Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Doporučení LCD 55"-65" 4k do 40k

Neregistrovaný (0)|8.11.2016 16:05
Tazatel: Wiruss

Znění dotazu: Zdravím všechny,

měl bych zájem o radu ohledně nákupu TV, už asi 8 let vlastním nějaké LCD od Samsungu (myslím LE40A656, je to 42" FullHD IPS ještě bez LED) a z důvodů toho že mi přijde malá přemýšlím o koupi nové.

Co bych si přál:
Cenový limit je 40k (víc nemá dle mého cenu dávat, dle toho, jak často TV využívám, takže OLED padá)
Velikost - 55"-65"
Rozlišení - spíše 4k (když už ji budu kupovat tak se mi nechce horší)

To jsou základní parametry a teď bych prosil radu ohledně dalších, dle využití televize. Televizi využívám částečně sporadicky (někdy 14 nejede a jindy klidně každý den), ne normální TV nekoukám, v současné době mám připojen PS3, Wii U a XBOX One - tedy povětšinou věc co neutáhnou 4k, po vánocích asi koupím PS4 Pro (ale tam je to to samé, možná jen to HDR, ale co jsem koukal, tak to je na TV za tuto cenu také mimo), tedy většinou se obraz bude upsaclovat a zároveň by byla asi lepší vyšší obnovovací frekvence panelu (i když v současné době jsem žádné problémy nezaznamenal), jako další zdroj obsahu využívám BD a věci streamované přes PLEX (povětšinou FullHD, nyní se snažím hlavně o h265). Multimediální obsah skoro nevyužívám, pokud chci YouTube tak pustím aplikaci na XO, tedy pokud bych si mohl vybrat chci spíše co nejjednodušší systém, hlavně z důvodu rychlosti, pokud to bude mít samo rychlou aplikaci pro YT či PLEX tak se tomu nebráním.

Ohledně prohnutí, vypadá to pěkně, ale pokud se na tu TV má dívat více lidí tak to je spíše kontraproduktivní navíc to zvyšuje cenu
Ohledně podsvícení bych preferoval spíš rovnoměrné pod celý panelem, ale není to rozhodující
U konektorů bych preferoval alespoň 3 HDMI 2.0+ (lépe 4), pokud by byl RJ45, tak je to plus (všude doma mám Gbit, což je příjemnější než Wifi)
Design je mi částečně jedno, jasně ušší TV i rámečky vypadají lépe, ale není to to hlavní
Uchycení na zeď nepotřebuji
Hodil by se optický výstup do mých Logitech Z-5500

Díky za pomoc...
vivid.sk (11472)|8.11.2016 16:36
Len upresnenie - LE40A656 nikdy nemala IPS panel. Osadzane boli obvykle SPVA panely od Samsungu/AUO.

A k tomu ostatnemu: Aj do 40k uz dnes kupis OLED, napriklad (pozor, ale nejde o ideal, je to low-cost a ma tiez svoje muchy).
http://televize.heureka.cz/lg-55eg910v/