Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: Ariva 202e a Sky Link

Neregistrovaný (0)|24.8.2016 23:06
Tazatel: Miro150

Znění dotazu: Zmontovali mi zo steny kvôli lešeniu parabolu a prehodili ju na lešenie a vtedy začal problém.Mám dva TV, každý ma svoj sat. príjmač Ariva 202e aj kartu Sky Link a sú zapojené na jeden sat. na ktorý som donedávna chytal všetky programy na na oba TV. Po premontovaní na to lešenie som sa snažil naladiť na Astru 3 a Astru 1 a nedarilo sa, tak som dal na 1 TV vymazať všetky naladené kanáli a od vtedy sa mi nedajú naladiť iba všelijaké polské ,ruské atd. ale na druhom TV to všetko funguje. Provizorne som musel nadpojiť aj koaxiáli lebo boli krátke s F-konektormi. V zozname mi zmizla aj frekvencia 11 836 H / 27 500 a bola tam len 11 836 H / 2200. Aj ked som ju tam nainštaloval tak ked ju dám vyhľadať tak tm preskočí nejaká iná.Tak skúste mi niečo poradiť,ďakujem.

Technika, které se dotaz týká: Ariva 202e
vivid.sk (11472)|25.8.2016 20:00
1) Fungovali programy na oboch TV po premontovani paraboly? Ak nie, treba ju korektne nastavit (tak, aby kvalita signalu minimalne odpovedala tomu, co predtym).
Ak na druhom STB vsetko funguje, mozes vyexportovat nastavenia a naimportovat ich v druhom STB, cim nemusis nic ladit.
miro150 (6)|25.8.2016 22:02
[QUOTE=vivid.sk;524153]1) Fungovali programy na oboch TV po premontovani paraboly? Ak nie, treba ju korektne nastavit (tak, aby kvalita signalu minimalne odpovedala tomu, co predtym).
Ak na druhom STB vsetko funguje, mozes vyexportovat nastavenia a naimportovat ich v druhom STB, cim nemusis nic ladit.[/QUOTE]

Ked ho premontovali na lešenie nemohol som naladiť nič. Potom som kúpil 50 cm držiak na parabolu a ten aj s parabolou pripevnil na lešenie a pri pomalom natáčaní mi v detskej izbe nabehol program TA3 a potom som prepínal všetky a idú, ale prepínanie programov je pomalšie ako pred tým, asi 3 sek.Pred tým to prepínalo hneď. Na tom druhom som pred tým ako som hľadal a snažil sa naladiť Astru 1 a 3 tak som ich vymazal pri novom ladení a už mi nejdú naladiť iba tie polské ruské atd.
vivid.sk (11472)|25.8.2016 22:26
Pozri, ci nie si "na limite" so silou/kvalitou signalu. To zistis, ak na DO stlacis biele tlacitko so symbolom "fajky". Zrejme budes potrebovat dostelovat parabolu.
To iste ta bude cakat ak odstrania lesenie a nahodia parabolu na povodny drziak.


P.S. Zasadna chyba bola vymazat kanaly ktore fungovali pri korektnom nastaveni paraboly, teraz samozrejme nenaladis nic, bez korektne nastavenej paraboly.
Neregistrovaný (0)|26.8.2016 22:40
[QUOTE=vivid.sk;524157]Pozri, ci nie si "na limite" so silou/kvalitou signalu. To zistis, ak na DO stlacis biele tlacitko so symbolom "fajky". Zrejme budes potrebovat dostelovat parabolu.
To iste ta bude cakat ak odstrania lesenie a nahodia parabolu na povodny drziak.


P.S. Zasadna chyba bola vymazat kanaly ktore fungovali pri korektnom nastaveni paraboly, teraz samozrejme nenaladis nic, bez korektne nastavenej paraboly.[/QUOTE]

Dakujem, budem skúšať dalej.
miro150 (6)|26.8.2016 22:42
Dakujem, budem skúšať dalej.
miro150 (6)|29.8.2016 16:51
Chcel by som sa spýtať nedali by sa vymazané programy preniesť na druhý prijímač pomocou RS232? V manuáli som našiel toto: Aktualizácia pomocou RS232, toto menu umožňuje preniesť software, nastavenie alebo zoznam kanálov z jedného prijímača na druhý rovnakého typu. Pre prenesenie softwaru zvolte allcode, pre prenesenie iba aktuálneho nastavenia a zoznamu kanálov zvolte userlb. Čo ty na to?
miro150 (6)|29.8.2016 18:50
Sila signálu 88% a kvalita signálu 76% to je na tom TV čo sa mi podarilo sprevádzkovať. Skúšal som prehodiť aj káble medzi sebou na LNB, či nie je náhodou porušený ten druhy TV fungoval bez problémov. Keby som dokázal nejako naladiť tie programy čo som vymazal, ale neviem ako.
vivid.sk (11472)|29.8.2016 19:57
Tato Ariva ma USB, pouzi export nastaveni (dump) a na dalsom prijimaci import, kedze mas oba prijimace totozne.
Presny postup najdes v lososovom vlakne "ako na to".
miro150 (6)|29.8.2016 21:29
Mohol by si mi podrobnejšie popísať túto odpoved, ako to funguje,ďakujem. Ak na druhom STB vsetko funguje, mozes vyexportovat nastavenia a naimportovat ich v druhom STB, cim nemusis nic ladit.
vivid.sk (11472)|30.8.2016 20:59
Ocakavam trosicku aktivnejsi pristup, linka v prechadzajucom prispevku od lososa popisuje obsiahle, ako upgradovat fw.

Tu je aj obrazkovy navod, aj ked menu vyzera trosku inak, princip je zhodny.

Upozornujem este, ak mas oba STB v LAN a mas nastavenu pevnu IP adresu v STB, treba ju dodatocne zmenit (default nastavenia od lososa, pozor na to, odporucam pouzivat automaticke priradenie IP z DHCP routra).
miro150 (6)|6.10.2016 21:19
Nakoniec bola chyba v zapojení kábla! Na mňa sa asi lepí smola, čo čert nechcel včera mi manželka volá do práce , že nie je signál na oboch TV. Dnes som sa na to pozeral a zistil som, že LNB konektor na parabole bol celý uvoľnený a volne sa pohyboval. Zateplujú nám bytovku a dnes som si všimol , že z lešenia vyhadzujú na zem veľké kusy a asi niektorý musel trafiť aj konektor. Prichytil som ho na späť, ale sa mi už nepodarilo naladiť potrebný signál. Sila signálu mi max. ukazovala 82% a kvalita 50% tak so zase zúfalý.