Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prodá někdo ADVC?????

lajdak (61)|23.5.2004 19:02
Čauky. Nemáte někdo na prodej převaděč z analogu na digitál Canopus ADVC 50? Normálně je nový docela drahý, tedy se mi zdá.
Díky případným prodejcům.
stayman (12393)|23.5.2004 19:06
Ja ti predam ADVC-100 .... s radostou :-D
lajdak (61)|23.5.2004 19:19
Proč s radostí????? Nevím nic o kvalitě těchto výrobků a rád se poučím.....
Miuvek (858)|9.6.2004 14:00
Chci si koupit ADVC-100, ale docela jste mě odradili s tím vypadáváním barvy u analogového výstupu. Říkal jsem si, že by stačil možná i jednosměrný převodník (A/D), to bych řešil ADVC-55. Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi ADVC-100 a ADVC-55 v kvalitě A/D převodu? Předpokládám, že to bude velmi podobné nebo totéž. Díky předem
Tomáš X. (166)|9.6.2004 16:22
Když jako A/D převodník použiju digikameru, tak jsou výsledky skvělé a Syntex tvrdí, že ADVC55 je rozhodně lepší, úplně přinejhorším by mohl být stejný, ale prý na rozdíl od některých digikamer nerozhodí zvuk s videem. Hodně o tom taky uvažuju.
Miuvek (858)|9.6.2004 18:38
Kameru nehodlám v blízké budoucnosti kupovat, takže asi to padne na ten ADVC-55. Docela bych si doplatil i na tu 100vku, rozdíl 2kKč je při těchto cenových relacích ne až tak drastický a ten analogový výstup by se taky hodil, ale když slyším zvěsti o problémech se 100vkou, tak mě přechází chuť.
Miuvek (858)|10.6.2004 23:10
Pročítal jsem specifikace ADVC-55 na syntex.cz a není tam ani zmínka o sychronizaci (uzamčení) zvuku. Stejné je to i na domovských stránkách Canopusu. Že by to tam do té záplavy parametrů a chvalozpěvů prostě zapomněli dát? U ostatních převodníků to uvádějí. Že by tam ta synchronizace skutečně nebyla? U ADVC-50 ji uvádějí. Tak nevím, zkusím se obrátit na syntex, jestli se se mnou bude vůbec někdo bavit. Kdyby šlo jen o parametry, tak bych bral tu 50tku, je i o 1kKč levnější, ale externí provedení by mi vyhovovalo líp.
Zkusím ten syntex, ale i tak dík předem za případné zkušenosti.
stayman (12393)|10.6.2004 23:18
Nemusis nic sa vypytovat, pokial nekupis minimalne ADVC-300, tak je to vsetko v... :-k Ja som takisto naletel na reklamu, ze je to nezavisle od systemu, od PC... a ked je problem, tak ti napisu take ho*adiny :-I , ze mi je z toho zle. :-k Na preview si ho necham, nebudem si nicit kameru za 10x vyssiu cenu apochybujem ze mi da niekto za to aspon 12.000sk. Inak 16500sk (za novy) je nehoraznost !!! Si len zober, ze kamera s AD/DA pevodnikom stoji uz o par tisic viac a je to (aj) PLAYER/RECORDER !!!

Uvazuj \/
Miuvek (858)|10.6.2004 23:51
StayMan by €RikŁ€:
díky za odezvu, taky si myslím, že odpověď syntexu budou jejich stránky v bleděmodrém - chvalozpěvy a marketingové cancy. Nicméně už jsem jim napsal, tak vás tady aspoň "pobavím", jestli mi odpovědí. Ach jo... chci jenom trochu slušný převodník na běžné domácí grabování z TV. Dokumenty, seriály,... A aby to nebyla taková sra*ka jako běžné TV karty. Tím jsem si už kdysi prošel a never more :-k
Tak teď zase nevím :-((( :-((( :(( jsem tam, kde jsem byl
ViKinG (793)|10.6.2004 23:59
Miuvek: viděls cokoliv z DVB-S???? Pak bys na grabování zapoměl...
Miuvek (858)|11.6.2004 00:35
Viking: z DVB-S jsem žádný záznam neviděl, vím zhruba o co jde ale jinak zkušenosti veškeré žádné. Ty čtyři kanály, co mi běží na pozemním mi docela stačí, většinou nestíhám sledovat ani to. Kvalita by byla asi lepší bez analogových "nectností". Ten převodník by asi tak akorát vykryl moje potřeby, občas mě navíc někdo z okolí taky oblažuje žádostmi o převod VHS do digi formy. Jediný, na čem to teď můžu dělat je VIVO na grafice, což je skoro :-((( :-((( :-k
Ale nad tím DVB-S se zamyslím :-)
ViKinG (793)|11.6.2004 00:42
Miuvek: Czechlink má datový tok 8.000 a pokud je zdrojové video jen trochu slušnější, tak je výsledek velmi dobrý.
Na převod VHS na MPEG2 (DVD) je ten převodník jedno z nejlepších řešení.
Pitomec (10211)|11.6.2004 06:57
[quote=StayMan by €RikŁ€]Nemusis nic sa vypytovat, pokial nekupis minimalne ADVC-300, tak je to vsetko v... :-k Ja som takisto naletel na reklamu, ze je to nezavisle od systemu, od PC... a ked je problem, tak ti napisu take ho*adiny :-I , ze mi je z toho zle. :-k Na preview si ho necham, nebudem si nicit kameru za 10x vyssiu cenu apochybujem ze mi da niekto za to aspon 12.000sk. Inak 16500sk (za novy) je nehoraznost !!! Si len zober, ze kamera s AD/DA pevodnikom stoji uz o par tisic viac a je to (aj) PLAYER/RECORDER !!!

Uvazuj \/[/quote]


S Canopus AceDVio nemám sebemenší problém a i převod A/D je mnohem kvalitnější, než totéž z kamery (u kamer jsem si mockrát všimnul, že po A/D převodu je např. černá barva nestabilní, což dost ruší).
stayman (12393)|11.6.2004 08:42
[quote=Pitomec]S Canopus AceDVio nemám sebemenší problém a i převod A/D je mnohem kvalitnější, než totéž z kamery (u kamer jsem si mockrát všimnul, že po A/D převodu je např. černá barva nestabilní, což dost ruší).[/quote]

Sa ti ta cierna farba nejak mika??? :-D

VSETKY TIETO PREVODNIKY VYCHADZAJU Z JEDNEHO A TOHO ISTEHO, KDE SYNCHRONIZACIU SIGNALU SI BERIE Z EXTERNEHO ZDROJA, CO PRI NEVYHOVUJUCEJ SPOSOBI NEPRESNOST FARBONOSNEJ A V NIEKTORYCH PRIPADOCH AZ UPLNY VYPADOK FARIEB, ALE AZ ADVC-300 MA VNUTORNU SYNCHRONIZACIU VYRIESENU !!!

Citujem zastupcu fa.Canopus:
"Pri ADVC-300/500/1000 sa berie vnutorna synchronizacia z daneho
prevodnika, takze tato chyba sa neprejavi."


Na Betacam a profi monitori cez S-video si ani neprdnes, takze je to draha hracka na domace volne chvile. Pre vaznu pracu je jednoznacna volba "bezproblemovych" zariadení zacinajucich radou ADVC-300 \/ (A zacinajucich aj peknou palkou 9-) ) Viac to tu uz nebudem pisat a rozoberat, chcem len, aby ludia o tom vedeli, co si vlastne kupuju, pretoze im to nikto nepovie, nikto ich na to neupozorni, tak ako ani mna a vediet uvedene v case kupi, nestalo by sa tak.
Miuvek (858)|11.6.2004 09:05
O ACEDVio jsem taky zavadi při procházení sortimentem, ale ta cena :-& , tuším 11 kKč. Přitom za ADVC-100 chtějí "jen" 9 kKč. U ACEDVio je sice navíc FireWire port, ale když uvážím cenu samostatné FiWI karty, tak kde je ten rozdíl 2 kKč? Navíc ADVC-100 je externí, což bývá většinou dražší řešení. Ten rozdíl cen asi vypovídá ve prospěch ACEDVio (ale opravdu ASI). Cenově je to ale pro mě mimo... :-((( :-(((
Tomáš X. (166)|11.6.2004 10:50
No a když u interního ADVC-50 píšou, že má podporu uzamčení zvuku, tak by to mělo být O.K., ne?

Jo a včera jsem konečně viděl nahrávky ČT1:
DVB-S -> DVD recorder Panasonic na DVD-RAM

V porovnání s tím, co jsem udělal přes A/D převodník v kameře, byla ta nahrávka z DVD recordéru VÝRAZNĚ HORŠÍ !!!!

Po shlédnutí výsledku z DVD-RAM recorderu jsem vášnivým zastáncem A/D převodníku.
stayman (12393)|11.6.2004 11:13
[quote=Tomáš X.]V porovnání s tím, co jsem udělal přes A/D převodník v kameře, byla ta nahrávka z DVD recordéru VÝRAZNĚ HORŠÍ !!!!

Po shlédnutí výsledku z DVD-RAM recorderu jsem vášnivým zastáncem A/D převodníku.[/quote]

Presne tak !!! Najlepsia volba je kamera s AD/DA prevodnikom :-!!!
Tomáš X. (166)|11.6.2004 11:21
StayMane, když ale ta kamera je můj drahý miláček a já mám strach jí na to rutinně používat, aby mi jí ty putující elektrony neošoupaly a nějaký potenciálový rozdíl či el. zakolísání mezi TV - kamerou - PC mi jí neodpálily. Jak je to s tím rutinním použitím? Asi se zkracuje její doba životnosti, co? Díky za odpověď, moc a moc o tom přemýšlím a čtu o nadějích a znechuceních s Canopus ADVC, nevím, jestli mám věřit ADVC55 pro domácí použití nebo ADVC50 dovnitř, která to zamknutí zvuku má, .... V Syntexu to chválí až na půdu a naopak tvrdí, že video-zvuk rozhodí spíš ta kamera, než ADVC55. Uff!!!
Miuvek (858)|11.6.2004 12:12
Zdravím všechny.
Tak mi přišla odpověď ze syntexu na můj dotaz ohledně synchronizace zvuku u ADVC-55:

[quote]ADVC-55 samozrejme nemá problemy se synchronizaci zvuku a obrazu.
Duvod proc není uvadena podpora LOCKED AUDIO je ten, ze tento pojem je patentovan :-) a proto ho Canopus u novych produktu nemuze pouzivat. Vysledek konverze je ale naprosto stejny jako u ADVC-50 a ADVC-100.[/quote]
Toť vše.

StayMan by €RikŁ€:
díky za tip na to Pinnacle. Mrknu na to.
ViKinG (793)|11.6.2004 13:25
Tomáš X: "Jo a včera jsem konečně viděl nahrávky ČT1: DVB-S -> DVD recorder Panasonic na DVD-RAM. V porovnání s tím, co jsem udělal přes A/D převodník v kameře, byla ta nahrávka z DVD recordéru VÝRAZNĚ HORŠÍ !!!!"
??????? Problém je v tom, že porovnáváš 2 špatné postupy...
Pokud udělám DVB-S - PVAStrumento - bezeztrátově sestříhat a buďto rovnou nebo snížit bitrate ProCoderem 1.5 a autorizace na DVD-Video tak si můžeš ten svůj grab nechat zarámovat. Přece mi nechcete namluvit, že dosáhnete lepších výsledků s D/A a následně A/D převodem (ať už na čemkoliv) než já, když neopustím digital až do finální DVD-Video.

Po shlédnutí výsledku z DVD-RAM recorderu jsem vášnivým zastáncem A/D převodníku.
Taky by bylo potřeba dát vědět co bylo použito za kompresi (4,3GB = 1h,2h,4h,8h) ty poslední 2 jsou jen do počtu...
lajdak (61)|11.6.2004 15:20
Je to "Movie Box DV"? Má lepší kvalitu než ADVC?
HVT (59)|11.6.2004 18:08
Trochu tu pletiete hrusky z jablkami....som ten "stastlivec" co prisiel na chybu ADVC 100 tak to tu dam trocha na spravnu mieru.
Chyba so synchronizaciou farbonosnej sa prejavuje IBA u ADVC100 a mozno ACEDVIO a to pri prevode DA, ale urcite nie pri prevode AD!!!! Teda ADVC 50 a 55 je uplne bezproblemovy vzhladom na to ze ma iba prevod AD. Takze kludne kupujte. Co sa tyka inych prevodnikov nemam s nimi dobre skusenosti, napr. Dazzle DV bridge bol viazany na pribaleny software Movie STAR a tak neslo DA napr v Premiere...
Canopus ADVC 50 a 55 su bezproblemove produkty a prevod je velmi kvalitny..
ADVC 100 nekupovat...ak chcete prevod aj DA tak najblizsia volba je ADVC 300
stayman (12393)|11.6.2004 22:53
Mne to robi aj opacne, priklad:

Prevod AD = VHS zaznam do PC cez ADVC-100. Pri prevode z (S)VHS videa typu JVC-HR-S7600 s digitalnymi korekcnymi obvodmi 3R DNR a TBC (2 MB) mi dochadza taktiez ku vypadku farieb pri prevode cez ADVC-100, teda nabraty zaznam je az v PC ciernobiely, teda nie na vystupe na TV (zapojena priamo na AV výstupy videa S-video kablom), tam sa zobrazuje normalne. Chapem, ze ak by mal byt akokolvek ten signal "poskodeny" a korekcne obvody "málo" ucinne, TV by si s tym signalom mala poradit (co si aj poradi, kedze zobrazuje zaznam spravne=farebne). Nepomaha ani vypnutie obvodou 3DNR a TBC. Slo sice o starsi zaznam, ale cim potom uvedene zaznamy spracovat, ked nie takouto kombinaciou??? Navyse ako je mozne, ze tie chyby sa prejavuju na tych istych miestach, ale po niekolkych razoch=opakovaniach sa to "chyti" a dokazem to tam dostat, alebo vzniknu chyby zase niekde uplne na inom mieste ???

Ako je potom mozne, ze TV-in na grafickej karte s takym zaznamom problem nema a tento prevodnik ano???? Kde je teda chyba??? Jedine co mi z toho vychádza je, fakt kupit si kameru s prevodnikom, aj za cenu, ze vam tam nezarucuju AUDIO LOCKED, ale ja nepoznam pripad, ze by sa malo audio s videom uz v AD prevodniku kamery rozist !!! Takze zase nejaky reklamny blaf a aj ked je tam switch na uzamknutie toho audia s videom, tak ked ten switch prepnem na neuzamknutie, tak sa mi to rozide ??? Potom aky to ma zmysel ??? Mam to chapat, ze to tak niekto chce a bude si naberat zaznam s rozidenym zvukom od obrazu ??? Divne nie ???

Za dalsie: starsie zaznamy vyhotovene cez externy titulkovac a externe TBC nedostanem do PC cez ADVC-100 ani nahodou a to su Master S-VHS !!!, zaznam je vo vacsine miestach ciernobiely a nepomoze mi ani opakovat proces niekolko krat. Nakoniec uvedeny zaznam som si bol v studiu preklopit na MiniDV kazetu cez S-VHS video Panasonic (typ by som klamal, nespomeniem si a pritom som ho kupoval, ale to nie je podstatne :)) na DV rekorder Sony DHR-1000. Co pouziva to video za AD prevodnik ???!!! Myslite si, ze nejaky zazrak ??? Ja nie, je to PLNE FUNKCNY AD PREVODNIK, TAKY ISTY, AKY MAJU KAMERY !!! Ale na otazku "Naco mi potom je ADVC-100 ???" si neodpoviem uz asi nikdy.

Tak páni, hor sa na nakupy. :-D

PS: aby ste si nemysleli nic zle, bozechran, na domace video natocne master na analogovej kamere su tie vyrobky postacujuce, ale ja nepracujem len s takymi zaznamami, takze za vsetkym si stojim, a tymto prispevkom koncim debatu o spominanom ADDA prevodniku.
Pitomec (10211)|12.6.2004 08:09
[quote=HVT]Trochu tu pletiete hrusky z jablkami....som ten "stastlivec" co prisiel na chybu ADVC 100 tak to tu dam trocha na spravnu mieru.
Chyba so synchronizaciou farbonosnej sa prejavuje IBA u ADVC100 a mozno ACEDVIO a to pri prevode DA, ale urcite nie pri prevode AD!!!! Teda ADVC 50 a 55 je uplne bezproblemovy vzhladom na to ze ma iba prevod AD. Takze kludne kupujte. Co sa tyka inych prevodnikov nemam s nimi dobre skusenosti, napr. Dazzle DV bridge bol viazany na pribaleny software Movie STAR a tak neslo DA napr v Premiere...
Canopus ADVC 50 a 55 su bezproblemove produkty a prevod je velmi kvalitny..
ADVC 100 nekupovat...ak chcete prevod aj DA tak najblizsia volba je ADVC 300[/quote]


U žádnýho AceDVio se chyba neprojevuje a vůbec nechápu proč to píšeš, když tu kartu jsi viděl jenom na obrázku... \/
Tomáš X. (166)|16.6.2004 16:04
Docela zajímavé je, že když jsem to, co jsem nagraboval přes ADVC50 z televize nahrál do Vegasu, tak sice zvuk přesně seděl na obraz, ale podle grafického znázornění v timeline ta zvuková stopa končila o nějaký ten zlomek sekundy dřív, než videostopa. Možná fakt při vypínání se to ukončilo takhle nesymetricky, ....