Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Extended SM

Retiree (659)|26.11.2016 11:11
Aniž bych zabíhal do detailů... Existuje více možností, jak přistupovat do rozšířeného servisního menu Samsungů, jednou z možností je vyslání sekvence příkazů ve formátu WAW z nějakého mobilu. IR vysílač lze jednoduše zbastlit nebo lépe (můj případ), koupit IR vysílač v ceně 1-3 USD na čínském e-shopu.
Potřebuji tip na velmi jednoduchý přehrávač waw souborů (hudební přehrávač) pro Android, bez všech zbytečností (pro daný účel), t.zn. po spuštění aplikace zobrazit názvy oněch 8-10 sekvencí příkazů s možností jednotlivě spouštět vybranou sekvenci, nic víc.
Testovat oněch tisíc víceméně dobrých/špatných aplikací na Google Play nehodlám, prosím tedy o tipy, pokud nějaké máte.
RoPo (6061)|27.11.2016 19:55
WAW neznám. Možná máš na mysli WAV zvukové soubory s PCM modulací. Jestli jsem pochopil tvůj popis, tak chceš mobilem přehrát daný WAV a TV by na to měla reagovat zobrazením SM menu? To by, ale platilo jen u TV s mikrofonem. Je to tak nebo máš na mysli jiný postup jak mobil/tablet/atd. přehráním WAV zobrazí TV SM menu?
Retiree (659)|28.11.2016 07:11
Taky se mi ten napsaný výraz WAW zdál divný... :-?
Další text jsi pochopil také správně. NF signálem z mobilu se moduluje jednoduchý IR vysílač (nebo třeba tento), televizor pak svým běžným IR senzorem přijme povely, uložené ve formátu WAV v MT...
Saxel (2279)|28.11.2016 08:39
Tvůj nápad se mi nějak nezdá. Povely IR dálkového ovládání jsou kvůli omezení rušení z jiných zdrojů modulovány na frekvenci 38 kHz (nebo i jiných - 30, 36, 40 kHz) a přijímače dálkového ovládání mají filtr na tuto nosnou. A nezdá se mi, že bys na audio výstupu z mobilu dokázal dostat tyto ultrazvukové frekvence.
RoPo (6061)|28.11.2016 09:08
Nejde o ultrazvukové frekvence posílané na audio výstup. Jde o signál WAV v určité kombinaci kmitočtů a délek, které HW IR vysílač namoduluje tak, že výsledkem je vysílatený kód, který TV vezme jako kód z klasického DO IR vysílače. Nosná 38kHz (a jiná dle zvoleného chipu) je jen "nosná". Co nese jsou ty kódy. Snad jsem to napsal srozumitelně.

Nicméně nic jsem takového nikdy nepotřeboval, tak konkrétní přehrávač neporadím. Linkovat sem odkazy do play.google.com je kontraproduktivní.

Zajímalo mě, co a jak přesně máš na mysli.
Saxel (2279)|28.11.2016 09:41
Ach ták, v tom bazmeku je vedle IR diody i celý modulátor, tak to pak jo. Zase jsem chytřejší.
RoPo (6061)|28.11.2016 10:25
Ono na klasickém analogovém audio výstupu telefonu ani 38Khz, apod. se nedá protlačit přímo. Ty digitální zesilovače jsou do 20Khz, spíše tak 15-18Khz.
Retiree (659)|28.11.2016 11:07
Jak jsem už někde psal, narozen v první polovině minulého století zastávám názor, že telefon slouží k telefonování, navíc mám HTC s malým displejem a vůbec na něj blbě vidím. Hudba z mobilu mě nezajímá, ale jsem nucen použít nainstalovaný přehrávač hudby se všemi jeho pro daný účel zbytečnostmi...
Těch IR transmitterů je celá řada, různé moduly s jednou nebo dvěma IR diodami, IR vysílač ve tvaru hlavičky obsahuje větší baterii (pomocí kleští lze "otevřít"), ten co je v odkazu asi taky, ale má nevýhodu v tom, že není zřejmé, v jaké poloze (při jakém natočení) je zapnutý. Všechny typy obsahují mj. i nějaké čipy. (být to dostupné tak před padesáti lety...)
Samozřejmě s mým HTC a Samsungy to funguje, ale ovladač/přehrávač si víceméně spouští co chce, nejraději jako album stále dokola...

Takže bych chtěl: stiskem spustit aplikaci, zobrazit názvy cca deseti sekvencí na jediném displeji, stiskem spustit/spouštěn jednu jedinou zvolenou sekvenci. Je nesmysl testovat celou nabídku aplikací na Google Play, jedině pokud má někdo vlastní zkušenost se stejným nebo podobným použitím.
Retiree (659)|3.12.2016 17:21
Zcela náhodou jsem objevil přehrávač, který zřejmě splňuje mé potřeby. Má neobvyklý název - Simple Player. Možná se hodí i někomu dalšímu...

PS. Nevíte, proč jsem chtěl lézt do ESM?