Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zopar otazok k modelu LED TV SONY KDL-50W755C

Nadzi (108)|13.7.2016 22:17
Zdravim
Vcera som si kupil tento model TV a Mal by som par otazok ohladne tohto modelu


1. Ako je mozne ze model z roku 2015 mi pri aktualizacii softwaru vypisal ze softvare je aktualny? ved uz urcite vysli odvtedy nejake aktualizacie alebo nie?


2. aky je rozdiel medzi obrazom Zivy a medzi obrazom GAME? TV pouzivam ako na hranie hier a najviac sa mi paci obraz zivy. ked si prepnem na obraz GAME obraz zozltne a farby niako stratia na kontraste.


3. Ked mam obraz nastaveny na Zivy tak sa automaticky jas natavi na MAX. ale ked zhasnem svetlo tak jas je stale na MAX aj ked je zapnuty svetelny senzor. ako to prosim funguje? ci to vobec funguje?


vdaka za rady
vivid.sk (11472)|13.7.2016 23:19
1) vies si to overit na webe vyrobcu
2) Pouzivaj rezim Movie (Cinema). Je najvernejsi. Vsetko ostatne je viac, ci menej presaturovane, preexponovane a biela prilis studena. Sice sa ti to pacit moze, ak vsak ocakavas vernost zdroja (t.j. nielen farieb ale kompletneho obrazu ako celku), rychlo prec.
3) Funguje to zrejme len v inych presetoch (otestuj, odskusaj). Jas na MAX je urceny do svetlej predajne, nie na domace sledovanie.
Nadzi (108)|13.7.2016 23:34
na webe vyrobcu som nasiel firmware aj s navodom na aktualizaciu a pisu tam taketo

Na televíznej obrazovke by sa malo zobraziť číslo verzie firmvéru v takomto formáte: VERZIA SOFTVÉRU vXXXX – ak je číslo verzie PKG3.397.xxxx alebo vyššie, najnovšiu verziu firmvéru už máte nainštalovanú.

ja mam ale v televizore verziu PKG3.395
stiahol som teda verziu z netu dal na USB kluc a hned ako som ho napojil na tv tak mi napisalo ze USB a UZ mate najnovsi firmware... tak ako to teda vlastne je? stane sa nieco ked to aj tak preinstalujem?
vivid.sk (11472)|14.7.2016 00:39
Ak mas najnovsi fw, TV by ti ho nemala dovolit preinstalovat. Mozno je to len kozmeticka zmena, neriesil by som to, ak nieje dostupny changelog s popisom zmien.
Nadzi (108)|15.7.2016 00:01
este ma zaujima ci nevratit tento TV a kupit rovnaku TV ale 55 uhlopriecku

teraz mam 50 a sledovacia vzdialenost je 2metre alebo trochu menej
veducki (78)|15.7.2016 06:35
Ahoj. Ja som vcera zakupil presne ten isty model Tv a j velkost mam rovnaku, a vzdialenost podobna cca:2,20m .Mne to vyhovuje, vacsiu nepotrebujem, myslim ze je to akurat, ale ak chces vacsiu , to uz je na tebe..chcem sa spytat ako si spokojny s obrazom a ostatnymi funkciami, androidom ? A ten najnovsi fw s off. stranky si napokon dostal pomocou usb do telky ? , alebo nie ?Lebo ja mam v TV poslednu verziu : PKG 3.395.

Dakujem.
RoPo (6061)|15.7.2016 08:26
Sony u modelu W755 nabízí poslední verzi co máte v TV - verzi 3395 z 12.4.2016. Proto by mě zajímalo, kde jsi vzal verzi 3397. Podle mě není pro tento model TV a proto ji TV nenabídne k aktualizaci.

viz.: http://www.sony.cz/support/cs/product/kdl-50w755c
stejně tak na SK webu http://www.sony.sk/support/sk/product/kdl-50w755c
veducki (78)|15.7.2016 10:04
Mam este otazku,pre majitelov tejto Tv,mam ju este len krátko,jeden den.Ale skusam rozne nastavenie,ale natrafil som na problem, u mna to funguje takto.Ak pripojim do sluchadloveho vystupu sluchadla,tak nejdu interne repro, to je normalne ?? , alebo je niekde moznost v nastaveni TV, to zmenit,aby fungovali obe zvukove vystupy,tak jak sluchat. aj vstavane repro ?. Mal som pred tym LED sony model z roku 2010,ale tam som taky problem nemal,fungovalo to sucastne.

Dakujem.
vivid.sk (11472)|15.7.2016 13:59
Áno, je to štandardné správanie (aj keď nie celkom každým akceptované). Niektorí výrobcovia stále umožňujú nezávislé ovládanie sluchátkového výstupu súčasne s internými repro.
Nadzi (108)|15.7.2016 22:02
[QUOTE=RoPo;523655]Sony u modelu W755 nabízí poslední verzi co máte v TV - verzi 3395 z 12.4.2016. Proto by mě zajímalo, kde jsi vzal verzi 3397. Podle mě není pro tento model TV a proto ji TV nenabídne k aktualizaci.

viz.: http://www.sony.cz/support/cs/product/kdl-50w755c
stejně tak na SK webu http://www.sony.sk/support/sk/product/kdl-50w755c[/QUOTE]

ano to je pravda ale ked kliknes na ruzovu ikonku aktualizacie tak dole uplne na stranke je napisane toto

Skontrolujte úspešnosť aktualizácie:

Zapnite televízor a stlačením tlačidla [HOME] (DOMOV) na diaľkovom ovládači zobrazte domovskú ponuku.
Prejdite na položku [HELP] (POMOCNÍK) > [Settings] (Nastavenia) a stlačte tlačidlo Enter.
Na televíznej obrazovke by sa malo zobraziť číslo verzie firmvéru v takomto formáte: VERZIA SOFTVÉRU vXXXX – ak je číslo verzie PKG3.397.xxxx alebo vyššie, najnovšiu verziu firmvéru už máte nainštalovanú.

a ja mam PKG3.395

ale aj tak je tam najnovsi softwer pretoze ked som dal USB do telky tak telka napisala ze je softwer aktualny a nepustila ma nainstalovat iny .



co sa tyka celkoveho dojmu z televize tak je pozitivny
Obraz je nadherny hlavne mod Zivy Sport a Standard
zatial si neviem zvyknut na rezim Kino alebo Kino PRo ked ho zvolim tak obraz vyzera jak na 200 eurovej televizi bez leskov bez farby a bez kontrastu


som ale velmi sklamany z Android TV co sa tyka optimalizacie.
uz pri prvom zapnuti a vybrani jazyka TV sa cely system sekal a nieje vobec plynuly.
Sony malo vzdy prikladnu optimalizaciu android telefonov a s touto Android TV sa to neda porovnavat.

Dalej ma sklamal ovladac. Je uplne jednoduchy tlacitkovy jak na CRT obrazovkach proste ziadny touchpad atd...

nastastie som si kupil hned apple TV a pouzivam iba vyhradne apple tv a android TV vobec nie...



este mam otazku
Aky je rozdiel ked reproduktory napojim do telky cez 3,5mm JACK a cez Cinch a 3,5jack?
jedna sa mi ci sa niako znizi kvalita zvuku z repro ked to napojim cez cinch alebo iba cez jack.
Nadzi (108)|17.7.2016 04:03
[QUOTE=veducki;523654]Ahoj. Ja som vcera zakupil presne ten isty model Tv a j velkost mam rovnaku, a vzdialenost podobna cca:2,20m .Mne to vyhovuje, vacsiu nepotrebujem, myslim ze je to akurat, ale ak chces vacsiu , to uz je na tebe..chcem sa spytat ako si spokojny s obrazom a ostatnymi funkciami, androidom ? A ten najnovsi fw s off. stranky si napokon dostal pomocou usb do telky ? , alebo nie ?Lebo ja mam v TV poslednu verziu : PKG 3.395.

Dakujem.[/QUOTE]

aky rezim obrazu pouzivas?

ja som dnes vyskusal obraz kino a som celkom sklamany

farby su mozno realne ale su bez kontrastu biela je do zlta a mensia ostrost
ked to porovnavam s obrazom zivy tak ten makrasne svetle kontrastne farby a len o malinko presaturovane.

skratka ten obraz kino mi prijde ako na 200 eurovej televizii a je jedno ci je to sony alebo hyundai ...

tak teraz riesim dilemu aky obraz zvolit :)
vivid.sk (11472)|17.7.2016 12:35
[QUOTE=Nadzi;523677] .. [/QUOTE]
Vymenoval si cast processingu, ktory TV aplikuje na bezny obraz.
- Mensia ostrost? Nie, ostrost je v poriadku, v presaturovanom rezime je obraz silnejsie doostreny (citaj preostreny).
- Bez kontrastu? Nie, len TV dorovnava svetlost kazdej sceny, cim odstranuje detaily v ciernej a bielu zosvetli.

Zobraz si na TV vlastne nafotene fotografie (najlepsie zo zrkadlovky, kde je vacsia pravdepodobnost, ze farby budu zodpovedat realite) a nasledne porovnaj.
Alebo zobraz si obraz na kvalitnom monitore priamo z PC a rovnako porovnaj.

A uvidis ktory rezim/preset zobrazuje obraz najblizsie realite a ktory si vymysla.

Povodna otazka vsak ostava - na co sa chces pozerat, ci na vybarbene presaturovane omalovanky, alebo na obraz, ktory je najblizsi originalnemu zdroju.
Nadzi (108)|17.7.2016 15:28
Ja pouhivam tu tv k ps4 teda vlastne na hry. Takže neviem aký zvoliť

Aký je rozdiel medzi Živý a medzi šport? Neviem gen šport sa mi zda krajší jasný ale ako keby horsia grafika napríklad zbrani

Aký je rozdiel medzi Kino a medzi Hra?
veducki (78)|17.7.2016 15:39
Ahoj.

Musím potvrdit,ten kino rezim nie je nic moc.. A skusal som zdroj FHD Sat.prijimac,vysielanie v HD, Bluray, mkv, Foto so zrkadlovky atď., na 27" monitore vyzera fotka super.,Ale ten prednastavený Kino rezim od vyrobcu na tej telke je na prd.Uz ten standard je lepsí,alebo vlastné nastavnie.
Nadzi (108)|18.7.2016 23:15
Tak sa snazim niako zvyknut na ten rezim kino ale zatial mi to pride dost take divne.
osobne keby som takyto obraz videl v obchode asi by som si ho ani nevsimol a vybral inu TV (nekupoval som TV podla obrazu v obchode ale na prvy dojem pre neznalcov napovie vela)

podla coho sa vlastne urcuje kvalita obrazu na TV? pretoze ten rezim Kino mi pride na kazdej TV priblizne rovnaky nech sa pozeram na TV za 300 Eur alebo TV za 1200Eur.
vivid.sk (11472)|19.7.2016 00:24
[QUOTE=Nadzi;523697]keby som takyto obraz videl v obchode asi by som si ho ani nevsimol [/QUOTE]
To je dovod, preco v obchode takto tie TV neprezentuju, lebo poznaju preferencie uzivatelov - cim viac pasikov, tym viac adidas.


[QUOTE=Nadzi;523697]pretoze ten rezim Kino mi pride na kazdej TV priblizne rovnaky[/QUOTE]
Napisal si to spravne. Ak by si zobral 10 roznych TV, spravil profesionalne kalibraciu, tak vysledny obraz by na TV mal byt priblizne rovnaky. Priblizne preto, lebo moznosti korekcie cez CMS a schopnosti TV (fyzicke moznosti samotneho panelu) su rozdielne, napriek tomu sa da dnes dosiahnut vysledok <1-1,5dE oproti referencii. Plati to pre vacsinu modelov najpredavanejsich vyrobcov.

Ak si prezries roundup, ktory robil Vincent Teoh z hdtvtest.co.uk (OLED, LCD aj PDP), tak napisal nieco v zmysle: po profesionalnej kalibracii vyzera na prvy pohlad staticky obraz na tychto TV velmi podobne, nie su vidno zasadne rozdiely.

Cim sa dostavam k druhej casti tvojej otazky: ake su vlastne rozdiely medzi TV? Rozdiely primarne sposobuje pouzitie zobrazovacej technologie (PDP, LCD, OLED), nasledne kvalita, rychlost a typ panela a v neposlednej rade aj kvalita montaze a s nou spojene neduhy. Dalej treba spomenut sw, ktory moze aj dokonaly panel deklasovat (kvalita processingu, MCFI, atd ...).

Toto je jeden z dovodov, preco vzdy radime vyvarovat sa najpomalsim 50/60Hz panelom. Obraz totiz nieje len o statickom vizuale, ale obraz je o pohybe.

Este sa vratim k spominanej Sony. W755 som nevidel nazivo, ale videl a nastavoval som par predchadzajucich modelov z vyssich radov a tam bol vzdy preset Cinema vysoko pouzitelny (po dalsich, ale uz minimalnych korekciach). Model, ktory je zrejme panelovo totozny (W805C; rovnako 100/120Hz):

[SPOILER][FONT=&]We calibrated our Sony KDL55W805CBU review unit with a profiled Klein K10-A meter, DVDO’s AVLab TPG signal generator, and SpectraCal’s CalMAN software, using the TV’s most accurate out-of-the-box picture preset, i.e. [Cinema pro] mode.

[/FONT]zdroj: hdtvtest.co.uk
[/SPOILER]
Nadzi (108)|19.7.2016 02:39
aky teda rezim by som mal pouzivat na hry?
aky je rozdiel medzi Zivy a medziSport?
v tejto TV mam rezim Kino Pro a Kino doma. ktory z nich je ten vernejsi?
Nadzi (108)|21.7.2016 02:29
odkedy som si kupil tv tak ma zacinaju po niakej dobe palit oci... moze to mat suvis s tym ze ked mam rezim standard tak su tie farby tak prepalene ze ztoho mozu palit oci?

pripadne vzzdialenost 2 metre je dostacujuca pre 50'' tv?
RoPo (6061)|21.7.2016 08:34
Špatně nastavený obraz TV. Resp. nevhodně pro tebe. Sniž jas, přepni režim na kino, sniž kontrast. Vyzkoušej.
Nebo nízká frekvence panelu. Pak jedině jiný model TV.
vivid.sk (11472)|21.7.2016 12:58
[QUOTE=Nadzi;523740] tak su tie farby tak prepalene[/QUOTE]
A preco sa na to divas, ked vidis, ze to je prepalene? :-?

Obrazovy rezim imho nema zasadny vplyv na toto (to, ze mas presaturovave farby oku, ako telesnemu organu neprekaza, musi to vsak prekazat kazdemu, kto sa raz za cas pozrie z okna a vie, ako vyzera zelena trava, ci pletovka na tvari ludi).

Ovsem podmienky v akych TV pozeras maju na to vplyv. Vysoka uroven podsvietenia + absolutna tma je pre oci viac namahava. Pokial sledujes na standardne nastavenych zakladnych presetoch ( = podsvietenie na maximum), tak toto je mozny dovod.

P.S. Frekvencia panelu na blikanie (ktore je obvykle spajane s takymito problemamy) nema vplyv. Vplyv ma ale samotne podsvietenie, presnejsie sposob jeho regulacie. Viac v tomto vlakne
Nadzi (108)|22.7.2016 00:00
tak som to prehodil na rezim Kino/game a pocit palenia oci ustupuje.
Ovsem teplota farieb u oboch rezimov je nastavena na Expert1 a vyzera ten obraz hodne zozltnuty.
farby som nastavil na Neutral a obraz je hned krajsi.


zaujimalo by ma aky je rozdiel medzi Kino a medzi Game... Input Lag?


este by som sa chcel spytat

v tmavej miestnosti a zapnuta cierna obrazovka je vidiet v lavom rohu svetlu skvrnu a jemne to prechadza do stredu monitoru kde je ta skvrna viac do fialova. pri normalne zapnutej telke nieje nic vidiet a vsetko je v poriadku len pri tme a pohlade na telku zpredu alebo zboku je vidiet svetle flaky.

cital som ze to moze byt bezne u LCD ale chcel by som vediet vas odborny nazor ci pri vymene za iny kus by sa problem mohol zlepsit?

mam este par dni na vratenie tovaaru
vivid.sk (11472)|22.7.2016 01:28
[QUOTE=Nadzi;523753]farby som nastavil na Neutral a obraz je hned krajsi.[/QUOTE]
Opat:
Obraz nie je krajsi, ani lepsi, len si navyknuty na iny, pretoze si x-rokov na taktyto obraz pozeral na predchadzajucom TV. Biela podla Rec.709 ma mat 6500K, ty si si nastavil studensiu (7000-7500?). "Bielejsia" biela neznamena lepsi obraz, len je viac studeny.

Vzhladom k tomu, ze ziadna TV po vybaleni z krabice neponuka takýto vizuál, necudujem sa, ze sa ti obraz nezda v poriadku. Rovnaky trend mozme pozorovat pri smartfonoch (klasika AMOLED a Samsung. Paradoxne Samsung s tymito displaymi vie produkovat najvernejsi obraz za trhu, ovsem nie v standardnom nastaveni, kedy kazdy AMOLED display vyzera neprirodzene a presaturovane. A v kazdej recenzii sa z presaturovanych farieb vysmievaju odborni recenzenti, ktori si nedaju namahu zmenit profil. Ale to je uz ina debata, aj ked s tymto velmi uzko suvisi)


P. S. Akokoľvek presne nastavený (skalibrovaný) display, automaticky neznamená, že všetko, čo na TV uvidíš bude vyzerať ako treba. Budeš vidieť obraz taký, aký ho posiela zdroj signálu bez zmien. Ale to ešte nezaručuje kvalitu, či farebnú korektnosť, ktorú potencionálne očakávaš.
Nadzi (108)|22.7.2016 13:59
A čo sa týka tých presvetlenych fialovych ploch v rohu a strede displeja je normálne?
RoPo (6061)|22.7.2016 14:33
To může být způsobebo slabším podsvětlením a vlastnostmi LCD. Nebo také špatným smotnováním panelu.
Nadzi (108)|23.7.2016 00:30
tak som bol vymenit za novy kus ohladne toho podsvietenia a ked bude dostatocna tma tak napisem ci sa nieco zmenilo


co ma este zaujima

TV obsahuje rezim KinoPro a Kino

ked si pustim niecona Youtube tak je obraz sekavy u pohybov

tak som isiel do nastaveni a nasiel polozku MotionFlow a bolo nastavene na Prave Kino
tak soom polozku zmenil na Jemny.
obraz sa stal krasne plynulim ale zase pri pohyboch je obraz rozmazany. ako to mam spravne nastavit? je tam spoustu nastaveni napriklad

Uprava ciernej (vypnuta
Rozs. zlepsenie kontrastu (stredne)
Zive farby (Vysoke)
Nahodny vyber redukcie sumu (vypnute)
Digitalna redukcia sumu (Vypnute)
Filmovy rezim (Vysoka)
Vytvorenie reality. (Manualna) ked som to ovsem nastavil na Auto tak rozmazanie ''asi'' zmizlo
tieto nastavenia sa jednaju rezimu Kino

2.Teplota farieb

na vyber je tam Studena, Neutralna, Tepla, Expert1, Expert2. v rezime kino je Expert1 a zda sa mi tonaozaj dost zozltnute.


3.Ked pozeram niake videa zvacsa na youtube, ma aj tam zmysel rezim Kino? lebo pochybujem ze tam sa nataca podla toho Rec
pripadne pri hrani hier na ps4? je mi jasne ze obraz je teda realny ale realny mozno myslite slusny film natoceny ale hry a obyc. videa ... neviem necham si poradit

ale celkom uz si zvykam na ten Kino rezim ale urcite to trochu potrva...
ovsem vsetkym ktorym som ukazal v rodine tv tak mi povedali ze 700 eurova tv a obraz nic moc... ked som to prepol na zivy obraz tak uz som uspel :D
RoPo (6061)|25.7.2016 08:55
[QUOTE=Nadzi;523778]ked som to prepol na zivy obraz tak uz som uspe[/QUOTE]

Pouťovým kolotočem uspějeješ také u vícero lidí než reálným divadlem... ;)

Většina lidí má zdeformovaný pohled na TV obraz a také je problém v tom, na co se dívají - jakým způsobem původní záběry vznikly a jak jsou zmrzačeny TV distribucí - barvy, sytost, atd....
Nadzi (108)|26.7.2016 00:42
tak uz mam poctivo nastaveny obraz Kino a zvykol som si behom par hodin na tie realne farby a je to naozaj super ako keby som sa ani nepozeral na tv ale na normalnych ludi a farby.

mam ale jeden mensi problem

po dlhsom zapnuti TV sa rezim Kino hned zvolilo automatickyl presne ako som to mal pred vypnutim lenze biela farba je ako keby nenastavena a ide v rezime standard.

musim ist nastavenie - obraz - biela a ako nahle nanu kliknem tak sa spravna farba na ten profil Kino nastavi.

moze to byt niaky hardware problem?
RoPo (6061)|26.7.2016 08:50
[QUOTE=Nadzi;523813]ale na normalnych ludi a farby.[/QUOTE]

A přesně o tom Kino režim je. Snad jsi na to už přišel. ;)
Nadzi (108)|26.7.2016 20:13
neviete mi povedat prosim preco vzdy po pol hodine ked zapnem TV musim obrazovy rezim stale manualne nastavovat?
KamilZ (10277)|26.7.2016 20:31
Nadzi: Aktivovaný mód "prodejna" nebo něco podobného?
Nadzi (108)|27.7.2016 00:51
praveze nie nemam.

ked nastavim volbu rezimu Auto tak pri kazdom zapnuti tv tam hodi niaky rezim ale ja chcem Kino doma a to mi nevoli

akoze v nastaveni je ze Kino ale farby su studene ako pri Standard. az ked kliknem na nastavenie teploty farieb tak az vtedy sa prehodi do teplej takej ako ma byt
Nadzi (108)|27.7.2016 03:42
nasiel som na tejto stranke televizor ktory ma vyssie ciselne oznacenie ako mam teraz a je o 25 eur lacnejsi ako som kupil tento
aky je rozdiel medzi tymto https://www.alza.sk/50-sony-bravia-kdl-50w805c-d2360629.htm a 755?

lebo viem ze ma 3D a ked je este lacnejsi tak asi tento pojdem vratit a vyuzijem vysoku zlavu a nenasiel som na internete ani ze by mal niekto problem s cloudingom ako som mal s 755
Nadzi (108)|29.7.2016 00:08
hosi chcem prepojit repro s touto tv

cena kablov sa pohybuje od 1 az do 50 eur

o material kablu mi nejde ale zaujima ma ci mam priplatit a kupit niaky drahsi kabel alebo staci obyc za 2 eura?
RoPo (6061)|29.7.2016 07:52
Pro obyčejného smrtelníka a obyčejně používané repro a AVR stačí kabel za 2Eura i níže. Průřez 4mm na přední repro a 2,5mm na zadní repro.