Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Televize/monitor do 20 000

Neregistrovaný (0)|20.10.2016 14:54
Tazatel: Devilstorm

Znění dotazu: Přemýšlím nad zakoupením televize, nebo monitoru ale nedokážu se rozhodnout, co by pro moje použití bylo nejlepší.
Televize by byla sledována ze vzdálenosti cca 2-3 metrů, a sloužila hlavně na přehrávání filmů z PC, případně k hraní her, ale asi zatím jen fullHD rozlišení, i když nemam slabé PC 4K si žádá pořádné železo (nic profi, hlavně racing simulátory kdy sedím minimálně metr od obrazovky). Sledování televizního signálu by bylo jen v minimální míře. Nevím jak by to šlo používat i místo klasického monitoru a koukat na 4K z cca půl metru, ale na to mam klasický 24" monitor a není to potřeba.
Pokud se jedná o televize, mám obavu z pomalé odezvy a input lagu při hraní. U monitorů zase chybí podpora HDR a dalších technologií, i když si nejsem jist, že to využiji. Pokud bych si koupil monitor, řešil bych televizní příjem nejspíš pomocí TV karty do PC.

Tak nějak mi z hledání vyšlo, několik modelů o velikosti 40-43" (větší ani nechci z důvodu místa).
televize
Philips 43PUS6501
Samsung UE40KU6172
LG 43UH6507
Panasonic TX-40DX603E

monitory
Philips BDM4350UC
iiyama ProLite X4071UHSU-B1

Dokázal by mi někdo pomoci s výběrem a s ujasněním si, co je pro moje použití nejlepší? Nebo se mám vykašlat na 4K, ušetřit a stačí něco s fullHD?

Děkuji
vivid.sk (11472)|20.10.2016 16:21
[QUOTE]Nebo se mám vykašlat na 4K[/QUOTE]
Presne tak. Pri pozadovanej uhlopriecke je aj FullHD vela :)

Vyssie uvedene UHD TV by som vyhodil z vyberu a orientoval sa na tych zopar poslednych FHD so 100/120Hz panelom, kde najdes kusky s input lagom pod 40ms. A to napriklad SONY W755C/W805C, ktore dokaze zobrazit full RGB 4:4:4 (Game / Graphics preset)