Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: Skylink Live TV - nová služba v nabídce Skylinku

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Tak bohužel ke Kodi jsem se nedostal, třeba nás doma zavřou, tak pak už čas bude ...
    Ale testoval jsem dál v nativní app., nejlepšího výsledku se dosahuje s 50i, 50p je viditelně horší. Problém byl také v tom, že jsem to prvně testoval v 1080 a ne v 720, upscalling v boxu tomu dodává trochu mýdlo. Hodně pomáhá plynulosti nastavení motion comp. na TV na velmi slabý režim, nicméně to prostě dělá ty máznutý duchy, ale narozdíl od původního stavu je to alespoň jakž takž plynulé. Testoval jsem na MotoGP, tam to je bezvadně vidět. Porovnával jsem odladěný výstup HTPC a nativní Skylink v Mi Boxu. Výstup z HTPC a DVB-S příjmu pořád nesrovnatelně lepší, ten je absolutně plynulý bez duchů a bez motion comp. Na Mi Boxu se na MotoGP prostě nedá koukat. Mám obavu, že to prostě tak jde ve streamu Live TV. Jinak datový tok toho MotoGP v 1080p25 z HTPC byl průměrně kolem 8 Mbit/s, špičky 11 Mbit/s.
    Naposledy upraveno uživatelem MomoBrut: 12-10-2020 v 14:04
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Skylink ide max 720p@4mbit (pri statickych scenach aj s mensim bitratom), takze oproti 8-11mbit, tu nie je o com. Vystup ale necuka pri korektnom prehravani (t.j. 50hz refresh rate v KODI). Da sa to vidiet napriklad na TA3, kde bezi text v spodnej liste. Text musi postupovat linearne. Ak porovnam priamo: pri 50hz (DVB-S; Astra 3; Skylink;1920x1080@50i) to ide pekne plynule, zo Skylink live sluzby je kazda druha snimka zahodena (25p), ale stale to ide v ramci moznosti bez cukania a obraz je kontinualny, korektna kadencia snimkov a bez problemov (t.j. standardny deinterlace na 25). Treba napisat, ze Kodi nepouzivam pod androidom, co je zasadny a (imho) hlavny problem vsetkych roznych problemov s obrazom (a casto aj audiom). Cim netvrdim, ze pri niektorych boxoch (ako je napr. SHIELD) to nebude korektne fungovat. Ale vzhladom k nespocetnemu mnozstvu roznych krabiciek roznych vyrobcov je tazko predpovedat uspech spoza PC.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Hmm, pochop, že ostatní služby jedou na tom Mi Boxu plynule. Pravda, problém je v tom, že se nikde nedozvíš, jaký je zdrojový kmitočet toho kterého zdroje, někdy musíš dát 60p, někdy 24p, někdy 50i atd. A musíš to nastavovat ručně a musíš vědět, co nastavuješ. Tohle dle mého názoru málokdo dělá, protože ani neví, co to je. Zapomeň na automatické přepínání, to tyhle samohrajky neumí, tedy né podle zdroje, umí přepínat podle zobrazovače, což je tedy pěkná hovadina. Ale pokud to ručně nastavíš, jede to v pohodě. Tím nechci obhajovat Android, nemám ho rád, je to bordelózní prostředí bez jakékoliv kontroly pro vypatlance, ale pokud se to prostě ručně nastaví správně, jede to naprosto hladce a plynule. Skylink Live TV prostě plynule nejede a není to problém HW. Pseudo HD v režimu 720p25 je prostě komedie ...

Včera jsem koukal na Neflixu v Mi Boxu na tu sugestivní zelenou agitku od Attenborougha. Obraz naprosto fantastický, plynulé, hladké, zdroj je myslím UHD, TV mám jen HD, 60p, nádhera. Mazanina ze Skylink Live TV je proti tomu naprostá katastrofa.

Má někdo přehled, v jakém formátu jedou ostatní čeští poskytovatelé IPTV?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od MomoBrut Zobrazit příspěvek
    někdy musíš dát 60p, někdy 24p, někdy 50i atd. A musíš to nastavovat ručně a musíš vědět, co nastavuješ.
    A v tom je ten point, ze KODI toto robi automaticky v prostredi Windows/Linux/Android NVIDIA SHIELD podla fps zdroja. To je absolutna a zakladna podmienka pre player, inak je to k nicomu. Kto by pri kazdom jednom zdroji menil frekvenciu? Ak to dane prostredie nevie/neumoznuje, treba prostredie vymenit. Android je tu primarne pre telefony/tablety minimalnych rozmerov, kde nikto neriesi nejaku vystupnu fps, pretoze na malom displaji to nie je problem. Poblem ale je, ak to napojis na velku TV, kde vidis kazdy motion problem a kazdu chybu a ocakavame od toho bezproblemovy vystup. Ostatne co pises, tu uz odznelo.
    Citace Původně odesláno od MomoBrut Zobrazit příspěvek
    Skylink Live TV prostě plynule nejede a není to problém HW.
    Teraz som si spomenul na jediny pokus toto sprevadzkovat na Android boxe (velmi davno, este neexistoval plugin pre KODI) a ano. Ani po nastaveni 50Hz na vystupe skylinka aplikacia nefungovala plynule. Raz za cas sa objavil nejaky zasek/cuknutie. Bolo to nepravidelneho charakteru a objavovalo sa to cisto nahodne.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Tak po nějaké době jsem měl konečně čas na tyhle blbosti. Výsledkem je, že po zprovoznění Kodi se Skylink Live TV addonem lze hovořit o částečném úspěchu. Reportuji, že Kodi přepíná refresh rate automaticky podle zdroje bez nejmenších problémů i s Android TV Boxem Xiaomi TV Mi Box, který stojí pár stovek. Jen nechápu, proč to nedělá originální appka od Skylinku, pravda, refresh rate automaticky nemění ani originál appka od Netfixu. S addonem Netflixu pro Kodi pak přepíná refresh rate opět naprosto přesně a spolehlivě. Nechápu, jak takovou elementaritu nemohou nepodporovat originální aplikace od poskytovatelů. Podotýkám, že na Skylink Live TV to není ani tak velký problém, tam je všechno 50i, ale Netflix to je refresh-ratový babylon.

A abych toto téma uzavřel, sice se mi teď správně automaticky přepíná refresh, ale stejně to prostě při tom stupni komprese neposkytuje plynulý pohyb, to už se uzavřelo dříve.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-05-2015, 09:08
  2. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-03-2012, 07:24
  3. Skylink a HD TV NOVA
    Od kovarjos05 v sekci DVB-S
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-09-2011, 23:00
  4. Zdieľania Skylinku na 2 TV