Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak naladit satelitní kanály na smart TV Finlux

dedeky (37)|21.11.2016 16:07
Měl jsem funkční sestavu TV Panasonic TX-32LMD70F + sat.přijímač Gosat GS 7050Hdi + parabolu vč. twinLNB. Chtěl jsem však televizor s větší uhlopříčkou a s funkcí HbbTV. Volba padla na Finlux 40FFA5160, ke které jsem přikoupil dekódovací modul doporučený výrobcem. Přestože mám televizor déle než měsíc, dosud se mi nepodařilo Astra3 naladit samostatně (kabelem přímo do zdířky TV) - pouze Astra1. Počet pokusů a omylů byl vždy stejný a nebylo jich málo. Pokud však připojím sat.kabel do zapnutého sat.přijímače (IN) a ze zdířky (OUT) dalším kabelem do sat.zdířky TV, pak lze naladit sat.kanály Astra3. Pak mohu sat.přijímač vypnout do standby, nikoliv od sítě - pak zvoleným programům chybí signál. Pomůže někdo tento problém vyřešit?
Předem děkuji.
vivid.sk (11472)|21.11.2016 17:13
Mas korektne nastavene na TV DiSEqC?
Nechaj si kanaly z Astry3 naladene, prehod kabel priamo do TV a nasledne skus prechadzat vsetky kombinacie postupne za radom :)
Nieco z toho urcite pojde.
dedeky (37)|25.11.2016 12:01
Bylo by neslušné nereagovat, omlouvám se - nebyl jsem ready. Zkusil jsem vše znova (po kolikáté už). Ten nabízený "srovnávací" transpondér (12525) pro Astru3 neměl žádný signál na rozdíl od transpondéru pro Astru1 a to mě vždy mátlo. Přesto jsem rezignovaně na jeho skenování klikl. Nic se jistou delší chvíli nic nedělo ale najednou začal opravdu skenovat a kupodivu seřadil jednotlivé kanály podle tabuky Skylinku a světe div se, vše fuguje. Asi jsem opravdu lama. Jediné, co mně trochu vadí je inicializace modulu s kartou po každém zapnutí televizoru. Pokud to nejde odstranit, tak se to dá docela přežít. V každém případě děkuji za nakopnutí.
9000peter (15)|25.11.2016 15:21