Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přechod ze satelitního multiplexoru na "obyčejný" Single.

puschpull (921)|28.8.2016 16:57
Přeji hezký den. Potřeboval bych doporučení.
Před cca 12 lety jsem dělal po baráku komplexní předělávky TV a SAT rozvodů. Tehdy dost maximalisticky, velkou parabolu (cca 100cm) dva Quattro konvertory s nízkým šumovým číslem (0,1), uvnitř satelitní multipřepínač pro osm přípojných míst, sloučení s DVB-T, ...
V současnosti používáme satelitní přijímač pouze v obýváku. Chytám Skylink (Astra) a druhý konvertor na "německé" programy.
Z hlavy nyní ani nevím, jaké to jsou pozice, ale je tam asi 20 německých volných HD programů - což mi vyhovuje.
Poslední roky je znát (zatím ne na kvalitě příjmu, ale to se může rychle změnit) že se "čepičky" na satelitních konvertorech už začínají rozpadat. Praskliny po obvodu, prasklina napříč, ... Dnes jsem to vyřešil provizorně tím, že jsem po obvodu namotal samovulkanizační pásku, ale nevím jak dlouho vydrží.

Říkal jsem si, že bych pořídil nový konvertor, ale docela rád bych zrušil ten příjem na osmi místech po baráku, který vůbec nevyužívám.
Uvítal bych konvertor dvojitý(na obě družice, které nyní chytám), kvalitní, který je na jeden satelitní přijímač (mám TechniSat TechniStar SIR). Také potřebuji signál z paraboly sloučit s DVB-T signálem a ten rozdělit na dvě místa (obývák a kuchyň). V kuchyni ale satelitní příjem neplánuji.

Uvítám nějaké nápady či doporučení. Moc jsem tuto oblast nesledoval, tak se raději ptám. Chtěl bych nějaké kvalitní, trvanlivé řešení za rozumnou cenu.
Ten multiswitch je mi na nic.
Snad jsem to neřekl moc zmateně.
Hodím sem případně nějaké fotky.
Děkuji
puschpull (921)|29.8.2016 16:41
Přidávám slíbené foto:

[ATTACH=CONFIG]33453[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]33454[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]33451[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]33452[/ATTACH]
DSCF2219_res.jpg DSCF2218_res.jpg DSCF2227_res.jpg DSCF2226_res.jpg
KamilZ (10277)|29.8.2016 18:19
Možná jsem nepochopil, protože mi to připadá moc jednoduché :-) Satelit tedy potřebuješ pouze na jednom místě?

Například:
1x LNB Mascom Twin http://www.antenex.cz/mascom-monoblock-twin-mcm4t01hd-gold-lnb-4-3/4045.html
2x SAT-TV slučovač http://www.antenex.cz/tv-sat-slucovac-rozbocovac-emp-centauri-c2-1epn-t-s-1/1482.html
1x SAT-TV zásuvka koncová (alternativa je průchozí)
1x TV zásuvka (klidně může být i SAT-TV, to ničemu nevadí) koncová

Twin bych vzal jen pro jistotu, nestojí o moc víc a nikdy nevíš, kdy se Ti bude další výstup hodit. Někde na půdě dáš SAT-TV slučovač a sloučíš výstup z LNB s TV anténou, dole to rozbočíš (k satelitu použij výstup s průchozím DC) a je to.

Pozor, pokud máš anténu na TV se zesilovačem, tak musíš dát napájecí výhybku až za SAT-TV slučovač (směrem od TV), tzn. mezi anténu a SAT-TV slučovač.

Pokud to máš natažené tak, že můžeš použít průchozí SAT-TV zásuvku a z ní pokračovat do další, tak nepotřebuješ ten druhý SAT-TV slučovač na rozbočení, protože to zajistí ta průchozí zásuvka (nakreslil jsem to zeleně).

To je jedna z možností.

puschpull (921)|29.8.2016 19:23
KamilZ : jednoduché - ano - mělo byt se to celé obvodově zjednodušit. Ale jak jsem říkal, roky jsem tuto oblast nesledoval a nevím co je vhodné koupit (typ, značka, parametry ...)
KamilZ (10277)|29.8.2016 19:55
To máš celkem jedno, klidně to, co jsem psal. A třeba to šumové číslo, jestli je 0.2 nebo 0.1, to vůbec na 23.5 a 19.2 nepoznáš. Já běžně používám Inverto Monoblock s 0.2 a naprosto v pohodě.

Ještě můžeš místo Monoblocku koupit dva LNB a DISEqC přepínač, ale nemyslím si, že by to stálo za to.