Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink 12.363 - CT HD - hlaska "Sluzby CI nelze zobrazit"

yapm (5)|30.9.2016 16:48
Ahoj,

jiz ca. 2 tydny mam problem s prijmem kanalu z techto TP z pozice Astra 23,5 / platforma Skylink:
12.363
11.934
12.109


Po prepnuti na kodovane programy se objevi hlaska "Sluzby CI nelze zobrazit - konrolni modul funguje spravne", bohuzel nejde ani volny TV NOE na TP 12.363.- jako by vypadl cely transponder. Ovsem kdyz vysunu cely modul, tak se TV Noe rozbehne, pokud modul vratim zpet, u Noe "zcerna obrazovka" u CT HD vyse uvedena hlaska.
U programu se v guide normalne zobrazuji jednotlive porady, takze i tady by program mel byt naladen spravne.

Vsechny ostatni programy ze Skylinku z jinych TP (volne + predplacene vc. treba Nova HD nebo CT SD) bezi normalne.

Televize UE46F7090SLXHG + Modul Mascom "Skylink ready" - fungoval ca. 2,5 roku bez problemu.

Zkousel jsem programy smazat a znovu nahrat - nepomohlo

Na zaklade ruznych rad, ze zrejme odesel modul jsem poridil novy Smit - bohuzel situace se nezmenila - ani s novym modulem to nebezi (stejna chybova hlaska)
Aktualizace Firmware a celkovy reset TV taky nepomohl (helpdesk Samsung dokonce provel vzdalene pripojeni, znovunalazeni ale tez neuspesne....)

Nejak uz mi dochazi napady, co jeste vyzkouset.

Diky za Vase tipy.

Yapm
jaudak (176)|30.9.2016 16:57
Resetuj kartu na stránkách skylinku
yapm (5)|30.9.2016 17:12
je tam nekolik moznosti - predpokladam, ze "reset" bude "reautorizace"? diky
Lumca_1 (218)|1.10.2016 07:57
[QUOTE=jaudak;524553]Resetuj kartu na stránkách skylinku[/QUOTE]

Toto tvé "řešení" mu zcela jistě fungovat nebude! Je tam jiný problém než reautorizace karty!
Dagy2 (3153)|1.10.2016 11:27
a dúfam že nám všetkým prezradíš aký.
Lumca_1 (218)|1.10.2016 12:09
Obrať se na provozovatele těch TP (je jich víc, např. 12.363 provozuje slovenský TWC), nejsem jejich mluvčí. Jen prozradím (snad mohu a nebude z toho křik), probíhaly na TP určité technické úpravy, díky nim je možná jistá nekompatibilita s některými koncovými terminály, víc no public, nejedná se o veřejnou informaci. Podrobnosti u provozovatelů inkriminovaných TP.
yapm (5)|1.10.2016 18:12
@lumca_1 - zajimava teorie, nicmene jsem trosku skepticky, jak bych tam se svou "reklamaci" pochodil - navic se s velkou pravdepodobnosti od listopadu stejne budou menit parametry (aspon uz jsem na toto tema cetl nejake clanky), takze je otazka, jak to nakonec s "cilovymi" parametry / provozovatelem bude
Lumca_1 (218)|1.10.2016 19:30
Věř, že k určitým změnám v TS došlo (samozřejmě v rámci parametrů normy S2), tomu věř! Měnit se max budou parametry HD programů ČT, vše ostatní (STV HD, Barrandovy HD, Noe, atd.) na TP 12.363 zůstane a na ostatních tebou uvedených TP rovněž. Jak píšu, po jistých úpravách byly s některými profi zařízeními problémy při příjmu a zpracování TP 12.363, bylo řešeno s dodavatelem, provozovatelem TP a po vzájemných konzultacích byl vydán nový FW. U tebe je problém, že tvůj přijímací terminál si se současným FW s onou změnou (byť v rámci normy S2) neporadí a proto se musíš obrátit na prodejce/dovozce s důraznou žádostí o vydání opravného FW. Na žádném sebeodbornějším(!) diskusním fóru ti nikdo nápravu nezajistí. Když začaly problémy na námi provozovaných zařízeních, také jsme nešli "vyplakávat" na fóra, ale řešili problém jak jsem psal výše. Pokud od tebe Samsung shrábl prachy za výrobek, který přestal (ne tvou vinou) fungovat, měl by se starat a ne řešit nějaké "vzdálené připojení" a "znovunaladění", takhle problémy zodpovědný dovozce ani výrobce neřeší. Je potřeba na základě nahrávky TS rozklíčovat problém a nalézt řešení (nový FW). Nic jiného se ti nedá poradit!
yapm (5)|1.10.2016 20:03
OK, nemohu a ani nechci rozporovat Tvou informaci, protoze takovyto zdroj nemam (naznacoval jsi, ze je to neoficialni zdroj) - pokud by to tak bylo, muzes potvrdit,
ze se to tyka pouze techto trech konkretnich TP? Jinak by to nedavalo smysl.....Jinak moje televize je "bohuzel" uz skoro 3 roky stara (tj. "po zaruce"), navic kupovana v Nemecku (ziju tady), takze reklamace u Samsungu (respektive zdejsiho prodejce) by byla - jak si dokazes asi predstavit - vice nez problematicka...
Nicmene pokud mas pravdu, tak predpokladam, ze by najednou "zhaslo" vice TV tohoto typu (nepredpokladam, ze jsem sam, co vlastni tento typ a ma balicek od Skylik - a to ze byla kupovana v Nemecku si nemyslim, ze hraje roli).
Nicmene pokud by se preladenim vyresil balik CT HD, tak budu spokojen - na Barrandov a STV se nedivam....
Jinak se tady nechodim "vyplakavat" - proste me zajima, zda se nekdo setkal s podobnym fenomenem a jak ho pripadne vyresil...pokud jsem jediny, co ho neco podobneho potkalo, taky uzitecna informace...
Lumca_1 (218)|1.10.2016 20:18
A co když se na novém TP pro ČT HD použijí stejné parametry jako nyní na 12.363? Ty úpravy tam určitě neproběhly jen tak, ale údajně na žádost jistého subjektu participujícího na šíření DVB-S2, takže zřejmě pokud se osvědčily budou použity i na novém TP pro ČT HD. Řešil bych to se zastoupením nebo autorizovaným servisem, tím, že máš tv z DE může tam být nějaká odlišnost v FW, která je důležitá pro německy trh a naopak. Zkus do tv implementovat FW určený pro model, který se prodávál u nás. Jak jsem napsal, takovýto a podobné problémy se nedají řešit přes diskusní fóra, ale jen a pouze přes autorizované servisy, ty jsou vybaveny příslušnou technikou na dagnostiku a perfektně vyškoleným personálem, který právě pomocí diagnostiky problém odhalí. Nebo se spoj s provozovatelem TP 12.363 (je v Bratislavě) a zkus ho požádat, aby třeba některou noc vrátil parametry TS na původní hodnotu (třeba v době od 01 do 03h ranní) a pokud bude svolný vyzkoušej jestli bude příjem zase OK. Tím tuto diskusi z mé strany končím.
Dagy2 (3153)|1.10.2016 22:32
Lumca, mám na jazyku, resp. na klávesnici jedno sprosté slovo na tvoju adresu...
Jak že chodí vyplakávat na fóra. Prečítaj si čo si tu popísal a zamysli sa nad sebou, najmä nad tromi vecami za ktoré si tu kolegu sprcal:
- pri každom probléme - a tých je tu hromada, má každý kontaktovať majiteľa daného TP?
- to si myslíš fakt že towercom vráti parametre kvôli tomu aby na jednom TV niekto mohol vyskúšať či mu to prestane blbnúť?
- odkiaľ má servis samsungu vedieť, že niekde prebehlo nastavenie parametrov - keď to je v tvojom podaní supertajná správa ?
sanchez13 (1071)|1.10.2016 22:58
Suhlas s Dagym.

A ak by aj naozaj bolo potrebne niekoho kontaktovat, tak on nema preco kontaktovat towercom. On ma kartu a teda aj zmluvu so Skylinkom. Takze ked uz, tak sa treba stazovat u Skylinku a ten nech si to vyriesi s towercomom ak tam nieco menili...

@Yapm: podla mna si sa spravne obratil najprv sem, pretoze si chcel zistit ci aj niekto iny ma rovnaky problem. Ak by to totiz niekomu inemu na rovnakej TV islo bol by skor problem u teba. Pokial sa neozve niekto s rovnakou TV, asi by som na tvojom mieste napisal staznost Skylinku.
Lumca_1 (218)|2.10.2016 08:36
@Dagy2 a sanchez13: Měj si na klávesnici na mou osobu "slovo" jaké chce, mě to žíly netrhá. Naposled (opakování je matka moudrosti) žádný podobný problém (změna parametrů vysílání v rámci normy S2 vysílatelem) se nevyřeší na žádném fóru (a to platí nejen pro tento případ, ale komunikací s provozovatelem vysílání a výrobcem koncových přijímacích zařízení! A budeš se divit, provozovatel TP na žádost výrobce těch zařízení u kterých v námi servisovaných TKR (STA) začaly problémy na nějakou dobu (jak dlouho nevím, šlo to mimo nás) parametry vrátil zpět, aby se ověřily důležité informace, které byly potřeba k rozklíčování příčiny problémů. To, že si někdo myslí, že napíše na všechna možná diskusní fóra (dotaz tazatele jsem objevil i na jiných fórech) a někdo z běžných uživatelů je schopen toto řešit, je bohužel omyl. Proto je jediná politicky správná cesta kontakt s provozovatelem TP a výrobcem/dovozcem dané tv. A zde bude problém, tv je určena pro DE trh, že.... A stěžovat si u Skylinku? Tam mu max doporučí provést nové naladění nebo koupi SAT přijímače s certifikátem SkyLink Ready (u SkyLinku, resp. provozovatele TP problém není, parametry TS jsou v normě), jak je známo z praxe. Tímto toto téma z mé strany považuji za uzavřené, nic víc se už pro tazatele udělat nedá.
Dagy2 (3153)|2.10.2016 10:44
ted to musi ven.
lumca ty si ale vul.
ako asi normalny pouzivatel jednoho TV ma vediet ze nejaky pako robil zasahy v TP parametroch? skontroloval antenu,kabel, poradili mu vymenit zdochnuty modul a tam jeho moznosti skoncili.
takze dal spravne dotaz na forum,ci ma niekto podobne problemy,pretoze ako spravne pises v skylinku mu poradia readysrot.
a bol uspesny pretoze sem napisala nejaka lumca ze problem je v tp a ze mu nechodia stovky inych zariadeni. keby sem nenapisal nikdy sa tuto informaciu nedozvie.
jeho smola je,ze lumcov problem postihol tisice abonentov a jeho problem len jeden tv takze sa s nim nikto bavit asi nebude. sice postihnutych prijimacov zda sa je desiatky ale to su pripady ktore sa odpalkuju doporucenim na readysroty a este sa urobi kseft.
lumca vidis ze jemu to forum pomohlo,dostal spravu ktoru potreboval a za tu ti vdaka.
KamilZ (10277)|2.10.2016 13:50
Pánové, uklidněte se prosím a přestaňte se hádat. Děkuji.
digitivi (215)|2.10.2016 21:03
[QUOTE=Lumca_1;524592]Zkus do tv implementovat FW určený pro model, který se prodávál u nás.[/QUOTE]
Len pre info. Chcel som prehrat jednemu cloveku co si kupil TV Samsung v Rakusku softver pre SK/CZ trh, aby tam mal fastscan pre Skylink, ale Samsung podpora mi napisla, ze to mozne nie je, tak som to radsej ani neskusal. Proste je to ine typove oznacenie softveru a TV odmietne aktualizaciu. Ak mate s tym niekto ine skusenosti napiste prosim.
yapm (5)|2.10.2016 21:21
Pokud si na Samsung DE a Samsung CZ vyhledam aktualni verzi firmware k danemu typu, ktery se na tom trhu prodaval, tak se objevi shodne verze se shodnym release date. Nejsem expert, abych mohl tvrdit, ze jsou "absolutne" shodne, ale minimalne podle detailniho popisu ano. Nicmene jsem cetl nazor, ze s timto si neradno zahravat, tak to zatim necham tak, min. dokud neotestuju zbyle moznosti
Dagy2 (3153)|3.10.2016 07:34
úplne by som súhlasil s názorom, že si neradno zahrávať so sw u televízorov. vo väčšine prípadov sa u TV na rozdiel od SAT prijímačov nedá urobiť krok späť, resp. len s pomocou utajených info zo servisného menu alebo v servise.
Taktiež "ochrana" pred naládovaním niečoho čo tam nepasuje je podstatne menšia než u SAT.
digitivi (215)|3.10.2016 08:13
[QUOTE=yapm;524625] tak se objevi shodne verze se shodnym release date[/QUOTE]
To su udaje, ktore ti nic nepovedia, tie softy totozne nie su. Rozdiel moze byt napr. vo velkosti suborov a urcite v hlavicke, ked TV pre Nemecko siahne po tom spravnom softveri tak isto ako TV pre CZ/SK trh zasa po tom svojom. Asi aj ty mas zmrsene EPG data, pretoze tam mas nemecku textovu sadu, model pre CZ/SK ma EPG v poriadku so spravnymi znakmi. Tvoj model ti dava na vyber ladenia pre Nemecko, Rakusko a Svajciarsko, nas model zasa ladenie pre Skylink a ostatne.