Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konfigurace Logitech Harmony 950 pro Kodi na Intel NUC s Windows

Heartwork (2358)|24.11.2016 21:21
Snažím se nahradit svůj univerzální ovladač Logitech Harmony One, novým modelem Harmony 950, ale zatím se jaksi nedaří.

Využil jsem v softwaru MyHarmony možnost kopírovat předchozí a plně funkční konfiguraci z One do nového ovladače 950, všechno prakticky funguje bez problémů až na to, že když naběhne NUC s Windows do prostředí Kodi, tak nemůžu to Kodi jaksi ovládat - nereagují šipky, ok, atd.
Pro One jsem tam musel přidávat a konfigurovat dvě zařízení: MCE Keyboard a Windows Media Center SE, pak to makalo, ale po přenesení tohoto settingu do modelu 950, to zkrátka nemaká.

Nechápu proč se tak stalo. Vzhledem k tomu, že jsem se v tom už pár let nemusel hrabat, čumím na to jako tele na nový vrata a zatím vůbec nevím co s tím.

Není tu prosím někdo, kdo provozuje tento ovladač v podobné konfiguraci a byl by mě ochoten nakopnout? :-)
Jestli ne, nezbývá nic jiného než to vymazat a zkusit to zase všechno nakonfigurovat od základu, ale co si vzpomínám, tak nic vtipného to tenkrát nebylo.

To sem si zase udělal radost, jen co je pravda. 8-)

[ATTACH=CONFIG]33770[/ATTACH]
logitech-harmony-950.png
Heartwork (2358)|27.11.2016 18:31
Odpovím si sám - stačilo namapovat tlačítka pro danou aktivitu a už to sviští. Z nějakého důvodu se to nastavení z One do 950 nepřeneslo korektně.
I tak lepší než drátem do oka, většina fungovala na první našlápnutí, takže to ulehčilo dost práce - přechod z One na 950 tedy v pohodě., nikdo se toho bát nemusí. 8-)

Kdyby měl někdo zájem, tak na amazon.de je aktuálně (27. 11. 2016) k mání za pouhých 119 EUR a s dopravou do ČR zdarma.
https://www.amazon.de/Logitech-915-000260-Harmony-950-Schwarz/dp/B014GXQILQ
Sealex (290)|28.11.2016 08:37
Jak jsi s 950 spokojen? Co ovládání, ergonomie, výdrž, absence číselné klávesnice, existence IR lagu?

Mám krátce 650, nyní v kombinaci s FLIRC a už jsem si to všechno hezky vychytal ;-) tzn. mám 100% úspěšnost při zapínání/přepínání aktivit. Jedině co pro mne 650 postrádá, je uživatelské řazení aktivit na displeji (mám jich cca 10). Alespoň, že jde namapovat základní aktivity na dedikovaná tlačítka. A dále limit 8 zařízení, ale s tím se dá při dobré vůli vystačit, případně některé příkazy jiných zařízení přiučit k stávajícím zařízením.

Za cenu 119 Eur bych do toho asi šel, nemít čerstvě 650 .... Každopádně už mne Logitech lapil a bez Harmony ovladače si to nedovedu (včetně rodiny) nyní přestavit.
Heartwork (2358)|28.11.2016 21:26
950 mám taky krátce, věnuji se tomu jen ve volných chvilkách - zatím jsem zprovoznil jen základ a všechno funguje.
Zatím jsem si nevšiml ničeho, co by mě nějak limitovalo v užívání tohohle zázraku - bez něj už to fakt nejde, je to neporovnatelný komfort a hlavně na stole nehrajeme na piáno složené z dálkových ovladačů - prostě jen Harmony a zbytek leží v šuplíku.

Aktivity jsou super - vše zapnuto / vypnuto stiskem jednoho tlačítka, libovolné namapování tlačítek, makra..., dá se tam toho navolit - no prostě pohádka. 8-)



Málem bych zapomněl, velké trápení mám se synchronizací - tohle tedy moc dobře nemaká, často padá připojení, musím to odpojit a znovu připojit a někdy i restartovat. Naštěstí to člověk použije prakticky jen na začátku a jak je ovladač nakonfigurovaný, není třeba ho nějak často připojovat k PC a tomu jejich softwaru MyHarmony. Za tohle bych je nakopal, jinak zatím dobrý.

650 neumí řadit aktivity na displeji? 950 to umí a v MyHarmony je to položka "Buttons", pak zvolit "Activites Screen", potvrdit "Go", pak se to tam jen přetáhne dle potřeby a uloží, viz. screeny níže:

[ATTACH=CONFIG]33790[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]33791[/ATTACH]
harmony-950-screen-options-1.jpg harmony-950-screen-options-2.jpg
Jarda.Bar (1238)|28.11.2016 22:10
Mám Touch a vadí mi zpoždění v ovládání. Na původní ovladače reaguje zařízení hned, ale na Touch je zde docela velký lag (0,2-0,5s).

Taky má 950tka zpoždění a nebo zařízení reagují okamžitě? Dík!

U Touch řadit mohu, přímo v ovladači v nastavení můžeš položky zpřeházet.

p.s.: ta sleva na Amazonu již není, škoda :/
Heartwork (2358)|28.11.2016 23:00
Nějaké zpoždění tam určitě bude, ale při běžných činnostech to nepociťuji - prostě přepnu program na satelitu, zvýším / snížím hlasitost, na Kodi si vyberu film, stisknu OK a dívám se. Mám pocit, že to reaguje normálně. Kde honíte ty milisekundy?

Koukal si v jednotlivých zařízeních, jak to máš v delay settings? Jestli by tam nešla nějaká ta milisekunda nahonit?! :-)

[ATTACH=CONFIG]33792[/ATTACH]

Mám na mysli:
Power-on delay
Inter-key delay
Input delay
Inter-device delay

Sleva byla, ale mizelo to doslova před očima - 15 ks, za 20 minut to psalo 2 ks a za další 2 minuty vyprodáno. :-E

Jo... a taky nevím, jaká zařízení sis tam přidal - "Microsoft Media Center Extender", "Microsoft MCE Keyboard", "Windows Media Center SE"? Netuším, zda-li to ještě platí, ale tenkrát jsem četl, že by snad "Microsoft Media Center Extender" měl reagovat nejrychleji?!
Třeba vyzkoušet, ale výsledek samozřejmě nejistý. :-)
harmony-950-delay-settings.jpg
Jarda.Bar (1238)|29.11.2016 09:28
To jsem kdysi zkoušel a žádná změna. Prostě stisknu tlačítko a reakce není okamžitá, je to docela otravný, když originální ovladač funguje normálně.

edit: Ty delays které můžeš změnit v nastavení nemají přímý vliv na problém co tu popisuji.
Když zmáčknu hlasitost , měl by ovladač vyslat signál ihned, ale neudělá to a pošle ho se zpožděním. Např. Inter-Key delay na to nebude mít vliv, ta omezuje vysílání až následujícího příkazu, mám jí 0,1s, pokud dám 0, už to zlobí protože se vyšlou třeba dva signály moc rychle po sobě (i když ten první zase nepřijde ihned).

Divný, ale Harmony se tak chová.
Heartwork (2358)|29.11.2016 19:28
Asi je to daň z luxusu. :-) Jinak tě plně chápu..., asi tam mám taky nějaké zpoždění, ale nijak mě to neotravuje, takže možná nebude tak extrémní.

Musím trošku poopravit to své "trápení mám se synchronizací", už jsem byl ve stádiu, kdy to nešlo vůbec, takže sem nebyl daleko před odesláním zpět do amazonu. Zkusil jsem to radši ještě na druhém PC, respektive na NUCu a tam to funguje bez problémů, takže mám spíš už něco nakopnutého ve své kompu, ale zase Harmony One na něm synchronizuji jak po másle, tak nevím.

No jdu to ještě trošku potrápit - dokud je možnost to vrátit, pozdě bycha honiti. Zatím to vypadá dobře. 8-)
Jarda.Bar (1238)|29.11.2016 23:56
Synchronizace mi naštěstí jede ok. Taky myslím mají aplikaci pro mobily, zkus.

Aktivity jsou prima, jen mi část rodiny většinou nevydrží tak dlouho mířit na zařízení a nespustí se často vše co má. Při vypnutí se pak probere zbytek zařízení, které poté jedou celou noc. :-)
Heartwork (2358)|30.11.2016 13:07
[QUOTE=Jarda.Bar;526010]jen mi část rodiny většinou nevydrží tak dlouho mířit na zařízení a nespustí se často vše co má.[/QUOTE]

Chce to tvrdší výchovu nebo je nauč pracovat s "Help". :)

Synchronizace vyřešena - stačilo přeinstalovat software MyHarmony.

Aktivity jsou na Nobelovku - bez nich už si nedovedu představit život. Ovládat jedním ovladačem všechna zařízení je jedna věc, ale zapnout jedním stiskem tlačítka najednou všechna zařízení pro danou aktivitu (bez nutnosti přepínat vstupy apod.) a pak to jedním stiskem tlačítka zase všechno vypnout, to prostě luxus. Není cesty zpět. 8-)

Ještě si s tím trošku pohraji, ale už mi všechno maká, takže jsem spokojen a vracet 950tku amazonu určitě nebudu.
RossiD (1271)|1.12.2016 16:33
Je nějaký pádný důvod pro upgrade z plně funkčního Harmony One na toto ? Díky za info !
Heartwork (2358)|1.12.2016 18:21
Myslím, že ani ne.

Pár rozdílů se najde, ale každý má jiné preference - např. mám satelit a jsem rád, že na 950 jsou "při palci" hardwarová tlačítka (červená, zelená. žlutá, modrá) a nemusím je lovit na displeji jako u One. 950 je menší, asi i rychlejší, má lépe řešenou nabíjecí kolébku s ovladačem na stojáka, větší a přehlednější displej..., řekl bych nic zásadního.

Někomu by zase u 950 mohla vadit absence numerické klávesnice, já to prakticky nepoužívám - nejčastěji sledované stanice mám pod ikonami na displeji, ale stejně je na satu vybírám ze seznamu šipkou dolu / nahoru až podle toho co zrovna vysílají. Když je někde numerickou klávesnici třeba (např. přeladění na satelitu), tak je k mání na displeji. Jo a taky se schovalo tlačítko "Help", už není hardwarové.

Beru to tak, že se blíží Vánoce a člověk si má sem tam udělat i nějakou tu radost. :BB:
Za plnou, českou cenu, bych si ho pravděpodobně nekoupil.
RossiD (1271)|2.12.2016 16:57
Hmm, tak pro mne opravdu nic zásadního ...
- barevná tlačítka - nepoužívám
- DO menší / rychlejší - hodilo by se
- nabíjecí kolébka - vyhovuje mi současná H1 "ležící"
- větší / přehlednější displej - hodil by se
- numerická klávesnice - nepoužívám, stanice mám taktéž pod ikonami, taktéž zbytečně, taktéž používám šipky - následný výběr dle popisu pořadu

- radost na vánoce - velice použitelné !!!!!!!!

Děkuji za info ;)
shark1 (44)|1.3.2017 14:25
tak mam cca od srpna tenhle ovladac take, myslim tim 950 ku. Puvodne jsem mel cca 5-6 let Harmony one. Ten ted pouziva manzelka, protoze je na nej zvykla.

Abych popsal svoje nekolika mesicni dojmy z 950ky, napada me slovo "rozpacite".
Ne, uz bych ho nemenil zpatky, ale urcite by mohli na 950ce hodne zapracovat, z meho pohledu predevsim softwarove.
Asi pul roku jsem mel take Harmony Touch, ale to sem proste behem te doby nedal a muselo z domu.

Kazdopadne 950ka je hezci, prijemnejsi a modernejsi. Ale...

...ale pro Logitech pripravuju pomerne rozsahle "pojednani" o tom, co mi uplne nevyhovuje, zvlaste v porovnani s One. Jak uz tady nekdo psal, vse je jen otazka preferenci .

Jenom ve strucnosti 3, pro me zasadni veci.

- polovicni nebo mozna jeste mensi vydrz oproti One. Denodenni pouzivani 950 behem 2, maximalne 3 dni vybije baterku. A to mam jas displeje na minimum a klaves na pulku oproti tovarnimu nastaveni.
One mi beha pri stejnem rytmu pouzivani minimalne tyden. A to i po tech cca 6 letech !!
Zase na druhou stranu, uz je trochu mene citlivy senzor pohybu na rozsviceni ovladace. Musi se s nim hodne trast ;-)

- graficke ikony TV stanic se daji pouzit pouze u TV nebo jine, ale pouze jedne aktivity. One - ikony mam u TV, STB, videa. U 950 jdou pouzit v mem pripade pouze u TV. Nechci ted rozebirat proc nebo nac to potrebuju nebo chci. Ale kdyz starsi zarizeni tohle bez problemu umoznuje, nevim proc novinka uz ne.

- jak uz tady nekdo psal, problem je ta synchronizace. Ted uz to tolik nepali, ale obcas se stane, ze musim celou 950ku resetovat a nahrat znova. Jasne zaklad uz mam nastavenej, ale tu a tam potrebuju pridat TV stanici (nebo ikonu), nebo zmenit tlacitko, nebo zjistit jestli ovladac ma novy firmware. Z takovejch cca 60% probehne synchornizace ok, ale zbytek to je na prd...

- ostatni uz nejsou tak zasadni, ale pro me dulezity. Nicmene tohle je tak jako info na zvazeni pro ty, kteri se rozhoduji.

Zase aby to nevypadalo, ze 950 je spatna. Pro me zajimave veci jsou napriklad:
- kazda klavesa muze mit dve funkce - kratky nebo dlouhy stisk
- dale "barevna" hardwarova tlacitka
- mozna konfigurovatelnost ( castecna) primo na ovladaci bez nutnosti pripojeni k PC
- casove vypnuti zapnutych zarizeni primo v ovladaci
Bazito (1)|17.1.2019 11:31
Zdravím, jsem čerstvý majitel harmony 950 a trápí mě jedna věc.
Už se to v tomto tématu probíralo, jedná se o lag tlačítek.
Jde o to že originál ovladače reagují okamžitě, ale harmony když kliknu třeba 10x za sebou, tak pak čekám 5s než to ovladač odešle.
Lidi si na to stěžují i na Logitech fóru, ale nezdá se že by to někdo řešil.

Dočetl jsem se, že lidi kteří mají harmony hub a ovladač komunikuje přes BT a né přes IR, tak vše reaguje okamžitě.
Máte to někdo vyzkoušené? Nebo můžete to vyzkoušet?