Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 43LH500T neprehráva videa z usb klúča

jurajtn24 (6)|12.11.2016 19:34
Zdravím kúpil som si nedávno telku LG 43LH500T,som s nou spokojný jediné čo mi velmi vadí,
že mi nejdú prehrať filmy divx avi,všade vypíše nepodporované video,prehrá len zopár starých divxov a videá zachytené mobilom.
Dokonca nechce prehrať ani súbory s koncovkou vob,pritom prehrávanie divx,avi,vob a iných má uvedené v manuáli.
Pomôže aktualizácia firmwaru? Hladal som novu aktualizaciu na webe LG,ale pre tento model som tam nič nenašiel,
poprosím o radu resp. link s aktualizáciou,moc ďakujem.
vivid.sk (11472)|13.11.2016 00:56
Aktualizaca obvykle nepomoze. DivX by som v dnesnej dobe uz neriesil, detto avi (je to kontajner, moze tam byt kdeco s specifickym nastavenim enkodera).
Skus TV podhadzovat mkv (H264/AVC). Korektne DVD (t.j. vcelku, resp. s menu) neprehra ziadna TV. Sprav si z toho jediny subor cez MakeMKV a nasledne podhod TV.

Ak to nebude fungovat - klasika - budes si musiet zaobstarat MMC/HTPC.
jurajtn24 (6)|13.11.2016 14:11
Ok vyskúšam mkv dik moc za radu,no zároveň aj tak poprosím niekoho s linkom na aktualizáciu,nakoľko kamarát má tiež LG a prehráva mu všetky divxy stiahnuté filmy z netu bez problémov
jurajtn24 (6)|13.11.2016 15:48
Takže vôbec to nepomohlo,ani mkv absolútne nečíta,dokonca ani niektoré mp4,porazí ma,nekupoval som si telku na to,aby nič nečítala,pri Samsungu by sa toto nestalo,samozrejme predpokladám,že reklamácia by bola zbytočná a na toto sa nevzťahuje (Planeo elektro v akcii za 299eur). Čo je to MMC/HTPC? Máš na mysli multimediálny prehrávač? A ten číta všetko? Cena cca? Lebo už teraz ma štve zbytočne ďalšia investícia a chcel som mať všetko v jednom,nie zas x dialkových ovládačov. Tým pádom je na tejto telke usb vstup úplne na dve veci..lebo na blbé fotky ma nezaujíma,aj tak nechápem,že kamošovi to na LG ide. Nemôže byť niekde závada? Môžem ťa poprosiť link na aktualizáciu?
vivid.sk (11472)|13.11.2016 16:05
[QUOTE=jurajtn24;525453]kamošovi to na LG ide[/QUOTE]
Bavime sa o tomto exaktnom TV? Lebo nieje LG ako LG. Vyssie modely maju lepsie zelezo, prehravanie moze fungovat. Kupil si si najvacsiu znackovu sunku na trhu, preco teraz vyplakavas, preco si si to neotestoval v kamennom obchode, ak je to pre teba naozaj dolezite?

[QUOTE=jurajtn24;525453] Máš na mysli multimediálny prehrávač? [/QUOTE]
Ano, ak si ho poskladas na baze HTPC (multimedialny PC), tak naozaj prehra 99.99% obsahu. Ale napriklad hocaky FHD Samsung strednej triedy prehra 95% obsahu vratene internych aj externych titulkov v kontajneri mkv (nepocitam proprietarne formaty ako DVD/BD).
jurajtn24 (6)|13.11.2016 17:55
Bohužial neotestoval to máš pravdu chyba,mylne som si myslel,že keďže som mal predtým LG a prehrávalo všetko,že bude aj tento,pričom staré divxy prehrávať idú, v manuáli je uvedená podpora DivX 3,4,5,6. Telka je 28.najpredávanejšia na heureke,skúsim ešte zajtra skontaktovať tel. podporu LG pre Slovensko,či mi vedia poslať aktualizácia resp.či vôbec pomôže.
Môžeš mi poradiť nejaký spolahlivý cenovo dostupný multimediálny prehrávač,ktorý prehrá bez problémov väčšinu formátov? Ďakujem
jurajtn24 (6)|13.11.2016 18:12
Ešte otázka,čo hovorís na Google Morecast 2? Je to vhodná volba? Potrebujem mať k tomuto zariadeniu doma wifi sieť? (nakoľko doma wifi nemám,používam mobilné dáta resp. telefon používam ako hotspot) Bude fungovať zrkadlenie obrazovky toho istého telefonu ktorý používam ako hotspot?
vivid.sk (11472)|13.11.2016 19:43
Skôr ti odporúčam TV vrátiť, ak ju máš kratšie ako 2 týždne a kúpiť niečo s lepsou podporou multimedii.
jurajtn24 (6)|13.11.2016 20:08
No telku som kupil v kamennom obchode v Planeu bn,pred par dnami,tovar je mozne vratit aj ked je zakupeny v kamennom obchode a nie cez net? A ak mozes porad lepsiu tv do 400eur uhlopriecka 42-43palcov. Lebo napr Sencor 43palcovy maju v planeu za dobru cenu,len sa bojim do tej znacky ist,kedze ziadny znamy telky od Sencoru nechvali. Tento LG ma aspon skvely obraz a rychle reakcie,len by som chcel nieco co cita bez problemov bud divx alebo mkv. Vdaka