky je vystup z daneho boxu, fullRGB (0-255), limited RGB (16-235), pripadne je moznost toto nastavit?
3) ako prebieha samotny update? Ako vidno tu, updaty su caste a opravuju (aj) vacsie chyby, takze ocakavam ze tieto kroky sa budu vykonavat casto.[/QUOTE]

Ad1) po zapnutí najede LibreELEC. Pomocí DO (je jedno zda ovladačem TV přes CEC nebo originálním IR ovladačem od boxu) dáš v KODI volbu vypnout a zde je objeví menu kde je kromě kromě standardních voleb (vypnout, reboot,..) navíc i volba reboot from NAND. Když tuto zvolíš, box se restartuje do Androidu. Po opetovném restartu z Androidu opět bootuje LibreELEC.
Ad2) Netuším a nevím jak to zjistit? Zkus mi říci jak, zjistím, řeknu... :-)
3) Update znamená - stáhnout soubor img.gz a dtb.img, nahrát do složky Update (z PC pomocí SMB - složka Update je v LibreELEC publikovaná jako sdílená), restart boxu. Update se provede automaticky. Vývoj stále probíhá, ale LE verze 7 (KODI 16.1) je nyní velmi stabilní. Vývoj probíhal především s update kernelu, doplňováním driverů pro různé S905/X varianty boxů, DVB-T drivery a pod... Update je na tobě, pokud ti vše jede ve tvé konfiguraci v pohodě, tak tě k updatu nikdo nenutí.
Dále bude za nedlouho vývoj přesměrován především směrem ke KODI 17 - tedy LE verze 8.x.
vivid.sk (11472)|18.1.2017 16:56
Diky za odpovede,
k bodu 3) co sa tyka nastavenia KODI a obsahu kniznice, pri update sa stratia vsetky nastavenia a treba vsetko nastavovat nanovo, alebo to ostava zachovane?

k bodu 2) HDMI out v praxi byva RGB alebo YCbCr (casto oznacovany aj ako YUV). V prvom pripade moze byt este full RGB (0-255) alebo limited RGB (16-235), YCbCr je limitovany vzdy.


Skusim to zjednodusene popisat, zjednodusene preto, pretoze cast processingu a uprav (konverzie) robi GPU a jej nastavenia maju na vysledok vplyv:

Predpokladajme, ze vystup bude RGB, pokial ide o fullRGB, musi KODI obsah filmu prisposobit (prepocitat) na cele spektrum, kedze filmy su vzdy v limitovanom color space. Pokial je vystup limitovany (RGB limited), KODI rozsah neupravuje a je posielany v rozsahu ako v zdroji (presnejsie - vo vysledku sa moze upravovat 2x, ale o tom niekedy inokedy).

V oboch pripadoch je nutne mat korektne nastavenie ciernej pre dany HDMI vstup, v nastaveniach samotnej televizie sa casto oznacuje ako HDMI black level - OFF/LOW, alebo podobne.
Mnohe z aktualnych TV uz robia automaticku detekciu (napriklad Samsungy od rady J), takze toto staci ponechat v rezime "Auto".

Preco je to dolezite?
Pri nespravnom nastaveni sa zobrazuje bud: cierna ako siva, alebo je cierna este tmavsia (co ma za nasledok odstranenie detailov z tmavych odtienov). Rovnako je posunute cele farebne spektrum.

Ako to zistit?
Staci na to tento pattern. Pri spravnom nastaveni vidime blikat ciernu v cislach 28-17 (optimalne). Pri nespravnom neblika vobec.
Rovnako vidime blikat bielu v rozmedzi 235-223. Samozrejme, je nutne mat korektne nastaveny TV, dynamic-contrast a podobne hluposti vypnute.

Doplnujuca teoria k vyssie uvedenemu je napriklad tu.

Preco sa na to pytam?
Ak pouziva niekto AVR a ma viacero zdrojov signalov s roznym RGB vystupm (full a limited) a zaroven TV, ktora nevie nastavit automatic HDMI black level, ma problem, pretoze by nastavenie musel neustale prehadzovat, pripadne zariadenie pichnut do HDMI portu TV (kde to ide nastavit samostatne).
huberokororo (58)|18.1.2017 17:40
Foolproof ,jak říkáš že ti nabízí SPMC v expert nastavení Android passtrough RAW,a tvoje Yamaha umí formáty jako HD MA,True apod,a přesto ti leze z receiveru PCM nebo DD 5.1 tak to mi dělalo taky,sice na nvidii shield tv,ale to je jedno asi.Pamatuji si ,že jsem zrušil zaškrtnutí zvuk přizpůsobit frekvenci obrazovky a pak je tam ještě jedna podobná volba,ale myslím si ,že to byl ten řádek s tou frekvencí a obrazovkou.No a potom mi to jelo z receiveru jak mělo.tzn HD MA ,True.Zkus to.
Foolproof (2713)|18.1.2017 20:37
[QUOTE=vivid.sk;527568]Diky za odpovede,
k bodu 3) co sa tyka nastavenia KODI a obsahu kniznice, pri update sa stratia vsetky nastavenia a treba vsetko nastavovat nanovo, alebo to ostava zachovane?

.[/QUOTE]

Ne update je korektní, nic se neztratí ani nezmění, Knihovna je nejsilnější část Kodi, to je fakt vymakané.¨
ad2
Nevzpomínám si jak v Kodi, ale nativní player má nastavení výstupu RGB16, RGB32 a YUV, v helpu je že podle výkonu procesoru. Myslím, že full RGB to nemá.


to huberokororo

dík za tip, vyzkouším.
whitesak (406)|18.1.2017 20:52
@vivid.sk
- Po updatu zůstávají zachovány všechna nastavení včetně knihoven (video i hudba) zcela beze změny. Takže po update je vše Ok a není třeba nic znova nastavovat.
- Co se týče RGB. V testovacím videu vidím blikající černou v rozsahu 28 - 17 a bílou v rozsahu 223 - 234. Takže to je OK ? :-) TV již postarší LED LG 47LE5300 připojeno přes Yamaha receiver. Nastavení obrazu TV jsem před lety když byla nově koupená dělal podle LG TV wizardu, ale od té doby ne. Takže precizní stav nastavení TV zobrazovače nezaručen... :-) V detailním nastavení mojí LG mám v pokročilých nastaveních obrazu nastavenu volbu Úroveň černé na "Vysoká". Druhá volba k dispozici tam je nízká (tu nemám nastavenu). Volbu "Auto" moje LG nepodporuje.
Takže jak jsme na tom? full RGB (0-255) nebo limited RGB (16-235)?
Díky ...
whitesak (406)|18.1.2017 21:01
Pro zajímavost jsem ještě zkusi přepnout nastavení úrovně černé na TV do "Nízká". V tomto nastavení vidím blikat černou v rozsahu 28 - 18 a bílou 223 - 233. Tož tak ...
vivid.sk (11472)|18.1.2017 22:43
To je v podstate bez zmeny, celkom zvlastne spravanie - takze realne nevieme, kedze TV zrejme robi nejaku "vlastnu detekciu".

U mna sa to sprava presne podla ocakavania. Z HTPC mi lezie full RGB (0-255), HDMI level v TV mam nastaveny na NORMAL. Vidim blikat vsetky hranicne farby.
Ked prepnem HDMI na low (limited), tak nevidim ziadne blikajuce cierne zlozky, len cistu ciernu.
whitesak (406)|18.1.2017 23:20
Osobně bych řekl, že nastavení úrovně černé v mojí televizi nemá možná nic společného s nastavením HDMI zpracování černé (tedy bitová úroveň), ale je to čistě nastavení obrazu jako takového. Nevím, těžko říct. Ale zjistil jsem, že tato volba je aktivní jen když mám přepnutou TV na HDMI zdroj. Pokud je TV v režimu DVB-T tuneru, tak je tato volba neaktivní (šedá) a je v ní napsáno "Automaticky". A na HDMI vstupu je volba aktivní a je v ní jen možnost Nízká a Vysoká, nikoliv Automaticky. Tak jsem z toho trochu jelen. Ale dobré je, že na tvém test videu vidím blikat stupně šedi dobře.
Foolproof (2713)|18.1.2017 23:33
to huberokororo

Ano, máš pravdu, ještě s tím budu šachovat, dostavily se dílčí úspěchy

1. Svou nezkušeností jsem si způsobil nechuť k SPMC, nešlo u to ovládat s DO, ono to jde, ale nesmí tam být skin reTouch, ten je na dotyky, dal jsem Confluence a už se mi to líbí.
2. Vypnutí toho přizpůsobení monitoru způsobilo skoro zázrak, už není všude PCM
DD 2.1 OK
DD 5.1 OK
DD+ nejede
DDTHD jede jako PCM 2.1
DTS nejede
DTS HDMA nejede

Je vidět pokrok, nastavení proti Kodi je jednoznačně bohatší. Dík, ještě budu laborovat. Když zapnu to přizpůsobení jede vše jako PCM
Díky.
vivid.sk (11472)|19.1.2017 00:00
[QUOTE=whitesak;527585] Pokud je TV v režimu DVB-T tuneru,[/QUOTE]
Ano, to je v poriadku. TV vysielanie ide v "limited" YUV color space, ina moznost nieje. Rovnako, ako ked to prepojis s BD playerom cez HDMI kabel a vystup nechas ako YUV/YCbCR. TV vie, ze ide o limitovany color space, preto je to deaktivovane.

"Problem" je len s RGB. TV totiz automaticky nevie, ci ide o limited alebo full RGB. Moze to zistit analyzou obsahu, ale starsie TV to nerobili.
Pokial vidis blikat hranicne farby (od 17-234) a vsetko nizsie/vyssie je cierne/biele, je to OK.
Foolproof (2713)|19.1.2017 01:48
Noc pokročila, ale výsledky se dostavily.


DD 5.1 OK
DD+ 5.1 PCM 2.1
DDTHD 5.1 PCM 2.1
DDTHD 7.1 OK - to mě poser, asi to záleží na souboru
DTS 5.1 OK
DTSHDMA 5.1 OK
DTSHDMA 7.1 DTS 5.1 ???
DTSx7.1 OK

Naprostá spokojenost, v DD+ nemám nic v DDTrueHD mám jeden film a ten je 7.1 a kupodivu to jede.

Pouze v SPMC, nastavení a všechno kolem nelze s Kodi srovnat, díky za postrčení správným směrem, navíc na domovské stránce je FAQ, který to dobře popisuje.
Mám to nastavené prakticky podle něj.
-----------------------

Mám v Evolve AArch64, zkusil jsem stáhnout SPMC přímo pro tento čip, opět hláška - nelze nainstalovat, toto moc nechápu. Zvolil jsem tedy pro ARM7 a to jede, přitom AArch je ekvivalent ARM8, divné.

-----------------------------

Dotaz na závěr.

V Kodi už mám knihovnu asi 460 filmů, s postery, plakáty popisy... jakým způsobem bych měl postupovat, abych to převedl do SPMC a pokud možno to nezničil, je to dost práce. Evolve v PC nevidím ani za nic, takže by to chtělo zazálohovat, jakýsi plugin na to mám a potom importovat do SPMC. S Kodi jsem na Androidu skončil.

Půjde to, je to kompatibilní ???

Dík za reakce.
Foolproof (2713)|20.1.2017 10:57
[QUOTE=Foolproof;527591]
Půjde to, je to kompatibilní ???
Dík za reakce.[/QUOTE]

Asi to nejde, chlívečky v databázi jsou jinak, i soubory mají jiná jména (Movies99.db oproti Movies107.db atp.). Přechod z Kodi na SPMB asi znova knihovny. Nebo někdo poradí ? Nejsem sám, kdo takhle přešel.
vivid.sk (11472)|20.1.2017 14:38
Skusal si export kniznice v KODI a nasledne import v SPMC?
Foolproof (2713)|20.1.2017 15:36
Ano, napíše to při importu, že je to jiná verze, jestli chci pokračovat, když dám ano, tak mám v kolekcích roky, roky jsou prázdné a vůbec se SPTM chovalo divně, psalo, že soubor už není kdispozici atd. Musel jsem dát vymazat data a nastavit znova, už mám praxi, za 10 minut hotovo.

Stejný problém s jednotnou databází, když použiji SQL na serveru, musí být všechny verze stejné viz tabulka na

http://kodi.wiki/view/XBMC_databases/Version_table

Na Enigmě mám 16.1, Evolve SPMC 16.5.5, KOdi na PC 17.1 RC4, děs.
vivid.sk (11472)|20.1.2017 16:02
Chapem.
V tom pripade bude lepsie (a v konecnom dosledku aj rychlejsie) riesenie inicializovat kniznicu - mat vzdy pomenovany multimedialny obsah na disku tak, ako KODI ocakava a detekcia bude na 95% spravna. Tych 5% obsahu si uz manualne prejdes a upravis.
Foolproof (2713)|21.1.2017 13:26
Cvičně jsem nainstaloval FTMC 16.1, to by měl být jiný fork Kodi, nezaznamenal jsem nic pozoruhodného. SPMC je asi nejdál. Bohužel ve všech těchto interfacech, které mají opravdu vymakanou knihovnu atd. jsou problémy se zvukem passtrough, což jsem překonal, protože se to týká formátů, které moc nevyužívám ( přibylo AAC 5.1, které dává PCM 2.0) nefunguje

přepínání TV na FPS shodné s filmem.

Nativní aplikace, včetně jakéhokoliv amaterského playeru pro Android to dokáží. Jsem zklamán.
Foolproof (2713)|24.1.2017 19:59
Dnes jsem laboroval s Antutu Video benchmark nebo tak nějak. Výsledky jsou zajímavé. Stáhl si soubor, který rozbalil do 26 malých videí různých kontejnerů, kodeků zvuku i videa. Některé i pro mě exotické, které jsem snad nepoužil nikdy, např. FLV se Sorensen zvukem a VP6 videem...

Přehrál všechno, v nepřehraných byla 0, u 3 z těch 26 vytkl "less smooth", byla to jakási hrůza v MOV atp. Dostal jsem 860 bodů, v sortimentu TV a playerů vcelku pěkné umístění kolem 5 místa. Překvapilo mě ale, že každý usraný iPhone byl lepší, no za 20 litrů nechť.
------
Potom jsem tyto soubory dal do SPMC, video jako "no smooth" přehrál všecky, ale zvuků ani ne polovičku a to tam bylo aspoň 8 v AAC, což teda jelo. Dost hrůza, s Kodi by tedy neprodali ani kus. Ten test je dost náročný, ale z hlediska třeba 2k nebo 4k zase ne tak, protože je tam jenom MKV a MP4, zvuky AC3 a AAC a to 2.0 a kodeky H264 a H265. Na to se programátoři zaměřují, protože je to nejžádanější a na mobilech stejně víc nehraje, takže to bylo OK.

Pro taková BluRay v MVC s DTS HDMA 7.1 asi není v Androidu místo, je to mimo oblast trhu....Co když si někdo koupí TV a Androidem ????
-----
V SPMC už jde sice zaškrtnout "HASH", ale video streamuje max 720p, je to blbé, musí se na PC, tam stáhnout playlist ve 4k a teprve si to přehrát. Na PC to jede na plné kule.

------
Zprovozmil jsem PVR VUplus Enigma2 v SPMC po určitých peripetiích, to je fakt jenom pro ty, co sledují fotbal na mobilu, protože manželka má puštěné Cesty domů nebo něco podobného. Zvuk jenom PCM, nechť má stanice Dolby nebo cokoliv, a max 576p.
Nebo neumím nastavit satelit, v SPMC se nedá nastavit kromě IP nic.
-------
Stále SPMC nepřepíná FPS na rozdíl od nativních playerů. Bída.
vivid.sk (11472)|24.1.2017 21:17
[QUOTE=Foolproof;527786]Pro taková BluRay v MVC s DTS HDMA 7.1 asi není v Androidu místo, je to mimo oblast trhu....Co když si někdo koupí TV a Androidem ????[/QUOTE]
Tak to ajtak z TV nedostane - nieje sposob ako to dostat von (cez SPDIF/ARC to technicky nepretlacis).
Dalsi z dovodov je, ze treba na to uz naozaj slusnu zvukovu aparaturu (myslim koli pocutelnemu a zmysluplnemu rozdielu voci komprimovanemu DTS:core), kde sa predpoklada, ze ak ma niekto na takyto audio setup, tak sa nebude srat s androidom za 30$ ako primarnym zdrojom pre AVR/TV.

[QUOTE=Foolproof;527786] a max 576p.[/QUOTE]
To si nemyslim. Pluginy su univerzalne a ked to funguje korektne v KODI, pojde to aj v SPMC. Co sa tyka vystupu 576p, mas zrejme nastaveny transcoding na strane STB/Enigmy2 (pozor na iny port), mne to streamuje do kazdeho zariadenia perfektne (odskusane od Win/Kodi->AVR->TV, Tablet:Android/Kodi; Smartfon:Android/Kodi, vsetko nativne, v plnom/povodnom rozliseni, bez transkodovania).

[QUOTE=Foolproof;527786]to je fakt jenom pro ty, co sledují fotbal na mobilu[/QUOTE]
To je trosku mimo temy, ale doplnim. K tomu na androide existuju podstatne luxusnejsie riesenia (a ak tvoj smartfon zvladne prehrat 2x HD stream, tak aj s PIPom):

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.player&hl=en
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.premium&hl=en
Foolproof (2713)|24.1.2017 21:53
[QUOTE=vivid.sk;527788]
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.player&hl=en
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.premium&hl=en[/QUOTE]

Oboje jsem zkoušel, je to velmi dobré, přemýšlím, jestli dám 200 Kč. Každý druhý den má novou verzi, takže po 2 dnech křičí, že je to zastaralé, nechť si koupím Premium. Moc to nepotřebuji, mám VU+ Solo 4k, pro moji ženu na tablet.....

Na ten port se podívám.
vivid.sk (11472)|24.1.2017 22:00
Myslim, ze je to hodne tych penazi. Tento SW pouzivam uz dlhsie, ten progress tam je znacny. Spolu s playerom (rozdelene zrejme koli politike poplatkov do dvoch samostatnych appiek) je to TOP aplikacia tohto druhu. Ak by som mal doma internet s uploadom <15Mbit, aj HD si odstreamujem kamkolvek. Takto len SD :).

Takisto je ten management PVR zo smartfonu (nielen z domacnosti, ale aj z vonku, ak mas verejnu IPcku) je vysoko navykovy.
Foolproof (2713)|25.1.2017 13:21
Ne a ne.
Na VU+ lze nastavit webinterface na port 80, tak mi funguje WebIf, všecko na PC. Pro streaming (asi) je tam možnost nastavit transkodování a to 2 porty 8001 nebo 8002. Když přepnu na 8001 blikne, že jsem nastavil mobile device, 8002 nenapíše nic. K tomu je automatika + rozlišení. Rozlišení nastaveno na 1080p. Na datový tok lze až 1000 Mbit, mám gigovou síť, tak proč ne, pak lze nastavit FPS. Nebo to nechat na auto.
- při streamingu živého HD vysílání do Kodi atp. pomocí PVR VU+Enigma pluginu. píše SD a zvuk AAC !!!!!!!!!!, zvolím-li originální velikost, je pouze obdélníček uprostřed, tedy 576
- při nahrávání se nahraje HD, ale plynule najde přehrát, i když ze stejného disku valí i 4k.
------
Nahrávka přímo ve VU je o něčem jiném, k nerozpoznání od originálu a se všemi PIDy, takže všechny zvuky, titulky atp. Tento soubor KOdi a pod. přehrají naprosto v pohodě, v super kvalitě.

Dreamy v Androidu na tabletu nemají chybu, na Evolveo slabší, neposlouchá to DO.....musí se přepnout na myš, komfort není až takový.
-----
Včera jsem si na Dune pustil Terminátora 3, u kterého mám zvuk v LPCM 7.1, chrchlání Androidu je proti tomu strašné, takže Evolveo zůstane na přehrávání klipů z YT apod. jako WEBM s VP9 a OGG zvukem ve 4k, to mně nic jiného kromě PC nepřehraje a na historický archiv, kde jsou AVI v XVID s AC3 zvukem, to jede slušně a knihovna je fakt, fakt dobrá.
vivid.sk (11472)|25.1.2017 14:53
Port 8001 sa pouziva na direct stream, port 8002 sa pouziva na transkodovany stream (su default hodnoty portov, ak si ich nemenil). Samotny klient (v nasom pripade KODI) si teda moze vyziadat bud plny stream, podla toho, aky port nastavis. Toto nastavenie je podmienene este nastavenim WebIF rozhrania, pripadne streaming pluginu v STB.

Transcoding (na porte 8002) mozes vypnut uplne (koli aktualnemu testovaniu odporucam), potom bude STB poskytovat len stream v povodnej kvalite (na porte 8001).

Nastav, odskusaj a daj vediet. Musi ti to fungovat aj cez Dream Player, ak vidis rozlisenie zdroja 576 a zvuk AAC, ide jednoznacne o transkodovany stream (vytvara ho STB)!


Korektne streamovanie vies otestovat aj priamo z PC pristupom cez WebBrowser (http://IP_STB) a na stream vies pouzit ktorykolvek slusny media player (u mna overene a otestovane cez MPC-HC).
Foolproof (2713)|26.1.2017 11:57
1. Přes webbrowser to na Windows jede v pohodě, ale musím otevřít pomocí ip adresy WebIf interface, v němž zvolím Live TV.
2. Přímo v playerech na Windows to na IP ani na port nefunguje, musí v adrese být obsažen ID kanálu, který má streamovat, např CT1HD u mě http://192.168.1.7:80/1:0:1:1F41:CA1:3:EB0000:0:0:0:, pak to hraje, ale to je http stream, ne direct stream.
3. V Androidu mi všechny browsery při pokusu o stejný postup hlásí "Chybí plugin", pouze Chrome otevře obrazovku a na ní je klikněte zde pro plugin, když to učiním, dostanu se na VXG plugin, který na stahování nereaguje, instalace VXGPlayeru nic neřeší, situace je stejná.
4. DreamPlayer funguje, ale nelze vypnout transcoding zvuku, z Dolby udělá MP3, obraz nejede HD, nepřepne FPS na 50 Hz, nelze dost dobře ovládat pomocí DO...
5. Ve VU+ jsem v noci skončil s nastavením viz příloha, AC3 nelze nastavit vůbec, ale ať na portu 8002 nastavím cokoliv jede to 480p, zvuk AAC, prostě pořád transkoduje. Nepřišel jsem na to, jak nastavit jenom stream, stejně jako když se jedná o recording, uložený soubor TS je naprosto OK.

(Před asi 20 lety to Ziova pro MPEG2 dělala tak, že stream nahrávala a pak docela sprostě se zpožděním několika sekund přehrávala, byl to vlastně jakoby timeshift, protože streamovat neuměla.)

Nevím, jak vypnout transcoding.

A abych nezapomněl - autor FTMC mi dal stanovisko, že aby v Kodi, FTMC či SPMC, fungovalo DTS HDMA nabo DD+ či DDTHD musí mít výrobce China shit " a proper licence". Tedy asi doufat, že to někdo třeba s XDA hakne......
screenshot_2017-01-26_01-47-24.jpg