Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV LG oprava LED podsvícení

jiki (2)|18.9.2016 19:07
Prosím o informaci zda mi může někdo zodpovědět jaké LED diody jsou v podsvícení
TV. Třeba konkrétně mě zajímá TV LG 32 palců.Na Youtube jsem našel různá videa s opravami ale mě po výměně LED diody TV funguje několik dní a potom zase konec.V mojí TV jsou 3 pásky B1 B2 B1 se 7 diodami.Liší se tyto pásky něčím od sebe? SMD diody se stínítkem. Jsou diody nějak specifické? Zapojené jsou v sérii a v propustném směru svítí a v závěrném mají odpor cca 1300 ohm(1k3) Děkuje Skjiri tel.736446501

Odpovědět na otázku
KamilZ (10277)|18.9.2016 19:45
Pod označením "TV LG 32 palců" bude existovat několik desítek modelů z několika let. Myslíš, že LG používá stále stejné LED? Já ne.

Podle přesného označení TV (nebo alespoň modelové řady a podobné velikosti) si zkus najít servisní manuál, např: http://www.manualslib.com/manual/744790/Lg-32ln5300.html?page=39#manual

Je také možné, že ty LED jsou OK, ale máš vadné to, co je napájí.
Kamko13 (1)|11.3.2017 13:13
[QUOTE=jiki;524412]Prosím o informaci zda mi může někdo zodpovědět jaké LED diody jsou v podsvícení
TV. Třeba konkrétně mě zajímá TV LG 32 palců.Na Youtube jsem našel různá videa s opravami ale mě po výměně LED diody TV funguje několik dní a potom zase konec.V mojí TV jsou 3 pásky B1 B2 B1 se 7 diodami.Liší se tyto pásky něčím od sebe? SMD diody se stínítkem. Jsou diody nějak specifické? Zapojené jsou v sérii a v propustném směru svítí a v závěrném mají odpor cca 1300 ohm(1k3) Děkuje Skjiri tel.736446501

Odpovědět na otázku[/QUOTE]

Ja mám podobný problém. Prestalo mi v záruke svietiť podsvietenie. Dal som ho vyreklamovať a 3 mesiace po záruke mi začína znovu blikať podsvietenie.
V záručnej správe napísané že vymenené celé podsvietenie. No osobnme si myslím že problém bude v napájaní. Pokiaľ máš TV otvorený tak si pozri z hlavnej dosky ti idú vývody a na doske máš napísané hodnoty - premeraj ich.
Pokiaľ potrebuješ podsvietenie tak ja hľadám tu: http://avelmak.sk/index.php?lm=1763