Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

KDL-55W805B (a jiné) - Bravia Sync - automatické vypnutí TV

swenak (186)|28.12.2016 13:41
Zdravím a mám dotaz.

Je tady někdo, kdo používá TV KDL-55W805B, případně i jinou obdobnou Sony TV s podporou Bravia Sync? Konkrétně mi jde o jednu funkci z Bravia Sync (HDMI-CEC) a to, že pokud se nějaké zařízení vypne a pošle signál do TV, ta se taky vypne. Tato funkce je součastí HDMI-CEC specifikace, ale už pomalu 2 roky to "řeším" se Sony a ne a ne se dobrat výsledku.

Sony ČR tvrdí (od konce roku 2014), že mnou požadovaná funkce v TV je, a funguje pouze s Bravia Sync kompatibilními zařízeními (žel, jejich seznam asi neexistuje, resp. čekám na dodání). Ve spolupráci s Apple TV4, nebo Pulse Eight adaptérem ale toto funguje tak, že v cca 70% případů se TV opravdu vypne, ale ve zbytku se nevypne, resp. se hned zase zapne a pak je třeba celý den/noc zapnutá. TV hlásí, že obě zařízení jsou kompatbilní.

Dal jsem tedy TV do servisu, kde napoprvé byla TV resetována a že vše funguje jak má. Reklamoval jsem opravu, natočil video s nefunkčností (https://youtu.be/sIA2hWSgt88) a poslal do servisu. Ukázalo se, že došlo asi k nedorozumění v tom, co reklamuju a dal jsem to tedy opět do servisu. Servis toto konzultoval se Sony Belgie a došli k závěru, že to TV umět nemá (ač to zjevně někdy funguje) a tedy nejde o chybu, že to ani nemají jak ověřit, protože Sony snad nemá žádné zařízení, kterým by to šlo ověřit.

Oslovil jsem tedy opět Sony ČR se závěrem ze servisu a opět jsem se dověděl pouze toliko, že zařízení musí být kompatibilní a že Sony negarantuje funkčnost s každým zařízením. Opět ale bez toho, abych se dověděl, s čím toto funguje. Ani po telefonickém hovoru a opětovném kontaktování podpory jsem se nic nedověděl, často na emaily ani nereagují (údajně jim např. email nedojde), prostě tragická komunikace.

Proto bych rád zjistil, jesti toto někdo používá a jestli to funguje, s čím a jak.

Díky za reakce.

OT: Jinak, za mně již nikdy více Sony TV, resp. nic od Sony. Historicky jsem byl na Sony zatížen (několik TV, mraky walkmanů, receivery, repro, sluchátka, HDD recordéry, telefony, fotoaparáty a nevím, co ještě), ale poslední léta je to tragedie. I to by šlo ale přežít (ono to nebude u jiných výrobců extra rozdílné), jenomže podpora, alespoň tady v ČR, to je opravdu jeden neuvěřitelný bordel a neschopnost (tedy z mého pohledu). Nevím, jestli je to lidma, nastavením procesů a podobně, jestli to je stejné i v zahraničí, ale já už nikdy více (ač opět, kdo ví, jak to je u jiných výrobců). I jsem psal přímo do Japonska, ale pochybuju, že to někdo začne řešit, stejně tak jsem to zkusil na jejich přímý email mimo podporu, ale nečekám zázraky.

Naopak, Sony servis v Praze, tam jsou slušní, ochotní, komunikují jak emailem, tak telefonicky, zdá se, že i vědí, o co jde. Dokonce si TV vyzvedli do reklamace přímo u mně doma a pak i dovezli. Jenomže, s nima člověk přijde do styku asi jenom v případě, když má problém, čemu se samozřejmě všichni chceme vyhnout.
tdlmarek (1566)|28.12.2016 14:44
[QUOTE=swenak;526800]Konkrétně mi jde o jednu funkci z Bravia Sync (HDMI-CEC) a to, že pokud se nějaké zařízení vypne a pošle signál do TV, ta se taky vypne.[/QUOTE]
Nevím jak to má Sony a co říká ta obecná specifikace, ale u Panasonicu (Viera Link) se tahle funkce chová jinak. A sice: vypnu TV -> vypnou se i všechna připojená zařízení. Při zapínání je to naopak.

A v obou případech naprosto spolehlivě - vyzkoušeno na X různých Panasonic zařízeních, takže plnohodnotný Viera Link. Nevzpomínám si, že by někdy nějaké jiné zařízení (AVR, player, ...) vyplo TV. Vzhledem k tomu, že HDMI-CEC má v domácí elektronice většinou jen naprosto minimální možnosti konfigurace, tak mi to dává smysl. Přece nechci, aby mi zhasla TV jen proto, že jsem vypul přehrávač.
swenak (186)|28.12.2016 14:59
HDMI-CEC toto ve specifikaci má a to, co popisuješ i Sony TV dělá. Jenomže já naopak chci, aby, když se vypne přehrávač, tak aby se TV vypnula. Proč by měla být TV zapnuta, když nemá signál? Samozřejmě, pokud máš zapnuté TV vysilání a vypne se přehrávač, tak se TV nevypne, protože není aktivní HDMI vstup, kde je přehrávač. TV mám pouze jako zobrazovadlo, protože nic neumí, její SW je otřesný, pomalý, nepoužitelný.

Funguje mi to tedy tak, že na aTV mám zapnutý film, seriál. Mám na aTV nastaveno, že pokud nic nepřehrává, tak se po 15ti minutách vypne. No a chci (a v 70% případů se to i stane), aby se vypnula i TV. No a vypne se mi pak i zesilovač (ten se zase vypne, pokud nemá na optickém vstupu signál). Tím mám docíleno, že pokud se u TV usne (jako že každou noc a i více krát), nebo se od ní o víkendu odběhne, tak nejpozději 15minut po skončení pořadu se vše vypne a mám klid. No a HDMI-CEC toto umí, i ta TV to většinou umí, ale ne vždy. Výsledkem pak je, že se třeba ve 22h vypne Apple TV, vypne se zesilovač, ale TV jede, žere energii a vlevo nahoře je název kanálu.
vivid.sk (11472)|28.12.2016 15:03
[QUOTE=swenak;526800]se hned zase zapne a pak je třeba celý den/noc zapnutá.[/QUOTE]
- Nema moznost samostna TV vypnut sa v pripade neaktivneho vstupu (povedzme po 15 minutach) ?
pripadne skusit zapnut casovac neaktivity po par hodinach. Je to lepsie vypnutie, ako vobec ziadne.


- Dany problem zrejme nevyriesis (cez HDMI-CEC) k vseobecnej spokojnosti. Moj nazor na HDMI-CEC je vseobecne znamy, navrh (napad) dobry, prevedenie napriec portfoliom firiem katastrofalne a casto kontra fungujuce az nefungujuce. Moznosti detailneho nastavenia v pristrojoch minimalna az nulova (ON/OFF).
Z pristrojov, ktore mam doma som nasiel jediny, s detailnejsim nastavenim HDMI-CEC, pri ostatnych - skapal pes. Nim je linuxovy STB, kde je moznost nastavenia spravania vcelku akceptovatelna * vid obrazok.

Riesenie existuje :)
- Univerzalny ovladac (povedzme Harmony, alebo lacnejsie alternativy), ktory podporuje makra. To by malo byt finalne riesenie ovladania pristrojov cez IR.
- Vypinat TV manualne - cez DO.
HDMI_CEC_VU.png
swenak (186)|28.12.2016 15:05
Jinak samozřejmě, další možností je na TV nastavit podobně, jako na aTV, že pokud se nic neděje, tak se má vypnout. Ale to je funkce ho.... . Funguje to tak, že jde nastavit 1,2, nebo 4h interval. Po tomto intervalu se TV ohlásí a pokud něco na ovladači nezmáčknu, vypne se. Jenomže, 1h je málo, to u běžného filmu minimálně 1 musím něco zmáčknout, což ruší. Někdy je to ale ale i 2x. 2h, nebo 4h je už rozumnější, ale jsou filmy (než 4h už ne) i delší a opět, může se to prolnout mezi filmy.
vivid.sk (11472)|28.12.2016 15:06
[QUOTE=tdlmarek;526803]evzpomínám si, že by někdy nějaké jiné zařízení (AVR, player, ...) vyplo TV[/QUOTE]
No vidis, u mojich rodicov (PDP Panasonic) satelitny STB korektne cez HDMI-CEC zapina aj vypina TV (nic viac).
To len na upresnenie.
swenak (186)|28.12.2016 15:10
vivid.sk: Mám Harmony, ale to můj problém neřeší nijak :-( No a TV Sony sice měla v minulosti automatické vypnutí při nepřítomnosti signálu, ale toto bylo zrušeno s nástupem Bravia Sync a z menu odstraněno (alespoň jsem to dohledal někde na zahraničních fórech před delší dobou). Ta TV je opravdu "odpad" co do těchto funkcí. V době, kdy všichní šílí po ekologii nemá nic pořádné, co by toto řešilo. A zapnutí časovače je taky porod. Proto musí z domu, jenom nevím, jak to dopadne. Jestli se mi povede Sony narvat do prd..., bude to nejlepší. Uvažoval jsem dokonce, že demonstrativně natočím video, jak ji rozmlátím a dám to na YT, ale asi ji pouze prodám :-)
vivid.sk (11472)|28.12.2016 15:11
swenak> predpokladam, ze ten dotaz vo vedlajsom vlakne nemyslis vazne. Koli HDMI-CEC kupovat novu TV? Keby som mal koli nejakej nefunkcnosti /nespokojnosti s funkcnostou/ kupovat vzdy novy kus techniky, tak mi nic doma neostane! :) Kazdy jeden kus techniky ma svoje problemy a muchy.

Kup si vyssi model Logitech Harmony a mas pokoj.

update1: preco Logitech Harmony neriesi tvoj problem? HDMI-CEC uplne odstav a ovladaj vsetko cez IR.
update2: taktiez mozes problem riesit cisto mechanicky (nieje to idealne ani odporucane, ale ak ta to natolko serie...). Kup si inteligentnu zasuvku, ktora pri vypnuti ineho pristroja, odpoji dalsiu vetvu - v tomto pripade TV.
tdlmarek (1566)|28.12.2016 15:27
[QUOTE=vivid.sk;526808]No vidis, u mojich rodicov (PDP Panasonic) satelitny STB korektne cez HDMI-CEC zapina aj vypina TV (nic viac).
To len na upresnenie.[/QUOTE]
Tak jsem to ze zvědavosti zkusil s HTPC (NUC/Pulse-Eight CEC) a musím ti dát za pravdu. V Kodi zvolím "Power off" a vypne se i TV. Zajímavé, u těch Panasonic zařízení to tímhle směrem opravdu nikdy nefunguje - by design.

Na základě tohodle experimentu ale samozřejmě nemůžu tvrdit, že to je naprosto spolehlivé - třeba by se z toho vyklubalo podobné chování jako u Sony.
swenak (186)|28.12.2016 15:30
vivid.sk: Myslím to naprosto vážně, už před rokem jsem tu TV chtěl prodat, ale dal jsem ji šanci, že bude update (měl být). Pak jsem pořídil aTV a doufal. Zbytečně. Harmony to neřeší nijak, protože mě jde o to, že chci, aby se to vypnulo bez mého přičinění. Inteligentní zásuvka by to teoreticky mohla řešit, svého času jsem snad i nějakou našel, ale ta už se neprodávala a hlavně, jak píšeš, je to velice nevhodné, odpojovat takto TV. Kdybych to chtěl zkusit, co by řešilo můj problém? Tedy, vypne se zdroj a pak zásuvka, na které je pouze TV a naopak, zapne se zdroj a zapne se zásuvka, na které je TV? Nebo se zásuvka, na které je TV zapne hned a TV snad (teď nevím, jestli to podporuje ta co mám, resp. jestli to je běžné) se dá pouze do StandBy, protože má nataveno, že po ztrátě napájení má být vypnuta.

Ano, každé zařízení má své chyby, ale žel, jsem, jaký jsem. Sony prostě půjde z domu, protože každý den při pohledu na ni myslím na to, jak si píšu s idioty z podpory Sony. Několik krát týdně mě jde je..out, když kouknu na TV a vidím, jak je zapnutá.

---------- Doplněno v 15:30 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:27 ----------

[QUOTE=tdlmarek;526811]Na základě tohodle experimentu ale samozřejmě nemůžu tvrdit, že to je naprosto spolehlivé - třeba by se z toho vyklubalo podobné chování jako u Sony.[/QUOTE]


Pulse-Eight se chovalo s touto TV Sony stejně, jako aTV, většinou to šlo, někdy ne (těch cca 70/30). Přímo v ovladači to šlo dokonce snad i nastavit, že to má dělat. Já to používal i s Windows přímo, i s Kodi pod Windows.
tdlmarek (1566)|28.12.2016 15:38
Provedl jsem další experiment a snad tedy alespoň jedna dobrá zpráva.

Zkusil jsem nasimulovat tvou situaci: TV, AVR, blu-ray player - vše aktivní, přepnuté na správných vstupech. Vypnu tlačítkem player, TV i AVR zůstávají zapnuté v souladu s popisem výše, TV zobrazuje černou obrazovku s nápisem HDMI1 vlevo nahoře. Po 15 minutách TV zahlásí No signal detected, power off in 3 min. Press OK to continue watching. Pokud nic neudělám, po 3 minutách se TV skutečně vypne a přes HDMI-CEC dá příkaz k vypnutí i AVR. Nyní jsou všechna zařízení ve standby.

Nemůžu zaručit, že se tak chovají i novější Panasonicy, ale ten můj ano. Takže pokud by se ani Panasonic na základě HDMI-CEC příkazu nevypínal spolehlivě, tahle pojistka by tvůj problém zřejmě řešila.
swenak (186)|28.12.2016 15:42
Ano, toto by mi stačilo a na to ani není potřeba HDMI-CEC. Pokud TV nedetekuje signál, dotáže se, nebo se rovnou vypne. Hotovo, funkční a já jsem spokojen. Když jsem tu Sony kupoval, takto jsem si to představoval a nikdy be mě nenapadlo ověřovat, jestli to TV umí, uměla to i starší TV. Je pravdou, že v té době jsem měl lehce jiný modal používání. Ale díky podpoře Sony a jejich informaci, že HDMI-CEC to zvládne, jsem v UK objednal Pulse-Eight a postavil si HTPC (tedy, nejenom proto, chtěl jsem pařit tanky). Ale nefungovalo to dobře. Vědět hned na začátku, že chyba je v TV, vrátím ji a jdu do jiné.

Co máš za TV?
tdlmarek (1566)|28.12.2016 15:44
Viz podpis - AS640, model z roku 2014.
vivid.sk (11472)|28.12.2016 15:44
[QUOTE=swenak;526812]Kdybych to chtěl zkusit, co by řešilo můj problém?[/QUOTE]
- Po zapnuti/vypnuti primarneho pristroja (ov), sa zapne/vypne TV. TV samozrejme musis natavit, aby sa po strate napajania zapla. Pokial pouzivas TV len ako monitor, nemalo by sa jej nic stat, maximalne strati info o case.


[QUOTE=swenak;526812] Harmony to neřeší nijak, protože mě jde o to, že chci, aby se to vypnulo bez mého přičinění[/QUOTE]
Tomuto vcelku nerozumiem. Ak odchadzas od TV - vypinas snad aspon jeden pristroj (AVR / HTPC), ako ma TV vediet, ze sa ma vypnut? Alebo to je uz nejaky vyssi level?


Mimochodom, to vyssie spominane spravanie funguje aj na Samsungoch (vratane nastavitelneho timeoutu pri detekcii neaktivneho HDMI zdroja), zrejme si SONY povedalo, ze taketo vypinanie nieje treba, nuz narazilo.

Rovnako to pouzivam ako poistku: HTPC/KODI sa uspi pri neaktivite automaticky, nasledne sa po case AVR vypne pri vypnuti HDMI vstupu a nasledne z tohto dovodu po 15 minutach aj TV. Vsetko je teda do 30 minut automaticky povypinane, ak by nahodou decka nechali vsetky tri zariadenia zapnute. Ovsem bezne vypnutie vsetkych pristrojov riesi jediné tlacitko na DO (makro).
tdlmarek (1566)|28.12.2016 15:46
vivid.sk: Utekla ti tahle důležitá informace:
[QUOTE=swenak;526805]Tím mám docíleno, že pokud se u TV usne (jako že každou noc a i více krát), nebo se od ní o víkendu odběhne, tak nejpozději 15minut po skončení pořadu se vše vypne a mám klid.[/QUOTE]

Zde opravdu sebechytřejší DO asi nepomůže.
swenak (186)|28.12.2016 15:51
[QUOTE=vivid.sk;526816]- Po zapnuti/vypnuti primarneho pristroja (ov), sa zapne/vypne TV. TV samozrejme musis natavit, aby sa po strate napajania zapla. Pokial pouzivas TV len ako monitor, nemalo by sa jej nic stat, maximalne stati info o case.[/QUOTE]

Co se týče napájení TV, kouknu, jestli to umí, nedivil bych se, kdyby ne :-) Kterou zásuvku bys doporučil?

[QUOTE=vivid.sk;526816]Tomuto vcelku nerozumiem. Ak odchadzas od TV - vypinas snad aspon jeden pristroj (AVR / HTPC), ako ma TV vediet, ze sa ma vypnut? Alebo to je uz nejaky dalsi level?[/QUOTE]
Jak jsem psal, aTV se vypne automaticky po skončení pořadu. Mně jde primárně o noční provoz, kdy prostě usnu u běžícího seriálu, filmu. Toto někdy i pár krát za noc, usínám prostě u zapnuté TV.

To s tím odchodem od TV není tak "horké", ale nejenom z bezpečnostních důvodů někdy nechám puštěný film/seriál, video clip po ránu, o víkendu a podobně a jdu ven. No a opět, skončí pořad, aTV a zesik se vypne a pak by se měla i TV. Nebo jdeš s košem a "zasekneš se". Děti sice u mně nejsou, ale to je další častý problém, kdy si něco pustí, "zapomenou" a výsledek je opět zbytečné pálení energie a panelu :-)

---------- Doplněno v 15:51 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:48 ----------

[QUOTE=tdlmarek;526815]Viz podpis - AS640, model z roku 2014.[/QUOTE]

Díky, podpis předtím nebyl k dispozici :-) No, aby to nebylo jako u Sony, které to umělo a pak najednou ne :-)
KamilZ (10277)|28.12.2016 16:30
swenak: Mírné OT: Jestli chceš měnit TV, se kterou si obrazově spokojen jen kvůli problémům s HDMI CEC (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26540-Jakou-TV-byste-si-koupili-vlakno-pro-obecne-dotazy-pres-znacky?p=526804&viewfull=1#post526804 ) , tak si velmi pravděpodobně jen pohoršíš. Tedy pokud výměnu TV nepotřebuješ jen nějak "obhájit". Myslím, že ten problém s vypínáním jde řešit nějak jinak.
vivid.sk (11472)|28.12.2016 16:32
[QUOTE=tdlmarek;526817]Utekla ti tahle důležitá informace:[/QUOTE]
Mas pravdu, toto som prehliadol. V pripade SONY skus tie 4 hodiny (casovac neaktivity), kedze TV viac neumoznuje nastavit. Aj za cenu, ze budes ojedinele TV v pripade dlhsieho pustenia musiet "umlcat", aby sa nevypla. Ci je to akceptovatelne, odskusaj.

Rovnako s vyssie uvedenym skus tu inteligentnu zasuvku zapojit na zdroje signalu (aTV4 + Yamaha). Az po vypnuti oboch uvedenych sa vypne aj TV. Mohlo by to fungovat, realne skusenosti z praxe nemam. Podla popisu nieco taketo:

http://www.conrad.cz/zasuvkova-lista-master-slave-s-prepetovou-ochranou-gao-6-zasuvek-antracit-stribrna.k61080

[SPOILER]
Tato zásuvková lišta převezme jednotlivé zapínání a vypínání až 6 spotřebičů najednou. Pokud je spotřebič připojený na Master zásuvku (max. 550 W) zapnutý, zapne se automaticky 5 zásuvek Slave. Spínací práh zásuvky Master je nastavitelný od 8 do 80 W.
[/SPOILER]
swenak (186)|28.12.2016 16:34
[QUOTE=KamilZ;526820]swenak: Mírné OT: Jestli chceš měnit TV, se kterou si obrazově spokojen jen kvůli problémům s HDMI CEC (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26540-Jakou-TV-byste-si-koupili-vlakno-pro-obecne-dotazy-pres-znacky?p=526804&viewfull=1#post526804 ) , tak si velmi pravděpodobně jen pohoršíš. Tedy pokud výměnu TV nepotřebuješ jen nějak "obhájit". Myslím, že ten problém s vypínáním jde řešit nějak jinak.[/QUOTE]

Ano, to je jediný důvod. Od nové TV opravdu nečekám nic navíc, nechci 4k, chytrost, většíntaky nepotřebuji, prostě nic. Jenom chci pohodlí u vypínání a zbavit se značky Sony (popravdě už v minulosti jsem byl na jejichHDD recordér nas..., ale při pořizování TV jsem na to zapomněl).
KamilZ (10277)|28.12.2016 16:49
OK, takže to jsou dvě věci:
1) vypínání
2) zbavit se Sony
Takže řešit tu první ani nemusíme, pokud platí i druhá, protože tu nevyřešíme.
swenak (186)|28.12.2016 17:08
Tak téma původně nebylo o tom, hledat řešení, jenom jsem chtěl vědět, jestli to někomu funguje, když Sony ČR tvrdí, že to má jít, jenom já nemám žádné kompatibilní zařízení - tedy má chyba (a oni neřeknou, která kompatibilní jsou) :)

Jinak ano, řešit se to v podstatě nemusí, ale za zkoušku "nic" nedám a jinému by to mohlo pomocu. V tématu o výběru TV jsem již psal dotaz na TV, která buď umí přes HDMI-CEC to, co chci, nebo se vypne po nepřítomnosti signálu (jako zde uvedený Panasonic z roku 2014). Samozřejmě, pokud náhodou najdeme řešení a lepší TV nenajdu, tak bod 2 s těžkým srdcem oželím.
KamilZ (10277)|28.12.2016 17:26
OK, v pohodě. Pokud nenajdeš lepší TV, tak tedy můžeme pokračovat s hledáním :-).

Pokud se TV přes HDMI CEC nevypíná "uspokojivě", tak by to šlo myslím za pár korun řešit přes nějaké Arduino, které by emulovalo dálkové ovládání a signál k vypnutí by vysílalo na základě externí události (třeba monitorováním HDMI apod.).
vivid.sk (11472)|28.12.2016 18:55
[QUOTE=swenak;526818]výsledek je opět zbytečné pálení energie a panelu [/QUOTE]
A este si jednu kratku poznamku k teme neodpustim - samozrejme v dobrom :)

Pri geekoch je snaha o riesenie akychkolvek takychto "malickosti" casto korunovana uspechom, pretoze nejaky sposob na vyriesenie svojho aktualneho problemu, ktory mu zdvyha krvny tlak, skor ci neskor najde. Hladanie riesenia ho ale stoji neumerne vela casu (a cas su peniaze), kolko by minul na elektrike, keby nechal TV do rana bezat a problem len jednoducho ignoroval. Chapem vsak pocit bezmocnosti a nespokojnosti (a podotykam, ze SONY TV ani z rady C toto nemaju vyriesene dodnes, pritom ide o elementarne primitivnu vec, softwarovo riesitelnu aj upravou fw). A pristup zo strany SONY na forach (poradia vsetko, len nie to co ocakavas) je v podstate rovnaky, ako je to vsade inde - aj pri inych znackach.


Skusil by som TV ovladat cez IP protokol, ak sa ti to podari, uz myslim nebude problem vyvolat danu akciu vtedy, ked potrebujes.
http://www.openremote.org/display/forums/Sony+TV+HTTP+control
swenak (186)|28.12.2016 20:56
Máš samozrejme pravdu, vysrať sa na to by bolo najlepšie. Mne nejde o energiu a panel, ale vadí mi ten princíp:( Je to jednoduchá blbosť a ako píšeš, ľahko vyriešiteľná. Ale
to by sa Sony muselo zaujímať.

Nie som geek, len "viem", že to musí ísť a som ochotný venovať tomu čas aj peniaze, ale zase, nechcem extra "bastliť". Preto výmena TV je cesta, ktorou asi skúsim ísť.

Keď som ten krám kupoval, potreboval som inú funkciu (práve ten časovač po nečinnosti), a aj tu som sa na zo pýtal. Ale to sa neosvedčilo. Proste chyba, hlavne som nemal kupovať Sony, už som sa u nich spálil.

Uvidíme, či nájdem náhradu.
vivid.sk (11472)|28.12.2016 21:04
[QUOTE=swenak;526837]Preto výmena TV je cesta, ktorou asi skúsim ísť. [/QUOTE]
Ibaze to je najdrahsia a zrejme aj najhorsia moznost, pretoze SONY si opat kupit nechces (a ani nemozes, pretoze narazis na rovnaky problem) a Samsung nechces. A vo vsetkych ostanych pripadoch by si si s velkou pravdepodobnostou pohorsil (ziadny rozumny 100/120Hz FHD TV uz aktualne k dispozicii v tejto uhlopriecke nieje).

Co tak skusit lacnejsie alternativy, myslim, ze tento problem je riesitelny. Tvoja aktualna TV totiz nieje ziadny outsider, a koli "blbosti" by si skocil, ako sa u nas vravi: "z dazda pod odkvap".

Ale nasilu ta presviedcat samozrejme nebudem, ovsem aby sme o mesiac neriesili zasa nejaky iny problem pri novej TV, ktory stara nemala.
swenak (186)|28.12.2016 21:10
Kuknem na tie zásuvky, teoreticky to ide tiešiť aj tak, že aTV vypnutím zopne IrDa vysielač a ten pošle power off do TV. Alebo
nastaviť 1h timer na TV a na najčastejšie funkcie (volume na zosiku) dať v Harmony kombo volume+niečo do TV. Len neviem, či sa timer nechová tak, že počíta hodinu od posledného potvrdiena a nie od posledného príjmu IrDa signálu (už si to nepamatám, ako to presne je).
digitivi (215)|28.12.2016 21:44
Podobny problem aky sa tu riesi som zaznamenal aj v spojeni Sony TV a Technisat Technistar S2. Vsetko nastavene ako ma, pri zapnuti Technisatu sa zobudi aj TV na spravnom vstupe. Pri vypnuti Technisatu sa Sony vypne a za 2 sekundy opat zapne. S inymi znackami TV (s podporou HDMI CEC) som podobny problem (opatovne zapnutie TV) nezaznamenal (Sharp, Panasonic, Samsung...). To ma utvrdzuje v nazore, ze nieco zle je nakonfigurovane na TV Sony.
Podpora Sony CR/SR je pre (vy)riesenie niecoho naozaj tragicka uz niekolko rokov bez naznaku napravy ci zlepsenia :(
Ryan Giggs (688)|29.12.2016 06:54
Hdmi-cec nie je standardizovana funkcia, kazdy vyrobca to riesi po svojom, takze v kombinacii urcitych nekompatibilnych zariadeni to proste nefunguje.
Preto ani ziaden zoznam kompatibility nikdy mat nebudes. Bravia sync funguje korektne iba sa zariadeniami Bravia sync, teda so Sony. S inymi ti to nikto negarantuje. To ale plati pre ktorehokolvek ineho vyrobcu, ze to funguje dobre iba s vlastnymi zariadeniami. Ak funguje s inym, je to skor vec nahody.

Este jedna velmi dolezita vec. Necital som uplne celu diskusiu, ale skusal si iny kabel? Lebo aj tam moze byt chyba. Pretoze na niektorych nie su aktivne potrebne piny, ktore sa staraju o CEC. Ja som raz riesil podobnu vec (tiez Sony TV ale 8 rokov stary) a zabral az treti kabel.
swenak (186)|29.12.2016 07:34
Mne ide o zoznam zariadení s BraviaSync, ktoré vedia TV vypnúť. Vďaka tomu bude možné overiť, či je chyba v TV (ak to nezvládne ani Bravia Sync zariadenie), ktorá má ísť opraviť, alebo je to vlastnosť, že to nemá fingovať. Proste Sony ČR a Sony Belgicko tvrdia opak.

Čo sa týma kábla, tým to nebude. Mal som ich niekoľko a hlavne, ak by to bolo káblom, chová sa to vždy rovnako. Ale u mňa to funguje cca 70/30 v prospech správnej funčnosti. V tých 30% sa to chová tak, ako popisuje digitivi, je to aj na tom videu, čo som linkol.
Ryan Giggs (688)|29.12.2016 08:28
Na tie zastupenia znaciek by som sa nespoliehal. Tam casto clovek na telefone ci za mailom nema sajnu o com je rec.
swenak (186)|29.12.2016 08:39
Je to tak, ale skúsiť to musím:) Servis našťastie vie, "o čom točím" a tak som ich všetkých oboslal, nech si to riešia medzi sebou.
RoPo (6061)|29.12.2016 09:13
Začínají se tady šířit bludy.


HDMI-CEC
je standardizované
(a jsou i různé verze těchto standardů - CEC-1.2,CEC-1.3,CEC-3.1,CEC-5 ) zastřešené sdružením CENELEC (norma EN 50157-1). Jedná se o jednožilové obousměrné komunikační rozhraní mezi jednotlivými zařízeními, kdy TV je na této sběrnici jako nejvyšší a jediné hlavní řídící zařízení. Každý výrobce však přidává svoje rozšíření, které standardizované není tohoto standardizovaného protokolu a také svůj soubor těchto příkazů pro jednotné ovládání elektroniky pojmenovává. Protokol využívá ke komunikaci pin 13 HDMI kabelu.

Názvy HDMI-CEC rozšíření jednotlivých výrobců:
[SPOILER]

[/SPOILER]


Je to pravděpodobně jednoznačná chyba/vlastnost Sony, kdy neumí správně zpracovat ZÁKLADNÍ HDMI-CEC příkazy pro vypnutí zařízení (pravděpodobně umí jen svoje rozšíření modifikované BraviaSync, kdy pro vypnutí zpracovává jiný příkaz, svoji modifikaci v BraviaSync, a ne ten standardní v HDMI-CEC). Dalo by se i napsat, že špatně tyto příkazy po kabelu detekuje (přeci jen je to jednožilové digitální vedení, které může hrany signálu ovlivňovat), když funguje v 70-ti případech ze 100, jak se původně píše. Může být způsobeno i špatným kabelem nebo připojením, vymačkaným konektorem právě na pinu 13.
U mě na Panasonicu se toto chování vypínání dá dokonce v menu navolit, zda se má TV vypnout po příkaztu "z venku", či TV má vypnout ostatní zařízení, atd.
swenak (186)|29.12.2016 10:09
Klidně koupím další kabel, ač jsem měl odhadem 3-4 různé (měnil jsem způsob užívání a tedy i délku a testoval jsem, co jsem měl doma). Který bych měl koupit? Konektorem by to snad být němělo a pokud, tak jenom na TV, protože jsem připojoval více zařízení.
RoPo (6061)|29.12.2016 10:22
[QUOTE=swenak;526864]ač jsem měl odhadem 3-4 různé[/QUOTE]

Psal jsi, že jsi měl různé kabely. Proto nepředpokládám, že u tebe toto chování je v kabelu (nebo že by byly všechny kabely vadné :D ).
Psal jsem to hlavně z důvodu, že tady padlo to, že HDMI-CEC není standardizované. Což není pravda.
swenak (186)|29.12.2016 10:58
Aha, OK:)
swenak (186)|30.12.2016 10:52
Tak mi dnes napsali ze Sony, že to, co chci, zvládne jejich TOP model SONY BDV-N9200WB. Už po přečtení pár recenzí vidím, že je to "TOP" model, ale nevadí, objednao jsem ho a otestuju, jak se bude chovat TV, ať máme jasno, kde je "chyba".
Ryan Giggs (688)|30.12.2016 11:49
[QUOTE=RoPo;526861]Začínají se tady šířit bludy.
[/QUOTE]
Žiadne bludy. Štandardizovane je to na urovni papieru. Škoda že nie aj v praxi.
swenak (186)|30.12.2016 19:23
Kluci, nemá smysl se hádat. Přinesl jsem si domů "TOP" model Sony Home Cinema SONY BDV-N9200WB. No hádejte, co :-) Je na tom ještě hůře, než Apple TV. Jediné, co zatím funguje spolehlivě je to, že když vypnut TV, vypne se domácí kino. Když ale vypnu domácí kino, tak se to chová stejně, jako u Apple TV a i jiných zařízení (viz i zkušenosti ostatních).

Rozdíl proti třeba té Apple TV je pouze v tom, že se zdá, že se 100% úspěšností se TV nevypne vůbec a zůstane na obrazovce název vstupu a zařízení na něm připojeném :-) Dokonce, když zapnu domácí kino, tak se ani TV nezapne, což Apple TV se 100% úspěšností zvládne. Chvilku jsem se leknul, že jsem snad za 20tis domů donesl jiné kino, než mi Sony podpora dnes doporučila (přepdokládám, že pan Havlík z podpory prostě vybral nejdražší zařízení, co Sony dělá s tím, že mě buď odradí, nebo naopak bude jistota, že to přece musí umět). Zkoušel jsem to se 2mi HDMI kabely.

Dnes už na to peču, ale zítra to ještě zkusím podrobněji. Nejvíce mě ....., že to byla těžká velká krabice, kterou jsem musel tahat z Datartu do auta a pak domů. Asi napíšu do Sony, ať mi to proplatí a nebudu to vracet do Datartu, protože oni za blbost Sony podpory nemůžou.

Jo, abych nezapomněl. Až teď jsem se podíval do návodu ke kinu. No a v celém dokumentu nic o Bravia Sync, HDMI CEC.

Jinak, další pikoška byla, když jsem se opakovaně dožadoval vysvětlení, proč tedy Sony TV tvrdí, že Apple TV je zařízení kompatibilní s Baravia Sync. Vysvětlení přikládám bez titulků: "Informujeme Vás, že daný produkt podporuje funkci HDMI -CEC, která je obdobná k funkci Bravia Sync. Nicméně není plně kompatibilní tudíž se zde můžou zobrazovat dané produkty, ale není zde zaručena plná funkčnost jako ve Vašem případě." :-) Je to stejný seznam, kde se zobrazuje i to jejich "TOP" domácí kino. Chjo.
vivid.sk (11472)|30.12.2016 19:55
Celkom obdivujem tvoj entuziazmus, hlavne ak (zrejme) tusis, ako to vzdy dopadne.
Ale som zvedavy, ako to nakoniec vyriesis k spokojnosti. Pis prosim do tohto vlakna dalsie kroky aj nadalej (vratane pikosiek) :)
swenak (186)|30.12.2016 20:10
No, čo dodať, nikto nie je dokonalý:) Som, aký som, tvrdohlavý a keď ide len o čas a peniaze, tak sa vzdávam ťažko:)
tdlmarek (1566)|30.12.2016 23:01
[QUOTE=swenak;526905]Když ale vypnu domácí kino, tak se to chová stejně, jako u Apple TV a i jiných zařízení (viz i zkušenosti ostatních).

Rozdíl proti třeba té Apple TV je pouze v tom, že se zdá, že se 100% úspěšností se TV nevypne vůbec a zůstane na obrazovce název vstupu a zařízení na něm připojeném.[/QUOTE]
Tady si protiřečíš. Chová se to tedy stejně jako Apple TV (tzn. 70% šance, že se TV vypne, 30% že zůstane zapnutá), nebo se TV nevypne nikdy? V případě té druhé varianty si myslím, že se to nedá považovat za chybu ani jednoho ze zúčastněných zařízení - stejně jako v případě Viera Linku to může být by design. Pokud player/domácí kino příkaz k vypnutí vůbec neposílá, nemá TV důvod se vypínat.
swenak (186)|30.12.2016 23:20
Blbě formulováno, uznávám. Tím jsem chtěl říct, že se to taky nevypíná, akorát, že vždy.

A jestli je to chyba, nebo vlastnost je mi jedno, protože dle podpory Sony to má TV vypínat. Tedy jinak, namísto 70/30 to mělo býto 100/0, realita je 0/100.

To může klidně znamenat chybu TV, nikovil kina, ač by to bylo divné.
tdlmarek (1566)|30.12.2016 23:29
[QUOTE=swenak;526914]A jestli je to chyba, nebo vlastnost je mi jedno, protože dle podpory Sony to má TV vypínat. Tedy jinak, namísto 70/30 to mělo býto 100/0, realita je 0/100.

To může klidně znamenat chybu TV, nikovil kina, ač by to bylo divné. [/QUOTE]
Ještě jednou - pokud player signál k vypnutí nepošle (což nemusí být chyba, ale záměr - viz Panasonic), potom se TV chová zcela správně. Chybu bych viděl spíš ve vyjádření podpory Sony :)

Tím ale samozřejmě nechci vyvracet ten prvotní problém TV. Pokud signál k vypnutí dostane, vypnout by se měla - vždy, zcela spolehlivě.
swenak (186)|30.12.2016 23:45
Mně to neopakuj, já rozumím, ale není to ve věci, kterou řeším, podstatné. A jak jsem psal už nahoře, je to blbost podpory Sony (téměř jistě).

Tady jde o to (chce to přečíst vše), že podpora Sony ČR tvrdí, že TV tuto funkci umí, tedy umí se vypnout, pokud dostane signál k vypnutí. Tento signál ale dle Sony ČR nedávají naše zařízení správně. Má to správně dělat např. uvedené kino. To jsem koupil, abych měl jistotu, že chyba není v TV, ale že
je to opravdu nekompatibilitou. Toto se žel nepovedlo ověřit, jelikož to dle všeho to kino neumí (poslat signál).

Sony servis toto tvrdí taky, tedy, že Sony nevyrábí žádné zařízení, které tuto funkčnost (poslání signálu k vypnutí) umí a proto nemohlo ani ověřit tvrzení Sony ČR, že se má TV umí po takovém signálu vypnout. Navíc, Sony Belgie tvrdí, že to Sony TV ani umět nemá a tedy, i kdyby to kino umělo a nefungovalo to ve spojení s TV, nebyla by to chyba TV.

Ve výsledku je to tedy potvrzení toliko blbosti Sony ČR, kdy jak o funkčnosti TV, tak o funkčnosti kina, a i o vzájemné funkčnosti těchto 2 zařízení podávají nepravdivé údaje.

Uff, snad je to popsáno dobře:)
Ryan Giggs (688)|31.12.2016 05:12
Ja tiez obdivujem tvoje zanietenie pre vec. Miesto toho aby si to proste jednoducho vypinal zvlast, kupis dalsi nepotrebny kram za 20 tisic. :)
swenak (186)|31.12.2016 06:53
Viem, čo chcem, no:) Hlavne to roky nebol problém. U TV zaspávam celý život a viem, čo mi vyhovuje.

Pozeral som teraz nové Panasonicky a tie vedia stále vypnúť po 10min bez signálu, ako tu už bolo písané. Takže aj keby to nešlo cez CEC, tak dostanem, čo chcem. Teda, podľa návodu.

No a samozrejme, chcem z časti dokázať blbcom zo Sony, že sú blbci. Už v minulosti som raz mal s nimi podobný výstup, o to viac ma štve, že ich služby sú stále na takej "úrovni". Kde je doba, keď Sony bol pojem:(
Ryan Giggs (688)|31.12.2016 07:07
Kupovat novy TV kvoli tomuto je dost usmevne. Hlavne nedajboze nejaky horsi.
swenak (186)|31.12.2016 07:13
To je otázka priorít a toho, či si ideš za svojim, ak to ide. Áno, obávam sa zhoršenia obrazu, preto tu šaškujem a dávam si prácu s tým, aby som vedel, kde je chyba.

Serie ma to a chcem to vyriešiť a ak to znamená inú TV, nedá sa svietiť. Našťastie sa nemusím chovať ako okolie, ktoré sa rozčuluje, čo im na výrobkoch vadí, ale nevie, nemôže (napr. pre financie), alebo nechce, lebo to je "práca", problém riešiť a tak budú roky lamentovať v "krčme".
Columbus (1)|31.12.2016 09:03
Tento problém je na více modelech od Sony.
pistak23 (21)|31.12.2016 10:03
Tak ja ta presne chapem ako ta to stve, a ze to chces vyriesit... tiez som menil elektroniku kym nevedela to co chcem, kym som nebol spokojny... jednoducho chceme za svoje peniaze to, co nam vyhovuje. A u teba je to vypinanie tv pri tom ked zaspis a vypne sa aTV. Tak kedze mam doma aTV4 a ten isty televizor tak to otestujem, nastavim aTV nech sa vypne po nejakej doba a uvidim ci vypne aj tv. Teraz som ale mimo domu a pridem 3.1 2017 cize nemam moznost to testovat. No sam som zvedavy ci to pojde. Mna toto co riesis ty nastastie netrapi, ja nezaspavam pri tv, a ak zaspim tak sa zobudim neskor a vypnem manualne a idem do postele :) Mna hneva jedine ze ked vypnem magio box tak mi nevypne aj tv. Cize musim na 2x... Apple TV ked vypnem tak mi vypne okamzite aj TV. Mam aj sound bar panasonic a ked vypnem TV tak sa vzdy automaticky vypne, co je zaujimave... ten tusim jediny funguje tak ako ma. Lebo ked vypnem len tv, tak ostane vsetko zapnute (aTV, magio box) Ked som mal samsung tak ten sa vzdy vedel spravne vypnut, tam som problem tusim nemal... Sony tv by som uz osobne tiez nekupil, ak tak panasonic. Aj sound bar sony som mal doma a vratil som ho, lebo zvuk a kompatibilita s tv sony = 0 bodov...