Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas a obrázek s více vrstvama

Mirek_tvf (44)|2.7.2005 14:36
Zdravím,... :-)
Chtěl bych se zeptat, jestli Vegas umí pracovat s těmito obrázky (png, psd) tak, aby se dala nějaká vrstva skrýt a nebyla ve videu vidět.
Dík za rady
stayman (12393)|2.7.2005 15:13
Ak si zaciatocnik, najjednoduchsie to budes mat s filtrom ChromaKeyer a jeho kapatkom len kliknes, ktora farba sa ma spriehladnit... Samozrejme ze vie pracovat aj s maskami (a to dokonca aj pomocou Bezierovych kriviek) a aj s alfakanalom... Inak si este aj poskusaj kompozicie pomocou MakeCompositeChild vlavo od traku...
Mirek_tvf (44)|2.7.2005 15:39
No jo, jsem ve střižnách začátečník :-(
Dík, vyzkouším.
Fantas! (3016)|2.7.2005 23:41
StayMan by €RikŁ€
Jestli to nahodou nemyslel jinak..., nemyslel nahodou, ze si ten psd soubor nacte a v nem, kdyz budou treba 3 vrstvy, tak ze si jednu z nich vypne? Pokud to myslel tak, tak to vegas neumi! Zobrazi celkovou "sloucenou" fotku toho psd souboru. S touto "slouceninou", pak pracujes, jako by to byl png, bmp, jpg a pod... B-)
Mirek_tvf (44)|3.7.2005 00:06
Přesně tak jsem to myslel Fantas!i. Už jsem do rozdělil na víc obrázků.
Fantas! (3016)|3.7.2005 00:20
Mirek
jj, zatim jediny zpusob! :BB:
P.S. Ale i tak je to krasne, ze to Vegas umi zobrazit! 8-)
Tean (410)|3.7.2005 13:38
Ja vkladam do videa fotky, pracujem s alfakanalmi ale o vrstvach som nic nepocul. Mozete mi to vysvetlit? O com hovoril Stayman viem, ale vrstvy :-?
Vdaka za vysvetlenie :-)
Fantas! (3016)|4.7.2005 15:52
Tean
No napr v Photoshope je moznost vytvorit si obrazove vrstvy a ruzne je prolinat, davat je na sebe, davat jim stiny a ruzne deformace...Neni problem si treba udelat vodu, do ni si umistit nejakou postavu a jen tou postavou hybat libovolne... Je to na slozitejsi profesionalni kompozice. B-)
stayman (12393)|6.7.2005 01:25
Sak ale prave tie kompozicie spravis vo Vegase :-)
Fantas! (3016)|6.7.2005 01:35
StayMan by €RikŁ€
jj mas pravdu, ale kdyz uz mel vytvoreny projekt v photoshopu, tak ho prave zajimalo, jestli je mozne primo ve vegasu ty vrstvy skryvat... B-)
stayman (12393)|6.7.2005 01:49
Hmm, ak mi povies kde to ide, budem rad, teda ak to mas von ako image :-)
Mirek_tvf (44)|6.7.2005 02:54
Nevím jestli to v nějaké střižně jde, ale při prolejzání webu jsem narazil na http://www.grafika.cz/art/dv/filmove-efekty-satelitni-simulace.html, kde je nějaký návod na Premieru a Photoshop. Podle toho návodu mi vyplynulo, že to v Premiéře jde. Tak jsem hledal ve Vegasu, protože v manuálu o tom není žádná zmínka. \/ Když jsem na to nepřišel, tak jsem se zeptal tu. Thats all. Víc mě to netrápí, protože jsem zjistil, že to jde obejít rozložením vrstev do jednotlivých obrázků.
Tím jsem narazil na další problém, jak vytvořit obrázek v PaintShopu aby měl alfakanál, nějak na to nemůžu přijít, ale zase jsem to obešel tak, že obraz v PSP uložím a v IrfanViewu mu označím alfu a uložím znova. Ale to už patří jinam.
Tak už to neřešte. B-)
Fantas! (3016)|6.7.2005 03:02
StayMan by €RikŁ€
jeeeee 9-)
stayman (12393)|6.7.2005 12:53
Mirek
Vegas vie otvarat *.psd subory, a mozno aj ako sekvencie, ale chod na to cez ProjectMedia (MediaPool) -> ImportMedia... a tam ak kliknes na ten subor, malo by sa ti spristupnit dole zatrzitko "Open Still Image sequence", tak skus ci je to ono.
Fantas! (3016)|6.7.2005 13:18
StayMan by €RikŁ€
No bohuzel kdyz najedu na jakekoliv psd, jak jsi napsal, tak mi to nezviditelni moznost zakliknout "Open Still Image sequence". :-(((
Mam photoshop 7.0 a oteviram to v V6
stayman (12393)|6.7.2005 13:49
Aha, teraz som to skusal, takze *.psd predstavuje prave jednu tu vrstvu,stiahol som project z tej grafiky, takze neviem aky je problem :-)

http://img1.grafika.cz/grafika/images3/hrabi_13_vse.zip
Mirek_tvf (44)|6.7.2005 14:44
[quote=StayMan by €RikŁ€]Mirek
Vegas vie otvarat *.psd subory, a mozno aj ako sekvencie, ale chod na to cez ProjectMedia (MediaPool) -> ImportMedia... a tam ak kliknes na ten subor, malo by sa ti spristupnit dole zatrzitko "Open Still Image sequence", tak skus ci je to ono.[/quote]
To zatržítko mám stejně jako Fantas! zašedlý a podle Helpu slouží na vkládání sekvencí s 3D modelovacích programů.
[quote]If you've exported a video clip as a still-image sequence using another application (a 3D-rendering application, for example), you can add the sequence to the Vegas timeline as a single event.[/quote]

[quote] ...*.psd predstavuje prave jednu tu vrstvu...[/quote]

No on ti to Vegas ukáže jako jednu vrstvu v jednom Eventu, ale v tom článku s tím pracuje jako s více Eventy.
hrabi_521.jpg
Fantas! (3016)|6.7.2005 15:48
Mirek
ja bych to shrnul, NEJDE TO! B-)
stayman (12393)|6.7.2005 16:11
Je tam tych psd asi 7kuskom a ak este v nich su dalsie vrstvy, tak to potom Vegas nevie, necital som ten clanok cely a ani neviem na co to sluzi, ale ak to dobre chapem, tak tie vrstvy predstavuju fakt len nejake masky (resp.objekty s transparentnym pozadim) vkomponovane zase do dalsej na nejaky podklad atd. a to ide spravit vo Vegase, ale jednotlivo. Ak teda PremierePro dokaze pracovat s tymi vrstvami, tak nevidim dovod ju nepouzit.
Fantas! (3016)|6.7.2005 17:08
StayMan by €RikŁ€
Hlavne, ze to Vegas umi udelat sam... Vyuzivat photoshopacky soubor a jeho vrstvy je jen hoodne okrajova zalezitost... :-I
TWINGAC (245)|13.8.2005 15:50
.. Open Still Image sequence ti zviditelní, ak naklikneš na niektorý z obrázkov vyexportovaných z nejakého obrazového editoru ako "sekvenciu". Napr. z FLASH-u vyexportuješ animáciu ako Image Sequence.. (psd, png, jpg...atd.) a Flash (Premiere, 3Dmax, Combustrion..a t d.. ) ti to vyexportuje aj s číselnými indexmi.. A vytvorí ti kolekciu obrázkov, ktoré potom VEGAS pomocou "Open Still Image sequence" zoradí a otovorí v Media Poole ako JEDNO video..Vyzerá to ako video, chová sa to ako vide, edituješ to ako video, zmršíš to ako video... :-)
AK použiješ alfa kanál, tak si potom ešte v Properties tej konkrétnej sekvencie povolíš zobrazovanie aj s alfou..
Pre pokusy s Photyoshopom: Jednotlivé layery (vrstvy) vyexportovať samostane (aj s alfou) a vo VEGAS-e (alebbo v inom editore) vložiť nad seba do timeline v poradí aké chceš.... a je to.. ! Jednoduché, nie?? ;-)