Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová krabička ke starší TV

Mumulent (2)|10.8.2016 00:11
Zdravím, potřeboval bych pomoct s výběrem nové krabičky ke starší TV Samsung LE37B550. Na chalupě jsem provozoval Popcorn Hour A100 s touto televizí, ale popcorn už dosloužil, tak hledám něco nového a né drahého (do 3000Kč).

Předběžně mi padlo do oka Raspberry Pi 3(Openelec), které jsem měl možnost vidět v provozu u kamaráda. Už jsem si o tom něco zjistil a měl bych jen pár dotazů:

Byl by nějaký problém provozovat RPi s touto starou TV?
Abych Rpi mohl připojit k Wifi, tak musím dokoupit Wifi adaptér? - http://rpishop.cz/raspberry-pi-prislusenstvi/62-oficialni-raspberry-pi-wifi-adapter.html
Rád bych k tomu měl možnost připojit externí HDD nebo flash disk... funguje fat32 i ntfs nebo jen jedno z nich?
Musím stáhnout a doinstalovat nějaké kodeky? A poradí si RPi 3 i s 1080p mkv?

Kdyžtak bych asi koupil tuto sadu - http://rpishop.cz/kategorie/298-raspberry-pi-3-vyhodna-sada-rpi3-8gb-msd-karta-25a-zdroj-krabicka.html#/zdroj-2_5a_ern

Pokud existuje nějaké jiné - lepší řešení než Raspberry Pi 3, tak rád uvítám všechny návrhy.

Předem děkuji.
jito (999)|10.8.2016 16:52
Propojíš pomocí HDMI
RPI3 má vestavěný modul Wifi
Připojit ext.HDD nebo flash není problém
Kodeky jsou součástí OS
1080p bez problémů

Osobně doporučuji instalovat OS LibreELEC-Openelec není špatný,ale LibreELEC je stabilnější a má lepší odezvu v zátěži.
Mumulent (2)|10.8.2016 19:56
OK děkuji. Ještě se zeptám... 3A nebo 2,5A zdroj? Když k tomu budu mít připojenej ext. HDD, tak asi 3A, ne? nebo je to jedno?
jito (999)|10.8.2016 20:30
Na tohle nejde odpovědět-každý HDD má jinou spotřebu.
RPI funguje i na napájecí zdroj 1A-pokud vím,tak z USB v RPI leze maximálně 1A,bez ohledu na použitý zdroj.Připojování ext.hdd se řeší aktivním USB hubem-tam je jistota.