Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 46 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 683

Téma: Samsung 50J6282 vs 48J6272

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

To sudiš na zaklade nastavenia?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Sudim na zaklade aktualnych informacii, ktore sem napisal xz69 a na zaklade uhlopriecok, ktore su nestandardne v danej triede.
    Je jasne, ze toto sa da zistit ihned pri fyzickom kontakte s TV, ci uz v obchode, alebo ak TV doma rozbalis a otestujes. Ale ak sa bavime spoza PC je toto irelevantne. Podla informacii ktore odzneli vyssie, vsak dedukujem, ze tento model moze mat naozaj len 50/60Hz panel. Tieto iste moznosti nastavenia Motion+, maju zakladne 50/60 UHD modely od Samsungu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Stale neviem čo je na 50" neštandardne.
    Na inom fore zaznela informacia zo servisneho menu o 120 Hz. Panel AUO.

Registrace
    May 2009

Uz som o tom pisal. 50"tky tu (SK/CZ/PL) neboli v minulosti v kompletnej rade, boli v susednom Nemecku ci Rakusku. Ak vychadzas zo zahranicnych for, je mozne, ze tieto panely su ine a info je platne (a korektne) pre zahranicny trh.

Tazko povedat, ako to aktualne Samsung premiesal, uz aktualne modely predavane spolu s "novymi" modelmi "J" su celkom nestandardne, oproti zauzivanym postupom z minulych rokov. Rovnako by som nepredpokladal, ze rada "J6xxx" bude takto osekana, dokym tu tie informacie neodzneli. Spolu s osekanou sestkovou FHD radou "K" to vsak dava zmysel.

Takze to zopakujem: Kazdy jeden TV Samsung so 100/120Hz panelom (bez ohladu na rozlisenie panela) ma aktualne (aj platilo to tak aj v minulosti) vzdy dve moznosti nastavenia MCFI / Motion + a to take, ako vidno na obrazku vyssie. Pokial to TV nema - nespekuloval by som nad papierovymi parametrami, jednoducho by som ju vyradil zo zoznamu.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 15-11-2016 v 12:09 Důvod: doplnene

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Nie nevychadzam zo zahranicnych recenzii ale z modelov z oficialnej distribucie. V 2014 bol na trhu v 50" H6200 (100 Hz), predtym ES6300 atd.

U inych vyrobcov (Sony, Philips) sa tiez vyskytuju 100 Hz modely ktore maju osekane moznosti nastavenia a nemaju moznost nastavit mcfi.
    Bolo by mozno dobre keby sem XZ69 alebo iny majitel foto zo servisneho menu.

//Prave na inom fore komunikujem s jednym predavacom. Podla servisneho menu 50 Hz ma J6282 iba v 40". 50" a viac je vraj 100 Hz. Prislubil poslat aj foto zo servisneho menu, tak potom dodam ak mi to posle.

//takze je to potvrdene, tak ako sa pise vyssie. 50 Hz je len v 40".
    40": https://1drv.ms/i/s!AtLPzj6b2X1QgrocrtiOn4oV3HC7DQ
    50": https://1drv.ms/i/s!AtLPzj6b2X1QgroZxOhPbYaLoIHK8g
    Naposledy upraveno uživatelem Ryan Giggs: 14-11-2016 v 09:03 Důvod: Doplnené

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Zaujimave. Inak to foto z nastavenia auto motion plus bolo tiez z modelu ue50j6282 a obraz pri akomkolvek nastaveni je porovnatelny s ktorymkolvek inym tohtorocnym 50hz samsungom K, KU

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Ryan Giggs Zobrazit příspěvek
    .... 2014 bol na trhu v 50" H6200
    Mas pravdu bol, ale bol aj 48H6200, takze celkom nechapem, preco to takto ponukali (mozno, ako si pisal pre niektore retazce), no hlavna linia modelov (okrem spominanych zakladnych 62xx) nebola v 50"tkach, ale 48". Co znamenalo potencionalne rovnaky panel pre celu 6xxx radu, a to 100/120Hz.

Vo vyssie uvedenych faktoch nenachadzam ziadnu logiku a uz vobec nie pri absencii redukcie trhania pri potvrdenych 120Hz paneloch (pri 60Hz sa to pochopit da). Nechcem varit z vody ohladom osekaneho hw, pretoze je to vsetko len dedukcia. Pokial je moznost, je lepsie sa tomuto modelu vyhnut.

korekcia z dovodu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post525509
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 15-11-2016 v 12:08

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Vo vyssie uvedenych faktoch nenachadzam ziadnu logiku a uz vobec nie pri absencii redukcie trhania pri potvrdenych 120Hz paneloch (pri 60Hz sa to pochopit da)
    Já to chápu tak, že Samsung ty modely má ve škatulce "základní, bez plného MCFI", tedy funkčně odpovídající 60 Hz panelům. Ale v případě 50" varianty bylo ekonomicky výhodnější "zrecyklovat" nějaký 120 Hz panel (třeba jich kvůli jiným modelům vyrobili hodně nebo je výroba relativně levná, ...), ačkoliv těch 120 Hz software v TV nevyužívá.

Ostatně totéž jsme mohli pozorovat i dříve u 3D - modely s panelem, na kterém by 3D bez problému fungovalo, ale z marketingových důvodů ta funkce zkrátka nebyla aktivní.

Docela by mě zajímalo, jestli ten panel v TV alespoň běží na 120 Hz, a chybí tedy opravdu jen to MCFI, nebo je natvrdo "podtaktovaný" na 60 Hz.

Uvedeno na pravou míru, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post525509.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 15-11-2016 v 07:41

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    Docela by mě zajímalo, jestli ten panel v TV alespoň běží na 120 Hz, a chybí tedy opravdu jen to MCFI, nebo je natvrdo "podtaktovaný" na 60 Hz.
    To sa da zistit, pri prehrati nativneho 24p materialu. Ak to prehra s pulldownom, pojde to pri 60Hz.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Poziadal som ho este dodatocne o foto nastavenia. MCFI tam je.

40":
    https://1drv.ms/i/s!AtLPzj6b2X1QgroeHpSK-cRZn7GyZQ

50":
    https://1drv.ms/i/s!AtLPzj6b2X1QgrodczmfXHeSIUm5Bw

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Díky za upřesnění - nějak jsem si vsugeroval, že ten screenshot z předchozí stránky se týká 50" verze. Ta moje úvaha výše je tedy nesmysl, upraveno.

Takže od Samsungu tu máme zase pěkný podvod. Že v jednotlivých modelech různě střídají panely různých výrobců a různý typ podsvícení, to se ještě na základě logiky "neřešte jak je to udělané, důležitý je obrazový výsledek" dá nějak obhájit. Ale jednoznačný rozdíl ve funkcionalitě u dvou úhlopříček jednoho modelu, to už mi přijde docela přes čáru.

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

fuha, tak to je uz potom ozaj zaujimave. Ten kus, co som sem z neho posielal foto bol tiez 50j6282. Je to model, ktory ponukaju v nay a nastavenie MCFI nema. Vsak kazdy si to moze overit aj sam, este stale ich maju vystavene v kazdej predajni nay.
    Na zaklade vyssie uvedeneho je teda evidentne, ze aj v ramci 50" su pouzite rozne panely

Registrace
    May 2009

A nebola to nahodou K-rada ? Ako si to kontroloval, len podla stitku pod TV, alebo aj inak?

Citace Původně odesláno od xz69 Zobrazit příspěvek
    ma pri rychlych scenach s vypnutou redukciou trhania stroboskopicky efekt
    A k tomuto doplnim info, ktoru sice uz my dvaja vieme, ale pre korektnost tohto vlakna by som to mal zverejnit.

Vyziadal som si danu nahravku a v skutocnosti islo o nahravku z kanalu Travel Channel HD. Ako vieme, tieto kanaly preberaju zahranicny obsah a v danom pripade slo o 30p zaznam pusteny do eteru bez uprav pri 50i. Vysledok je zly bez ohladu, na akej TV to bude prezentovane a ci bude MCFI zapnute alebo nie (MCFI v tomto pripade moze vysledok aj zhorsit). Pozor na to, pri hodnoteniach TV. Ako vzorky treba pouzivat overeny material, nie "cokolvek" zmrsene z TV (zial takyto material je ale bezne prezentovany v TV a pri velkych uhloprieckach, ktore dnes maju ludia, uz celkom neprijemne obtazuje).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 15-11-2016 v 12:25

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    A nebola to nahodou K-rada ? Ako si to kontroloval, len podla stitku pod TV, alebo aj inak?
    K rada to urcite nebola. Ten tv som mal 4 dni doma, ale ako pisem vyssie, staci zbehnut do nay, maju ho skoro v kazdej predajni vystaveny v 55" aj v 50" verzii

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek

Takže od Samsungu tu máme zase pěkný podvod. Že v jednotlivých modelech různě střídají panely různých výrobců a různý typ podsvícení, to se ještě na základě logiky "neřešte jak je to udělané, důležitý je obrazový výsledek" dá nějak obhájit. Ale jednoznačný rozdíl ve funkcionalitě u dvou úhlopříček jednoho modelu, to už mi přijde docela přes čáru.
    To Samsungu krivdis. Nie je v tom jediny. Ze su male uhlopriecky osekane, to nie je nic neobvykle. Napr. Panak CS620E je v 40 a 50" (50 Hz), iny ako v 55" a 65", LG to ma bezne takto tiez ze vacsie uhlopriecky maju lepsi panel. Robi to kazdy.

Inak to ze 100 Hz TV nemusi mat nastavenie MFCI tiez nie je uplna rarita.

Strana 3 z 46 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Samsung 48j6272 nastavení obrazu
    Od Petr Štejnar v sekci Samsung
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-05-2016, 12:19
  2. Samsung UE46C6000 nepřehraje video,které Samsung UE32B6000 přehraje
    Od jirka.zbrna v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 16-04-2012, 22:23
  3. Samsung LE46C65O nebo Samsung LE46C654 rada před koupí