Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink Live TV - nová služba v nabídce Skylinku

KamilZ (10277)|12.9.2016 10:04
Se Skylink Live TV již mohou všichni zákazníci Skylinku sledovat vybrané programy také na jiných zařízeních v domácnosti (chytrém telefonu, tabletu nebo PC), přehrávat pořady zpětně z 30hodinového archívu anebo sledovat filmy z videopůjčovny (Banaxi).

http://www.parabola.cz/clanky/5957/skylink-live-tv-nova-sluzba-v-nabidce-skylinku/

(pozn.: bohužel na PC je třeba Silverlight)
Pepik71 (20)|13.9.2016 10:54
Jenom škoda,že to funguje na mobil jenom na wifi.
DavCZa (5)|9.12.2018 16:33
Zkoušel to někdo už na TV boxu s Androidem? Docela by mě to zajímalo. Aplikace funguje na poslední modely TV LG a Samsung a v telefonech s Androidem, ale opravdu by mě zajímalo, jak to je s TV boxy s Androidem popř. s Android TV.

Děkuji.
Foolproof (2713)|9.12.2018 17:07
Zkus Kodi, to má addon, ale funguje jen na Leia - verze 18, je v českém repozitáři a musíš být aktivovaný u Skylinku.
jito (999)|9.12.2018 17:46
[QUOTE=DavCZa;536062]Zkoušel to někdo už na TV boxu s Androidem? Docela by mě to zajímalo. Aplikace funguje na poslední modely TV LG a Samsung a v telefonech s Androidem, ale opravdu by mě zajímalo, jak to je s TV boxy s Androidem popř. s Android TV.

Děkuji.[/QUOTE]

na X96 funguje normálně....
DavCZa (5)|9.12.2018 20:45
[QUOTE=Foolproof;536063]Zkus Kodi, to má addon, ale funguje jen na Leia - verze 18, je v českém repozitáři a musíš být aktivovaný u Skylinku.[/QUOTE]

Jde mi o to sehnat nějaký levný, ale funkční TV box s Androidem, abych mohl sledovat na starší LG fullHD TV, takže žádné 4k ten TV box zvládat nemusí :-)
Kodi znám, ale jelikož nemám TV box, tak nepoužívám.
DavCZa (5)|9.12.2018 21:34
[QUOTE=jito;536065]na X96 funguje normálně....[/QUOTE]

A jakou máte verzi té X96? Máte na něm aplikaci nebo jedete přes KODI? Potřeboval bych to k LG TV (r.v.2012), jelikož nemá webOS. Myslíte, že by apka jela i na https://www.gearbest.com/tv-box/pp_895800.html?wid=1640583#goodsDetail ? Je to cz sklad :-)
jito (999)|10.12.2018 15:24
Mám model X96 Amlogic S905X 2GB
https://www.tinydeal.com/x96-s905x-2gb16gb-android-60-4k-a53-2ghz-hdmi-20a-smart-tv-box-p-161484.html
Mám nainstalovanou Skylink apk i Kodi.Ale Skylink jedu přes jejich apk.
Na Parabole píše,že to v Meccol funguje
https://www.parabola.cz/forum/topic-96236/
MomoBrut (205)|5.10.2020 15:27
Tohle je starší vlákno, ale přesto se zeptám. Zprovoznil jsem Mi Box s Android TV a na něm Skylink Live TV. Tváří se to, že to jakože funguje. Mám s tím ale zásadní problém. Používám roky své HTPC, kde nemám problémy se synchronizacemi obrazu, pohyb kamery je naprosto hladký a plynulý při nastavení 50i nebo 50p pokud je zdrojem DVB-S (50i). Takže tak nějak vím, jak to má opravdu vypadat. Skylink Live TV app není absolutně schopná poskytnout signál do TV s plynulým pohybem kamery, je to strašná mazanina, jakýkoliv sport, jakýkoliv švenk, pro mne prostě nekoukatelné, velmi to irituje. Je úplně jedno, jak je nastavený výstupní formát z Mi Boxu, mazanina je to furt. Jiné IPTV nebo streamovací aplikace např. netflix, redbultv, youtube atd. mají na Mi Boxu bezproblémový plynulý pohyb kamery, hladké švenky žádný problém a to dokonce i ve 4k.

Rád bych se dozvěděl, jestli jste na tom stejně ... kdybych měl jen něco špatně nastaveno, bylo by to fajn, ale nevěřím tomu.
vivid.sk (11472)|5.10.2020 20:09
Skylink Live TV ma vystup v 25p, cize z toho nedostanes plynuly vystup ziadnym nastavenim.
MomoBrut (205)|6.10.2020 04:41
Díky za info. Mi Box umí nastavit různá rozlišení a obnovovaci kmitočty, ale 25p opravdu neumí. No pak to ale všem musí vypadat jak z (_!_). Co si o tom myslet, to to ty lidi nevidí? A má to tedy někdo nějak pořešeno?
vivid.sk (11472)|7.10.2020 01:27
[QUOTE=MomoBrut;540301]ale 25p opravdu neumí.[/QUOTE] Staci nastavit 50Hz, cize priamy nasobok. [QUOTE=MomoBrut;540301]Co si o tom myslet, to to ty lidi nevidí?[/QUOTE] Zavisi, co pozeras. Ak pozeras sport, naozaj je 25fps malo, treba 50fps. Ale v pripade ostatneho contentu, je vacsina dnes uz realne tocena pri 25p, cize ten vystup je totozny.
MomoBrut (205)|7.10.2020 14:28
Aha, no já myslel, že ten TV Box máš. Protože pokud bys ho měl, tak lze nastavit 50p i 50i a rozhodně to nevede k plynulému obrazu. Tak se znovu ptám, jede někomu Skylink Live TV plynule obraz, aby to nebyla mazanina? V čemkoliv? Jakkoliv? Je to hrůza a děs ...

---------- Doplněno v 14:28 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:24 ----------

Mimochodem, BR originál je kolem 24p a osobně nemám problém s plynulostí pohybu, pokud je zobrazovač správně nastaven ... Tady ten Skylink Live TV se obávám je sprasený z principu už ve streamu, možná je to i schválně a nepůjde s tím nic udělat. Jak jsem psal dříve, je to trapnost protože Netflix, Youtube a jiné IPTV jedou bez problému plynule ...
vivid.sk (11472)|7.10.2020 14:44
[QUOTE=MomoBrut;540308]? V čemkoliv? Jakkoliv? [/QUOTE] Jedine, v com mam Skylink Live je KODI cez addon Skylink, cize player je KODI (v CoreELEC ale aj pod Windows) a tam to funguje v poriadku (1280x720@25p stream, cca 4mbit). Kodi automaticky prepina na 50Hz. Android nepouzivam, vratane nativnych aplikacii na prehravanie videa na TV. Z toho, co pises, to moze byt aj samotnou aplikaciou v kombinacii s konkretnym boxom.
MomoBrut (205)|7.10.2020 14:56
OK, Kodi tam mám, addon zatím ne. O víkendu snad bude čas a zkusím, kam se dostanu.
MomoBrut (205)|12.10.2020 13:59
Tak bohužel ke Kodi jsem se nedostal, třeba nás doma zavřou, tak pak už čas bude ...
Ale testoval jsem dál v nativní app., nejlepšího výsledku se dosahuje s 50i, 50p je viditelně horší. Problém byl také v tom, že jsem to prvně testoval v 1080 a ne v 720, upscalling v boxu tomu dodává trochu mýdlo. Hodně pomáhá plynulosti nastavení motion comp. na TV na velmi slabý režim, nicméně to prostě dělá ty máznutý duchy, ale narozdíl od původního stavu je to alespoň jakž takž plynulé. Testoval jsem na MotoGP, tam to je bezvadně vidět. Porovnával jsem odladěný výstup HTPC a nativní Skylink v Mi Boxu. Výstup z HTPC a DVB-S příjmu pořád nesrovnatelně lepší, ten je absolutně plynulý bez duchů a bez motion comp. Na Mi Boxu se na MotoGP prostě nedá koukat. Mám obavu, že to prostě tak jde ve streamu Live TV. Jinak datový tok toho MotoGP v 1080p25 z HTPC byl průměrně kolem 8 Mbit/s, špičky 11 Mbit/s.
vivid.sk (11472)|12.10.2020 17:47
Skylink ide max 720p@4mbit (pri statickych scenach aj s mensim bitratom), takze oproti 8-11mbit, tu nie je o com. Vystup ale necuka pri korektnom prehravani (t.j. 50hz refresh rate v KODI). Da sa to vidiet napriklad na TA3, kde bezi text v spodnej liste. Text musi postupovat linearne. Ak porovnam priamo: pri 50hz (DVB-S; Astra 3; Skylink;1920x1080@50i) to ide pekne plynule, zo Skylink live sluzby je kazda druha snimka zahodena (25p), ale stale to ide v ramci moznosti bez cukania a obraz je kontinualny, korektna kadencia snimkov a bez problemov (t.j. standardny deinterlace na 25). Treba napisat, ze Kodi nepouzivam pod androidom, co je zasadny a (imho) hlavny problem vsetkych roznych problemov s obrazom (a casto aj audiom). Cim netvrdim, ze pri niektorych boxoch (ako je napr. SHIELD) to nebude korektne fungovat. Ale vzhladom k nespocetnemu mnozstvu roznych krabiciek roznych vyrobcov je tazko predpovedat uspech spoza PC.
MomoBrut (205)|13.10.2020 08:59
Hmm, pochop, že ostatní služby jedou na tom Mi Boxu plynule. Pravda, problém je v tom, že se nikde nedozvíš, jaký je zdrojový kmitočet toho kterého zdroje, někdy musíš dát 60p, někdy 24p, někdy 50i atd. A musíš to nastavovat ručně a musíš vědět, co nastavuješ. Tohle dle mého názoru málokdo dělá, protože ani neví, co to je. Zapomeň na automatické přepínání, to tyhle samohrajky neumí, tedy né podle zdroje, umí přepínat podle zobrazovače, což je tedy pěkná hovadina. Ale pokud to ručně nastavíš, jede to v pohodě. Tím nechci obhajovat Android, nemám ho rád, je to bordelózní prostředí bez jakékoliv kontroly pro vypatlance, ale pokud se to prostě ručně nastaví správně, jede to naprosto hladce a plynule. Skylink Live TV prostě plynule nejede a není to problém HW. Pseudo HD v režimu 720p25 je prostě komedie ...

Včera jsem koukal na Neflixu v Mi Boxu na tu sugestivní zelenou agitku od Attenborougha. Obraz naprosto fantastický, plynulé, hladké, zdroj je myslím UHD, TV mám jen HD, 60p, nádhera. Mazanina ze Skylink Live TV je proti tomu naprostá katastrofa.

Má někdo přehled, v jakém formátu jedou ostatní čeští poskytovatelé IPTV?
vivid.sk (11472)|13.10.2020 09:52
[QUOTE=MomoBrut;540328] někdy musíš dát 60p, někdy 24p, někdy 50i atd. A musíš to nastavovat ručně a musíš vědět, co nastavuješ. [/QUOTE] A v tom je ten point, ze KODI toto robi automaticky v prostredi Windows/Linux/Android NVIDIA SHIELD podla fps zdroja. To je absolutna a zakladna podmienka pre player, inak je to k nicomu. Kto by pri kazdom jednom zdroji menil frekvenciu? Ak to dane prostredie nevie/neumoznuje, treba prostredie vymenit. Android je tu primarne pre telefony/tablety minimalnych rozmerov, kde nikto neriesi nejaku vystupnu fps, pretoze na malom displaji to nie je problem. Poblem ale je, ak to napojis na velku TV, kde vidis kazdy motion problem a kazdu chybu a ocakavame od toho bezproblemovy vystup. Ostatne co pises, tu uz odznelo. [QUOTE=MomoBrut;540328]Skylink Live TV prostě plynule nejede a není to problém HW.[/QUOTE] Teraz som si spomenul na jediny pokus toto sprevadzkovat na Android boxe (velmi davno, este neexistoval plugin pre KODI) a ano. Ani po nastaveni 50Hz na vystupe skylinka aplikacia nefungovala plynule. Raz za cas sa objavil nejaky zasek/cuknutie. Bolo to nepravidelneho charakteru a objavovalo sa to cisto nahodne.
MomoBrut (205)|11.11.2020 20:09
Tak po nějaké době jsem měl konečně čas na tyhle blbosti. Výsledkem je, že po zprovoznění Kodi se Skylink Live TV addonem lze hovořit o částečném úspěchu. Reportuji, že Kodi přepíná refresh rate automaticky podle zdroje bez nejmenších problémů i s Android TV Boxem Xiaomi TV Mi Box, který stojí pár stovek. Jen nechápu, proč to nedělá originální appka od Skylinku, pravda, refresh rate automaticky nemění ani originál appka od Netfixu. S addonem Netflixu pro Kodi pak přepíná refresh rate opět naprosto přesně a spolehlivě. Nechápu, jak takovou elementaritu nemohou nepodporovat originální aplikace od poskytovatelů. Podotýkám, že na Skylink Live TV to není ani tak velký problém, tam je všechno 50i, ale Netflix to je refresh-ratový babylon.

A abych toto téma uzavřel, sice se mi teď správně automaticky přepíná refresh, ale stejně to prostě při tom stupni komprese neposkytuje plynulý pohyb, to už se uzavřelo dříve.