Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih videa

Janos (3)|25.10.2016 18:28
Muže mi někdo vysvětlit, jak je možné, že muj soubor videa ve formátu mpg se jinak přehrává ve VLC a zcela jinak v programu pro střihaní videa : Video Dub, Movavi Video editor, Free studio manager, Avidemux ..... ?
RoPo (6061)|25.10.2016 23:32
Jake jsou detailni parametry mpg souboru? Zjistis napr. pomoci programu MediaInfo.
Janos (3)|26.10.2016 15:43
General
Complete name : C:\A\000.MPG
Format : MPEG-PS
File size : 28.4 MiB
Duration : 1mn 21s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 2 939 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, Matrix : Custom
Format settings, GOP : Variable
Format settings, picture st : Frame
Duration : 1mn 21s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 2 688 Kbps
Maximum bit rate : 4 036 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Active Format Description : Full frame 16:9 image
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
KamilZ (10277)|26.10.2016 15:53
A čo si vy predstavujete pod takým pojmom "přehrává zcela jinak" ?
Janos (3)|26.10.2016 17:24
vo VLC je to normálny film 15 min, v programoch na strihanie to prebehne za 3 min a niektoré zábery tam vôbec nie sú
Miroslav87 (1)|1.4.2020 19:35
Dobrý den chtěl bych se zeptat načem střihat videa na youtube Děkuji za odpověd Vojtíšek
klacekzovy (72)|24.4.2020 01:00
Tak třeba Premiere má export přímo do YT. Nicméně na YT je možné nahrávat snad cokoliv.

Taky záleží, jak moc chceš střihat video. Co vlastně od střihu očekáváš. Jestli jen oříznout začátek a konec a vložit titulky na začátek a konec videa, tak je to v podstatě jedno v čem. Stačí nějaký freeware. Nebo třeba Pinacle není pro začátek vůbec špatný. Kamarát si v tom střihá videa z foťáku, nic neřeší a mnohdy mě udiví, jaké pěkné videa udělal. Pokud chceš nějaké efekty, filtry, lepší přechody, pak je všemi chválen Vegas. Výhoda takové Premiere je v tom, že umí +- co Vegas a je možno si zvyknout na klávesové zkratky. Práce pak sviští rychleji. Jedna ruka na myši, druhá na klávesnici....

Pokud si začátečník v úpravě videa, tak se spíše zaměř na tehcniku střihu, než v jakém programu to dělat. Umět nadchnout diváka dynamikou scény je více, než tam narvat milion přechodů a efektů. Udělat z několik dlouhých nudných záběrů na něco a přitom na nic takovou myšlenkovou zkratku. Aby to divák pochopil co se tam odehrává a přitom celý děj v záběru nezůstane.... Ale na druhou stranu nedělat střihy moc rychle, protože se divák nestačí zorientovat a už je to fuč.... S odstřihaným množstvím se začneš sám zlepšovat a po pár letech budeš chtít předělávat ty začátky. Točím přes 20 let a střihám 16. Po 3-4 létech jsem chtěl ty prvním videa předělat, ale nechal jsem to tak. Měl jsem jich i tak hodně dobrých a tak jsem to nechal jako sondu do mého vývoje techniky.