Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hitler - Vzestup zla

Krtek (1279)|5.7.2005 15:44
Tak jsem se včera konečně podíval na Hitler - Vzestup zla. Zajímavej film, jen ten Robert Carlyle se pro tu postavu až zoufale nehodí :-G Z dochovaných filmových a foto dokumentů každej ví, jak Hitler ve skutečnosti vypadal. Herecký výkon byl vynikající, ale škoda, že si tu postavu nestřihl někdo jako je Bruno Ganz z Pádu třetí říše.
CZ dabing je úplně na :-k a originál dabing a titulky na disku nejsou. Taky to není Widescreen a kapitoly jsou bohužel až v 15 minutových intervalech.
Vynikající film s nepříliš štastně řešeným obsazením na podprůměrném DVD.
ohm (398)|5.7.2005 15:52
tak tak, ale na zkouknutí dost dobrý :-)
mirekv (7169)|5.7.2005 16:25
Mám to, ale ještě neviděl, jó já nemám tolik času, co vy, chlapci! :-!!!
ohm (398)|5.7.2005 19:54
Zkus míň pracovat a dělat si víc času na filmy :-E
mirekv (7169)|5.7.2005 20:58
IKC
Jó, až budu znovu mladej, tak si budu výskat (nebo vískat)?
ohm (398)|5.7.2005 22:35
mirekv
tak to aby jsi se podíval na Anakonda: Honba za krvavou orchidejí - tam taky touží po "elixíru" mládí a jak to dopadlo... :-E
Modena (1706)|5.7.2005 22:55
Moc pěkně udělaný - viděl jsem na Discovery dokument, jak tam klíčovali počítačově animovanej portrét hlavních postav políčko po políčku z historických dokumentárních filmů ! Musím říct, že jsem svěsil bradu - fakt machrovina ! Nevím, jak tady můžeš Krtku psát, že na Ádu by se hodil jinej herec - o to přece vůbec nešlo - on totiž hrál jen pohyby a grimasy, vše ostatní bylo klíčováno ! ! ! \/
Krtek (1279)|5.7.2005 23:34
Ten dokument běžel tuším i na Primě. Byli tam naklíčovaný davy lidí a jiný věci co by byli finančně dost náročný na realizaci. Toho Hitlera přece hrál opravdovej herec, a ne nějakej naklíčovanej paskvil z dokumentárního filmu. Někde dokonce dokreslovali tomu Adolfovi knírek, protože na něj maskér zapoměl a režie si toho všimla až to bylo natočený.
Klíčování dnes už není žádná věda a Hitler vypadal úplně jinak. Mohl jsi to vidět i v TV, když teď bylo to výročí konce války. Někdo tu dělal na DVD Východní fronta - Cesta do Berlína. Jde o dokument sestavený s dochovaných filmů a fotek. Tam bys viděl pravou podobu Hitlera a Bruno Ganz z Pádu třetí říše je téměř jeho dvojník.
ohm (398)|5.7.2005 23:44
Co vidíte na tomhle obrázku v tom červeném kolečku? :-R :-)
Krtek (1279)|5.7.2005 23:51
A co bychom měli vidět ???
Modena (1706)|5.7.2005 23:52
Mýlíš se Krtku, je to skutečně tak, jak jsem napsal a vím to na 200%! Jak na Discovery točej pořady po 6-ti hodinách, viděl jsem to celkem 2x !:-E

Udělali to tak, že vytvořili síťovej model ksichtů všech hlavních postav z originálních portrétů, z dobových dokumentů naskenovali modelu charakteristickou mimiku, rendrovali to na polygon (jako v Maxu, nebo Maye) a pak po snímcích přidávali do filmu na originální ksicht herce, který měl na obličeji takovej drátěnej náhubek s vyznačením bodů pro vlastní naklíčování. Fakt machrovina - poprvé v historii filmu použito - myslím, že nikolivvěk naposledy ! B-)
Krtek (1279)|5.7.2005 23:56
No já se nehádám. Jen píšu svůj názor. On si ten film taky neklade žádné velké ambice. Jde jen o TV koprodukci. Ale po tom všem co jsem viděl si Hitlera představuji prostě jinak.
Dlužno dodat, že zatím nikdo nic podobnýho o Hitlerovi nenatočil. Vždycky jsem si říkal, jak je možné, že jeden jediný člověk dokázal zfanatizovat celý národ. Teď už to díky tomuto filmu vím.
Modena (1706)|6.7.2005 00:14
Vepříci nejsou národ, ale stádo - viděls, že mu to moc velkou práci nedalo a kdyby nebyl takovej megaloman a se Sovětským svazem chvilku držel basu, mohli jsme si teď dopisovat deutch a ÓDéeSákEda si nemusel lámat hlavu s diakritikou, interpunkcí a shodou podmětu s přísudkem ! :-E
Krtek (1279)|6.7.2005 00:25
:-E Když je bída a lidi mají hlad, vždycky se najde někdo, kdo začne práci a hory doly. Pak to tak dopadá.
Modena (1706)|6.7.2005 00:45
Myslíš Edu z ODS ? :-E
ohm (398)|6.7.2005 10:23
Krtek
Je to hákovej kříž že jo?
Krtek (1279)|6.7.2005 10:30
[quote=Modena]Myslíš Edu z ODS ? :-E[/quote]

Eda je starej proletář :-E
Fantas! (3016)|6.7.2005 11:14
Modena
To je zajimave, ze jsem s tebou snad pokazde v opozici...:o)
Ja jsem teda ten dokument videl asi 14 dni pred vysilanim na CT1 a bylo tam jasne videt, jak Robertu Carlylemu pridavaji tvary tvare(maskeri), licni kosti, jak dolepuji a posleze zamaskovavaji hrany... Potom je tam zretelne videt, jak vyjde z maskerny a vsichni jeho kamaradi se zacnou desne smat a rikali Jesus, Jesus, udivem, ze se mu tak strasne podoba! Uplne tomu nemohli uverit.... :OO
...jinak souhlasim, ze ta podoba se neda srovnat s Bruno Ganzem! V zestupu zla se mi zdal perfektne ztvarneny Hitler co by dite! Tam ty jeho oci a ten celkovy pohled. Presne tak jsem si predstavoval Hitlera za mlada... Obdivuju, jak to ten mlady kluk tak perfektne zahral!
Modena (1706)|6.7.2005 11:31
Fantas !
Co je na tom prosímtě tak zajímavýho 9-) ?
Akorát mě přijde, že se tady bavíme o dvou různých dokumentech o natáčení toho filmu . Já mám na mysli ten z produkce BBC . To, že herce maskují základním makem ještě nevylučuje způsob natáčení, kterým to dělali a ten byl dost vymakanej ! 8-)
Fantas! (3016)|6.7.2005 12:22
[quote=Modena]
To, že herce maskují základním makem ještě nevylučuje způsob natáčení, kterým to dělali a ten byl dost vymakanej ! 8-)[/quote]

No vymakany urcite byl, ale jak mi vysvetlis, ze v tom dokumentu po naliceni vypadal stejne jak v tom filmu? Kdyz tam v dokumentu zadne klicovani ksichtu nebylo... :-R
A proc by ho vlastne makepovali, kdyz podle tebe mel jen body, na ktere se umistil ten ksicht v pocaku... :-E
Krtek (1279)|6.7.2005 12:56
Fantas!
Souhlasím s Tebou. Ten Hitler jako dítě je výbornej. Nemusel nic hrát. Podle výrazu ve tváři a těch ulízaných vlasů na patku každej hned pozná, že je to mladej Adolf. S těma trikama co píšeš taky souhlasím, jen jsem to nechtěl napsat tak naplno, jako jsi to napsal Ty. Největším zklamáním pro mě byla absence původního zvuku.
To víš, Modena je tu zřejmě jedinej Premierák, tak se trošku krotím. Co kdybych od něj něco potřeboval ? :-E
Fantas! (3016)|6.7.2005 13:12
Krtek
Modena je v pohode! Aspon neni nuda! :BB:
Modena (1706)|6.7.2005 14:01
Teď jsem ale vážně na pochybách, jestli já debil nemluvím o něčem jiným a hádám se tu s váma . . .
Kdybyste mě zabili, tak budu i dál přísahat, že to je, jak jsem napsal. Nevím přesně název, to bych kecal, ale vím stopro, že to dělalo BBC ! Byl to min. 2dílný hodinový dokument a byl natáčený touto technikou. Na Discovery to dávali cca před 4 měsíci asi 14 dní furt dokola. Používali tam i takový ty efekty jakoby starýho poškozenýho, ale barevnýho filmu a vypadalo to fakt autenticky. Teď jsem pátral po stránkách filmu Hitler - Vzestup zla ten ksicht mi nic neříká, takže sorry, jestli se vy bavíte o voze a já o koze . . . 9-) :-E

:-D Krtku - ty prospěcháři falešnej ! ! ! Ty hajzle plyšovej ! ! ! :-E :((
kirk (476)|6.7.2005 14:51
Krtek: Bylo to točený pro televizi a jen málo televizních filmů se natáčí širokoúhle. Hele, ale jak chceš hodnotit hereckej výkon, když k němu patří i dialogy? to chceš hodnotit podle českýho dabingu? :-?
clee (6592)|6.7.2005 15:10
[quote=kirk]Krtek: Bylo to točený pro televizi a jen málo televizních filmů se natáčí širokoúhle. [/quote]

v usa a uk vsechny...
Krtek (1279)|6.7.2005 15:52
Kirk: Proto jsem psal, že mi tam chybí titulky.

Modena: Já za to nemůžu. Ty ses začal hádat.... :-E
Fantas! (3016)|6.7.2005 16:58
9-) :-)- :-E
mirekv (7169)|6.7.2005 17:03
Modena
Kdybych nevěděl, že ste s Krtkem kámoši... :-E
stayman (12393)|6.7.2005 17:23
Ten film nema chybu, jak po hereckom obsadeni, tak po filmarskom spracovani. No.1 !!!
kirk (476)|6.7.2005 17:39
Existuje nějaká televizní obdoba IMDb, kde by byl uvedenej formát obrazu a použitej zvukovej formát?
clee (6592)|6.7.2005 18:24
a co takhle technical specs? :-I
kirk (476)|6.7.2005 18:26
V technické specifikaci například u Hitlera není uvedený nic, alespoň v klasické verzi IMDb. To víš, ne každej si může dovolit platit za přístup do placené verze IMDb.
clee (6592)|6.7.2005 18:31
v placeny bys toho o moc vic nenasel, co takhle pouzit google 9-)
bledule (17)|7.7.2005 16:02
Ten Hitler vzestup zla je dost béčkovej na to,aby se stal významným filmem.Ten Carlyle je na něj moc střízlík.Pád třetí říše z toho vychází
o dost líp /věrohodnějc/, i když se jedná o úplně jiný typ filmu.
No a ten Bruno G. je na Hitlera zase moc robustní.Počkáme oni nám ho
jednou šikulové od filmu pěkně vyrenderujou..........................
:-E
:-E
:-E
:-E
Krtek (1279)|7.7.2005 16:26
Ten Vzestup zla si neklade žádné nároky na celosvětovou kino distribuci.
Jde o normální TV film.

Úplně nejlepší Hitler byl ten, co se mihnul v Indiana Jonesovi, jak dal tomu Fordovi autogram. Možná byl nejlepší právě proto, že se tam objevil jen moment. Už si nevzpomenu jestli to byli Dobyvatelé, nebo Křížová výprava.
clee (6592)|7.7.2005 16:36
krizova vyprava, byl tam s nim jones senior...
mirekv (7169)|7.7.2005 16:39
Krtek
Poslední křížová výprava! :-)
jopein (450)|7.7.2005 17:38
IKC
[quote]Je to hákovej kříž že jo?[/quote]
Já nevím :-? :-I
mirekv (7169)|7.7.2005 17:55
Není, má vidiny z hladu! :-D
ohm (398)|7.7.2005 20:52
1. část- 40. minuta:
/vytrženo z kontextu/
HH: "Znám pár lidí kteří by si Vás rádi poslechli, ale do pivnice asi nepůjdou."
AH: "Bohatí? pár jich znám, salonní politici, kterým jde víc o peníze než o jejich vlast."
HH: "Ano, ale jako hlavní propagátor strany jistě víte že aby si peníze ochránili, budou platit... a slušné sumy. Když jim někdo důvěryhodný řekne že je to sázka na jistotu a proto jsem tu."

***Po následujících 32sekundách děje upozorňuje Herr Hanfstangl Adolfa Hitlera na to, že nemá vlajku a plakáty.***

HH: "Herr Hitler, zajistím Vám velkou popularitu. Mnohem větší než má on (pohled na plakát Lenina)
ale musíte uznat, ta barva upoutá pozornost. Proč Vy nemáte plakáty a vlajku? všude by měly
být Vaše fotky se jménem napsaným velkým písmem. Možná uvažte výraznější vzhled, například když se
řekne Lenin, napadne Vás bradka a pleš. Není to krása ale člověku to utkví v hlavě. ..."

...
Pokud se nemýlím:
Když si všimnete, vlevo uprostřed v červeném kruhu je již plakát s Hákovým křížem. To znamená že již předběhli časovou osu...
9-) 9-)
Krtek (1279)|8.7.2005 13:27
Já tam ale pořád žádnek kříž nevidím. A i Hitler ho přece nakreslil až později.
ohm (398)|8.7.2005 19:37
No právě že ho nakreslil později... ale když se na ten obrázek zakoukáš. :-?
Krtek (1279)|8.7.2005 20:01
IKC: Ty seš samá konspirace. Nedíval jsi se náhodou v TV na Spiknutí s M. Gibsonem ?? :-E
bledule (17)|9.7.2005 00:26
Dokumenty o swastikach,madame Blawatzke spolku Thule a o buhvicom jesteeee ,dejte pokoj
je patek sleduju kncert Norah Jones a jsem "cool",
co
jeste.....................................
ohm (398)|9.7.2005 12:17
Krtek
To jsem celej já :-E :-E :-E Tak ten film jsem neviděl... :-D
StD (8612)|12.7.2005 12:01
Chlapi (+event. i dámy), nemáte někdo original English Audiotrack 5.1 AC3, případně ještě lépe Deutsch AC3 5.1??? Jsem hluboce zklamán tím, že v Böhmisch Katzlandu se to distribuuje pouze se zk*rveným CZ dabingem na jedné placce...

Pokud někdo máte, ozvěte se mi na SZ nebo emila, please, please! Udělal bych si re-author.
Fantas! (3016)|12.7.2005 12:33
IKC
No tak jsem si teda dal praci a vsechno jsem si zvetsil. (vyhledal ve svem filmovem archivu, zvetsil ve vertualdubu) a za sebe muzu tvrdit, ze tve podezreni, ze je tam na obrazku hakovy kriz je LICHE! :-I
StD (8612)|13.7.2005 10:12
To tu mezi námi opravdu není nikdo, kdo vlastní Rise of Evil nebo Aufstieg des bösen??? Nebo maj všichni "velcí sběratelé" dovolenou? :-( :-(( :-((( :-G :(( :-I
ohm (398)|16.7.2005 03:20
jo, mám ale vyšla jen verze s cz dabingem - je to koprodukční film, takže se to bude blbě shánět - oni to budou mít nadabovaný zase jinak a nevíš jestli dobře...
StD (8612)|16.7.2005 06:42
No já bych řekl, že "špatně" je právě to CZ vydání, proto sháním tu Westeuropean Edition na 2 DVD - ty dva díly tam přesně sedí. Halt půjdu na Amazon...