Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva a připojení Hdmi splitteru

damian666 (11)|21.12.2016 20:28
Zdravím chtěl bych se zeptat bude fungovat po připojení k sat přijímači Ferguson Ariva hdmi splitter dobře? když bude na druhém portu 5m kabel hdmi do pc monitoru.A Na prvním bude jen krátký kabel do tv.Jde mi též o to že píšou uživatelé na netu na některých webech o těchto zařízeních že to třeba nepustí signál kvůli ochraně proti kopírování a jednoduše to pak nefunguje jestli to někdo takto využíváte.Ze značek se mi líbí třeba Digitus DIGDS41300 a PremiumCord externí HDMI Splitter jelikož je prý lepší když je z napájením díky za rady.
vivid.sk (11472)|21.12.2016 21:38
Pokial sa bavime o HDMI splitroch, ktore podporuju HDCP, nemal by byt ziadny problem.

Ovsem, ak to ma stat tolko, ako dalsia Ariva z druhej ruky, mozno je jednoduchsie si kupit rovnaky STB a pozerat na druhom monitore nezavisle, to co prave chces, ak mas k dispozicii volny kabel z LNB? To je len hlasne zamyslenie, ak to nieje pozadovana funkcionalita, kludne tuto poznamku ignoruj.
damian666 (11)|21.12.2016 21:43
Zdravím jj jde mi o to zapojení jak sem psal chci prostě na svou arivu 153 combo připojit k ní Digitus DIGDS41300 ten se mi jeví jako lepší než ty levné značky tak aby to běželo dobře na monitoru i tv a ta frekvence myslíš že u 1080p pojede na 60hz mám jen strach aby to nejelo třeba na jednom výstupu jen 720p ale snad to umí plné hd na oba porty no.
vivid.sk (11472)|21.12.2016 22:03
Preco 60Hz? Monitor musi podporovat 50Hz, ak tam chces mat totozny vystup, ako na TV. Ariva umoznuje 1920x1080@50p, takze s podporou prekladania sa na monitore nemusis trapit.

Nemal by byt problem s nizsim rozlisenim, bud to pojde alebo to nepojde (celkovo), prebehni si komentare spokojnosti na alze, to je dostatocne hodnotna referencia v tomto pripade. Ak to nepojde, jednoducho to vratis a kupis iny.
damian666 (11)|21.12.2016 22:24
tak ja to mam ted jak to mam jen do tv panasonic p42g30 nastaveny na 1080p/60 a jede to v poho a na monitoru asus 248h asi bych to musel nastavit jen na 50hz aby jeli oba a mozna jeste jedna vec ten kabel mam hama 5m s tema cerveno cernejma konektorama jestli znas tak by to mohlo byt ok na ty alze maji prave takovy tento PremiumCord externí HDMI Splitter, 2x port HDMI 1.4 a tam jeden napsal Vypadavajici signal Digitalni sum a druhy ze de asi to zkusim a uvidim za to nic nedam no to mas pravdu.
vivid.sk (11472)|21.12.2016 22:33
[QUOTE=damian666;526581]nastaveny na 1080p/60 a jede to v poho[/QUOTE]
Nie, nejde to v poho. Treba tam nastavit 50Hz! Prepni si TA3 a pozri si spodny titulkovy pas, porovnaj a napis, ci vidis rozdiel po prepnuti na 50Hz.

P.S. Skus pouzivat normalne interpunkcne znamienka (t.j. bodky, ciarky, velke pismena na zaciatku vety), aby sa to dalo po tebe citat.