Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z HDMI signál na SCART

1Miky (3)|2.10.2016 11:13
Dobrý den.
Nastíním myšlenku: Mám PC s grafikou R9 380 Gaming 4G, která má HDMI výstup.Televizor mi při propojení s HDMI vstupem video signál zobrazuje eňo-ňuňo, ale potřeboval bych vědět, zda-li je možné tento televizorem zobrazený signál z HDMI vstupu nahrát přes scart konektor televizoru označený jako AV1 na VHS kazetu videorekordérem Panasonic NV-FJ618 s jedním scart konektorem tak, že zasunutím scart kabelu do scart konektoru na televizoru označeného jako AV1 dostanu signál i zvuk do videorekordéru na scart, který je tam jediný a má vstupní i výstupní piny.Na tuneru videa mám nastaveno AV, které svítí i na displeji videomagnetofonu.Při omezeném experimentování jsem slyšel pouze zvuk,ale neviděl obraz.
Děkuji předem za všechny smysluplné příspěvky, reakce typu že VHS již dožilo.kupuj nové technologie si ušetřete.Děkuji
jito (999)|2.10.2016 13:17
Problém chápeme.
Ale nechápu,proč si to nenahraješ v PC....
A o kvalitě nahrávky na VHS se nebudeme bavit-bude nekoukatelná.
KamilZ (10277)|2.10.2016 13:44
Nechápu sice smysl Tvého počínání, ale většina TV výstup z HDMI směrem do SCART nepouští. Ještě zkus výstup HDMI (z PC) nastavit na nějaké menší rozlišení.
RoPo (6061)|2.10.2016 19:15
Bez dodatečného HW nenahraješ nic. Problém je v HDCP a zcela rozdílných norem pro digitální HDMI a analogový PAL.
1Miky (3)|9.10.2016 21:17
Prostě jsem to chtěl,ale pokud je to takto problematické tak se to stává irelevantním.Budu muset najít způsoby jak nahrát činnost na monitoru přímo v PC. S kvalitou nahrávky na VHS nemám problém, nahrávám i v době těchto nových technologií a mým pouhým okemtam kde potřebuji nahrávku zobrazit je rozdíl kvality zanedbatelný.Ne pokaždé je nutné mít obraz v HD kvalitě.
KamilZ (10277)|10.10.2016 05:21
Sorry, ale to máš 10 dioptrií? Vždyť na nahrávce VHS nemůžeš ani přečíst při rozlišení nad 1024x768 písmo. Navíc si to zcela zbytečně komplikuješ, když existují spousty programů nahrávající dění na obrazovce a fungující na jedno kliknutí:

http://www.hongkiat.com/blog/win-screen-recording-softwares/
http://www.techradar.com/news/software/applications/the-best-free-screen-recorder-1327000
http://beebom.com/best-screen-recording-software-for-windows/
Pytkin (7947)|11.10.2016 00:18
Vacsinou su tieto lacne HDMI na Analog prevodniky velmi nekvalitne ..
1Miky (3)|12.11.2016 14:24
Protože to je pro mně irelevantní. Umím to, vím, že to jde, ale chtěl jsem to takhle, jen jsem netušil o složitosti, když zobrazím na tv příjmači a obraz z něj nedokáži už přes scart nahrát analogově na magnetický záznam
RoPo (6061)|12.11.2016 21:10
[QUOTE=1Miky;525407]Umím to, vím, že to jde, ale chtěl jsem to takhle, jen jsem netušil o složitosti[/QUOTE]

Bez urážky, ale neumíš to. Právě se ti tady snaží přispívající pomoci, protože to neumíš. Proto se ptáš, ale mohl bys ses to naučit, kdybys chtěl.