Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitní, a přitom jednoduchý set-top-box?

tdlmarek (1566)|16.8.2016 21:16
Jeden takový možná trochu hloupý dotaz.

Rád bych našel set-top-box, který kombinuje dvě trochu protichůdné množiny požadavků. Ne všechny jsou nutné, uvádím i různé drobnosti spíš pro ilustraci toho, jaký typ produktu mám na mysli.

Na jedné straně nepotřebuji žádné pokročilé funkce, nic ve stylu VU+. Tzn. podpora multimédií je nepodstatná, není potřeba ani nahrávání, nic takového - zkrátka jen příjem DVB-T (DVB-T2 není podmínkou).

Ale zároveň chci poctivý kus elektroniky, který se bude pohodlně používat - takže ergonomické a srozumitelné dálkové ovládání (etalonem je zde pro mě provedení, jaké má u televizí Panasonic) se kterým není třeba mířit úplně přesně, čisté a rychlé uživatelské rozhraní, samotný set-top-box může klidně něco vážit a mít nějaký centimetr navíc, ať necestuje po stole kdykoliv člověk pohne s kabelem, atd.


Ví někdo o něčem takovém? Zdá se mi, jak kdyby tenhle segment výrobci zcela ignorovali - na jedné straně jsou tu špičkové přístroje typu VU+ pro nadšence, a potom zase až záplava bakelitových číňanů jak z hračkárny.

Řada z těch věcí, co jsem vypsal, nejde dost dobře vyčíst z katalogů, takže proto píšu sem a ocením zejména uživatelské zkušenosti.
vivid.sk (11472)|16.8.2016 21:37
Imho, pre vyrobcov (ani tych "znackovych") nieje tento segment zvlast zaujimavy. Preto je tazko najst to, co hladas. Kvalitne DO v cene vyssej ako samotny STB sa tiez nenosi (nieje nahoda, ze vacsina ponukanych STB na trhu ma rovnaky gumeny DO).

Riesenim je mozno kupa univerzalneho DO, ktory sice bude drahsi, ako cely STB, ale vydrzi fungovat dlhsie ako rok. Dalsia z moznosti je kupa multifunkcneho zariadenia (MMC, DVB-S/DVB-T kombo), ktore obsahuje zaroven DVB-T tuner, opat to vsak asi nebude financne zaujimave riesenie.

------------------------
P.S. Asi by som chvilku pockal, kym sa na trh dostanu DVB-T2 STB s podporou finalnej speficikacie z D-booku. Bude to technicky novy hw, je predpoklad, ze sa toho chytia viaceri vyrobcovia a bude sa dat vybrat aj z kvalitnejsich kuskov.
RoPo (6061)|17.8.2016 08:41
Kdysi v tomto segmentu (DVB-T) měl hodně modelů v bedně s poctivým kovovým krytem, s HDD, různýmí fíčúry apod. Technisat. Modelů nabízel hodně, ale co je teď za výběr v DVB-T od Technisatu jsem nekoukal.
Nicméně si myslím, že "poctivé" velké tunery (STB a taky cenově drahé) jen pro DVB-T asi moc výrobci řešit již nebudou. Spíše půjdou cestou universálních větších modelů s možností vložit tvůj oblíbený tuner DVB-T/S/C.
KamilZ (10277)|17.8.2016 09:18
Já Ti neřeknu jaký koupit, ale řeknu, který nekoupit: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39070-TechniSat-CE-4HD

Nechceš tam ani HbbTV?
tdlmarek (1566)|17.8.2016 09:42
Jo, přesně takovým bych se rád vyhnul. Mám taky osobní zkušenost s jiným set-top-boxem doma, který sice není úplná tragédie, ale ideální to taky není, zejména z pohledu toho DO. No a pak vidím, že úplně stejné DO používá i celá řada dalších modelů od jiných "výrobců", takže to prostě všechno asi padá ze stejné čínské fabriky a akorát mění nálepky na tom plastovém futrálu.

Každopádně díky za varování.

HbbTV není podmínkou, protože ta domácnost, kam by měl přijít, ani nemá připojení k Internetu. Ale pokud tam HbbTV bude, nic se nestane.

Vivid.sk má asi pravdu, že tenhle segment už prostě pomalu mizí, protože dnes má DVB-T každá televize v sobě, takže pro "velké" výrobce je to prostě už nezajímavé. Zde by mohlo zájem trochu oživit ono DVB-T2, alespoň teď na pár let. Zkusím pohledat v tomhle segmentu.
interfernet422 (1575)|17.8.2016 14:09
Nevím jestli bude tim pravym, ja koupil mamince arivu t65 (teď to nevím jiste). Nahrává na flash disk a je spokojena.