Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CD, DVD, Blu-ray: Načtení neuzavřeného DVD

Neregistrovaný (0)|26.7.2016 00:04
Tazatel: culis

Znění dotazu: Zdravím, potřeboval bych poradit, jak se dostat k souborům na nefinalizovaném mini DVD.
Jedná se o malé 8cm DVD nahrávané přímo v kameře zaplněné cca ze 3/4, ale momentálně kamera hlásí chybu disku a tím to končí.
Nicméně fyzicky na disku data jsou, jedná se o DVD - R, ale v PC se nenačte a hlásí to čistý disk.

Zkoušel už jsem pár progamů, např. AnyDVD, IsoBuster apod. ale nic na disku nevidí.

Stačilo by mi načíst aspoň surová data a nakopírovat do PC, se zbytkem si už poradím.

Díky moc ;)

Technika, které se dotaz týká: Sony DCR - DVD105
RoPo (6061)|26.7.2016 08:56
Zkus NERO (rescue agent) nebo ISOBUSTER (File menu -> Find Missing Files and Folders).
StD (8612)|27.7.2016 19:02
Na tohle zabíralo CD DVD DATA Recovery, které načítá bloky jak jsou (viz příloha, je to ale jen Trial-verze a firma už zanikla). V každém případě by bylo ideální ten disk nejdříve uzavřít, nejlépe v té kameře, ze které to je, nebo případně v Neru.
KamilZ (10277)|27.7.2016 19:36
Já bych to hned nezavíral, vyvaroval bych se se aktivnímu zápisu na ten disk a první zkusil výše uvedené pasivní způsoby. Až pokud nezaberou, tak na to teprve "sáhnout" a zkusit zavřít.
StD (8612)|27.7.2016 19:51
Právěže uzavření (finalizace) jen ukončí zaváděcí stopu, aby byla obecně čitelná jako ISO/Joliet. Na disk samotný už nic víc nezapisuje.