Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozbočovač USB v HUMAX5100

mils123 (19)|18.11.2016 02:32
Ahoj, bude možné do USB portu přijímače zastrčit rozbočovač a do něj strčit dva hardy? Jedná se o Humax5100. On má sice dvě USBčka jeden v zadu a druhý pod víčkem na předním panelu, ale v tom předním nechci mít stále zastrčený kabel.
Děkuju za případné porady.
mils
Dagy2 (3153)|18.11.2016 07:56
Čo ti bráni kúpiť za 4EUR takýto kus HW, používam ho napr. v autě, kde na staršom modeli som mal 2xUSB+SD a na novom je už len 1xUSB, takže hudba na USB-čkach plus telefon nebolo kam zapichnúť. Kúpené v Alze, nalepené v stredovej opierke so 4-mi portami, funguje ako hovorí jeden z klasikov "ako víno".

V každom prípade u USB HDD-čka jedine so svojím externým napájaním, neriskoval by som odpálenie napájača v USB. Myslím, že nikto z výrobcov príliš neudáva max. prúd z USB a už vôbec nie či je výstup chránený elektronickou poistkou.
Pri dvoch väčších diskoch (myslím cez 500GB) je to aj tak z hľadiska spoľahlivosti funkcie HDD asi lepšie napájať externe tak či tak.
mils123 (19)|18.11.2016 11:38
Máš s tím napájením pravdu. Já tam budu připojovat dva 3,5" hardy v externím boxu, které mají své napájení. Já si jen nejsem jistý, zda ten Humax bude umět používat ten USB rozbočovač, ale asi ano. Chci tam připojit tento HUB: https://www.mironet.cz/itec-usb-30-slim-pasivni-4-portovy-hub-bez-napajeciho-adapteru+dp272695/
Dagy2 (3153)|18.11.2016 19:32