Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Identifikace problému

Tomas_2002 (38)|16.11.2016 23:16
Drazí kolegové,
rád bych Vás poprosil o pomoc s problémem. Tátovi nefunguje příjem satelitního vysílání (za posledních 14 dnů, dříve fungoval) a já se snažím najít chybu zkoušením funkčních a nefunkčních kombinací. K dispozici mám satelit u mě doma, můj receiver (Technisat SIR) a mou kartu (Skylink IRDETO). Protom satelit u něj doma, jeho receiver (Amica Micro) a jeho kartu (Skylink IRDETO).

Zkoušel jsem zatím toto:

Tátův receiver (jeho karta) + můj satelit = hrají pouze volné programy (ČT24)

Tátův receiver (moje karta) + můj satelit = hrají pouze volné programy (ČT24)

Tátův satelit + můj receiver (moje karta) = nejede nic ( receiver ani nerozezná signál)

Můj satelit + můj receiver (moje i jeho karta) = jede vše jak má.

Z posledního řádku tedy vyplývá, že mohu vyloučit, že by byla špatná karta. Protože u mě doma na mém zařízení jede v poho. Nejvíc mě překvapuje, že můj receiver s mou kartou u něj vůbec nejede (ani nenajde signál) a z toho jsem vytušil, že je něco špatně na jeho satelitu. Ale když vezmu jeho receiver (Amica Micro) k sobě domů, tak fungují pouze volné programy (ČT 24) což by zas ukazovalo na problém v receiveru ne ?

Poradili byste mi prosím něco ? Nevím jak zjistit, zda je špatný jeho satelit nebo jeho receiver ... a nebo oboje...

Díky

Tom
vivid.sk (11472)|16.11.2016 23:54
Este nam chyba k doplneniu typ LNB, ktore je namontovane u kazdeho z vas. Konkretne, ci ide o single LNB, monoblok, alebo este nieco ine.


P.S. CT24 by uz vysielat nemala, aktualne uz len CT24 HD, predpokladam, ze je rec o nej.
digitivi (215)|17.11.2016 08:55
Ty a tata mate inak nastavene druzice na portoch DiseqC, preto ti tvoj technisat nejde u taty. Zapoj u taty spat jeho Amiko, presvec sa, ze volne stanice funguju (Ocko, TA3...). Potom zadaj na dialkovom kombinaciu 9339 a zvol prvu polozku a skontroluj ci prijimac detekuje vlozenu kartu Skylink. Dufam, ze ju tam nedavas obracene.
Tomas_2002 (38)|17.11.2016 09:22
Jaké máme LNB nevím jak zjistit.

Jinak jsem vždy zkoušel tovární nastavení, jak u táty tak u mě. Proto jsem žil v domnění, že pokud to u něj zapojím, a dám obnovit tovární nastavení, tak to bude fungovat...

Ta skylink karta by měla být v pořádku, protože u mě doma jsem jí zkoušel s mým receiverem a satelitem a fungovala stejně dobře jako ta moje....

Co mi právě nejvíc vrta hlavou je fakt, že když vezmu svou kartu a receiver k němu a dám tovární nastavení, tak ten můj receiver nedetekuje žádný signál. U mě doma když udělám to samé tak jedna ta DiseqC vždycky signál zobrazí....
Dagy2 (3153)|17.11.2016 13:53
Tomas,
1/ továrne nastavenie je nastavenie, ktoré vezme nejaký obecný setting naprogramovaný výrobcom sat prijímača. Tento môže fungovať tak pre 5% zapojení navyše obecný setting je platný v momente kedy prijímač vyšiel z fabriky. Každá zmena, tam už nie je - napr. nový TP pre CT programy. U Technisatu
napr. po továrnom nastavení záleží akú krajinu zvolíš v autoinstale a či vyberieš aktívny diseqc - potom nastaví družice pre nemecko astra 19.2 + astra 13, pre česko/slovensko bude astra 23.5 + astra 19.2 a pod. Potom je otázka, či tvoje pripojenie je rovnaké ako predpokladal výrobca (vstup 1 = astra 23, vstup 2 = Astra 19. ak ti to nainštaloval montér naopak, to je 99% prípadov čo tu čítam, tak už ani toto nebude fungovať).
Tzn. teraz po továrnom nastavení máš všetko rozhasené a treba to nastaviť podľa skutočného zapojenia
aby sa toto obišlo, niekto vymyslel FastScan - ten dopíše TP a naladí aktuálne programy, ale musí sedieť nastavenie antény (LNB) v menu a fyzické zapojenie kábla.

2/ ako poznáš LNB - no jednoducho pozri nie na satelit (tam nedovidíš, satelit je 36000km od zeme) ale na parabolickú anténu ktorú máš ty a tvoj táta. Pokiaľ je na anténe len jeden "čumák" je to jednoduché, pokiaľ je tam krabička s dvomi "čumákmi" tak budeme musieť trafiť kam je ktorý namierený. K tomu ti dáme "noty" až zistíš koľko tých čumákov ti tam visí

3/ ja to odhadujem, že prebehol na tátovom prijímači nejaký fastscan a potom niekto zmáčkol niečo ako napr. továrenské nastavenie, tým všetko odišlo do večných lovíšť a treba to znova naladiť. Alebo v prípade, že ide ako píšeš "tátuv satelit" + jeho receiver + jeho karta = jede CT24 tak je možné že nefunguje čítačka v jeho prijímači.
Nepíšeš čo to znamená "hrají pouze volné programy" - píše na CT1HD TP 12344 že je program zakodovaný, ale nemá signál?
Dôvod môže byť zlý kontakt z čipu do čítačky - skontorlovať v menu, či prijímač vidí kartu, ak nie vyčistiť čip mäkkou handričkou, resp. podložiť kartu kartonom
Tomas_2002 (38)|18.11.2016 08:07
Tak už vyřešeno. Pral jsem se s tím docela dlouho a pak jsem vyndaval a zandaval tu kartu a nejdou se to chytlo. Takže už to jede. Díky moc všem za rady.
Dagy2 (3153)|18.11.2016 19:45
takže tie kontakty...?