Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE60J6272 alebo Samsung UE60JU6072

bysto (11)|29.7.2016 22:44
ahojte,

prešiel som si témy o modelový radách Samsung, ale jednoznačnú odpoveď na základe nejakých skúseností som nenašiel.

odišiel mi po 18 mesiacoch 60" Sharp, neopraviteľný a vrátili mi €
vyberám teraz v tej cene +- 1000 € druhý TV, a aj keď by sa zmestila aj väčšia veľkosť, rozpočet doma nepustí

našiel som tieto 2 TVSamsung UE60J6272 a Samsung UE60JU6072
naživo som videl ten FHD, ten UHD som naživo nevidel.
máte niekto osobnú skúsenosť hlavne s tm UHD modelom?
lebo FHD model mal skvelý obraz.
do pondelka sa musím rozhodnúť, potešili by reakcie :-)

vĎaka, Bysťo
Jojos (1)|5.12.2016 22:17
Samsung UE60JU6072 doma nemám .., ale mám UE55JU6072 .... Absolútna spokojnosť ... Nemenil by som
Pred ty som mal UE40ES6710 ale ten ani zďaleka nedosahuje úroveň obrazu .... Ani z daleka


Na UE55JU6072 som nastavil štandard, zapol HDR , nastavil obraz na teplý 2 a stiahol o 5 cervenu, ostrosť zvýšil o 10 ... Paráda !!! A 4k filmy 😇😁😉 waw 😇🙏😇
Miki_ (162)|7.12.2016 10:19
"našiel som tieto 2 TVSamsung UE60J6272 a Samsung UE60JU6072
vĎaka, Bysťo[/QUOTE]"

Já bych dnes do UHD nešel - mají totiž obvykle na 99.99% jen 50Hz displej a raději to nikde nepíšou. Měl jsem 50Hz a už nikdy více.
Mám teď FHD UE55J6272, který má 100% 100Hz displej a naprostá spokojenost oproti tomu 50Hz.
A pokud Tě trápí, že není 4K, ale jen FHD, tak nemusí pokud nemáš uhlopříčku Tv jako je cca pozorovací vzdálenost, jinak totiž ten rozdíl v rozlišení ze sedačky neuvidíš ;-)
Kexame (72)|19.12.2016 07:56
Neboj sa ist do UHD ,ked ide film vo full hd ,tak to tv este prekonvertuje na 4K a obraz je este krajsi a zivsi ako fullHD. Aj ked je tu plno odporcov (zarytych fullhdakov) ktory budu tvrdit opak,lebo nevedia preglgnut ,ze kupili za velke peniaze v dobe UHD iba full HD. Pri 100 f/s a pri rychlich scenach, je obraz trochu iny ako na full hd,ale pro pomalych je UHD ovela krajsi. A v kazdom. Filme je 90% pomalych scen ktore si vychutnas,ako rychlich. Dokonca aj rychle sceny su spomalene,aby to oko divaka zachitilo a vychutnalo si zazitok z obrazu.samozrejme je tu plno chytrolinov,co ti ponuknu kalibraciu obrazu za 250€ nenalet im.
xz69 (40)|19.12.2016 08:32
[QUOTE=bysto;523878]ahojte,

prešiel som si témy o modelový radách Samsung, ale jednoznačnú odpoveď na základe nejakých skúseností som nenašiel.

odišiel mi po 18 mesiacoch 60" Sharp, neopraviteľný a vrátili mi €
vyberám teraz v tej cene +- 1000 € druhý TV, a aj keď by sa zmestila aj väčšia veľkosť, rozpočet doma nepustí

našiel som tieto 2 TVSamsung UE60J6272 a Samsung UE60JU6072
naživo som videl ten FHD, ten UHD som naživo nevidel.
máte niekto osobnú skúsenosť hlavne s tm UHD modelom?
lebo FHD model mal skvelý obraz.
do pondelka sa musím rozhodnúť, potešili by reakcie :-)

vĎaka, Bysťo[/QUOTE]


Ju6072 bol vlanajsi 4k 50hz model, na ktory nadviazal tohorocny ku6072 a bez toho aby si veril nejakym diskusiam na nete, sprav jednu vec, objednaj si oba cez net, porovnaj doma vedla seba a ten ktory sa ti bude pacit menej, vratis do 14 dni.

Dam ale ruku do ohna za to, ze vratis ten 50hz ju6072, kedze obraz bude pri rychlych scenach trhany, rozmazany a pri uhlopriecke 55" nepozeratelny, co o 100hz samsungu j6272 nemozem povedat.


Edit:
A pozeram, ze ty chces dokonca 60" .. 50hz na 60" je este vacsia katastrofa ako na 55"
Kexame (72)|19.12.2016 08:36
Xz69 kolko rychlych scen pozeras denne pri beznom sledovani tv. 5 minut zo 4 hodin denne. Slaby argument. Ide o nastavenie samotneho tv,nemozes porovnat,ked ich zapnes vedla seba. Vytuneny UHD je urcite krajsi ako fullHD .
A sledovat tv 60" z 2-3 metrov nema vyznam,kedze perifejne videnie ma urcity uhol a ked sa pozries do praveho horneho rohu, v lavom dolnom rohu ani nevies,co sa deje,teda nahanat uhlopriecky do astronomickych rozdielov nema vyznam. 50"UHD z 3-4 metrov urcite ziadna katasrofa nie je. A ani 60"
xz69 (40)|19.12.2016 08:48
[QUOTE=Kexame;526468]Xz69 kolko rychlych scen pozeras denne pri beznom sledovani tv. 5 minut zo 4 hodin denne. Slaby argument. Ide o nastavenie samotneho tv,nemozes porovnat,ked ich zapnes vedla seba. Vytuneni UHD je urcite krajsi ako fullHD[/QUOTE]

Nejde len o rychle sceny, ale pohyb ako taky a je uplne jedno, ci je tv fullhd alebo uhd, pokial je zdroj, ktory sa ma na tv pustat tiez full hd. Podstatne je skor to, ci je 100hz. Napriklad samsung 55ks7002 je 4k a obrazovo je tiez ok, len stoji o 1100e viac ako j6272.
Miki_ (162)|19.12.2016 09:26
[QUOTE=Kexame;526468]A sledovat tv 60" z 2-3 metrov nema vyznam,kedze perifejne videnie ma urcity uhol a ked sa pozries do praveho horneho rohu, v lavom dolnom rohu ani nevies,co sa deje,teda nahanat uhlopriecky do astronomickych rozdielov nema vyznam. 50"UHD z 3-4 metrov urcite ziadna katasrofa nie je. A ani 60"

Já se dívám na 55"TV z 2,5m a je to téměř ideální doporučená sledovací vzdálenost(a nebránil bych se i o trochu větší uhlop594ce, protože sleduji téměř jen FHD obraz). Když za prvé pominu fakt pozorovací vzdálenosti, kde pro UHD je doporučená vzdálenost cca uhlopříčka 4k TV, jinak neoceníš výhody 4K proti FHD TV (pokud nemáš orlí zrak). Tak za druhé v dnešní době ani není zatím pokud vím nativní 4K zdroj videí, takže nechápu jak může být na 4K TV lepší obraz. Vše je jen upscale z FHD na 4K, což rozhodně není to samé co nativní 4K obraz. Tím pádem je obraz na stejně kvalitní TV jak FHD či 4K prakticky totožný. Jediný problém je, že kvalitní TV vzhledem k zobrazování obrazu je cenově někde jinde. FHD ve stejné kvalitativní třídě je cca 2x levnější než u stejně kvalitní 4K TV. Proto je zatím výhodnější koupit dnes "jen" FHD TV za poloviční peníz, ale opravdu z velmi dobrým obrazem než za dvojnásobek 4K TV, kterou v poměrně několika let zatím téměř nikdo neocení vzhledem absenci nativního 4k obsahu. Kupovat 4K TV za cenu FHD dnes rozhodně není dobrý počin. Za takových 5-let to snad už bude situace jiná a dnes zakoupené TV půjdou pomalu, ale jistě do křemíkového nebe ;-)
xz69 (40)|19.12.2016 09:38
Kexame

nebudeme tu riesit dookola tie iste kraviny, staci ked si stiahnes toto video s beziacim textom http://leteckaposta.cz/718418757 , spustis ho na oboch tv a rozdiel medzi 50hz a 100hz tv uvidis aj sam.
Na tom 50hz ju6072 prip ku6072 mozes kalibrovat kolko chces, ale plynulejsi a menej rozmazany obraz nedosiahnes
orlov66 (87)|19.12.2016 14:37
[QUOTE=Miki_;526471]Když za prvé pominu fakt pozorovací vzdálenosti, kde pro UHD je doporučená vzdálenost cca uhlopříčka 4k TV, jinak neoceníš výhody 4K proti FHD TV (pokud nemáš orlí zrak). Tak za druhé v dnešní době ani není zatím pokud vím nativní 4K zdroj videí, takže nechápu jak může být na 4K TV lepší obraz. Vše je jen upscale z FHD na 4K, což rozhodně není to samé co nativní 4K obraz. Tím pádem je obraz na stejně kvalitní TV jak FHD či 4K prakticky totožný.[/QUOTE]

V súvislosti s rozlíšením si môže každý urobiť jednoduchý experiment - zoberte si štvorčekový papier a skúste si "vypixelovať" dva jednoduché obrázky tak, že pri prvom dáte do každého štvorčeka jednu bodku a pri druhom štyri. Ktorý obrázok bude krajší ?
Miki_ (162)|19.12.2016 15:33
[QUOTE=orlov66;526487] "V súvislosti s rozlíšením si môže každý urobiť jednoduchý experiment - zoberte si štvorčekový papier a skúste si "vypixelovať" dva jednoduché obrázky tak, že pri prvom dáte do každého štvorčeka jednu bodku a pri druhom štyri. Ktorý obrázok bude krajší ? "

To teda nevím, ale stačí zajít do prodejny a podívat se na dva televizory vedle sebe za stejné peníze, který jeden bude FHD a druhý 4K. A je mi to hned jasné i bez nějakých nicneříkajících pseudotestů. Což jsem už dávno udělal před koupi Tv.
Orlov 66 stačí se zamyslet nad jednou věcí: Jak je možné vyrobit tv, který má čtyřikrát více svítivých bodů(Ledek) za stejné peníze? No jedině tak, že tu s více pixelama někde odupe ;-)
Ryan Giggs (688)|19.12.2016 15:52
[QUOTE=orlov66;526487]V súvislosti s rozlíšením si môže každý urobiť jednoduchý experiment - zoberte si štvorčekový papier a skúste si "vypixelovať" dva jednoduché obrázky tak, že pri prvom dáte do každého štvorčeka jednu bodku a pri druhom štyri. Ktorý obrázok bude krajší ?[/QUOTE]

Ten priklad je pekna sprostosť.
RoPo (6061)|19.12.2016 21:56
[QUOTE=Miki_;526490]Jak je možné vyrobit tv, který má čtyřikrát více svítivých bodů(Ledek) za stejné peníze?[/QUOTE]

LCD TV nebo jak se take mylne ozancuje LED TV nema svitici body (prava LED TV se jako standardni bezna TV nepouziva kvuli cene). To ma plazma nebo OLED TV (OLED s pravym OLED RGB panelem nikol jen podsvetlenim na bazi OLED).
LCD TV je zalozena na pasivni technologii zobrazeni obrazu, tedy neemitujicim panelu.
Miki_ (162)|20.12.2016 10:37
[QUOTE=RoPo;526505]LCD TV nebo jak se take mylne ozancuje LED TV nema svitici body (prava LED TV se jako standardni bezna TV nepouziva kvuli cene). To ma plazma nebo OLED TV (OLED s pravym OLED RGB panelem nikol jen podsvetlenim na bazi OLED).
LCD TV je zalozena na pasivni technologii zobrazeni obrazu, tedy neemitujicim panelu.[/QUOTE]

Jj špatně jsem to napsal. Omlouvám se. Ne čtyřikrát více ledek, ale tekutých krystalů. LCD LED má jen LED podsvícení ;-)
Kexame (72)|20.12.2016 19:34
[QUOTE=xz69;526473]Kexame

nebudeme tu riesit dookola tie iste kraviny, staci ked si stiahnes toto video s beziacim textom http://leteckaposta.cz/718418757 , spustis ho na oboch tv a rozdiel medzi 50hz a 100hz tv uvidis aj sam.
Na tom 50hz ju6072 prip ku6072 mozes kalibrovat kolko chces, ale plynulejsi a menej rozmazany obraz nedosiahnes[/QUOTE]

Ako mozes mat rozmazany obraz. Dokonca aj rychle sceny v sporte na Eurosporte vobec nie su rozmazane,kedze eu sport HD pouziva kamery 100 f/s a viac. Samozrejme,ze SD vysielanie,je o nicom,aj ked uz vsetky kanaly su v HD ,ci uz native,alebo konvert.
xz69 (40)|20.12.2016 19:51
[QUOTE=Kexame;526542]Ako mozes mat rozmazany obraz. Dokonca aj rychle sceny v sporte na Eurosporte vobec nie su rozmazane,kedze eu sport HD pouziva kamery 100 f/s a viac. Samozrejme,ze SD vysielanie,je o nicom,aj ked uz vsetky kanaly su v HD ,ci uz native,alebo konvert.[/QUOTE]

Stiahol si si to video a pustil ho na svojom 50hz tv, aby si chapal o com pisem? :)
Kexame (72)|21.12.2016 20:19
Ako mozes porovnavat 70mb video s niecim v hd. No mne to vobec nerobi, a v tom videu seka aj obraz. To je zle nastaveny tv. Ked budem mat cas,tak ti nahram ja nieco v native hd,alebo 4k z astry. Potom mozme dalej diskutovat.
xz69 (40)|21.12.2016 21:11
[QUOTE=Kexame;526570]Ako mozes porovnavat 70mb video s niecim v hd. No mne to vobec nerobi, a v tom videu seka aj obraz. To je zle nastaveny tv. Ked budem mat cas,tak ti nahram ja nieco v native hd,alebo 4k z astry. Potom mozme dalej diskutovat.[/QUOTE]

?? :)
Comby (53)|30.12.2016 07:58
Musím napísať, že 100 Hz obrazovka je na míle ďaleko vpredu, než 50 Hz. Ten rozdiel v rýchlych scénach je neuveriteľný. Za mňa radšej 100 Hz 1080p ako 50 Hz 4K. Okrem toho 4K video má význam aj na FHD displejoch, kvôli vyššiemu datovému toku = viac detailov. Stačí si porovnať len nejaké FHD video od yify a 4K.

MI 3W tapatalk
Miki_ (162)|4.1.2017 15:41
S těma 100Hz vs 50Hz nelze nic jiného než souhlasit :-)

Ale s tím 4K na FHD je nesmysl. Protože pokud nemáš nativní 4K, tak se jedná jen o upscaling z FHD na 4K, což nemůže přidat na detailech ani na FHD ani na 4K TV :-)
Problém bude nejspíš v tom, že porovnáváš videa od YIFY se "4K". Videa od YIFY jsou obvykle okolo 4GB. Proto u YIFY videa postrádáš detaily, protože detaily jsou ztracený kompresí při převodu z blueray na mkv. Porovnej mkv o velikosti nad 12GB s tím "4K" a uvidíš, že detaily uvidíš i u "jen" FHD obsahu ;-)
Comby (53)|4.1.2017 22:48
[QUOTE=Miki_;527060]Ale s tím 4K na FHD je nesmysl. Protože pokud nemáš nativní 4K, tak se jedná jen o upscaling z FHD na 4K, což nemůže přidat na detailech ani na FHD ani na 4K TV :-)
Problém bude nejspíš v tom, že porovnáváš videa od YIFY se "4K". Videa od YIFY jsou obvykle okolo 4GB. Proto u YIFY videa postrádáš detaily, protože detaily jsou ztracený kompresí při převodu z blueray na mkv. Porovnej mkv o velikosti nad 12GB s tím "4K" a uvidíš, že detaily uvidíš i u "jen" FHD obsahu ;-)[/QUOTE]

Asi došlo z vašej strany k nedorozumeniu. Písal som len a len o prehrávaní 4K videí na FHD obrazovke (v kontexte výberu 100Hz FHD namiesto 50Hz 4K). Tak ako je na FHD obrazovke viditeľný rozdiel medzi 1080p yify a kvalitným 1080p, je viditeľný na FHD obrazovke aj rozdiel medzi kvalitným 1080p a 4K. V kontexte druhej vety, neľutujem, že mám len FHD TV, 4K video si vychutnám aj tak, a to práve kvôli vysokému bitrate.

MI 3W tapatalk
Miki_ (162)|5.1.2017 10:07
[QUOTE=Comby;527089]Asi došlo z vašej strany k nedorozumeniu. Písal som len a len o prehrávaní 4K videí na FHD obrazovke (v kontexte výberu 100Hz FHD namiesto 50Hz 4K). Tak ako je na FHD obrazovke viditeľný rozdiel medzi 1080p yify a kvalitným 1080p, je viditeľný na FHD obrazovke aj rozdiel medzi kvalitným 1080p a 4K. V kontexte druhej vety, neľutujem, že mám len FHD TV, 4K video si vychutnám aj tak, a to práve kvôli vysokému bitrate.

MI 3W tapatalk[/QUOTE]

Chtěl jsem taky vyzkoušet co udělá 4K obsah na FHD TV a teoreticky by mělo být vidět více detailů díky vyššímu bitrate, ale bohužel nemám nativní 4K zdroj videa. Vy máte? ;-)
vivid.sk (11472)|6.1.2017 18:06
[QUOTE=Miki_;527103]teoreticky by mělo být vidět více detailů díky vyššímu bitrate[/QUOTE]
Nie len koli vyssiemu bitrate, ale aj koli 4x vyssiemu poctu pixlov :).


Testovacie 4K zdroje videa sa daju stiahnut:
http://4ksamples.com/ (pripadne staci pouzit google, je toho dost).

Kvalitnejsie to bude, pretoze ak sa spravi downscale, tak sa uz vysledny obraz nanovo nekomprimuje (ako je to v pripade zdroja 1080p, kvalita komprimacie ma zasadny vplyv na vysledok, hlavne zdrojov citlivych na bitrate ako Netflix, Youtube a podobne...). Samozrejme, da sa vyrobit aj "krajsie" 1080p video (staci sa pohrat s processingom pri downscalingu a videu dopriat kvalitny encoding), vsetko je to o spracovani. Nerobme preto absolutne univerzalne zavery.

V drvivej vacsine plati, ze kvalitne nativne UHD zdroje videa vyzeraju na FHD TV o nieco lepsie, ako zdroje enkodovane pri rozliseni 1080p.
Miki_ (162)|9.1.2017 13:29
[QUOTE=vivid.sk;527160]Testovacie 4K zdroje videa sa daju stiahnut:
http://4ksamples.com/ (pripadne staci pouzit google, je toho dost).[/QUOTE]

Díky Vivid.sk, ale abych mohl něco porovnat potřebují ten samý sampl i ve FHD. Jinak to moc neporovnám ;-)
vivid.sk (11472)|9.1.2017 14:47
[QUOTE=Miki_;527226]potřebují ten samý sampl i ve FHD[/QUOTE]
Ten si vies vyrobit. A prave to je "to", co je neznama velicina - ako je 1080p zdroj vyrobeny.
Miki_ (162)|10.1.2017 09:58
[QUOTE=vivid.sk;527229]Ten si vies vyrobit. A prave to je "to", co je neznama velicina - ako je 1080p zdroj vyrobeny.[/QUOTE]

Přesně tak to je kámen úrazu. A právě proto ty 4K samply jsou mi naprd. Ideální by byl "starší" film vydaný nově nativně ve 4K, který je už k dispozici už v 1080p ;-)
vivid.sk (11472)|10.1.2017 15:43
[QUOTE=Miki_;527242] A právě proto ty 4K samply jsou mi naprd[/QUOTE]
Prave taketo su pustane v showroomoch, kde prezentuju UHD TV. A to je ten skutocny "medovy motuz", pretoze k takemuto (kvalitativne) spickovemu materialu sa dnes uzivatel nedostane, dokonca ani v pripade kupy filmov na UHD BD. V tejto kvalite je ich minimum.

[QUOTE=Miki_;527242]Ideální by byl "starší" film vydaný nově nativně ve 4K, který je už k dispozici už v 1080p ;-) [/QUOTE]
To je opat omyl. Pretoze ak vyjde novy "4K remaster" na UHD placke, tak rovnako vyjde aj na Blu-Ray nosici. Nemozes to porovnavat zo starym releasom na BD. Takisto, pri aktualnom remastri sa uz automaticky bude vyuzivat HDR s novym farebnym priestorom, co je plus pre UHD.
Samotne vizualne porovnavania releasov (UHD vs BD) su da vygooglit.