Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Výběr - Skylink nebo Freesat

Nováček
    Registrace
    Dec 2016

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou satelitní tv používáte jestli Skylink nebo Freesat. Mám obě plné nabídky a nevím kterou si mám prdnout na tv do obyváku. Cena nerozhoduje protože mě balíček tv vyjde skoro stejně.

Freesat - plná nabídka 200 Kč
    Skylink - plná nabídka 250 Kč
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Skylink ma podstatne vyssiu ponuku HD kanalov, podla toho by som sa orientoval (ja).

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Ahoj čo myslíš pod plná nabitka skylink ma všetko za 45 eur

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Šel bych do Skylinku. Projdi stránky Skylinku a Freesatu.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Mne pripadá tento dotaz tak trochu - jemne to nazvem zvláštne.
    Ale odpovede určite číta omnoho viac ľudí. Preto by som dal do pozornosti dnešné porovnanie "výbavy a komfortu" poskytovaných služieb u základných CR/SR programov uverejnené na inom webe - HD, TXt, HbbTV, titulky, zvukové stopy atď.
    Pri pohľade na toto, flexibilite viazanosti a veľmi podobnej cene základného balíku snáď nie je ani o čom rozmýšľať.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Opráším trochu tohle téma a chci se zeptat. Dojíždí mi roční předplatné u Skylinku s balíčkem Flexi 10.Měsíční předplatné vychází na 299Kč a roční 274Kč.Freesat nabízí za 149Kč se smlouvou na 2 roky vše ,co mám zvoleno současném balíčku.Rozdíl je pouze v stanici Barrandov, který Freesat nemá v HD. Sleduji převážně sport a dokumenty,filmy mě moc neberou.Před skylinkem jsem měl digitv a to byla docela hrůza i když nová digi tv je už prý koukatelná. Jak je na tom Freesat s kvalitou signálu?
    Dík za odpovědi

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

neviem čo znamená "před skylinkem" ale dnes je u digi v HD nielen komplet základ včítane onoho Barandova a trebárs Prima krimi, ale pokiaľ píšeš že sleduješ hlavne šport (Digi 12 programov v HD so všetkými športami aké si zmyslíš) a doku 20 programov z toho 9 v HD neviem aká iná platforma toto ponúka. Pre mňa navyše po zmene TP z Intelsat na Thor nie je vôbec o čom. Navyše zdá sa ti nejde o flexibilitu pretože to je jediné čo je dnes poslednou výhodou SL a ty si mal u tejto platformy ročné predplatné....
    Nevýhodou Digi je, že nemá HbbTV, ale zase beží u nich TXT.

A freesat tomu nerozumiem ani trochu. Čo vlastne táto platforma dnes ponúka okrem možno nejakého lacného balíka?

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Skylink mám asi 6 let a před ním jsem měl rumunskou Digi tv.Můj dotaz byl na kvalitu signálu nebo spíše datového toku u UPC - freesatu.Aby to nebyla taková mazanice jako pátá kopie filmu z VHS.Vysílají z družice Thor 5,6.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Odporucam si prekontrolovat pred odchodom od Skylinku, aky audio (a pripadne aj video) bitrate ponuka konkurencia v svojich sluzbach a ake audio stopy su k dispozicii. Aby si nezostal (nemilo) prekvapeny.

UPC: CT 1 HD
    Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 25fps [V: h264 high L4.0, yuv420p, 1920x1080]
    Audio: MP3 48000Hz stereo 128kbps [A: Czech [cze] (mp3, 48000 Hz, stereo, 128 kb/s)]

Skylink: CT 1 HD
    Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 25fps [V: h264 high L4.0, yuv420p, 1920x1080]
    Audio: MPEG Audio 48000Hz stereo 256kbps [A: Czech [cze] (mp2, 48000 Hz, stereo, 256 kb/s)]
    Audio: MPEG Audio 48000Hz stereo 192kbps [A: qaa [qaa] (mp2, 48000 Hz, stereo, 192 kb/s)]
    Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo 448kbps [A: Czech [cze] (ac3, 48000 Hz, stereo, 448 kb/s)]
    Audio: MPEG Audio 48000Hz mono 64kbps [A: Czech [cze] (mp2, 48000 Hz, mono, 64 kb/s) [visual impaired,secondary]]
    Subtitle: DVB Subtitles [S: Czech [cze] (dvbsub) [hearing impaired]]
    Subtitle: UTF-8 [S: No subtitles]

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Na 99% asi zůstanu u Skylinku,u freesatu je to za 149Kč akce na dva roky pod smlouvou a pak balíček zdraží na 600Kč .Takže není co řešit.Nebaví mě pořád lézt po střeše a přetáčet anténu,už nejsem žádný mladík.Dík všem za odpovědi

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Můžete prosím upřesnit, kde se píše, že se po dvou letech balíček zdraží na 600 Kč?

Momentálně mám totiž DVB-T a když jsem se dozvěděl, že teď v září vypnou i těch pár HD kanálů ČT co chytám, tak jsem se rozhodl, než místo nákupu nové televize s DVB-T2 (opět bych chytal ČT v HD, ale zbytek kanálů v SD by vypadalo na 4k telce ještě hůře) bych mohl pořídit satelit. DVB-S2 tuner stávající televize má. Ale z balkonu vidím v podstatě jen na západ, takže na výběr je freesat nebo digiTV. Další krabičku (settop box) nechci, to bych pak mohl vybírat i z O2TV, kuki, kabelovky a já nevím čeho všeho dalšího.

Zase tak moc na televizi nekoukáme, takže 150 Kč/měs u freesatu je akceptovatelných, HD kanálů budu mít víc než teď a i skladba programů je celkem fajn (dost dokumentárních kanálů v HD). Má tedy prosím někdo aktuální zkušenost s freesattv a jak je to tedy s cenou? Jejich web jsem prolezl, ale nikde se nepíše o nějakém navýšení po skončení závazku.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Cenu jsem zjistil na https://cz.freesattv.tv/userfiles/cz/Cenik.pdf a podle toho co píšou v smluvních podmínkách jsem to pochopil tak,že po uplynutí smluvní doby na slevu začíná platit ofiko ceník.Třeba se mýlím a je to všechno jinak.
    https://cz.freesattv.tv/userfiles/cz...e_podminky.pdf
    Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou. Můžete se s námi dohodnout na
    závazku užívat Služby po dohodnutou dobu, po kterou budete mít nárok
    na slevu (5.4.), ale i v takovém případě je Smlouva stále uzavřena na
    dobu neurčitou, tj. do svého ukončení (2.7.).

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Aha, no já na ten ceník taky narazil, ale datuje se k 2015, tak jsem si jen říkal, že to bude doufám jen neaktuální renonc
    Ale tak jasně, po dvou letech může být všechno jinak. S touhle cenou je dvouletý závazek, po který já budu zákazník a oni budou garantovat cenu. Pak prostě smlouvu ukončím a oni budou mít zase akci pro nové zákazníky, nebo mi nechají stávající cenu bez dalšího závazku (podobně jako můj internetový provider, ukončil jsem rok závazku, oni zavolali, tedy pár měsíců zpětně, že mi skončil závazek a jestli nechci prodloužit, já se ptám jaké výhody to bude mít oproti tomu, že pořád platím stejně a závazek už skončil, oni prý že nic, tak jsme to nechali tak jak to je) nebo přejdu k digiTV. Jiná alternativa v rámci satelitu vzhledem k výhledu jen na thor u mě nebude.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2011

Aktuálnost ceníku nedokážu posoudit,je sice z roku 2015,ale podle jejich stránek je aktuální. https://cz.freesattv.tv/klientsky-se...nty-ke-stazeni
    S garancí ceny na 24 měsíců souhlasím,ale s dalším postupem v případě,že se nedohodneš na přijatelné ceně už ne.Přecházet k digi se mi rozhodně nechce.Platit min. 350Kč včetně pronájmu zařízení,to mužu zůstat u Skylinku.Jejich přístup k zákazníkům a služby už jsem zažil,takže děkuji,nechci.

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Ano, ten ceník, to je jednoznačně fail. Možná bude lepší se jich zeptat, jak je to s relevancí cen a asi to udělám Jako já původně ani o satelitu neuvažoval, ale televizi s DVB-S jsem bral jako výhodu, tak teď to možná přijde vhod... a bohužel Skylink je pro mě pasé.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. FreeSat a HbbTV
    Od rabauken v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-01-2015, 18:26
  2. Vyber Tv so satelitnym tunerom pre prijem skylink...
    Od ssky v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-04-2012, 17:43
  3. Vyber 32" TV (Skylink, PC, Wii)
    Od Mik98 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-12-2011, 20:03
  4. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 28-01-2011, 11:52
  5. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 02-09-2010, 10:28