Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náklon zesilovače

Retiree (659)|9.10.2016 18:42
Zdravím a cituji:
Širokopásmový zesilovač (47-862MHz) se používá pro zesílení domovního rozvodu až na 30 účastníků. Zesílení 24-27/32-36dB, regulace zisku 17dB, regulace náklonu 17dB, výstupní úroveň 100dBuV, šumové číslo 8dB, útlum na test bodě -30dB, napájení 230V/50Hz/2,5W, provedení na F-konektory. Rozměr 133x63x39mm. Hmotnost 0,36kg.
Přestože se o elektroniku čas od času zajímám, s termínem náklon zesilovače jsem se nikdy nesetkal. Můžete mě někdo nasměrovat? Ptám se hlavně proto, že na jiném fóru se rádoby odborník tohoto termínu dovolával....
KamilZ (10277)|9.10.2016 20:04
Náklonem kompenzuješ frekvenční charakteristiku kabelů nebo zesilovačů. Obecně, čím vyšší frekvence, tím vyšší útlum u kabelů nebo menší zisk zesilovačů. No a abys měl pak v kabelu srovnané úrovně přes "všechny" frekvence, tak se zařazuje náklon, kterým to kompenzuješ.

Pokud si chceš počíst teorii, tak třeba zde: http://www.urel.feec.vutbr.cz/web_documents/literature/tdss.pdf
Retiree (659)|9.10.2016 21:43
Díky za objasnění, netušil jsem, že náklon je terminus technicus. I když mě to jako pokročilého důchodce už tak moc nezajímá, taky jsem trochu pátral a došel k závěru, že se jedná o neodborný překlad anglického termínu slope (např. útlum vedení), ale jak píšu, je mi to fuk.....
Jo a dík i za ty skripta, kdysi mě to zajímalo, snad tam najdu něco i dnes.