Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení TV -PC ( DVI - HDMI ) nejede zvuk - moc prosím pomoc

Derflik (6)|29.9.2016 10:21
Zdravím pánové, potřebuji poradit se zvukem při propojení PC a TV. Vím, že to tu řešilo sto krát, ale pořád mne to nejde a prostě nejsem z toho chytrá )

- v PC je DVI v TV HDMI - propojeno kabelem DVI - HDMI - obraz perfetní

- zvuk nejde ani v tv ani z pc: kabel 3,5 mm jack v PC - v TV 2 čince červený a bílý. Jack jsem zkoušela do všech zdířek v PC, nic nefungovalo. Na druhou stranu musím říct, že v pc jsem nic v ovládacích panelech nepřenastavovala, což je asi chyba.

- TV mne dovolí volbu zvuku jen na HDMI - digitál ( HDMI - HDMI ) nebo analog ( DVI - HDMI)
- TV i PC má SPFID konektor - šlo by zvuk vést tudy? četla jsem něco v tom smyslu, že bych ale musela šáhnout do bedny a propojit spfid na zvukovce a na základní desce.

Pořád doufám, že to pujde přes ten jack, ale zvuk nikde. Nastavení v pc nevím kde co hledat a kde co zašrtnout. manuál v TV je dost jednoduchý, o propojení s PC se tam neříká nic. Je to Panasonic TX-L39EM6E.

Děkuji všem za rady.
RoPo (6061)|29.9.2016 11:43
To ani jít nemůže. Audio, pokud propojuješ video přes HDMI, tak jinak než přes HDMI audio do TV nedostaneš.

SPFID je u TV jako audio výstup nikoliv jako vstup.

Grafickou kartu máš jakou? U ATI se používala speciální redukce DVI-HDMI, která obsahuje možnost přenášet i audio, ale také s patřičně nainstalovaným ovladačem v OS.
Derflik (6)|29.9.2016 11:52
[QUOTE=RoPo;524529]To ani jít nemůže. Audio, pokud propojuješ video přes HDMI, tak jinak než přes HDMI audio do TV nedostaneš.

SPFID je u TV jako audio výstup nikoliv jako vstup.

Grafickou kartu máš jakou? U ATI se používala speciální redukce DVI-HDMI, která obsahuje možnost přenášet i audio, ale také s patřičně nainstalovaným ovladačem v OS.[/QUOTE]

Grafiku nevím, musím kouknout, ale i kdyby to byla ATI, tak redukci k ní už nemám. PC je z druhé ruky. Máte nějakou radu, jak se zvukem ?
vivid.sk (11472)|29.9.2016 11:58
[QUOTE=Derflik;524527]jsem zkoušela do všech zdířek[/QUOTE]
Takto to moze fungovat v trosku odlisnej oblasti, v audiu by som to ale nepraktizoval :), strkat konektory do diery len preto, ze tam pasuju, nieje dobry napad. Je totiz rozdiel medzi vstupom (IN) a vystupom (AUX) a to celkom zasadny.

Tvoja TV (podla specifikacie) nema analogove vstupy pre audio, ktore by si mohla pouzit spolu s HDMI. Takto to zrejme nepojde.
V niektorych PC sice ide nastavit audio, aj cez DVI vystup (vyzaduje DVI->HDMI adapter casto dodavany s GPU a interne prepojenie SPDIF vystupu na doske), ale toto prepojenie asi tazko rozbehame tymto stylom (cez forum).

Co tak pouzit akekolvek aktivne externe repro, ktore zapojis do PC a umiestnis k TV? Budes mat lepsi zvuk ako z chrchlakov v TV a malo by to fungovat


P.S. RoPo bol rychlejsi
Derflik (6)|29.9.2016 12:05
[QUOTE=vivid.sk;524531]Takto to moze fungovat v trosku odlisnej oblasti, v audiu by som to ale nepraktizoval :), strkat konektory do diery len preto, ze tam pasuju, nieje dobry napad. Je totiz rozdiel medzi vstupom (IN) a vystupom (AUX) a to celkom zasadny.

Tvoja TV (podla specifikacie) nema analogove vstupy pre audio, ktore by si mohla pouzit spolu s HDMI. Takto to zrejme nepojde.
V niektorych PC sice ide nastavit audio, aj cez DVI vystup (vyzaduje DVI->HDMI adapter casto dodavany s GPU a interne prepojenie SPDIF vystupu na doske), ale toto prepojenie asi tazko rozbehame tymto stylom (cez forum).

Co tak pouzit akekolvek aktivne externe repro, ktore zapojis do PC a umiestnis k TV? Budes mat lepsi zvuk ako z chrchlakov v TV a malo by to fungovat


P.S. RoPo bol rychlejsi[/QUOTE]


Aktivní externí repro u PC mám. Než jsem zapojila pc do TV fungovalo skvěle - sub do PC a 2 repráky do Subu. Po zapojení PC do TV se z repráku neozývá nic. Nevím jestli neneí třeba někde něco v PC přenastavit.

---------- Doplněno v 12:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:03 ----------

Akorát ve tvém odkazu specifikace TV je typ TH...já mám TX :o)
Derflik (6)|29.9.2016 12:21
[QUOTE=vivid.sk;524531]

Co tak pouzit akekolvek aktivne externe repro, ktore zapojis do PC a umiestnis k TV? Budes mat lepsi zvuk ako z chrchlakov v TV a malo by to fungovat


Pořád nechápu, proč ten zvuk zmizel uplně. TJ. ani z PC nejde nic, ani z repráku připojených do PC. Možná musím někde něco nastavit ve win...jsem z toho jelen, a to jsem myslela, jak to bude jednoduché. Hlavně na netu je spostu rad, když človek nemá HDMI - HDMI, ale DVI - HDMI jako já: kupte si 3,5 mm jack a 2 činče a bude to fungovat. Valím koupit kabel a nic :)
vivid.sk (11472)|29.9.2016 12:34
[QUOTE=Derflik;524533]Pořád nechápu, proč ten zvuk zmizel uplně. [/QUOTE]
On nezmizol, pripojenim DVI/HDMI kabla do TV ti vznikla zrejme dalsia (virtualna) zvukovka, ktora sa stala aktivnou (default device). Audio vystup je teda posielany tam (to si vies skontrolovat, vid obrazok nizsie).


Neviem, aky pouzivas OS, vo W7 to je tu, staci si nastavit povodny vystup (orientacny obrazok):

[SPOILER]
[/SPOILER]
Derflik (6)|29.9.2016 12:43
Používám win 7...ten obrázek jak jsi poslal...děkuju :) řekla bych, ale že jsem v nastavení viděla stejný, dokonce mne u Speakers běhal nahoru a dolů zelený čtvereček jako že něco hraje...ale stejně nikde nic nebylo slyšet :(
vivid.sk (11472)|29.9.2016 12:48
Spytam sa inak.
Ked fyzicky pripojis HDMI/DVI kabel do PC, pribudne nejake zvukove zariadenie do "tohto okna"?
Toto zvukove zariadenie sa po pripojeni aktivuje (zelena fajka)?
digitivi (215)|29.9.2016 18:05
Myslim si, ze ak je na PC zdierka pre vystup zvuku na sluchatka a tazatel-ka tam pripaja jack a tento chce potom priamo pripojit na vstup do TV cez audio cinche IN tak to fungovat nemoze.
Derflik (6)|29.9.2016 21:46
Pánové posílám Vám obroooovskou pusu :) Repráky hrajíííí :) Dle vašich rad, jsem odpojila kabel do tv, zapojila monitor a pustila repro z pc, jako obvykle a bylo ticho po pěšině. Tak si říkám super, nějakým zpusobem jsem si odpálila zvukovku...Pak mi to nedalo, že si spíš ta svina pc určitě něco sám prenastavil, tak jsem použila oblíbené tlačítko nás blondýn ve win: bod obnovení :) A vida ho ! najednou tady byl zvuk a pri napojení do tv zůstal :o) Nevím, kde se co zvrtlo, ale vše funguje a ještě jednou díky Vám, že jsem mne pomohli :o)