Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Použití servisního ovládače Pioneer místo servisního ovládače Sony

Avomet (14)|9.8.2016 09:31
Má někdo prosím 100% ověřeno, že pro rekordér Sony RDR-HXD870 lze použít místo servisního ovládače SONY J6090203A (originál Sony RMC12008) servisní ovládač PIONEER GGF1381.

SONY servisní ovládač odkaz: http://www.replacementremotes.com/sony/buy-j-6090-203-a-j6090203a-master-j6090203a-dvd-player-remote-control.html?uuid=10EE3601-D315-6455-1C4C354D3DBF031B
PIONEER servisní ovládač odkaz: http://www.dalkove-ovladace.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=3424

Teoreticky by to mělo jít, ale ani prodejce servisního ovládače PIONEER mi toto nedokázal potvrdit.

Na servisním ovládači potřebuji jen povely ESC a P.Run, které jsou nutné pro inicializaci HDD při jeho výměně. V současnosti mi rekordér RDR-HXD870 funguje k plné spokojenosti. Před 5 roky mi však HDD 160 GB odešel a musel jsem ho vyměnit. Uvedené dva povely jsem měl v univerzálním ovládači Logitech Harmony 515 a mám je v databázi Logitech. Bohužel mi ten ovládač Harmony 515 odešel do silikonového nebe. Nechci si pořídit nový drahý ovládač Harmony jen proto, abych měl tyto dva povely v záloze pro případ, že by mi v rekordéru zase odešel HDD.

K tomu účelu by stačilo koupit náhradní ovládač Pioneer jen za 390 Kč, ovšem za podmínky, že tyto dva povely ESC a P.Run budou fungovat pro Sony stejně jako pro rekordér Pioneer DVR-555H, který by měl být "bratrancem" mého rekordéru Sony RDR-HXD870.

Dík.
KamilZ (10277)|9.8.2016 09:39
Nemyslím, že by tohle měl zde někdo přímo vyzkoušené. Kup přes inet, vyzkoušej a případně vrať do 14 dnů.
Avomet (14)|9.8.2016 11:32
Odzkoušet servisní ovládač lze jen v "servisním módu" rekordéru, do kterého se přejde předepsanou kombinací určených tlačítek na panelu rekordéru. Kombinace povelů ESC a P.Run lze pak snad jen ověřit výměnou HDD a jeho inicializací. Servisní ovládač nelze vyzkoušet v běžném provozním režimu.
Já se držím zásady, že "věci, které fungují, se zásadně neopravují (nebo není radno s nimi experimentovat)". Proto se chci tomu vyzkoušení a případně vrácení servisního ovládače Pioneer na plně funkčním rekordéru Sony zatím vyhnout. Nechávám si to v záloze jako jednu z možností.

Mám ještě v záloze možnost využít program WinLIRC (verze 6), ke kterému jsem našel na netu příslušný konfigurační soubor *.cf pro servisní ovládač Pioneer. Ověřil jsem si úspěšně funkčnost posílání povelů z konfiguračních souborů WinLIRC přes sériový port COM1 a upravený IR starý ovládač pro jiné dva přístroje VTR Philips a radio Thomson, které mám doma. Ten konfigurační soubor *.cf pro servisní ovládač Pioneer jsem si nedovolil zatím vyzkoušet ze stejného důvodu "nešprtat do funkčního zařízení".

Zatím počkám, zda zaměnitelnost servisních DO Sony a Pioneer již někdo přede mnou nevyzkoušel, např. právě pro výměnu vadného HDD. Pokud ne, musím se do experimentů pustit sám.
Avomet (14)|10.8.2016 13:00
Vážení přátelé, lepší, dobří nebo vynikající angličtináři.
Vygooglil jsem na AV fóru popis dle následujícího odkazu:
https://www.avforums.com/threads/rdr-hxd870-1tb-upgrade-w-lirc-pda-but-a-warning-too.1039895/

Je to takový podle mne trochu nesrozumitelný a útržkovitý popis toho, co autor prováděl s rekordérem RDR-HXD870. Přesto jsem došel k názoru, že zde autor popisuje, že pomoci povelů ESC a P.Run z ovládače GGF1381 pro Pioneer provedl úspěšně inicializaci HDD v rekordéru SONY.

Neměl k dispozici přímo ovládač GGF1381 pro Pioneer, ale pracoval s "my PDA Service Remote (Sharp Zaurus SL-5500, running OZ 3.5.3)" a pak ještě využil "Winlirc compatible GGF1381 .conf file".

Podle mého překladu je tento článek potvrzením toho, že povely ESC a P.Run z ovládače GGF1381 pro Pioneer jsou použitelné k inicializaci disku v rekordéru Sony. A je jedno, zda jsou vyslány přímo z ovládače, nebo PDP zařízení, nebo dokonce z počítače z konfiguračního souboru GGF1381.cf.

Velmi mne potěšíte, pokud mi potvrdíte, že po laskavém přečtení článku budete mít stejný názor jako jsem si já vytvořil svým "amatérským překladem". Protože povely ESC a P.Run umím z konfiguačního souboru přes WinLIRC posílat přes COM1 na připojený upravený starý DO, byl by tím můj problém pro případ havarie HDD v rekordéru vyřešen.