Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako prepojit domace kino s TV a hernou konzolou

Nadzi (108)|21.12.2016 17:12
dobry den
chcem sa opytat ako mam prepojit domace kino s TV a hernou konzolou aby mi isiel zvuk aj s TV aj z konzole cez somace kino kablom cez hdmi?


hernu konzolu zapojim cez hdmi do TV aby isiel obraz
a potom druhym hdmi kablom zapojim domace kino do TV?

lenze TV ma 4 HDMI porty a ztoho jeden je ARC takze prvy bude HDMI ako playstation ale ked zapojim do druheho HdMI domace kino tak mi pojde vstup 2 zvuk ale nie obraz?


nemam to teraz ako vyskusat pretoze az na vianoce.


tak poradte prosim ako to zapojit aby som dopredu mohol nakupit kable

je mi jasne ze sa to da prepojit optikou a problem je vyrieseny ale chcem vediet ci to pojde aj iba cez hdmi nakolko mam hdmi za 30 eur a nerad by som ho mal v policke...

tv je Sony KDL-55W807
Domace kino je Samsung HT-9750w
herna konzola je Playstation4


ps: o peniaze co sa tyka kupov kablu mi nejde hlavne sby to fungovalo a aby som mal co mozno najlepsi zvuk a aby mi to nieco nebrzdilo pripadne kabel aby nerobil niaku neplechu

vopred vam dakujem
Ryan Giggs (688)|21.12.2016 17:49
Konzolu pripojiš do HDMI IN na kine a z kina HDMI out do TV. Žiadna veľka veda.
tdlmarek (1566)|21.12.2016 17:49
To domácí kino má naštěstí i vstupy, takže zapojení standardní stejně jako v případě plnohodnotného AVR.

Tzn. všechno (zde PS4) do domácího kina do HDMI-IN, a z domácího kina HDMI-OUT jeden kabel do HDMI-IN ARC na TV.


Edit: Duplicita ve stejný čas.
Nadzi (108)|21.12.2016 19:46
ok super vyzera to jednoducho
a musi to byt zapojene v ARC? len sa pytam nemam tam nic zapojene

nebude niako degradovany obraz alebo zvuk/ z ps4 ked to pojde najskor do domaceho kina a potom az do telky teda nie priamo do telky

je lepsie drahsi kabel koli prenosu cisteho signalu a zvuku zapojit do telky z domaceho kina alebo z konzoly do domaceho kina?
ja viem ze na kabli nezalezi ale predsa len ked uz mam take domace kino tak by si zasluzilo mat kvalitny certifikovany kabel.


a este posledna otazka

aky je rozdiel medzi Dolby(5,1) a DTS(5,1)?
pytam sa preto pretoze mi herna konzola ponuka tieto dve moznosti v audio settings.
tdlmarek (1566)|21.12.2016 21:02
[QUOTE=Nadzi;526565]a musi to byt zapojene v ARC? len sa pytam nemam tam nic zapojene[/QUOTE]
Pokud chceš, aby ti zvuk z TV (televizního vysílání, USB flash, ...) šel do domácího kina (AIO), tak ano. Z ARC portu vede "v protisměru" audiokanál zpět do domácího kina. Je to funkčně totéž, jako tradiční samostatný optický kabel z TV (SPDIF OUT) do domácího kina (SPDIF IN).

[QUOTE=Nadzi;526565]nebude niako degradovany obraz alebo zvuk/ z ps4 ked to pojde najskor do domaceho kina a potom az do telky teda nie priamo do telky[/QUOTE]
Ne, tohle je standardní zapojení, u digitálu k žádné degradaci nedochází. A zde je všechno 1080p, takže ani žádné úzké hrdlo.

[QUOTE=Nadzi;526565]je lepsie drahsi kabel koli prenosu cisteho signalu a zvuku zapojit do telky z domaceho kina alebo z konzoly do domaceho kina?[/QUOTE]
Nic jako "čistý signál" není, u těchto krátkých (předpokládám) vzdáleností je to jedno. Čistě kvůli pocitu bych lepší kabel asi zapojil mezi TV a AIO, budeš tam chtít i nějaké ty funkce navíc (ARC, CEC, ...), a tam někdy nejlevnější kabely mohou zlobit.

[QUOTE=Nadzi;526565]aky je rozdiel medzi Dolby(5,1) a DTS(5,1)?[/QUOTE]
Zjednodušeně se dá říct, že DTS je na domácí použití lepší. Dolby exceluje (a používá se) tam, kde je potřeba jen o málo horší kvalitu nacpat do výrazně méně dat (televizní vysílání, internetový streaming, ...).
Nadzi (108)|25.12.2016 23:39
na vianoce som dostal Playstation VR a chcel by som to rovnako zapojit do domaceho kina aj so zvukom a obrazom

vedeli by ste mi poradit ako nato? nieco som uz skusal ale ide mi iba zvuk a obraz nie
vivid.sk (11472)|26.12.2016 00:06
Možno by bolo vhodné napísať, čo je to "niečo som skúšal".
Čo si zapájal kam a s akým káblom.
Nadzi (108)|27.12.2016 00:23
zdravim
tak uz sa mi to podarilo prepojit
najskor som to skusal logicky z ps4 hdmi do hdmi vstupu do domaceho kina a to nefungovalo

trebalo z procesorovej jednotky virtualnej reality zapojit z HDMI TV do domaceho kina a kinom do telky a uz ide vsetko super

mal by som ale este par otazok

ja viem ze sa tu pisalo ze digitalny prenos bud funguje alebo nie ale mam taky divny pocit ze ci sa naozaj nedegraduje niakym sposobom obraz ked z PS4 idemkablom do processorovej jednotky ps VR a to pak ide do domaceho kina a pak do telky teda cez 3 zariadenia...

2. domace kino obsahuje zosilnovac a ci funguje tak ako ma teda ci cez hdmi z ps4 zosilnuje zvuky?

3. domace kino obsahuje DTS Neo Fusion a da sa nastavit na 3 volby Vysoke Nizke Off... co to vlastne znamena?

4. Mam pocit ze pri hlasitosti nizkej subwoffer domaceho kina ako keby vobec nehral a hrali len reprobedne a center ale ked polozim ruku na membranu tak citim ze nieco hraje... obycajne repro co som mal predtym uz aj pri nizkej h;asitosti hral citelne subwoffer teda ci to tak ma byt a zacne hrat az pri velkej hlasitosti? problem je ten ze to nemozem este odskusat na plny vykon koli rodinnym dovodom...

5. Preco ked si nastavuje. tieto volby ako dolby pro logic2 alebo powerbass musim znova stale nastavovat pri kazdom zapnuti domaceho kina alebo pri kazdej zapnutej inej hre?mam pocit ako keby si vobec nepametal co sa nastavilo (nastavujem to cez ovladac)


mam prve takto drahe domace kino a zatial som vtom zaciatocnik je to uplne iny system ako obycajne repro k pc
vivid.sk (11472)|27.12.2016 00:56
1) nie, nedegraduje
2) ano
3) DTS Neo fusion processor (exclusive to Samsung) is designed to enhance vertical sound
4) SW ma hrat aj pri nizkych hlasitostiach hlasitostou adekvatne k ostatnym kanalom.
5) Pozri manual, niektore priame volby mozu byt platne len do vypnutia, nastavenia dostupne cez "setup" by mali ostat v platnosti stale. Nieco podobne mam u svojho Onkya, ak upravim priamo (mimo setup) hlasitost centra povedzme o +4db, tak pri dalsom spusteni si tieto nastavenia AVR nepamata. Je to vymyslene na jednorazove korekcie pre konkretny film.
Nadzi (108)|27.12.2016 01:03
dakujem
dostal som kromu mikrofon respektive mikrofon k automatickej kalibracii zvuku

cital som na internete nato rozne nazory tak ze ci je lepsie manualne nastavovat zvuk repro alebo to nechat na auto?

mozes mi este poradit ako ich spravne manualne nastavit? je tam niaka vzdialenost a pak db

teda aby to nevyzeralo blbo viem co je db a co je vzdialenost ale skorej ma zaujima ako to presne nastavit a co sa seje v pripade vacsej vzdialenosti nastavenej pre repro alebo naopak mensia vzdialenost a treba to merat naozaj presne?
vivid.sk (11472)|27.12.2016 01:09
Manualne mozes nastavit (skorigovat) akurat vzdialenosti repro od posluchaca, ktore si vies exaktne zmerat a deliace frekvencie repro.
Vsetko ostatne (kalibracia a nasledna korekcia cez DSP) musis nechat na AVR (ak to umoznuje).

Pokial sam nevies, co tam nastavit, nechaj to na automatiku.
Nadzi (108)|27.12.2016 01:27
co su to deliace freivencie repra?
vivid.sk (11472)|27.12.2016 11:18
Odporúčam sa držať poslednej vety z predchádzajúceho príspevku. :)
Vzhľadom k tomu, že repro máš v AIO sete s AVR. Ten príspevok vyššie platí skôr pre samostatné repro, k samostatnému AVR.
Nadzi (108)|28.12.2016 18:55
dakujem moc ste mi poradili a vela som sa toho naucil

co sa tyka toho DTS Neo Fusion tak naco vlastne sluzi?
mam pocit ze pri hudbe tomu dodava lepsi zvuk ale naopak k hram ked zapnem na Vysoke tak predne repro idu celkom potichu a v zadnych to hraje viac.

co si otom myslite kde sa to oplati pouzivat?
Ryan Giggs (688)|29.12.2016 06:31
Neo fusion je funkcia ktora virtualne rozsiruje zvuk vertikalne, teda do vysky. Vsetky taketo pseudofunkcie vsak zvuk len deformuju.
Nadzi (108)|1.1.2017 21:15
hosi este by som sa chcel opytat

to domace kino ktore mam je 7,1 kanalove ovsem vobec mi nehraje horny menic na prednych dvoch repro. hraje mi iba vtrdy ked zapnem 3d zvuk. moze to byt aj tym ze nemam napriklad film ktory hra v 7,1? proste jenom sumi ja som myslel ze si to kino niako dopocita

repro po zapnuti mierne piska a sumi moze to byt tym ze som este nenapojil feritove jadra ktore som dostal v baleni?
RoPo (6061)|1.1.2017 23:59
Horni menic u dvoj, tri ci vicepasovych repro? Ten slouzi k reprodukci vyssich tonu nikoliv k reprodukci kanalu v konfiguraci domaciho kina. Kanalem je minena jedna cela bedna. Muze byt spatna vyhybka. Muze byt spatny kanal zesilovace pokud se jedna o predni hlavni repro a mas je zapojene jako bi-amp (4 draty k jedne reprobedne).
vivid.sk (11472)|2.1.2017 00:24
[QUOTE=RoPo;526975]Horni menic u dvoj, tri ci vicepasovych repro? Ten slouzi k reprodukci vyssich tonu[/QUOTE]
To samozrejme plati pri "normalnych" reproduktoroch, pokial sa jedna o vyskovy menic (obvykle je to ten najmensi)

Ale ak sa pozrieme na toto AIO Samsung, tak toto neplati, pretoze len Samsung vie, co je to za menic a ake frekvencie tam posiela. Vyskovy menic je v tomto pripade ten najmensi - treti zhora. Ten najvrchnejsi menic naozaj moze byt pouzity, presne ako uvadzas - na nejaky 3D DSP rezim.

[ATTACH=CONFIG]33918[/ATTACH]


To, ze menice sumia, ci piskaju, je otazka "kvality" produktu. Pri takychto zostavach sa niet comu cudovat, je to standard bezny v low-cost systemoch (a pri Samsungu a tejto cenovke zrejme tiez). Taktiez pouzitie elektronkoveho zosilnovaca, ktory ma vysoke skreslenie takemuto vysledku moze len pomahat.
uk-HT-F9750W-XU-520-Front-silver-10029607052839.jpg
Nadzi (108)|2.1.2017 00:25
mno jedna sa o toto domace kino

Samsung HT-F9750W

a na prednych dvoch repro je su navrchu este dva menice ktore sa daju polohovqt a podnim je napisane 3D Swivel Surroundsound
vivid.sk (11472)|2.1.2017 00:35
Plati rovnaka odpoved. Vedie ku kazdemu reproduktoru len jeden par kablov (dva vodice, + a -), je to tak?
[s]Ak ano, potom nejde o ziadny dalsi kanal (a uz vobec nie diskretny)[/s]

update: vid doplnenie nizsie.
Nadzi (108)|2.1.2017 01:16
prepac vivid predosla sprava bola odoslana rovnako ako tvoja

ok mno takze

ked pustim testovaci ton v menu tak vsetky repro hraju aj tie horne menice takae fungovat by mali.

predne dve repro maju 2 pare teda vid foto

horna biela koncovka a dolna cervena su kable prednych repro a idu tam dva pare. ten zeleny je subwoofer a este je tam central a tie maju len jeden par kablov

zadne repro su bezdratove a rovnake koncovky ako subwoofer a central
IMG_0624.JPG
vivid.sk (11472)|2.1.2017 01:33
Dohladal som lepsiu foto:

[ATTACH=CONFIG]33921[/ATTACH]

Vyssie napisana domnienka teda neplati, ku kazdemu reproduktoru idu dva pary kablov, t.j. horny menic bude mat pravdepodobne samostatne vedeny diskretny signal. Tento sa pouziva len v pripade 3D rezimu, ktory spominas (signal sa nejako "vygeneruje").
maxresdefault.jpg
RoPo (6061)|2.1.2017 08:57
[QUOTE=Nadzi;526978] na prednych dvoch repro je su navrchu este dva menice ktore sa daju polohovqt a podnim je napisane 3D Swivel Surroundsound[/QUOTE]

To jsi měl napsat hned. Pak u těchto specifických repro platí, že jsou tyto horní měniče určené právě pro specifický 3D režim - směrový zvukový paprsek využívající odrazy od stěn. Tudíž nehrají vždy, ale jen při zapnutém daném zvukovém režimu.
Nadzi (108)|2.1.2017 13:52
dost dobre ale nechapem preco take velke spolocnosti ako je DTS, Dolby a Samsung vytvoria niaky 3d rezim ktory je zly a ked sa zapne tak akurat deformuje cely zvuk...
vivid.sk (11472)|2.1.2017 15:27
Nemyslim, ze s tym ma nieco spolocne DTS alebo Dolby. Skor ten posledny menovany (Samsung) sa snazi vymyslat vymyslene. V tomto pripade existuje jednoduche riesenie - nepouzivat tuto funkcionalitu. Ak vrchne menice sumia/piskaju nad unosnu mieru, skus ich fyzicky odpojit.
Nadzi (108)|4.1.2017 20:49
to sumenie mi az tak nevadi je to pocut az ked dam ucho blizko k menicu
ale dneska po zapnuti ovladacem zacali piskat predne repro a bolo to pocut ako ked piska niake trafo a pak to prestalo a potom po dalsom zapnuti to bolo asi 5 minut a piskalo a pak zase prestalo... nemoze byt niaky problem s rusenim alebo nieco podobne pripadne zle zapojene?

nam tie repro uz asi tyzden zapnute a az take piskanie to nerobilo . teraz je to zapnute uz asi hodinu a nepocut sni sumenie ani piskanie...

zacalo to paradoxne robit ked som opravoval zastrcku v druhej izbe
Nadzi (108)|20.1.2017 00:58
zdravim
tak mam nakoniec novy kus ten predtym nehorazne piskal a tento novy uz nepiska tak som rad

rozlozil so si ich a chcem vediet vas nazor ci je to dobre rozlozene
na internete je plno obrazkov ako to rozlozit tak som to rozlozil

previedol som kalibraciu zvuku a vysli mi tieto hodnoty vid foto

nechapem preco mi stale zadne prestorove repro hadze na vzdialenost 7,2m
IMG_0661.JPG IMG_0658.JPG IMG_0659.JPG IMG_0657.JPG
RoPo (6061)|20.1.2017 10:26
Ty igelity na reprech jsou i přes vlastní měniče a s takto obalenými repry jsi prováděl kalibraci? To křeslo tam bylo při kalibraci také a na něm byl postavený kalibrační mikrofon?
Nadzi (108)|20.1.2017 12:42
nie igelity islo samozrejme dolu a mikrofon bol postaveny na sedadle v kresle tak ako je to na obrazku.
vivid.sk (11472)|20.1.2017 14:44
[QUOTE=Nadzi;527643] mikrofon bol postaveny na sedadle v kresle[/QUOTE]

Mikrofon daj do vysky usi (nesmie tam byt prekazka vo forme operadla sedacky). Taktiez zadne repro natoc na posluchaca, toto rozmiestnenie ako je - nieje uplne stastne, aj ked v tomto priestore toho vela nevymyslis.
Nadzi (108)|20.1.2017 23:00
tak som to skusal asi 5x kalibrovat raz som to polozil na krabice miesto sedacky a potom som si sadol za zadne repro natiahol ruku s mikrofonom a umiestnil na miesto usi a stale dostavam priblizne taketo vysledky

predne repro v podstate nastavi dobre ale zadne skoro vobec co sa tyka vzdialenosti aj decibelov je uplne mimo

nechapem preco to nevie nastavit zadne repro

ako. y som mal postupovat pri manualnom nastaveni zadnych repro? existuju nato niake vseobecne pravidla?
IMG_0665.JPG
Hornet F-18 (1328)|21.1.2017 10:39
Skus zmenit poziciu tych zydnach repro, aj ked nejako nezmyselne - kolko ta pusti miestnost a uvidis co to potom odmeria...
Nadzi (108)|21.1.2017 17:58
vyskusal som a nepomohlo
predne repro nastavi dobre ale zadne da stale 7,2m a -5/6 decibel

takze asi bude lepsie tie zadne niako manualne nastavit?
vivid.sk (11472)|21.1.2017 18:43
Ano, nastav to manualne, podla realnej vzdialenosti.
Nadzi (108)|21.1.2017 20:36
ok to bude najlepsie
tieto repro nastavuju dve moznosti
decibel a vzdialenost respektive uroven a vzdialenost

existuju niake vseobecne pravidla napriklad ze kazdych 0,9m vzdialenost +1 decibel? alebo predne by mali hrat hlasnejsie ako zadne priestorove?
vivid.sk (11472)|21.1.2017 20:43
Vsetky by mali hrat pocitovo rovnako (biely sum, ktory ti to zejme pusti pri teste).
Nastav si pre predne 0db, zadne vykoriguj tak, aby hrali pocitovo rovnako hlasno. Pri takomto umiestneni to vidim o zopar db tichsie.

P.S. Ked tak pozeram na tu tabulku, tie hodnoty db mozu byt kludne realne. Akurat si lavy a pravy kanal nastav na rovnake hodnoty, kedze mas tie repro (zrejme) vzdialene rovnako od seba.
Nadzi (108)|21.1.2017 21:04
a ako si to myslel umiestnit zadne repro viac na posluchaca? mam ich dat viac dopredu alebo radsej za sedadlo?
Nadzi (108)|21.1.2017 21:11
takto nejak?
IMG_0669.JPG IMG_0667.JPG
RoPo (6061)|22.1.2017 11:15
Zadni repro v konfiguraci 5.1 by mezi sebou mely svirat uhel 120st a byt za hlavami posluchacu. Na strany, do urovne posluchacu se davaji repro ve vyssi konfiguraci nez je 5.1
vivid.sk (11472)|22.1.2017 12:42
[QUOTE=Nadzi;527704]ako si to myslel umiestnit zadne repro viac na posluchaca?[/QUOTE]
Ze ich treba natocit/nasmerovat na posluchaca a umiestni ich dalej od sedacky (v tomto pripade to nejde, lebo tam mas skrinu).

[SPOILER]

[/SPOILER]
Nadzi (108)|23.1.2017 02:32
tak som to spravil tak ze som -ustil automaticku kalibraciu a ona mi zmerala vsetky predne repro tak ako by to malo byt teda dobra vzdialenost a asi aj uroven hlasitosti

ale teraz ako mam nastavit zadne repro priestorove? ja vien ze to treba pocut ale chcem fediet ci sa zadne repro nastavuju skorej +dexibel alebo skorej -d?

neviem ci sa mi to zdq ale cim viac zosilnujem zadne repro tak tym viac v nejakej hre ked strielam sa pocujem aj v zadnych repro viac ako v prednych alebo ? respektive ci je to mozne aby zo zadnych repro pri zvysovany hlasitosti zvuky z hry boli pocut viac ako vpredu... mozno som uz ztoho nastavovania zblbnuty
Nadzi (108)|25.1.2017 22:27
toto domace kino Samsung HT-F9750w sa mi podarilo kupit za 990 euro co je zlacnenie z 1499 eur
neviem mno niesom niaky profi clovek do zvuku ale pocul som vela roznych repro a musim povedat ze za 1000 eur som nenasiel 5,1 repro spolu s av ktore by hralo podobne alebo lepsie ako tento domaci system.

este raz pisem ze niesom velky znalec ale naozaj tento system hraje za tu cenu kvalitne.

cisto teoreticky ma zaujima (je moznost vratit a zobrat iny system) je mozne najst do 1000 eur aspon strednu triedu av recieveru a ktomu repro ktore by naozaj hrali velmi dobre??

niake systemy dom samozrejme nasiel ale vsetko je to low end asi tak na 2 roky ja som skorej hladal nieoc aspon na 5 rokov... nieco co aspon zvladne 4K 60FPS vsetky mozne dekodery HDMI 2.0 atd proste nieco do buducnosti a tam sa jednoducho neviem zmestit do 1000 eur este aj s kvalitny i repro

a kupovat av reciever za 350 eur mi nepripada bohvie ako kvalitne ...

ak vma to nebude robit problem ukazete mi co bysa dalo priblizne za cenu 1000 eur kupit?
RoPo (6061)|26.1.2017 07:58
[QUOTE=Nadzi;527828]a kupovat av reciever za 350 eur mi nepripada bohvie ako kvalitne ...[/QUOTE]

K tomu repro (jde také o objem bedny, které AIO nemají) za 400-450éček a za zbytek BD přehrávač (nebo celkově rozdělit 1000éček na repro s AV receiverem 900éček a 100éček na BD přehrávač) a budeš na tom zvukově opravdu mnohem lépe než jakékoliv AIO. Hlavně v možnostech v počtu vstupů a jejich rozmanitostí u AV receiveru.
Nadzi (108)|26.1.2017 13:48
vedel by si mi odporucit niake zostavy naprikladd z alzy?
Nadzi (108)|26.1.2017 15:33
mizno by bolo lepsie kupit reciever aspon od 500 eur vyzsie a ktomu kupit niake 2.0 repro a zadne priestorove dokupit potom...?
Hornet F-18 (1328)|26.1.2017 22:47
Pozri tieto repro: http://www.hifimarket.cz/magnat-supreme-2002-set-50-p2589

Ked kupis len predne, nieco usetris, vsetko zalezi na tvojom rozpocte, ci mozes "obetovat" naraz aj viac, alebo kupit na etapy.
RoPo (6061)|26.1.2017 23:34
[QUOTE=Nadzi;527846]mizno by bolo lepsie kupit reciever aspon od 500 eur vyzsie a ktomu kupit niake 2.0 repro a zadne priestorove dokupit potom...?[/QUOTE]

Presne touto cestou se dej. Postupneho prikupovani beden k porizenemu receiveru. Nezazdi moznosti zvuku koupi AIO. Tipu a kombinaci tady na foru je dost. Opakoval bych to co zde jiz je.
Nadzi (108)|27.1.2017 01:14
dobre tak tie Magnaty 5.0 som objednal maju ich aj v alze:D
neviem ci v buducnosti by som chcel nieco prikupovat tak radsej kupi terqz tieto 5.0 a ktomu reciever

dufam ze teda budu hrat minimalne tak ako tieto od samsungu co mam

rozpocet mam presne 1100 eur plus minus 10 eur viac si nemozem dovolit.

poradite mi este k tymto repro naozaj dobry reciever ktory mi ich utiwhne aj s aspon dobrou rezervou
dalej aby mal vsetky najnovsie technologie teda aspon 4k HDMI 2.0 a idealne aj dolby atmos tie repro by som si rad kupil ak uz by som sa rozhodol dokupovat.

ten reciever idealne do 500 eur +- 10 eur a tiez idealne niekde alza alebo tak podobne. a idealne taky kde by aj fungovala automaticka kalibracia

vybral som si niakych kandidatov co nanich vravite?

https://www.alza.sk/yamaha-rx-v481-cierny-d4255950.htm?catid=18851363
tento druhy reciever Denon sa mi paci najviac ale je uz drahy a neostalo by mi na kable k repro :D ale ak je naozaj tay dobry no tak kable pockaju :D ale ma spominany dolby atmos

https://www.alza.sk/denon-avr-x1300w-d4391842.htm?catid=18851363

https://www.alza.sk/yamaha-htr-4069-cierny-d4313238.htm?catid=18851363
https://www.alza.sk/pioneer-vsx-831-b-cierny-d4165819.htm?catid=18851363
Nadzi (108)|27.1.2017 01:46
stale sa ale trochu bojim ci budu tie magnaty hrat tak dobre ako tento samsung. neviem ci ste ho uz poculi hrat ale podla mna su dobre zvuk cisty hutny a ani basy niesu zle nato jake su to male chrastitkw oproti magnatom...

ale nebudem debil a necham si poradit isto tu mate plno skusenosti a ked uz tie peniaze mam tak preco ich neinvestovat lepsie? :)

chcem to hlavne k hernej konzole. hudbu mozem pustat iba raz do tyzdna kym vsetci vypadnu z bytu cize hlavne je aby to vsetko hralo pri nizsich hlasitostiach a aby boli dobre lokalizovane zvuky prietor aaby to bolo verne.

s tymto kinom so. spokojny ale ako som pisal ked mozem mat lepsie...
RoPo (6061)|27.1.2017 14:07
Naposlouchal jsi někdy něco před tímto tvým AIO jiného z domácích kin? Buď AIO nebo AVR + repra?

Podle mě je Denon z toho cos vybral nejlepší. 1Ale to je věc také vkusu. Já jsem slyšel z komerček Denon, Onkyo, Yamahu a Sony. Denon AVR-X3.. u mě zvítězil.

Pro Dolby Atmos, aby měl význam, potřebuješ minimální požadovaný počet reprodukorů 7.2 (dva subwoofery). Podle mě než se k 7.2 sestavě dopracuješ, tak si pořídíš jiný AVR. :-)