Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Výběr - Skylink nebo Freesat

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Zkoušel jsem se do Freesatu dovolat,ale po 17minutách čekání na lince jsem to vzdal.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Já psal předevčírem do formuláře dotaz, zda po dvou letech bude platit cena 150 nebo ta v ceníku z 2015. Odpověděli šalamounsky

Vážený pane XXXX,

děkujeme za zájem o služby freeSAT.

Po uplynutí 24 měsíční vázanosti Vám můžeme nabídnout další 12 nebo 24 měsíční vázanost, případně můžete službu změnit.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Z toho plyne: pokud se zavážeš budeš mít dále slevu. Obdobně to UPC (což je freeSAT) dělá u internetu na kabelovce. Když si vyjednáš slevu, tak ta platí 2 roky. Před koncem vázaného období ti přijde e-mail, že se sleva (vázanost) automaticky prodlužuje, pokud nepožádáš o její zrušení.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Tak nevím,asi bude záležet jaké budou za dva roky podmínky smluvní vázanosti.Bavil jsem se o UPC -freesatu sousedem,ten ho má už léta,parabolu má už orezlou,původně měl balíček za 250kč a teď platí asi 530 Kč.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Rozmýšľam, čo môže niekoho držať pri Freesate za 20EUR/mes. Snáď len lenivosť skúsiť to niekde inde
    Pochopil by som čo môže byť zaujímavé u Skylinku (neviazanosť, flexibilnosť balíkov, platby kartou za 5minút, HbbTV, originálne zvukové stopy) ale u Freesatu?
    Chápem že niekto sa rozhodne pre Orange/Flix z dôvodu komplet Cinemax a HBO v HD, ale Freesat?

U Freesatu snáď len to, že karty idú stále v uničítačkách a že cenu možno zjednávať ako na tureckom bazáre? Je tam niečo ako výhoda oproti inému operátorovi?

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Pro nás, co jsme živořili s třemi HD kanály na DVB-T mi jejich nabídka za 150 přijde OK. Těch HD kanálů je tam o něco víc plus dokumentární kanály. Televize pro nás není středobodem vesmíru a ani nechci aby to tak bylo v budoucnu. Ale za ekvivalent 20 EUR/měs bych asi pořídil spíš digitv, pokud by to měl být zase satelit.
    Ještě to teda promyslím, jestli novou telku s DVB-T2 nebo pořídit freesat (na skylink parabolu nenamířím), ale zatím vyhrává freesat.

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Zdravím,
    chci se zeptat, jestli je kvalitativně co se výše bitrate týká, lepší Skylink, nebo FreeSat.

Koukal jsem, že FreeSat má v nabídce i History Channel HD, což Skylink nemá, takže bych šel spíš do FreeSatu.
    Pokud by ale byl kvalitou obrazu lepší Skylink, tak bych šel spíš do něj.

Nevíte někdo, jestli ten History Channel je ve FullHD ?

A potom, jestli si můžu tu jejich satelitní kartu strčit do vlastního tuneru s HDD a nahrávat si nějaké pořady.

Četl jsem, že Skylink koupil FreeSat, ale jsou to pořád oddělené platformy, jenom se změnilo jméno FreeSat by Skylink.

Původně jsem chtěl jít do kabelovky, ale pak jsem se někde dočetl, že přes satelit je lepší kvalita obrazu, jestli to taky můžete potvrdit.

Díky.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2012

Freesat už v ČR dodává pouze své přijímače spárované s kartou. Samostatné karty použitelné ve svém SAT přijímači nebo CAMu se už u nás nedodávají!

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Lord.of.the.ping Zobrazit příspěvek
    Původně jsem chtěl jít do kabelovky, ale pak jsem se někde dočetl, že přes satelit je lepší kvalita obrazu
    To zavisi od konkretneho providera. Moze to platit, alebo nemusi. Z principu fungovania si vsak myslim, ze satelit bude na tom z hladiska bitratu vzdy horsie - plati za datovy uplink velky balik svojich zdrojov, preto ho dost reguluje. Osobne mozem porovnat len UPC (metalika v panelaku v okresnom meste) tam je bitrate HD stanic podstatne vyssi, ako ten, ktory ponuka Skylink.

Pri porovnani satelitnych providerov ma Skylink o nieco vyssiu kvalitu ako FreeSat, ponuka viac alternativnych audio stop. Audio bitrate je vsak dnes horsi ako spred 10 rokov, osekava kde sa da a casto uplne nezmyselne (na audiu idu setrit, kde usetria 4Kb/s, diletanti).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 12-04-2020 v 17:52

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Freesat by som hodnotil ako Lowcost by Skylink. Porovnanie poctu SD a HD programov si urobis sam. U mna ale podotykam na slovensku je momentalne ponukou celkove a ponukou HD jednotkou DigiSK. vsetky zakladne programy cz sk v HD, vsetky dobre tematicke kanaly v HD, HBO v HD, filmboxy, amc, axn o sportovych vsetko v HD ani nehovorim.
    Kablovka by mala mat a pokial je to kablovka typu UPC urcite lepsiu kvalitu. Na lokalnych providerov by som si na druhej strane dal 3x bacha. trebars biedny servis pri vypadkoch, cez vikend uplne mimo, zle funkcne alebo chybajuce EPG - toto bola kablovka na optike ktoru ponukal miestny provider v mojom minulom bydlisku. majitel sa spraval ako maly grof z Janosika - teraz to ide v telke

Nováček
    Registrace
    Jun 2015

Díky za odpovědi.

A pokud bychom srovnali UPC s IPTV, tak kde je větší kvalita ?

Mám SledovaniTV a ti vysílají většinu v 1080p, ale bitrate je u nich jenom 2900 kb/sec.

A UPC má prý vyšší bitrate, ale prý jede jenom v 1080i.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

ale bitrate je u nich jenom 2900 kb/sec.
    To je tragedia, nie je to mozne povazovat za serioznu kvalitu, ani v pripade HEVC.

Seriozna kvalita je bitrate v dvojcifernych cislach (mbit), tieto si mozu dovolit len lokalni provideri, ktori distribuju svoje zdroje cez opticke/metalicke vlastne pripojenia. Taktiez sa da najst na Astre1 pri nemeckych vysielateloch, ktori svoju kvalitu nemaju dovod zasadne obmedzovat (pritom casto len 720@50p).

ale prý jede jenom v 1080i.
    Rozhodne lepsie 1080@50i, ako 25p, ako niektori vysielatelia IPTV vysielaju sportove kanaly (!), co je nesledovatelne na velkych paneloch (na telefonoch, tabletoch budiz).

TV standard DVB-T/C/S zial nepozna 1080@50p pri MPEG4/AVC, takze jedina mozna cesta je vysielat prekladane. Zial. Alebo progresivne HEVC, ale do toho ziaden vysielatel dnes nepojde z dovodu vysokych nakladov na vymenu vsetkych STB.

Buducnost je HEVC@50p, ci uz 1080p, alebo 4K, ale je to v nasom regione velmi zdialena buducnost.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 14-04-2020 v 14:51

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. FreeSat a HbbTV
    Od rabauken v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-01-2015, 18:26
  2. Vyber Tv so satelitnym tunerom pre prijem skylink...
    Od ssky v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-04-2012, 17:43
  3. Vyber 32" TV (Skylink, PC, Wii)
    Od Mik98 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-12-2011, 20:03
  4. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 28-01-2011, 11:52
  5. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 02-09-2010, 10:28