Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc při výběru TV 60" - 65" (Samsung, Sony, Panasonic)?

KamilP (4)|6.8.2016 09:07
Dobrý den.
Rád bych Vás tady požádal o pomoc s výběrem kvalitní TV.
Má představa je asi taková:
- úhopříčka od 60", nejlépe 65"
- bude viset na zdi
- lépe rovná, aby nezabírala moc místa - bude se okolo procházet
- cenový strop 60k
- tuner DVB-T2 (kodek HEVC - H.265) a pokud možno tak i S2

Byl jsem příznivcem Sony a Panasonic, ale když si poslední dobou čtu fóra a testy tak vidím, že dnes asi už vládne Samsung.
Nějaké favority jsem si už předběžně našel, ale rád si nechám ještě poradit (SAMSUNG UE60KS7002, SAMSUNG UE65KU6402) - je tohle dobrá volba? Co je lepší upřednostnit, větší uhlopříčku, nebo lépe 7-dmičkovou řadu? Obě mají technologii HDR, stojí to opravdu za to, nebo úplně stačí i nějaký model bez HDR (např. SAMSUNG UE65KU6072, Samsung UE65JU6400)?

Předem Vám moc děkuji za Vaše názory.
Pupak2 (328)|10.8.2016 19:44
HDR je dle mého názoru jen další vábnička na zákazníka. Absence ambientního osvětlení,která je nutná, aby HDR efekt byl vůbec pozorovatelný je pro mě osobně nepřijatelná a chci-li si zachovat zrak alespoň ve stávající kvalitě, nehodlám si ho decimovat těmito výmysly. Na OLED TV snižuji jas i kontrast,jinak mě z to po pár hodinách bolí oči. Na tvém místě bych hledal kvalitní loňský model. Našinec spíš ocení plynulost pohybu a kvalitní podsvícení
než HDR a podobné vymoženosti na dvě věci.
KamilP (4)|12.8.2016 19:56
A měl by jsi nějaký typ na kvalitní loňský model? Ten, který se mě líbil už není v prodeji (Samsung 65JU7002).

---------- Doplněno v 19:56 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:56 ----------

A měl by jsi nějaký typ na kvalitní loňský model? Ten, který se mě líbil už není v prodeji (Samsung 65JU7002).