Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 38 z 42 PrvníPrvní ... 283637383940 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 556 až 570 z 625

Téma: LibreELEC (KODI) na Android TV boxech s ArmLogic S905 S905X

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od neboztik Zobrazit příspěvek
    A jde v něm spouštět přes kartu CoreElec ?
    Dík
    Ano jde. Zatím jen Nightly builds. Stable verze je za dveřmi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Foolproof Zobrazit příspěvek
    nepoužívá v paneláku žádný receiver, ale honí zvuk přes TV, neřeší nic a na Androidu 9 mu fachá Kodi super.
    Je to osazeno S905X3
    No já právě testuji čerstvý přírůstek s S905X3 (Android 9.0) a co se týče stock firmware (Android) je to pořád bída veliká. I v použití bez receiveru - přímo do TV těžko použitelné.

Zatím jen stručně:
    1. CoteELEC - zde se zdá, že i na nightly verzích je to nyní v pohodě. Rychlé, svižné. Funguje automatické připínání rozlišení, barevného rozsahu, snímkové frekvence, HDR,.. Plynulý obraz, zdá se vše super. Totéž zvuk: Jede DTS, DD, HD formáty DTS HD MA, DD TrueHD. Wifi 2,4 i 5G, BT, Gigabit ethernet - vše OK
    Takže CE asi v pořádku
    2. Andoid. Stále stejná mizerie. Jediné co se zdá snad OK je cukání obrazu. Obraz necuká, zdá se plynulý při všech FPS zdroje. Takže zde asi zlepšení.
    Co je špatné:
    - HDR. to prostě nefunguje. V KODI, v MXPlayeru, VLC, všude špatně. Buď si totiž v nastevení Androidu zapnu přapínač SDR -> HDR a pak jede vše v HDR. Což znamená, že filmy, které jsou v HDR (BT.2020) jsou správně barevné a obraz je OK. Ale filmy které jsou SDR (BT.709) jsou totálně barevně mimo. Barvy jsou HDR-kem totálně pokažené. Fuj.
    A naopak: Když SDR -> HDR vypnu, pak OK jedou SDR filmy, barvy v pořádku. Film, který je HDR však automaticky HDR na TV nezapne, a jede v SDR. opet totálně pokažené barvy.
    Prostě přepínání BT.709 x BT.2020 nefunguje. SDR x HDR také ne.
    - Zvuk: DTS HD MA nejede. Leze z toho jen DTS core. A ještě s občasnými výpadky (KODI). Na VLC se mi z toho DTS HD MA podařilo dostat.
    - Zvuk DD TrueHD z toho neleze vůbec. Hrobové ticho. KODI i VLC. V kodi z toho lze udělat jen stereo PCM.
    - Hudba: Leze z toho jen a jen a vždy sample rate 48kHz. Takže pro poslech hudby (seriózní) také nepoužitelné. Na zdrojovou sample rate (obvykle CD 44,1 KHz) se nepřepne.

Závěr: V Androidu použitelné jen na SDR filmy, které mají jen obyčejné DTS a DD.
    V CE se to zdá vše v přádku...

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

Ahoj, pomožte mi vybrat mezi X96 mini TV Box a X96 Air Android 9.0 TV Box. Chci tam KODI pro moji mládež na pohádky a filmy. 4K nebudu provozovat. Jde mi o to, abych mohl bezproblémově spouštět coreelec. Pročetl jsem spoustu návodů a už jsem z toho ....... Díky.
    Naposledy upraveno uživatelem neboztik: 14-03-2020 v 08:21

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Jestliže nebudeš pouštět 4k ve více než ve 30 fps (to je omezení pro S905w), tak vyhoví pro CE obě varianty. Ale vzhledem k malému rozdílu v ceně, bych dnes již volil X96 Air. CE na něm jede, i když zatím jen v nighlty sestaveních.

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

Děkuji whitesak .
    Na netu jsem narazil na forum o X96 Air. Na dotazy odpovídal prodejce - box se přehřívá a při větší zátěži se vypne nebo kousne.Prý je to vinou konstrukce, špatně se chladí. Další problém je s přehráváním *avi, někdy nejde ani spustit. Má to odstranit až verze X4.
    To mě tak nějak odradilo, objednal jsem si X99 Max Plus TV BOX Android 9.0 Amlogic S905X3 Quad Core 4GB RAM 64GB. Tak uvidím, až dorazí.
    Naposledy upraveno uživatelem neboztik: 15-03-2020 v 10:51

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Ahoj, pomožte mi vybrat mezi X96 mini TV Box a X96 Air Android 9.0 TV Box. Chci tam KODI pro moji mládež na pohádky a filmy. 4K nebudu provozovat. Jde mi o to, abych mohl bezproblémově spouštět coreelec. Pročetl jsem spoustu návodů a už jsem z toho ....... Díky.
    Na ten X96 mini pozor! Máš na mysli napr. tento typ?
    https://www.ebay.de/itm/X96-MINI-And...B/174065479571

Pokiaľ ano, tak tento typ som mal doma a na ňom som nerozbehal CoreELEC. Proste nešlo mi nabootovať z SD karty ani z USB. Skúšal som rozne sposoby, rozne verzie CE i staršie LE, DTB súbory, ale nič. Nakoniec som to vrátil a objednal iný box s čipom S905W a ten už chodil v pohode. Teraz som objednal ďalší S905W a tiež šlape. Pokiaľ by si chcel, tak je to tento typ/dizajn:
    https://www.ebay.de/itm/X96-2GB-16GB...C/163042558545

Všetko funguje bez problémov, limit je 4K 30 fps. Ja som to bral pre známeho, ktorý nemá veľké nároky, v pohode mu to stačí. Ale asi by som premýšľal už o nejakom modernejšom boxe s čipom S905X3, odkaz na predch. strane, napr. ten X96 Air alebo X96 Max, len aby to bol nejaký, na ktorom pojde rozbehať CE. A ako tu bolo spomínané, za chíľu už bude aj stabilná verzia. Rozdiel v cene je, myslím, tak max. 10 euro?

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

Objednal jsem si tento box X99 Max Plus TV BOX Android 9.0 Amlogic S905X3 Quad Core 4GB RAM 64GB
    https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603___

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

X99 Max Plus mám a právě jej testuji. CoreELEC se zdá zatím bez problémů. Včetně VFD displeje a IR dálkového ovládání. Mohu případně poskytnout konfiguráky...
    Teplota procesoru je vyžší než u "starších" modelů. V klidu cca56 až 58 stupňů, při přehrávání 4k HDR videa cca 65 až 68 stupňů.
    Ale nezdá se, že by s tím měl problémy...
    Co se týče AVI souborů, zatím jsem nenarazil na žádný, který by nepřehrál. Ale moc jich nemám. Téměř vše dnes je již H264/5 MKV.

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od whitesak Zobrazit příspěvek
    X99 Max Plus mám a právě jej testuji.
    Já budu právě potřebovat poradit s tím CE. Jsem rád, že tu je někdo, kdo tomu rozumí.
    S avi souborama má prý problémy X96Air

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

S avi souborama má prý problémy X96Air
    avi je kontajner, dolezite je to, co je vovnutri.

Citace Původně odesláno od whitesak Zobrazit příspěvek
    X99 Max Plus mám a právě jej testuji.
    Mna by zaujimalo, ci vie softwarovo prehrat klasicke DVD (MPEG2, SD rozlisenie), teda, ci to stiha. S905X nestihal. Nie, ze byto bolo zasadne dolezite, ale len pre zaujimavost. Taktiez DV-avi nestihal, kedze tam to dekodoval softwarovo.

Taktiez daj vediet, ci je GUI sviznejsie oproti tvojej starsej S905-ke.

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Keď už sa tu bavíme o tých nových výkonných boxoch, možno sa to už riešilo, ale neviem výsledok...

Ide mi o prechod z LE 8.x na nový CE 9.x so zachovaním uživateľských dát. Ide to nejak? Chcel by som upgradovať aj HW na nejaký S905X3 box, ale s možnosťou prevziať data zo starého boxu S905X s LE 8.x. Mám toho tam hodne, tak ak by to šlo, bolo by to fajn.

Čo ma napadá?
    - urobiť v LE zálohu a tú preniesť do CE a restore
    - kompletne zazálohovať /storage z LE ten a potom natvrdo zapísať do novej inštalácie CE

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Parametry nastavení a knihovna z Kodi lze bez problémů přenášet na jiná "Kodi" zařízení.

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Takže stačí v LE 8.x urobiť zálohu, túto zálohu potom prekopírovať do /backup adresára čistej inštalácie LE 9.x, urobiť restore a mám tam všetko ako som mal v LE 8.x? To znamená všetky nastavenia, doplnky a komplet knižnice?

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Mám dojem, že pluginy se nezálohují. Zálohuje se nastavení kodi, cest, kategorií a nastavení celé knihovny obsahu.

Tady máš howto: https://koditips.com/backup-kodi-res...nother-device/

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Tak som urobil pokus s tým Backup pluginom.

V LE 8.x som urobil zálohu, potom som vytvoril novú inštaláciu CE 9.x, tú zálohu som tam dal a obnovil z nej. Výsledok ma neuspokojil, pretože pluginy sa sice zálohovali, ale bez nastavení (napr. meno a heslo, nastavenie knižníc StreamCinema, atd.), ďalej sa nezálohovali vobec knižnice filmov a seriálov.

Tak som urobil zálohu priamo v systéme Kodi pre LE 8.x a preniesol som do CE 9.x a obnovil. Zlepšilo sa to, obnovilo sa nastavenie pluginov aj knižnice filmov a seriálov. Ale neobnovili se samotné adresáre, kde boli filmy a seriály, v mojom prípade /storage/videos a /storage/tvshows. No ale to stačilo tieto adresáte preniesť z LE 8.x do CE 9.x a je to v pohode.

Takže mám otestovaný postup ako preniesť nastavenia a data a knižnice z LE 8.x do CE 9.x keď budem meniť box za nejaký modernejší a novší a budem tak dávať CE.

Strana 38 z 42 PrvníPrvní ... 283637383940 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. MXV+ (MXV Plus) Android TV Box - Amlogic S905 64bit
    Od whitesak v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-07-2016, 08:05
  2. KODI na NAS serveru Asustor AS202TE
    Od radiotv-tiskovky v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-02-2016, 20:24
  3. Google Cast na Android TV