Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávače DVD/Blu ray: TV LG 47LN575 nejde spojit s DK (3D) LG LHA825W

Neregistrovaný (0)|28.7.2016 13:43
Tazatel: Radek

Znění dotazu: Asi 2-3 roky stará TV LG 47LN575 nejde spojit s novým domácím kinem (3D) LG LHA825W - pomocí optiky dostanu zvuk do dom kina, ale přes HDMi to nejde + nejde video signál do TV. Kabel HDMI mě přijde dostačující:https://www.alza.cz/hdmi-v1-4-propojovaci-zlacene-konektory-stineny-3m-d219646.htm?o=1 => má ARC nebo to aspoň píšou. Kabel mám v dom kině v Hdmi slotu, který je označen jako "HDMI ARC OUT" a v TV jako "HDMI1 ARC IN". To pro mě odpovídá, mám tam ještě opt. kabel, kterým propojuju zvuk z TV do DK, to funguje bez problému, odpojit jsem ho samo zkusil a další 2 hdmi sloty taky. Pouštím si DivXi pomocí mediálního serveru, k tv nic jiného připojeného kabelem ani bezdrátově není.

Vyzkušel jsem všechny "babské" rady, jako: zapojení kabelu a pak zapojení tv a dk do el., ale stále nic. Dnes vezmu DK a kabel a propojím ho z jinou TV a uvidím jestli se něco bude dít. Ještě zkusím aktualizovat TV nebo jí vrátit do firemního nastavení. nemáte nějakou radu nebo nějkou triviální chybu, kterou dělám?

Omlouvám se za rozsah a předem všem děkuju za rady.

Radek

Technika, které se dotaz týká: TV LG 47LN575

DK (3D) LG LHA825W

Video kabel ROLINE HDMI 1.4 propojovací 3m
KamilZ (10277)|28.7.2016 14:10
Máš v TV a v kině povoleno HDMI CEC, v řeči LG se to jmenuje SimpLink?
loslaiblos (4)|28.7.2016 15:23
Když jsem prvně zapojil DK, tak jsem měl jen nějaký starší hdmi kabel => nešlo to => zapnul jsem SimpLink u HDMI vstupu 1, ale jediné co mě to nabídlo byla "sychronizace" dál.ovladače a synch. zap. a vyp..TV a DK., HDMI se v seznamu "vstupů označilo jako "SimpLink, ale nic se nezměnilo. Za vinu jsem to dal hdmi kabelu a koupil ten nový, a u toho jsem to ale blbec nezkoušel (myslím:), zkusím to, moc děkuju!

Ale jak to nastavím na dom.kinu když mě nejde obraz do TV:)?
loslaiblos (4)|28.7.2016 21:32
Zkusil jsem to a i když je hdmi "vstup" označen jako SimpLink tak nic. Zkusil jsem druhou LG smart tv a to samé. Když jsem připojil DK k monitoru od PC tak automaticky naskočil. ARC je tam v menu celou dobu zaplé. Hledal jsem tam něco co by tomu mohlo bránit ale fakt nevidím nic super divného. Hledal jsem v menu TV, něco jako ARC on/off, nic nevidím. Dal jsem aktualizaci soft., pak to dát do původního nastavení a pak jsem v koncích.
loslaiblos (4)|31.7.2016 00:13
Stále mě to nejde. koukal jsem na videa na you tube, kde ukazují nastavení ARC v LC TV a nejsou to totožné TV ale stejné "rozhraní" (menu-nastavení), ale zaujalo mě že to ARC aktivovali v nastavení-hudba-nastavení hudby-arc "on", ale já tam v nastavení hudby tuto možnost nemám, máte někdo tu mou TV a zapojovali/aktivovali sste tam ARC? moc dík
loslaiblos (4)|13.9.2016 11:08
Ahoj, stále mě to nejde. Přijde mě to divné, zapnu TV a domáci kino se zapne a objeví se na něm "ARC" a všechno kásně hraje. Ale když dám DVDčko do mechaniky nebo změním resource tak ať dělám co dělám tak obraz nejde. nemáte opravdu pro mě někdo radu?