Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zjistím počet hodin v provozu u SONY KDL-50W808?

dupaljan (7)|8.1.2017 23:34
Zdravím,

dne jsem si koupil starší televizi SONY KDL-50W808. Šel jsem po ní úmyslně, protože jsem chtěl kvalitní full HD a 100hz VA panel. Prodejce mi tvrdil, že je TV origo zabalená, ale podle stavu krabice a absence fólie na TV se mi to nezdá a myslím, že běžela na krámu. Vzhledem k tomu, že je to starší model, mohla nalítat dost hodin. Mám šanci zjistit, třeba přes servisní menu, kolik hodin má daná TV nalítáno?

díky

V.
RoPo (6061)|9.1.2017 08:24
Originálně zabalená neznamená nepoužitá ani to, že je nová. Znamená to, že je v původních výrobcem dodávaných obalech.
Pokud máš zákonnou 24měsíční záruku od prodejce a na prodejním dokladu nezkrácenou záruku a TV ti vyhovuje jak obrazem, tak ovládáním, tak bych maximálně požadoval slevu za používaný výrobek a případně klamání spotřebitele prodejcem, pokud ti prodejce vysloveně tvrdil, pokud tvrdil, že TV nebyla rozbalena ani vystavena.

Pro servisní menu Sony TV zkus toto:
[SPOILER=Návod na vyvoální servisního menu TV Sony.][INDENT]
Service Menu Code For Sony TV:

[/INDENT]
First power off your TV using the remote, then press following buttons quickly on your TV remote:
Display (or i+) + 5 + Volume Up + Power
It'll show the hidden service menu on your TV screen.

Once you enter into service menu, you can press Menu (or Options) button again on your remote to switch between various service modes such as Digital, Chassis and VPC.

To navigate between available options press 1 or 4 buttons. To change or modify their values press 3 or 6 buttons.

To save your changes, just press Mute + 0 (or Enter) buttons on the remote.

To restore settings to factory defaults, press 8 + 0 (or Enter) buttons.
PS: For some new models the above mentioned method might not work. You can try following key sequence to access service menu in those new models:
While TV is on, press Left + Right + Mute + Center button + Mute + Menu buttons.

NOTE: You can also press Display (or i+) + 5 + Volume Down + Power buttons on your remote to enter in Self Check mode. This mode shows the total usage hours of your Sony TV set.

[/SPOILER]
dupaljan (7)|9.1.2017 13:53
Ahoj,

díky za odkaz. Televize ukazuje špičkově. Šlo mi jen o to, že je to starší model a mohl klidně rok a půl běžet na prodejně 10h což mě děsí. Jak je to s případných vysvícením, nebo poškozením v důsledku najetých tisíců hodin?
vivid.sk (11472)|9.1.2017 14:45
[QUOTE=dupaljan;527227]Jak je to s případných vysvícením, nebo poškozením v důsledku najetých tisíců hodin?[/QUOTE]
Problem "vysvietenia", pripadne degradacia kvality podsvietenia takymto pouzivanim, nieje nic, co treba pri LCD riesit. Minimalne nie do takej miery, ako pises, ovsem pokial LCD nezobrazovala cely cas staticky obraz (to by si videl aj na LCD).

Skor ide o opotrebovanie (aj) inych suciastok (napajaci zdroj), ktore sa opotrebovaju pouzivanim a ktore pri takomto nabehu hodin odidu skor. Samotny panel (pripadne jeho podsvietenie) odchadza vynimocne, ale aj to sa stava, co je najhorsi mozny pripad, kedy je oprava pri beznych spotrebkach nerentabilna.

Pre teba je dolezite, ze mas plnu dvojrocnu zaruku, pripadne si priplat k tomu dalsi rok - dva zaruky naviac, pre pokoj v dusi, ak to nebude zasadna polozka.
RoPo (6061)|9.1.2017 14:49
Je to televize s LEDkovým postranním podsvětlením. LEDky v podsvětlení mají životnost 20.000-50.000 hodin. Jediné co stárne jak používáním, tak skladováním jsou kondenzátory v napájecích částech TV a samotný panel. TV, pokud se nerozbije během zákonné záruky tak pak spíše zastará morálně (technologicky) než životností.

Proto pokud máš zákonnou záruku, tak ti vydrží po dobu zákonné záruky. Co se stane pak nikdo neví. Jestli TV chcípne, tak je to vada daného kusu.

vivid sem obdobu mrsknul o něco dříve, když jsem psal toto.
dupaljan (7)|9.1.2017 21:55
Díky moc, za názor

---------- Doplněno v 21:55 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:51 ----------

Kluci díky. Jinak tedy srovnání Samsung 50J6282 a Sony 50W808 to není ani stejný hřiště to je jinej sport. Poté co jsem si pohrál s natavením ukazuje Sonák neskutečně, oproti nereálnýmu a hodně umělýmu podání Samsungu. Navíc, proč jsem šel do Sony? Zmíněný Samung měl vadný panel, výměna kus za kus a opět vadný panel. V "v zoufalosti" jsem tedy koupil toho Soňáka, protože mě všichni tlačili do hlavy Samsung. A tedy jsem rád, že byl ten Samsung vadnej, protože obrazově je ten Soňák fakt totálně jinde.
Lipt (15)|10.1.2017 15:48
Nevím jak na Sony, ale na Panasonic TX-32LXD700F: zapnout TV, na TV zmáčknout F + -/V a na IR naťukat 000

Zkoušej a testuj, možná se ti zadaří.
xz69 (40)|10.1.2017 21:37
[QUOTE=dupaljan;527236]

Jinak tedy srovnání Samsung 50J6282 a Sony 50W808 to není ani stejný hřiště to je jinej sport. Poté co jsem si pohrál s natavením ukazuje Sonák neskutečně, oproti nereálnýmu a hodně umělýmu podání Samsungu. Navíc, proč jsem šel do Sony? Zmíněný Samung měl vadný panel, výměna kus za kus a opět vadný panel. V "v zoufalosti" jsem tedy koupil toho Soňáka, protože mě všichni tlačili do hlavy Samsung. A tedy jsem rád, že byl ten Samsung vadnej, protože obrazově je ten Soňák fakt totálně jinde.[/QUOTE]


Nuz nevybral si si zrovna najlepsi model od samsungu na porovnanie.
V J6282 chyba nastavenie deblur v ramci motion plus a tym padom je obraz v rychlejsich scenach rozmazany. Ak by si mal ale doma samsung j6272, ten by bol na tom obrazovo cca rovnako dobre ako tvoj sony :)