Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimedialni centrum s HDD

Luckyson666 (2)|19.11.2016 10:43
Ahoj, prosim o radu, mam u televize jiz vyslouzily prehravac EVOLVEO BLADE II s 2TB diskem, ktery jiz prestava splnovat moje pozadavky, obcas neprehraje u neceho zvuk, obcas ani obraz a 10Mbit LAN je take jiz usmevna zalezitost. Novy FW jsem take jiz dlouho nikde nenasel.

Chtel bych toto zarizeni nahradit necim novym, pozadavky mam nasledujici:

- siroka podpora formatu pri prehravani vcetne titulku, Full HD je samozrejmost
- prehravani obsahu z internetu ( napr. Youtube )
- 1Gbit LAN
- idealne s moznosti instalace pevneho disku, klidne i 3.5", abych nemusel zapinat dalsi zarizeni pri prehravani
- je dobre, kdyz vyrobce reaguje na nove formaty vydavanim updatu FW
- cenova hladina neni uplne rozhodujici, pokud by se jednalo o opravdu super zarizeni, jsem urcite ochoten priplatit

Co mi doporucite poridit a proc ?

Diky moc predem.
KamilZ (10277)|19.11.2016 14:14
HTPC. Proč? To si přečti sám, je to zde dostatečně popsáno. Poradím Ti jedno kouzlo:

Luckyson666 (2)|4.12.2016 01:43
Tak to jsi skutecny kouzelnik... :/ HTPC je sice pekna vec, ale pro me zbytecna, to muzu rovnou koupit 10m HDMI kabel a poustet to z PC, protoze HTPC je opet dalsi "kram do domacnosti". Ja mel predstavu krabicky u TV, kterou si kdokoliv pusti a bude mu to fungovat, jako doted, intuitivne a bez dotazu. Urcite nechci nekoho zaucovat tim smerem, ze si "jen" pusti HTPC a bude happy. HTPC je pro me zbytecny overkill... :/
KamilZ (10277)|4.12.2016 05:51
V tom případě přeji hodně úspěchů při hledání.

PS: Dobře udělané HTPC s Kodi si co do komfortu a jednoduchosti ovládání nezadá s nějakou "krabičkou"
Ryan Giggs (688)|4.12.2016 06:19
Dnes uz nejaku pouzitelnu android krabicku co zvladne prehrat defacto vsetko, kupis u Cinana uz od 20 dolarov. Zalezi len ake dalsiu funkcionalitu vyzadujes.
Za 50 dolarov s Amlogic S912 uz je naozaj dobra. Akurat taku so sachtou uz budes hladat tazsie.
Petr Langer (6)|17.12.2016 12:56
Tvým požadavkům by nejlíp vyhovoval Xtreamer express ale výrobce už prodej slibuje snad půl roku a pořád nic. Alternativou je ještě na stejném HW postavený Zidoo X9S ale výstup pro SATA disk má vyveden ne moc sťastně na boku přístroje,ale zase má hliníkové šasi, displej, celkem dobrou komunitní podporu a jednoduché ovládání. jinak ostatní specifikace jsou stejné (Android 6.0+openWRT paralelně,SoC Realtek RTD1295, 2GB RAM, 1Gbps LAN, dual wifi 2,4+5Ghz AC, HDMI 2.0a (podpora 4K a HDR) USB 3.0+2x2.0, HDMI IN pro nahrávání, oddělený NAS management). Kodi to už má nainstalované v základu(upravené pro RTD1295). Sám Zidoo X9S vlastním a za dobu co jej používám na něj nemůžu říct křivého slova.
ai (2993)|17.12.2016 23:23
ja mam tento Android a jsem spokojeny:
https://www.amazon.co.uk/Tronsmart-Vega-S95-Amlogic-Miracast/dp/B0191LNFSC ma to Amlogic Quad-core 64 bit Cortex A53 S905 CPU a lolipop 5.1.1, ale je uz to vic jak rok co ho mam. Pokud se divas po tech krabickach s Androidem, musis dat pozor jak stare jsou. Treba ani na Amazonu ti cena nic nerekne, ani review/recenze , ty mohou byt ctyrhvezdickove a vice, ale davej si pozor jakeho data. Stahni si posledni Kodi na to. Ten co tam je XBMC (Kodi) nebyl nejlepsi, mozna nejaka starsi verze. Samozrejme si tam stahnes co chces na Android, treba Bsplayer nebo MXplayer.
+ bezdratovy dalkovy ovladac s klavesnici a touchpadem, https://www.amazon.co.uk/Rii-i8-2-4GHz-Wireless-Keyboard/dp/B016A6NSL0/ref=pd_lpo_107_lp_t_4?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=F6XWTZ56YYY8DFE1SBNK je totiz treba, originalni ovladace pro tyto stroje nestaci, ty ovladace mozna zacnou byt uspokojive pokud ten prehravac i neco svice stoji, ale i tak to nema na ty co si dokoupis zvlast, moc nestoji