Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr - Skylink nebo Freesat

Limedia (1)|2.12.2016 11:38
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou satelitní tv používáte jestli Skylink nebo Freesat. Mám obě plné nabídky a nevím kterou si mám prdnout na tv do obyváku. Cena nerozhoduje protože mě balíček tv vyjde skoro stejně.

Freesat - plná nabídka 200 Kč
Skylink - plná nabídka 250 Kč
vivid.sk (11472)|2.12.2016 11:43
Skylink ma podstatne vyssiu ponuku HD kanalov, podla toho by som sa orientoval (ja).
ander1 (29)|2.12.2016 17:29
Ahoj čo myslíš pod plná nabitka skylink ma všetko za 45 eur
mirekv (7169)|4.12.2016 15:43
Šel bych do Skylinku. Projdi stránky Skylinku a Freesatu.
Dagy2 (3153)|5.12.2016 10:58
Mne pripadá tento dotaz tak trochu - jemne to nazvem zvláštne.
Ale odpovede určite číta omnoho viac ľudí. Preto by som dal do pozornosti dnešné porovnanie "výbavy a komfortu" poskytovaných služieb u základných CR/SR programov uverejnené na inom webe - HD, TXt, HbbTV, titulky, zvukové stopy atď.
Pri pohľade na toto, flexibilite viazanosti a veľmi podobnej cene základného balíku snáď nie je ani o čom rozmýšľať.
kuman (131)|30.8.2018 22:01
Opráším trochu tohle téma a chci se zeptat. Dojíždí mi roční předplatné u Skylinku s balíčkem Flexi 10.Měsíční předplatné vychází na 299Kč a roční 274Kč.Freesat nabízí za 149Kč se smlouvou na 2 roky vše ,co mám zvoleno současném balíčku.Rozdíl je pouze v stanici Barrandov, který Freesat nemá v HD. Sleduji převážně sport a dokumenty,filmy mě moc neberou.Před skylinkem jsem měl digitv a to byla docela hrůza i když nová digi tv je už prý koukatelná. Jak je na tom Freesat s kvalitou signálu?
Dík za odpovědi
Dagy2 (3153)|2.9.2018 10:16
neviem čo znamená "před skylinkem" ale dnes je u digi v HD nielen komplet základ včítane onoho Barandova a trebárs Prima krimi, ale pokiaľ píšeš že sleduješ hlavne šport (Digi 12 programov v HD so všetkými športami aké si zmyslíš) a doku 20 programov z toho 9 v HD neviem aká iná platforma toto ponúka. Pre mňa navyše po zmene TP z Intelsat na Thor nie je vôbec o čom. Navyše zdá sa ti nejde o flexibilitu pretože to je jediné čo je dnes poslednou výhodou SL a ty si mal u tejto platformy ročné predplatné....
Nevýhodou Digi je, že nemá HbbTV, ale zase beží u nich TXT.

A freesat tomu nerozumiem ani trochu. Čo vlastne táto platforma dnes ponúka okrem možno nejakého lacného balíka?
kuman (131)|2.9.2018 20:25
Skylink mám asi 6 let a před ním jsem měl rumunskou Digi tv.Můj dotaz byl na kvalitu signálu nebo spíše datového toku u UPC - freesatu.Aby to nebyla taková mazanice jako pátá kopie filmu z VHS.Vysílají z družice Thor 5,6.
vivid.sk (11472)|2.9.2018 21:35
Odporucam si prekontrolovat pred odchodom od Skylinku, aky audio (a pripadne aj video) bitrate ponuka konkurencia v svojich sluzbach a ake audio stopy su k dispozicii. Aby si nezostal (nemilo) prekvapeny.

[SPOILER]
UPC: CT 1 HD
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 25fps [V: h264 high L4.0, yuv420p, 1920x1080]
Audio: MP3 48000Hz stereo 128kbps [A: Czech [cze] (mp3, 48000 Hz, stereo, 128 kb/s)]

Skylink: CT 1 HD
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 25fps [V: h264 high L4.0, yuv420p, 1920x1080]
Audio: MPEG Audio 48000Hz stereo 256kbps [A: Czech [cze] (mp2, 48000 Hz, stereo, 256 kb/s)]
Audio: MPEG Audio 48000Hz stereo 192kbps [A: qaa [qaa] (mp2, 48000 Hz, stereo, 192 kb/s)]
Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo 448kbps [A: Czech [cze] (ac3, 48000 Hz, stereo, 448 kb/s)]
Audio: MPEG Audio 48000Hz mono 64kbps [A: Czech [cze] (mp2, 48000 Hz, mono, 64 kb/s) [visual impaired,secondary]]
Subtitle: DVB Subtitles [S: Czech [cze] (dvbsub) [hearing impaired]]
Subtitle: UTF-8 [S: No subtitles]


[/SPOILER]
kuman (131)|2.9.2018 23:20
Na 99% asi zůstanu u Skylinku,u freesatu je to za 149Kč akce na dva roky pod smlouvou a pak balíček zdraží na 600Kč .Takže není co řešit.Nebaví mě pořád lézt po střeše a přetáčet anténu,už nejsem žádný mladík.Dík všem za odpovědi
mv_cz (24)|3.9.2018 07:55
Můžete prosím upřesnit, kde se píše, že se po dvou letech balíček zdraží na 600 Kč?

Momentálně mám totiž DVB-T a když jsem se dozvěděl, že teď v září vypnou i těch pár HD kanálů ČT co chytám, tak jsem se rozhodl, než místo nákupu nové televize s DVB-T2 (opět bych chytal ČT v HD, ale zbytek kanálů v SD by vypadalo na 4k telce ještě hůře) bych mohl pořídit satelit. DVB-S2 tuner stávající televize má. Ale z balkonu vidím v podstatě jen na západ, takže na výběr je freesat nebo digiTV. Další krabičku (settop box) nechci, to bych pak mohl vybírat i z O2TV, kuki, kabelovky a já nevím čeho všeho dalšího.

Zase tak moc na televizi nekoukáme, takže 150 Kč/měs u freesatu je akceptovatelných, HD kanálů budu mít víc než teď a i skladba programů je celkem fajn (dost dokumentárních kanálů v HD). Má tedy prosím někdo aktuální zkušenost s freesattv a jak je to tedy s cenou? Jejich web jsem prolezl, ale nikde se nepíše o nějakém navýšení po skončení závazku.
kuman (131)|3.9.2018 16:56
Cenu jsem zjistil na https://cz.freesattv.tv/userfiles/cz/Cenik.pdf a podle toho co píšou v smluvních podmínkách jsem to pochopil tak,že po uplynutí smluvní doby na slevu začíná platit ofiko ceník.Třeba se mýlím a je to všechno jinak.
https://cz.freesattv.tv/userfiles/cz/Vseobecne_podminky.pdf
Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou. Můžete se s námi dohodnout na
závazku užívat Služby po dohodnutou dobu, po kterou budete mít nárok
na slevu (5.4.), ale i v takovém případě je Smlouva stále uzavřena na
dobu neurčitou, tj. do svého ukončení (2.7.).
mv_cz (24)|4.9.2018 08:56
Aha, no já na ten ceník taky narazil, ale datuje se k 2015, tak jsem si jen říkal, že to bude doufám jen neaktuální renonc :D
Ale tak jasně, po dvou letech může být všechno jinak. S touhle cenou je dvouletý závazek, po který já budu zákazník a oni budou garantovat cenu. Pak prostě smlouvu ukončím a oni budou mít zase akci pro nové zákazníky, nebo mi nechají stávající cenu bez dalšího závazku (podobně jako můj internetový provider, ukončil jsem rok závazku, oni zavolali, tedy pár měsíců zpětně, že mi skončil závazek a jestli nechci prodloužit, já se ptám jaké výhody to bude mít oproti tomu, že pořád platím stejně a závazek už skončil, oni prý že nic, tak jsme to nechali tak jak to je) nebo přejdu k digiTV. Jiná alternativa v rámci satelitu vzhledem k výhledu jen na thor u mě nebude.
kuman (131)|4.9.2018 10:37
Aktuálnost ceníku nedokážu posoudit,je sice z roku 2015,ale podle jejich stránek je aktuální. https://cz.freesattv.tv/klientsky-servis/dokumenty-ke-stazeni
S garancí ceny na 24 měsíců souhlasím,ale s dalším postupem v případě,že se nedohodneš na přijatelné ceně už ne.Přecházet k digi se mi rozhodně nechce.Platit min. 350Kč včetně pronájmu zařízení,to mužu zůstat u Skylinku.Jejich přístup k zákazníkům a služby už jsem zažil,takže děkuji,nechci.
mv_cz (24)|4.9.2018 12:54
Ano, ten ceník, to je jednoznačně fail. Možná bude lepší se jich zeptat, jak je to s relevancí cen a asi to udělám :) Jako já původně ani o satelitu neuvažoval, ale televizi s DVB-S jsem bral jako výhodu, tak teď to možná přijde vhod... a bohužel Skylink je pro mě pasé.
kuman (131)|4.9.2018 18:21
Zkoušel jsem se do Freesatu dovolat,ale po 17minutách čekání na lince jsem to vzdal.
mv_cz (24)|6.9.2018 08:46
Já psal předevčírem do formuláře dotaz, zda po dvou letech bude platit cena 150 nebo ta v ceníku z 2015. Odpověděli šalamounsky :-)

[quote]
Vážený pane XXXX,

děkujeme za zájem o služby freeSAT.

Po uplynutí 24 měsíční vázanosti Vám můžeme nabídnout další 12 nebo 24 měsíční vázanost, případně můžete službu změnit.
[/quote]
RoPo (6061)|6.9.2018 13:41
Z toho plyne: pokud se zavážeš budeš mít dále slevu. Obdobně to UPC (což je freeSAT) dělá u internetu na kabelovce. Když si vyjednáš slevu, tak ta platí 2 roky. Před koncem vázaného období ti přijde e-mail, že se sleva (vázanost) automaticky prodlužuje, pokud nepožádáš o její zrušení.
kuman (131)|6.9.2018 16:10
Tak nevím,asi bude záležet jaké budou za dva roky podmínky smluvní vázanosti.Bavil jsem se o UPC -freesatu sousedem,ten ho má už léta,parabolu má už orezlou,původně měl balíček za 250kč a teď platí asi 530 Kč.
Dagy2 (3153)|7.9.2018 19:35
Rozmýšľam, čo môže niekoho držať pri Freesate za 20EUR/mes. Snáď len lenivosť skúsiť to niekde inde :)
Pochopil by som čo môže byť zaujímavé u Skylinku (neviazanosť, flexibilnosť balíkov, platby kartou za 5minút, HbbTV, originálne zvukové stopy) ale u Freesatu?
Chápem že niekto sa rozhodne pre Orange/Flix z dôvodu komplet Cinemax a HBO v HD, ale Freesat?

U Freesatu snáď len to, že karty idú stále v uničítačkách a že cenu možno zjednávať ako na tureckom bazáre? Je tam niečo ako výhoda oproti inému operátorovi?
mv_cz (24)|8.9.2018 21:06
Pro nás, co jsme živořili s třemi HD kanály na DVB-T mi jejich nabídka za 150 přijde OK. Těch HD kanálů je tam o něco víc plus dokumentární kanály. Televize pro nás není středobodem vesmíru a ani nechci aby to tak bylo v budoucnu. Ale za ekvivalent 20 EUR/měs bych asi pořídil spíš digitv, pokud by to měl být zase satelit.
Ještě to teda promyslím, jestli novou telku s DVB-T2 nebo pořídit freesat (na skylink parabolu nenamířím), ale zatím vyhrává freesat.
Lord.of.the.ping (26)|11.4.2020 09:01
Zdravím,
chci se zeptat, jestli je kvalitativně co se výše bitrate týká, lepší Skylink, nebo FreeSat.

Koukal jsem, že FreeSat má v nabídce i History Channel HD, což Skylink nemá, takže bych šel spíš do FreeSatu.
Pokud by ale byl kvalitou obrazu lepší Skylink, tak bych šel spíš do něj.

Nevíte někdo, jestli ten History Channel je ve FullHD ?

A potom, jestli si můžu tu jejich satelitní kartu strčit do vlastního tuneru s HDD a nahrávat si nějaké pořady.

Četl jsem, že Skylink koupil FreeSat, ale jsou to pořád oddělené platformy, jenom se změnilo jméno FreeSat by Skylink.

Původně jsem chtěl jít do kabelovky, ale pak jsem se někde dočetl, že přes satelit je lepší kvalita obrazu, jestli to taky můžete potvrdit.

Díky.
Lumca_1 (218)|11.4.2020 09:48
Freesat už v ČR dodává pouze své přijímače spárované s kartou. Samostatné karty použitelné ve svém SAT přijímači nebo CAMu se už u nás nedodávají!
vivid.sk (11472)|12.4.2020 18:49
[QUOTE=Lord.of.the.ping;539599]Původně jsem chtěl jít do kabelovky, ale pak jsem se někde dočetl, že přes satelit je lepší kvalita obrazu[/QUOTE]
To zavisi od konkretneho providera. Moze to platit, alebo nemusi. Z principu fungovania si vsak myslim, ze satelit bude na tom z hladiska bitratu vzdy horsie - plati za datovy uplink velky balik svojich zdrojov, preto ho dost reguluje. Osobne mozem porovnat len UPC (metalika v panelaku v okresnom meste) tam je bitrate HD stanic podstatne vyssi, ako ten, ktory ponuka Skylink.

Pri porovnani satelitnych providerov ma Skylink o nieco vyssiu kvalitu ako FreeSat, ponuka viac alternativnych audio stop. Audio bitrate je vsak dnes horsi ako spred 10 rokov, osekava kde sa da a casto uplne nezmyselne (na audiu idu setrit, kde usetria 4Kb/s, diletanti).
Dagy2 (3153)|13.4.2020 10:26
Freesat by som hodnotil ako Lowcost by Skylink. Porovnanie poctu SD a HD programov si urobis sam. U mna ale podotykam na slovensku je momentalne ponukou celkove a ponukou HD jednotkou DigiSK. vsetky zakladne programy cz sk v HD, vsetky dobre tematicke kanaly v HD, HBO v HD, filmboxy, amc, axn o sportovych vsetko v HD ani nehovorim.
Kablovka by mala mat a pokial je to kablovka typu UPC urcite lepsiu kvalitu. Na lokalnych providerov by som si na druhej strane dal 3x bacha. trebars biedny servis pri vypadkoch, cez vikend uplne mimo, zle funkcne alebo chybajuce EPG - toto bola kablovka na optike ktoru ponukal miestny provider v mojom minulom bydlisku. majitel sa spraval ako maly grof z Janosika - teraz to ide v telke :)
Lord.of.the.ping (26)|14.4.2020 13:51
Díky za odpovědi.

A pokud bychom srovnali UPC s IPTV, tak kde je větší kvalita ?

Mám SledovaniTV a ti vysílají většinu v 1080p, ale bitrate je u nich jenom 2900 kb/sec.

A UPC má prý vyšší bitrate, ale prý jede jenom v 1080i.
vivid.sk (11472)|14.4.2020 15:47
[QUOTE=Lord.of.the.ping;539619]ale bitrate je u nich jenom 2900 kb/sec.
[/QUOTE]
To je tragedia, nie je to mozne povazovat za serioznu kvalitu, ani v pripade HEVC.


Seriozna kvalita je bitrate v dvojcifernych cislach (mbit), tieto si mozu dovolit len lokalni provideri, ktori distribuju svoje zdroje cez opticke/metalicke vlastne pripojenia. Taktiez sa da najst na Astre1 pri nemeckych vysielateloch, ktori svoju kvalitu nemaju dovod zasadne obmedzovat (pritom casto len 720@50p).


[QUOTE=Lord.of.the.ping;539619]ale prý jede jenom v 1080i. [/QUOTE]
Rozhodne lepsie 1080@50i, ako 25p, ako niektori vysielatelia IPTV vysielaju sportove kanaly (!), co je nesledovatelne na velkych paneloch (na telefonoch, tabletoch budiz).


TV standard DVB-T/C/S zial nepozna 1080@50p pri MPEG4/AVC, takze jedina mozna cesta je vysielat prekladane. Zial. Alebo progresivne HEVC, ale do toho ziaden vysielatel dnes nepojde z dovodu vysokych nakladov na vymenu vsetkych STB.

Buducnost je HEVC@50p, ci uz 1080p, alebo 4K, ale je to v nasom regione velmi zdialena buducnost.