Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Z HDMI signál na SCART

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Dobrý den.
    Nastíním myšlenku: Mám PC s grafikou R9 380 Gaming 4G, která má HDMI výstup.Televizor mi při propojení s HDMI vstupem video signál zobrazuje eňo-ňuňo, ale potřeboval bych vědět, zda-li je možné tento televizorem zobrazený signál z HDMI vstupu nahrát přes scart konektor televizoru označený jako AV1 na VHS kazetu videorekordérem Panasonic NV-FJ618 s jedním scart konektorem tak, že zasunutím scart kabelu do scart konektoru na televizoru označeného jako AV1 dostanu signál i zvuk do videorekordéru na scart, který je tam jediný a má vstupní i výstupní piny.Na tuneru videa mám nastaveno AV, které svítí i na displeji videomagnetofonu.Při omezeném experimentování jsem slyšel pouze zvuk,ale neviděl obraz.
    Děkuji předem za všechny smysluplné příspěvky, reakce typu že VHS již dožilo.kupuj nové technologie si ušetřete.Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Problém chápeme.
    Ale nechápu,proč si to nenahraješ v PC....
    A o kvalitě nahrávky na VHS se nebudeme bavit-bude nekoukatelná.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Nechápu sice smysl Tvého počínání, ale většina TV výstup z HDMI směrem do SCART nepouští. Ještě zkus výstup HDMI (z PC) nastavit na nějaké menší rozlišení.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Bez dodatečného HW nenahraješ nic. Problém je v HDCP a zcela rozdílných norem pro digitální HDMI a analogový PAL.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Prostě jsem to chtěl,ale pokud je to takto problematické tak se to stává irelevantním.Budu muset najít způsoby jak nahrát činnost na monitoru přímo v PC. S kvalitou nahrávky na VHS nemám problém, nahrávám i v době těchto nových technologií a mým pouhým okemtam kde potřebuji nahrávku zobrazit je rozdíl kvality zanedbatelný.Ne pokaždé je nutné mít obraz v HD kvalitě.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Sorry, ale to máš 10 dioptrií? Vždyť na nahrávce VHS nemůžeš ani přečíst při rozlišení nad 1024x768 písmo. Navíc si to zcela zbytečně komplikuješ, když existují spousty programů nahrávající dění na obrazovce a fungující na jedno kliknutí:

http://www.hongkiat.com/blog/win-scr...ing-softwares/
    http://www.techradar.com/news/softwa...corder-1327000
    http://beebom.com/best-screen-record...e-for-windows/

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Vacsinou su tieto lacne HDMI na Analog prevodniky velmi nekvalitne ..

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Protože to je pro mně irelevantní. Umím to, vím, že to jde, ale chtěl jsem to takhle, jen jsem netušil o složitosti, když zobrazím na tv příjmači a obraz z něj nedokáži už přes scart nahrát analogově na magnetický záznam

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od 1Miky Zobrazit příspěvek
    Umím to, vím, že to jde, ale chtěl jsem to takhle, jen jsem netušil o složitosti
    Bez urážky, ale neumíš to. Právě se ti tady snaží přispívající pomoci, protože to neumíš. Proto se ptáš, ale mohl bys ses to naučit, kdybys chtěl.

Podobná témata

1. Televizory (CRT, LCD, PDP): scart na HDMI
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-06-2015, 22:52
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-10-2013, 21:04
  3. SCART vs. HDMI na SD signál
    Od jan037 v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-04-2010, 12:17
  4. Redukce z HDMI na komponentní signál
    Od jimmys v sekci Bastlení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-12-2008, 19:15
  5. Jak dostat signal ze SCART do S-VHS in ?
    Od marmen v sekci Bastlení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 12-08-2004, 09:02