Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

anténní zesilovač pro satelit

jardaxy (32)|14.12.2016 10:25
Zdravím,

chci se zeptat na zkušenosti s anténními zesilovači pro satelit. Má to smysl? Můj problém:

Při výměně obývacího pokoje za dětský jsem prodlužoval koax kabel o nějakých 8-10 metrů. Doposud skoro (ne úplně) bezchybný obraz začal výrazně více a častěji kostičkovat. Signál při normě DVBS byl 100%, kvalita 100%. při přechodu na S2, signál 78-81%, kvalita asi stejný pokles (nepamatuji si). Při prodloužení kabelu jsem použil železnou F spojku s koncovkami na kabelu. Signál v novém pokoji 78-81% (ukazuje tedy stejně), AGC 40% (to je asi kvalita). tedy někde po cestě nastal citelný útlum. Kabel vede podél zdi pod radiátorem a provrtanou zdí společně s 3 Lan kabely (rušení???).

Satelit je pro 4 družice (3x astra + hotbird), 4 nezávislé sledování TV (kabel od rozbočovače na střeše vždy až k televizi/příjimači. Metrová parabola. Bez natáčení.

co to mohlo způsobit? špatně provedená koncovka, rušení kablů za televizí, útlum z důvodu použití spojky?

ze střechy nový kabel tahat nebudu, dotaz tak kromě možného chybného provedení směřuji na použití zesilovače, který bych dal místo spojky. Zlepší mi tu kvalitu nebo jen sílu signálu nebo přidá nějaký šum (jeden parametr zlepší, druhý zhorší apod.) nebo jsou to vyhozené peníze? byť řádově 2-3 stovky?

díky
KamilZ (10277)|14.12.2016 12:09
Zesilovač je celkem nesmysl a rušení díky LAN není pravděpodobné. Zkontroloval bych provedení F konektorů na kabelu a případné lomy kabelu. Já mám svod přes 35m, zcela bez problémů.
vivid.sk (11472)|14.12.2016 18:00
A este skontrolovat a nastavit to najdolezitejsie - parabolu, obzvlast ak pises o problemoch, ktore si uz mal.