Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 11 z 46 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 683

Téma: Samsung 50J6282 vs 48J6272

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Ok díky za rady, btw při sledování mi příjde, že TV zobrazuje obraz ve středu ostře ale směrem k okrajům rozmazaně, na některých filmech, konkrétně Trabantem napříč Afrikou jsou dokonce všechny rohy černé (přirovnal bych to ke sledování přes dalekohled). Jinak mě příjde, že televize má dost problém zaostřit celkově, teď babo raď, je to vysíláním nebo to nestíhá správně zobrazovat ten displej?

Samozřejmě jsem wow efekt zažil při vybalování, protože to je už opravdu kus televize.

LG jsem šoupnul do ložnice, je to 42LW4500.
    Naposledy upraveno uživatelem Lanos: 14-01-2017 v 14:28
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Takže srovnání v obchodě Sony vs Samsung, jednoznačně obrazově vyhrálo Vámi doporučené Sony. Co se týče rozmazávání obrazu, co jsem popisoval výše, údajně to dělají jen 50hz modely, takže asi to je ten důvod. To že je ve výpisu napsané sharp 120hz nic neznamená...Jinak byla tam i 55" a měla oba posuvniky,info od vyrobce ale už nechtěl prodejce ukázat, takže nemůžu potvrdit verzi systému.
    Naposledy upraveno uživatelem Lanos: 14-01-2017 v 17:34

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Lanos Zobrazit příspěvek
    na některých filmech
    Velmi tazko sa vyjadrovat k niecomu, co som nevidel (teda videl koncom minuleho roka, ked to bezalo na CT/STV), no nikdy som neregistroval (u mna ani inde) problem zaostrovania, ci cierne rohy. Ak je to problem panelu, musi to byt vidiet uz na testovacich statickych snimkoch a vzdy.

Dalsi problem suvisi s nastavenim. Aktivovany dynamicky kontrast, zapnutie roznych odsumovani, vyhladzovani, extremnych doostrovani, ECO rezimov a dalsich kurvitok ma zasadny vplyv na vysledony obraz. Vsetky kurvitka obrazu treba povypinat a hodnotit TV vzdy takto. Niektore nastavenia su zahrabane, ak to uzivatel vidi prvy krat, chvilku to trva zorientovat sa (preto je logicke, ze to v obchode porovnat lahko nejde).

A nakoniec - vzdy hodnotme na konkretnom vzorku videa, ktory je reprodukovatelny (pripadne je ukazka dostupna a stiahnutelna). Nepisem to nahodou, ak uzivatel bude hodnotit na nejakych zprzrenych videach postahovanych z webu pochybnej kvality, pripadne vraviet o chybach v obraze, ktore su uz v zdroji televizneho vysielania (tiez nic neobvykle), casto je vo vysledku negativne zhodnotena TV, aj ked za to nemoze. To plati absolutne univerzalne napriec znackami.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Takže dnešní test viz. http://leteckaposta.cz/718418757 a https://uloz.to/live/!aYbsqpuTd/test-plynulosti-tv-avi televize neobstála, obraz trhaný, původní 6 let staráTV LG obstála na výbornou. Víc už nad tím nebudu spekulovat, zkoušel jsem všechny režimy, dokonce i vypnout fičurky, nic nepomohlo, obraz byl pocitově ještě horší, kalibrace podle rting taky katastrofa. Za mě nedoporučuji a Všem kteří to čtete a chcete si koupit tuto TV, v této úhlopříčce 60" doporučuji se vyhnout,není to dobrá koupě.Velikost dobrá, obraz ne. Včera jsem sledoval Startrek ve Full hd - to samé, v rychlých scénách při přechodech obraz trhaný, bohužel si toho všímám. Jinak zajděte si na prodejnu (mají 55" ještě v Elektro worldu, jak Samsung, tak Sony, výše zmiňovaná, skoro vedle sebe) jde nádherně vidět rozdíl jak v pozorovacích úhlech tak v zobrazení. Vůbec jsem se nemohl sžít s předvolenými režimy tv, buď přepálené barvy, nebo jas, který Vám div nevypálil oči (dynamický) relativně se dá dívat na režim přirozený. Podle mne za 25000 s dph je to špatná volba, díky bohu za 14ti denní lhůtu na vrácení zboží.Preferuji koupě v poměru cena/kvalita ale tady za tu cenu kvalitu rozhodně nečekejte. Hold se nedá svítit, asi budu muset zkusit tu 65 i když už mě to příjde dost peněz. Pokud už za ty prachy máte někdo lepší tip, třeba ve 4k, dejte vědět. Jinak díky za rady a Váš čas. Ostatně, jestli se opravdu nevyplatí počkat na březen/duben co vyleze a co se zlevní.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Pokud už za ty prachy máte někdo lepší tip, třeba ve 4k, dejte vědět.
    Sice to tu opakuju pořád dokola, ale Panasonic 55CX700 (TX-55CX700E). Ne kvůli tomu, že je UHD, ale protože obrazově je to podle internetových ohlasů prostě solidní volba. Jenom je třeba být si vědom slabin Panasonicu ve smart funkcích.

Pokud teda 55" připadá v úvahu - přiznám se, že jsem si to nedohledával.

Registrace
    May 2009

televize neobstála, obraz trhaný
    Piseme to uz mesiac, stale dokola

Obavam sa vsak, ze miesas dve veci dokopy - interpolaciu 50fps (50i) materialu a interpolaciu 25fps (25p) materialu. Su to dve rozne veci a snazime sa ich v TV inak interpolovat (t.j. nechceme a neocakavame, aby bol vysledok rovnaky pre oba zdroje).

1) 50fps. Pokial TV nema moznost interpolovat 50fps (50i) material na 100fps, obraz nebude "absolutne ostry". (nepreferujem termin trhaný, trhanim oznacujeme ine problemy). Toto sa tyka patternu (MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts). Tato TV vdaka "upgradu" tuto moznost nema - takze toto nijako nedosiahnes. Mozes skusat rozne nastavenia - nic nepomoze. Samozrejme, TV by mala tento pattern korektne detekovat a prehrat ako 50fps material (napr. cez media player).

2) 25fps. To je druhy pattern (test plynulosti tv.avi), je to progresivny 25 snimkovy material a zamer tvorcov je ho mat takyto vo vysledku. Pri vyssie odporucanom nastaveni interpolacie (na hodnotu 1 az 2) material zostane neplynuly, aj ked interpolacia ho trosku zjemni, ale zachova "film look". Priznam sa, ze tento zaber, kde sa kamera toci okolo tychto dievcin dokola je na velkej ploche sledovat "as-is" (bez jemnej pomoci MCFI) celkom peklo. Dnesni novodobi filmari pracujuci so zrkadlovkami a tocia svenky "ostro", prilis nepridavaju sledovatelnosti takychto zaberov. O tom je to umenie, natocit to tak, aby to vyzeralo dobre na LCD bez akychkolvek barliciek.

Zial filmari sa niekedy mozu snazit ako chcu, ked ludia ocakavaju vo vsetkom plynulost (aj tam kde byt nema), takze vo vysledku je to telenovela bez emocii a filmoveho zazitku.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Ještě otázka k té doporučované Sony BRAVIA KDL-65W859C, nebude nacvičovat při zobrazování to samé?

Registrace
    May 2009

Odpoved nieje jednoducha.

SONY nema moznosti nastavenia interpolacie pre video a film material samostatne. MCFI sa nastavuje univerzalne pre vsetok obsah a manualne vies nastavovat intenzitu dopoctu v rozmedzi 1-6 (aspon taketo mam informacie, ktore platia pre model W75x, predpokladam, ze to bude rovnake aj tu).
    To znamena, ze musis zvolit intenzitu tak, aby pri filmovom materiale nesposobovala SOE, cize to budu najnizsie cisla (1,2 (?)). Aj napriek tomuto to vsak pomoze tak filmovemu, ako video materialu, do akej miery - odskusaj sam na predajni.

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

No neviem ja som skusal sony 50w75. V nay predajni a vo vlasnom nastaveni motion boli tiez 2 posuvniky co som ostal aj ja prekvapeny lebo pred tym to tusim nemavali a ani panasonic ich nema - len min-stred-max.
    Neskusal som ho podrobne len sme riesili ten 50j6282 na ktorom bolo rozmazane to rtings video a na sony nie.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Dnes jsem vrátil tv do prodejny. Návštěva Electro Worldu, vystavená 60" j6282 - měla oba posuvníky, druhý donesený ks ne. Stejně tak i 55" J6282 některé měly, některé ne. Procházeli jsme prodejnu, dražší (40k a výš) modely měly vždy oba posuvníky. Nezáleželo na verzi firmware, všechno po update na 1480.4 panel Sharp 120hz...Dá se říct, že co bylo od Samsungu a mělo 100hz panel, mělo dva posuvníky, co 50hz panel, to jeden posuvník. A nyní jsme u mé již dříve navržené aféry Refresh rate a to, že s náma Samsung pěkně vyj*bává
    Naposledy upraveno uživatelem Lanos: 16-01-2017 v 21:33

Nováček
    Registrace
    Jan 2017

Ahoj, tiez ma zaujala tato TV, hlavne 100HZ a ako bonus tuner a DVB-T2. Skusal uz niekto kontaktovat servis o vysvetlenie firmware a posuvnikov. V EW je momentalne za 14000,- co by som chcel vyuzit ak by sa ten firmware vysvetlil.

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    1) 50fps. Pokial TV nema moznost interpolovat 50fps (50i) material na 100fps, obraz nebude "absolutne ostry". (nepreferujem termin trhaný, trhanim oznacujeme ine problemy). Toto sa tyka patternu (MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts). Tato TV vdaka "upgradu" tuto moznost nema - takze toto nijako nedosiahnes. Mozes skusat rozne nastavenia - nic nepomoze. Samozrejme, TV by mala tento pattern korektne detekovat a prehrat ako 50fps material (napr. cez media player).
    Mimochodom, text z tohto videa sa zobrazi ostro aj na mojom notebooku vo VLC s nastavenim Video->Odstranit prokladani zapnuto a Video->Rezim odstraneni prokladani->Linearni.
    Funguje na podobnom principe aj ten druhy posuvnik?

Registrace
    May 2009

vystavená 60" j6282 - měla oba posuvníky, druhý donesený ks ne
    Nezáleželo na verzi firmware, všechno po update na 1480.4
    že s náma Samsung pěkně vyj*bává
    To je celkom zaujimava informacia, naozaj ste vsetkym verziam kontrolovali fw a boli zarucene rovnake? Tento problem tymto ziskava dalsi kontroverzny rozmer.

trix77> tuto TV aktualne nemozme odporucit, rozhodne aktualne nebrat, ale stale je poslednych par kusov UE55J6272, ktora tieto problemy nema.

Citace Původně odesláno od trix77 Zobrazit příspěvek
    text z tohto videa sa zobrazi ostro aj na mojom notebook
    Rozhodne nie Pozri sa, ako to vyzera na skutocnom 120Hz TV , pochopis, ze nieje "ostre" ako "ostre". Zadalsie to na monitore pri 60Hz nieje plynule. (schvalne som si to vo VLC odskusal). Takto nejako (ale s plynulym pohybom) to zobrazuje kazda 50/60Hz TV.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Ano, vystavená (Elektro world Brno) "60 J6282 s aktualizovaným softwarem ve verzi 1480.4 měla oba posuvníky aktivní. Druhá donesená mě (a to se říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš) po vybalení a odzkoušení na prodejně měla verzi 1461? nepamatuji si přesně ale byla to ř 146, prodavač mi nechtěl věřit a napojil tv na kabel, stáhnul novou aktualizaci na 1480.4 a problém zůstal stejný. Pak jsme chodili po prodejně, zkoušel ještě 55" J6282 - btw posuvníky oba neměla (v sobotu jsem byl v Elektro worldu v Olomouci měla oba posuvníky). Zkoušel ještě jednu tv od Samsungu se 4k rozlišením ale 50hz panelem (jeden posuvník) a pak zkoušel ty top modely se 100hz panelama jeden byl na 100% 60" Samsung UE60KS7002 - měla oba posuvníky, a ještě jeden top model od Samsungu, nepamatuji si značení ale taky 4k cena kolem 48000kč a taky dva posuvníky. Za tři dny jsem projel dva obchody, vyzkoušel víc televizí (dokud jsem nepřestal bavit prodejce) a i když mi prodejce tvrdil, že to jsou stejné televize, dovezené ve stejnou dobu, tak opak byl po shlédnutí menu pravdou. Btw perla na závěr, u 60" co jsem měl před tím i tu 60" co mám teď obě dvě byly vyrobené na Slovensku, porovnával jsem i servisní menu.
    Naposledy upraveno uživatelem Lanos: 17-01-2017 v 07:06

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2015

Dá se říct, že co bylo od Samsungu a mělo 100hz panel, mělo dva posuvníky, co 50hz panel, to jeden posuvník.
    Po precitani tejto diskusie o Samsungu a posuvnikoch by som sa neodvazil toto tvrdit. Niekto tu tiez pisal, ze dva posuvniky mal ale po aktualizacii FW zostal len jeden posuvnik. To by naznacovalo, ze je to SW zalezitost co vsetko programator/vyrobca povoli uzivatelovi nastavovat. Ci je panel 100Hz alebo 50Hz by som nateraz overoval v servisnom menu, nie poctom posuvnikov.

Strana 11 z 46 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Samsung 48j6272 nastavení obrazu
    Od Petr Štejnar v sekci Samsung
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-05-2016, 12:19
  2. Samsung UE46C6000 nepřehraje video,které Samsung UE32B6000 přehraje
    Od jirka.zbrna v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 16-04-2012, 22:23
  3. Samsung LE46C65O nebo Samsung LE46C654 rada před koupí