Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Koupě LG 32LH6047

Neregistrovaný (0)|21.9.2016 17:20
Tazatel: televizní mol

Znění dotazu: Zdravím.

Než kliknu koupit, rád bych věděl zda existuje nějaký závažný důvod proč nebrat LG 32LH6047. Televizím moc nerozumím, recenze neexistujou, řídil jsem se radami co sem našel na internetu a tady na fóru a takhle to dopadlo.

Potřebuju:

- 80cm (32''), větší se nevleze.
- Kolem 10-12 tis. (v jiných cenách se ty televize stejně nepohybujou, takže je to jedno)
- TV pro "nenáročné" sledování pozemního vysílání, žádné PC/filmy z bluray nebo něco podobného. SmartTV se taky nebude používat. Jen nechci kupovat stylem "na seriály přece stačí TV za pětku z kauflu" a mít aušus s TN panelem co se nedožije konce záruky.
- DVB-T2 H.265
- Občas tam asi pojede i sport, takže 100hz. Ta LG je defacto jediná dostupná 100hz která mi vyhovuje, Samsung UE32K5502/UE32K5602 vypadají taky fajn, ale je jen 50hz. Pokud to teda dává smysl, nikdy jsem 100hz+ neviděl v akci a internet je akorát plný teorie jak to funguje, z čehož ovšem nedokážu vyčíst, jak mi to pomůže při sledování 25ti snímkové mazanice.

Děkuji.
vivid.sk (11472)|21.9.2016 17:34
[QUOTE=;524450] jak mi to pomůže při sledování 25ti snímkové mazanice.[/QUOTE]
Sledujes 50 snimkovu "mazanicu" (to, ze je signal prekladany a TV robi dopocet polsnimkov, to je nutne zlo, no realne to je 50 snimkov). Pozri si niekedy hokej s 25 snimkami (nejaky rip, pripadne z web archivu) a uvidis, co je to ozajstna 25p mazanica.

Inak je to zrejme jedno co kupis pri tomto rozmere, akurat teda, ak chces "ciernu ciernejsiu" nekupuj LG. Ale ci to pri tejto uhlopriecke bude zvlast rusive, posud sam.
televizní mol (0)|21.9.2016 18:23
O barvu mi tak nejde, všechno je to lepší než současná TV, spíš řeším to 50Hz vs 100Hz. Na jednu stranu "je to jedno co koupím", na druhou všude čtu jak je 50Hz na nic a na rychlejší pohyb potřebuje člověk víc Hz, takže to asi jedno není? Ty Samsungy (teďka jsem ještě objevil UE32K5672S, jak se to liší od UE32K5602 nevím, dle specifikací je to to samé) jsou celkem pěkné a dle ohlasů i spolehlivé, ale když je to všechno na jedno brdo, proč nevzít rovnou 100hz, že?
vivid.sk (11472)|22.9.2016 01:17
Je to trosku komplikovanejsie:
- tato uhlopriecka nie je zaujimava pre vyrobcov TV, a preto si nemozes nejako zvlast vyberat, takze dostanes len low-cost (nedivil by som sa, keby ani LG realny 100/120Hz panel nedaval do 32", uz tu boli pripady, kedy informacie na strankach nezodpovedali skutocnosti)
- cim vacsia uhlopriecka, tym viac mozes vnimat nedostatky obrazu. Rovnako je to aj s pohybom, cim vacsia ulopriecka, tym viac bude prekazat "zamazany" obraz. Spomen si na malicke 55cm CRT, ktore sme sledovali z troch-styroch metrov, kde neplynulost nikto nikdy neriesil. Prichodom velkych uhlopriecok do domacnosti si ludia zacali vsimat, ze filmovovych 24p (vo vysielani 25) snimkov nieje zrovna idealnych, co sa pohybu tyka (napriklad rychly panning kamery). Takze zosumarizovane, inak budes vnimat obraz na 65" TV a inak na 32" z rovnakej vzdialenosti.

Co sa tyka tych samsungov vyssie, K5xxx rada ma vsetko 50/60Hz panely, rovnako by som sa necudoval, keby si nic lepsie v tejto uhlopriecne nenasiel - ako pisem, sme v roku 2016, nie 2006, dnes sa pouzitelne uhopriecky zacinaju pri cisle 48" a viac. Je cas prekopat "obyvackovu skrinu" :)
televizní mol (0)|22.9.2016 12:27
Jo, té mystifikace ohledně Hz jsem si taky všim. Třeba podle tohoto obrázku: http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2015/07/lg-2016-tv-lineup-matrix.jpg
Řada LH60 má PMI 900 a v kolonce Trumotion je 100Hz. LH59 je pak psaná taky jako Trumotion 100Hz, ale PMI 450. Jestli označujou reálné 100Hz jako PMI 900 a "falešné" 100Hz menšími indexy ...to ví jenom oni. Někde jsem našel že "trumotion je 2x refresh rate", ale když mají ty nízké řady v tabulce trumotion 50hz, podle stejné logiky by tam musel být reálný 25hz panel, což je blbost.
tdlmarek (1566)|22.9.2016 12:55
Podle http://www.displayspecifications.com/en/model/f5be52f mají ale i ty LG LH60 pouze 60 Hz panely, ve všech úhlopříčkách. Tenhle web se mi zatím vždy jevil jako poměrně důvěryhodný.
televizní mol (0)|22.9.2016 13:40
Je to možné, protože jsem našel nějaké bulharské fórum s detailní tabulkou modelů, kde jsou LH60 taky psané jako 50/60Hz. Takže se na to budu muset podívat v obchodě jestli ten ty dopočítavací kravoviny dělají nějaký rozdíl. I když dokonce někde i čtu, že se lidí ptají jak Trumotion vypnout, že jim to kazí obraz.
tdlmarek (1566)|22.9.2016 14:28
[QUOTE=;524463]I když dokonce někde i čtu, že se lidí ptají jak Trumotion vypnout, že jim to kazí obraz.[/QUOTE]
Trochu rekapitulace, proč chceme TV s rychlejším panelem než je běžných 60 Hz:
[LIST=1]
  • je to obecně dražší a kvalitnější panel, a díky vyšší frekvenci musí mít pixely alespoň trochu slušný response time, aby tu frekvenci vůbec stíhaly -> menší rozmazání při pohybu
  • panel podporuje frekvence v násobcích snímkové frekvence všech běžných zdrojů, na rozdíl od 60 Hz, kam se filmových 23.976 beze zbytku prostě nenacpe -> možnost přehrávat filmy bez zasekávání
  • vyšší frekvenci lze využít k aplikaci MCFI algoritmů, které do volných taktů panelu vkládají dopočítané mezisnímky -> vytvoření více plynulého výstupu, než je samotný zdroj

  • Očíslování těch bodů zároveň určuje i jejich prioritu. Panel, který je při pohybu ostřejší, nejspíš ocení úplně každý. Filmových 24p je pak už více nadšenecká záležitost, protože musim mít i adekvátní zdroj (Blu-ray přehrávač, HTPC) a musím si to umět nastavit. A interpolace generující umělý pohyb je věc přinejmenším kontroverzní, která vyhovuje pouze někomu, případně se doporučuje zapnout pouze na nižší úrovně.

    Takže ano, v odborných kruzích se přikládá velká váha přítomnosti 120+ Hz panelů, ale zároveň se i doporučuje vypnout dopočítávání snímků. A není to nesmysl, jak by se na první pohled mohlo zdát.
    televizní mol (0)|22.9.2016 15:55
    Díky, to dává smysl. V mojí ceně a velikosti ovšem stejně nic jiného než 50Hz nevyberu jak koukám, ten výběr je fakt chabý.
    vivid.sk (11472)|22.9.2016 22:34
    [QUOTE=;524463]I když dokonce někde i čtu, že se lidí ptají jak Trumotion vypnout, že jim to kazí obraz.[/QUOTE]
    LG prislo na to, ze aj z 30 snimkvov sa da interpolovat na 60 (detto z 25 na 50), takze svojim sposobom to naozaj je Trumotion, ovsem pri 60/50Hz paneloch je to pouzitelne presne tam, kde to nieje ziaduce - filmovy material.


    [QUOTE=tdlmarek;524465]A interpolace generující umělý pohyb je věc přinejmenším kontroverzní, která vyhovuje pouze někomu, případně se doporučuje zapnout pouze na nižší úrovně.[/QUOTE]
    Ano. Ovsem ak sa zacneme bavit o sporte (resp. o zdrojoch, ktore maju byt plynule z podstaty, t.j. nativne tocenych pri 50 (60) snimkoch), nenajdeme nikoho, komu by to prekazalo, pretoze plynulost sportu je ziadana, naopak plynulost filmu je neziadana (aka: soap opera effect). Zial, ak sa v TV nedaju tieto rezimy samostatne a nezavisle nastavovat, je MCFI k nicomu, pretoze neustale menit to nebude bavit nikoho.

    Samozrejme, vsetko vyssie uvedene plati a je napisane spravne. Vyhoda "rychlejsich" panelov je aj v pripade nevyuzivania (deaktivacie) MCFI algoritmov, prave koli lepsim parametrom samotneho fyzickeho panela.
    digitivi (215)|23.9.2016 00:00
    [QUOTE=televizní mol;524466]Díky, to dává smysl. V mojí ceně a velikosti ovšem stejně nic jiného než 50Hz nevyberu jak koukám, ten výběr je fakt chabý.[/QUOTE]

    Presne tak. Sam chces TV pre nenarocne sledovanie SD mazanice DVBT, takze tam Ti ani 200Hz nepomoze. Dalej nevieme z akej vzdialenosti chces na TV pozerat. Ak to bude z 2m a viac tak pri sporte v DVBT (CT Sport SD) Ti ani real 100Hz panel pre plynulost moc nepomoze. Takze aj keby bol pri velkosti 32" k mani TV so 100Hz bude to pre Teba zbytocne predrazene. A za par rokov bude pre Teba pozitivny posun vpred k HD kvalite min. pri programoch CT v DVBT2/HEVC (v porovnani so sucasnym T/SD, prip. regional mux CT s HD programami).