Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lepší.TV

Jhin123 (1)|27.12.2016 14:53
Zdravím,
objevil jsem na netu službu Lepší.TV a s tím spojený Lepší.TV box. Dnes jsem krabičku obdržel a pustil jsem se do testování a musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen. Samotná služba funguje na jedničku, a to že celý Lepší.TV box běží na Androidu 6.0 je prostě pecka.

Byl jsem docela skeptický když jsem si službu objednával, ale nelituji. Jsem zvědavý na Vaše názory :-)
jito (999)|27.12.2016 15:07
Zlatá kabelovka...
Ivo Mašek (10205)|27.12.2016 18:28
Něco o té "lepší" TV: http://www.digizone.cz/clanky/prvni-cesky-4k-set-top-box-v-ostrem-provozu-podivejte-se-co-chysta-iptv-sluzba-lepsi-tv/
Aktuálně nabízí služba Lepší.TV balík 69 programů za 2189 korun při platbě za celý rok. V HD kvalitě jich je 13 programů.
Já mám kabelovku od UPC. Mám od nich maximální nabídku, což je 140 programů TV, z toho jich je v HD kvalitě 62 programů., a nějakých cirka 30 rozhlasových programů. K tomu internet (mám ho jako součást onoho spešl balíčku - já ho nevyužívám, pouze syn z toho používá na mobilu WiFi). K tomu ještě takové vychytávky, jako je Horizon GO a videotéka MyPrime (a tam je opravdu velmi velký výběr). No a za tuhle legraci platím za rok 1300.- Kč
... takže co je vlatně pecka.
tdlmarek (1566)|27.12.2016 18:46
Ne že bych se chtěl nějak zastávat těchto IPTV pokusů, ale jaký má smysl srovnávat to s alternativou technologicky limitovanou pouze na určité lokality? To je jak shazovat ADSL připojení k Internetu v porovnání s optikou - vidět ty čísla a ceny na papíře, tak by si to ADSL taky nikdo soudný nepořídil. A přece ...
Ivo Mašek (10205)|27.12.2016 18:57
No tak to srovnáme s jinou lokální IPTV, tady u nás na Chomutovsku: GRAPE SC
[ATTACH=CONFIG]33885[/ATTACH]

Jinak opravuji svůj údaj v předešlém postu: Ta platba 1300.- je měsíčně.
grapec.jpg
tdlmarek (1566)|27.12.2016 19:14
No vida, a už jsme najednou i u znatelně omezenějšího balíčku (v porovnání s tím UPC) na +- 1500,- za rok pouze za TV. A opět se bavíme o lokální službě dostupné pouze někomu.

Ta Lepší.TV se podle mě nesnaží soupeřit s kabelovkou nebo lokálními IPTV, ale reaguje na aktuální situaci kolem DVB-S (kde je čím dál více lidí rozladěno z přístupu Skylinku) a podle toho si také jako správný obchodník nastavili cenu. Jinými slovy lidem za podobné peníze nabízí modernější a komfortnější službu, která nevyžaduje nic jiného než připojení k Internetu, a dává jim možnost utrhnout se od toho zlého vyděračského Skylinku.

EDIT:
[QUOTE=Ivo Mašek;526770]Jinak opravuji svůj údaj v předešlém postu: Ta platba 1300.- je měsíčně. [/QUOTE]
Tak v tom případě tu argumentaci už vůbec nechápu.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2016 19:23
No protože jsem se splet. jsem jenom člověk
Každopádně možnosti za ty prachy u kabelovky a u IPTV jsou ohromně rozdílné. Když ostane u terstialu DVB-T, bude to mít nejlevnější a zase tak o moc nepřijde
tdlmarek (1566)|27.12.2016 19:33
[QUOTE=Ivo Mašek;526777]Každopádně možnosti za ty prachy u kabelovky a u IPTV jsou ohromně rozdílné.[/QUOTE]
Však tohle já nepopírám. Chtěl jsem pouze upozornit na to, že tahle služba je dle mého pohledu zaměřena na úplně jiné zákazníky, než ty, kteří mají tu možnost levné kabelovky nebo lokální IPTV. Ano, využívají té situace a účtují si poměrně vysoké poplatky - protože zkrátka můžou a trh takhle funguje.

Omlouvám se, pokud můj příspěvek vyzněl zbytečně útočně.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2016 19:36
Nevyzněl útočně, pouze jsem to vysvětlil :-)
vivid.sk (11472)|27.12.2016 20:17
[QUOTE=tdlmarek;526774]kde je čím dál více lidí rozladěno z přístupu Skylinku[/QUOTE]
Ja som na tom presne opacne. Postup Skylinku (teda kroky poslednych rokov) chvalim, pretoze to je jedina plaforma, ktora ponuka za dane peniaze najvyssi pocet HD kanalov a aj low-cost alternativu (za zakladny poplatok <3 eura mesacne cely zaklad v HD t.j. cca 30 kanalov). Mas moznost si kanaly nahrat nesifrovane*, kanaly streamovat v zdrojovej kvalite v ramci domacnosti do inych zariadeni (alebo prilezitnostne aj mimo nej, ak to rychlost uploadu dovoli a mas verejnu IP) a cokolvek z vymenovaneho sa obcas hodi.

Jediny problem je v politike firmy, ktora za zakladny balik pyta platbu, ktoru vola "servisnym poplatkom" namiesto zriadenia normalneho plateneho balika. Je dnes jasne, ze firma sa spolupodiela na sireni konkretnych stanic a moze sa na historicke: "navzdy zadarmo" vykaslat. Stale bude urcita cast tieto veci vytahovat aj dalsich 10 rokov a argumentovat tym, ze ich (povodna firma Towercom) oklamala.

* S adekvatnym STB.



Naopak som rozladeny neustalym ponukanim SD balikov s mizernym datovym tokom v casoch, ked sa dostavaju UHD TV do mainstreamu. Nieje to vec jedneho operatora, poobzerajme sa navokol (v ramci nasho SK/CZ regionu), ake je vseobecna ponuka vs poplatky za nu.
tdlmarek (1566)|27.12.2016 20:58
vivid.sk:

Máš pravdu, ale zhodnotil jsi to ze svého pohledu geeka, a ten je na míle vzdálen příštupu běžných uživatelů.

Rozbuškou byl samozřejmě onen trvale se zvyšující servisní poplatek a zmíněná "naštvanost" spotřebitelů, ale dnes IPTV operátoři sbírají body i jinde:
[LIST=1]
  • Lepší škálovatelnost - u DVB-S se s každým přijímačem musí počítat (LNB, rozvody, dekódovací karta, ...), u IPTV je to úplně jedno, dokud stíhá internetové připojení a vyhovuje to tarifu
  • Jednodušší integrace - kromě hotových set-top-boxů postačí i webový prohlížeč na libovolném PC, aplikace přímo ve Smart TV, aplikace ve smartphonu/tabletu, add-on v XBMC, ...
  • Lepší funkce - server-side záznam až několik dní zpětně, account-wide konfigurace programové nabídky, timeshift, ...

  • Teprve až někde pod tímhle se řeší SD vs. HD nebo snad bitrate - tihle zákazníci více chválí to, že můžou dětem pustit TV i na tabletu, než aby docenili kvalitní HD zdroj na své TV.

    Dá se namítat, že většinu zmíněného dosáhneš i na DVB-S za pomoci adekvátního set-top-boxu a nějaké dodatečné konfigurace. To je ale opět geekařina, ke které se běžní zákazníci ani nepřiblíží.


    Dělám trochu v oboru, takže ty zmíněné argumenty a myšlenkové pochody oněch běžných zákazníků mám přímo z praxe - ať už si o nich já sám myslím cokoliv (asi víš, že mně osobně plně dostačuje DVB-T, a v podstatě bych se obešel i bez něj).
    vivid.sk (11472)|27.12.2016 22:34
    Dobre, tak to otocme:

    - myslim, ze je mozne pri dnesnom nastupe vykonnejsieho a lacnejsieho HW (na dekodovanie) aj velmi efektivne streamovat. Mame tu dnes moderne a efektivne HEVC, povedzme pri pouzitelnom rozliseni 1280x720@50p, ktore by bolo pre vacsinu "beznych" ludi akceptovatelne ako "HD" (ked je v Nemecku na Astre, tak u nas by to snad neprekazalo). Tymto rozlisenim sa znizi potrebny datovy tok, ako aj nutnost silneho HW (nielen pre STB, ale pre dalsie pouzitie PC/Tablety/Smartfony/...).

    Kto teda taketo riesenia ponuka, ked je realizovatelne aj pri velmi rozumnom datovom toku?

    Mne sa totiz nejako nechce verit, ze ludia na skratku "HD" vobec nepocuvaju, hlavne ak s nim maju aspon neaku skusenost v domacnosti. V podstate nieje mozna cesta spat (k SD) pre normalneho, dobre vidiaceho jedinca, s rozumnou uhloprieckou a sledovacou vzdialenostou, pri ktorej je rozdiel (fyzicky) viditelny. Opat je to vsak silne subjektivny a moj pohlad, ktory sa snazi nehladiet na dochodcov s CRT obrazovkami sledujuc nonstop najpodradnejsie kanaly v eteri (ktore nebudem menovat). Aspon nejaka (aka taka) uroven by mala byt zachovana :)
    Dagy2 (3153)|29.12.2016 01:06
    vivid, ano je to tvoj silne subjektívny názor - aj keď absolútne súhôlasím čo si napísal v oboch príspevkoch.
    Realita je niekde úplne inde. Podstatné je mať väčšiu obrazovku a viac programov než všetci ostatní v krčme a nejaké to "zázračné slovíčko" - niekedy to bolo satelit, digitálny príjem, plazma, 3D, teraz letí OLED, UHD. to, že na ňom majú SD vysielanie s rozpleštenými xichtami ich netrápi.
    Dagy2 (3153)|29.12.2016 01:07
    vivid, ano je to tvoj silne subjektívny názor - aj keď absolútne súhôlasím čo si napísal v oboch príspevkoch.
    Realita je niekde úplne inde. Podstatné je mať väčšiu obrazovku a viac programov než všetci ostatní v krčme a nejaké to "zázračné slovíčko" - niekedy to bolo satelit, digitálny príjem, plazma, 3D, teraz letí OLED, UHD. to, že na ňom majú SD vysielanie s rozpleštenými xichtami ich netrápi.
    Petr1979 (42)|27.12.2017 02:26
    Mám lepší tv na zkoušku.Moje postřehy jsou asi takové...již si to nikdy neobjednám znovu.Cena je sice dobrá a ziskáte zdarma na zkoušku i HBO 1,2,3 a i HBO GO a za mne super i nova sport 1.Ale problém je s kvalitou signálu...HD ani omilem..sice to radoby HD je ale na tv 139cm je to des.Je to vlastne neco mezi SD a HD signalem. Jednoznacne je HD kvalita z obycejne anteny o dost lepsi. Jejich kvalita je jen mirne vylepsene SD. Protoze jsem chtel zkusit prave kvuli HD programum abych nemusel zarizovat satelit...tak bohuzel ostre HD dokumenty na prima zoom se nekonali.:(...kdyz jsem chtel vratit penize jak garantuji ze kdyz nebudete spokojeni..tak jen prijali email a pak uz zadna reakce.Na otazku zda signal nekdy zdokonali na opravdove HD mi odpovedeli ze zatim ne ale casem o tom uvazuji..takze zatim nebrat.Dalsi negativum je ze pisi ze to pujde na vsech zarizeni s androidem..coz take neni pravda..protoze mi to nedovoli naistalovat jejich aplikaci na tabletu a telefonu kde android mam..pise ze zarizeni neni kompatibilni..:) docela smesne..takze ani vtom to ucel neplni. Pozitivum je nahravani poradu a to i periodicky stejny porad bez nutnosti hlidani(viz serialy).
    Foolproof (2713)|27.12.2017 15:25
    Hm...
    Obyčejně se do takovýchto diskusí nepletu, ale předchozí příspěvek mě trochu vybudil.
    Myslím, že je třeba odlišit v případě streamování technologii jako takovou od toho jak to kdo používá. Na satelitu je milion kanálů, technologie je stejná, ale na některých kanálech je to super a už bych nikdy nešel dolů do SD, jinde pouští mazanice. U streamování je to obdobné, mrknu-li se na datový tok ze satelitu u slušného sportovního přenosu a srovnám s internetovým streamem Novy je jasné, že jsou mimo a nezaplatím ani korunu i kdyby tam měli napsáno 3x HD.

    Osobně jsem se ještě nepropracoval dál než k pluginu StreamCinema a opravdu se dá sledovat 4k HDR na lince VDSL, na pomocí krabičky za pár korun. Ale zobrazovadlo - TV, ta se ošidit nedá. Budoucnost je jednoznačně stream, budeme to přijímat vzduchem na mobilním telefonu, který to už dneska umí pustit jako mirror na TV.
    mirekv (7169)|29.12.2017 12:17
    [QUOTE=Petr1979;533029]
    Dalsi negativum je ze pisi ze to pujde na vsech zarizeni s androidem..coz take neni pravda..protoze mi to nedovoli naistalovat jejich aplikaci na tabletu a telefonu kde android mam..pise ze zarizeni neni kompatibilni.. [/QUOTE]
    V Androidu Lepší TV normálně jede, je na to aplikace v Google Play, stejně tak je i aplikace pro smartTV (konkrétně Samsung). Testoval jsem pouze demo, tedy ČT24 a TA3, tam mi přišla kvalita stejná jak v klasickém HD ze Skylinku, ovšem u jiných programů to může být samozřejmě jiné (obvykle horší). Použití neplánuji, toto jsem testoval pro studijní účely.
    maja93 (1)|2.10.2020 12:21
    Podle mě 119 stanic jen za 199 kč je super, ještě k tomu s vyzkoušením za 1 kč na měsíc. Lepší.TV mám už asi rok a neměla jsem s ničím problém. Neustále navyšují nabídku stanic a službu také pořád vylepšují, takže si nemohu stěžovat :)
    lubo75 (1)|18.11.2020 02:34
    Moze ma prosim niekto, kto ma "lepsi.tv" kontaktovat na mail [email]lubo_@pobox.sk[/email]? Vdaka. (mal by som zaujem o nahratie jedneho 5min programu z archivu tv jojko vysielaneho 25.10.2020, cize by to malo byt v archive este 6 dni, ak je tam 30 dnovy archiv...)