Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Premiere 6.0 - zmizí obsah timeline a názvy souborů

adagio (47)|1.7.2005 17:41
Ahoj,

z ničeho nic mi začla blbnout Premiera (6.0). Pracuji v ní už řadu let a s touto chybou jsem se dosud nesetkal. Je to dost zásadní chyba, protože tak přijdu o veškeré rozpracované projekty, bez šance opravy.

Oč jde. Vytvořím projekt, natahám do "binů" nějaké materiály (video, hudba, pictures apod.). V timeline začnu pracovat, střihat, posouvat objekty apod. Vše uložím, chci pokračovat třeba zítra. Při dalším otevření celého projektu ale veškerý obsah v timeline zmizí (jen jakási čárka na prvním framu) a všechny naimportované soubory se přejmenují jednotně na "-1". Přitom tyto soubory lze běžně spustit a přehrát. Ale díky špatnému názvu a chybnému infu o typu nefigurují v Timeline - tzn. veškerá práce je ztracena.

Občas se projekt povede otevřít třeba pětkrát za sebou bez problému. Ale jak na potvoru, před finálním dokončením, se opět vše znehodnotí. Zkoušel jsem odinstalovat a znovu nainstalovat. Odstranil jsem veškeré pluginy i Canopus podporu pro Raptora RT. Dělá to i samotná Premiere bez přítomnosti Canopusu. Takže buď chyba v ní nebo ve Win XP.

Nesetkal se s tím někdy někdo? Jen dodávám, že je vše legálně zakoupeno - tzn. nejedná se o žádné cracky.)

Díky moc.
ai (2993)|4.7.2005 17:03
dela to MP3 format v timeline,

-preved ten MP3 predtim na jiny format, treba wav a pak nacti do Premiery
-nebo si uprav ten *.ppj project a v notepadu najdi vsechny carky vyskytujici se ve vyrazu Rate=...,.... a ty desetinne carky zmen na tecky
-nebo si v googlu najdi program, ktery ti to spravi sam (ten *.ppj soubor)
adagio (47)|5.7.2005 00:55
hmmm. ty jo... :o)

ale... mp3 nepoužívám, veškeré audio přizpůsobuju zvuku v kameře - tzn. wav na 48 (interní resampling je dost mizerný)

a ty čárky apod. zní zajímavě.

Zatím se mi z toho podařilo nějak vylhat... Zrušil jsem "recompres" a odstranil všechny programy, které jsem instalovat po té co to začlo dělat :o)

Kupodivu zatím drží a funguje...

Ale díky moc za radu.
adagio (47)|5.7.2005 01:31
no... asi 30 vteřin, co jsem to dopsal mi to opět projekt zničilo... Myslel jsem, že skočím z okna :o)))

Takže mě hodně inspirovala tvá rada a opravdu jsem nalezl nejen podobné případy, řešené na cizích fórech, ale i návody na opravu. Nemusí se vždy jednat o chybu způsobenou souborem mp3, ale chyba je tak jako tak v ppj souboru (jak píšeš). Vše bez problémů vyřeší prográmek "premierefix.exe" (kdyby měl někdo obdobný problém).

http://www.xs4all.nl/~jhariot/html/premiere.html

Uff, sice jsem zbytečně předtím odinstalovával, ale takhle jsem aspoň klidnější, že už vím, čím to je a nemusím každý nově udělaný kus exportovat (zálohovat) na disk jako AVI.

Doporučuju všem, protože tahle chyba nebyla opravena ani ve verzi 6.5 !
clee (6592)|5.7.2005 01:45
6.5 mi to nastesti neudelala ani jednou, ale 6.0 dost casto...
stayman (12393)|5.7.2005 02:31
Nechapem ako niekto este v dnesnej dobe moze pouzivat nieto este Premieru, ale totalne sprasenu verziu 6.0 :-k , ked navyse bol aj update 6.02 a myslim zadarmo !!! :-?
adagio (47)|5.7.2005 10:31
clee: tak proč jsi nereagoval dřív, že víš čím to je a neporadil???

StayMan by €RikŁ€: Zkus si někdy nějakej soft koupit... Pak se víc soustředíš na to, aby na sebe začal vydělávat, než na nekonečný vylaďování nebo porovnávání.
stayman (12393)|5.7.2005 12:14
[quote=adagio]StayMan by €RikŁ€: Zkus si někdy nějakej soft koupit... Pak se víc soustředíš na to, aby na sebe začal vydělávat, než na nekonečný vylaďování nebo porovnávání.[/quote]

Boze a ty si zase kto? :-? To ma poznas a vies vsetko co (ne)mam kupene? :-? :-k Navyse si precitaj este raz co som pisal kym zacnes mudrovat, to update je zadarmo a pokial viem, Premieru 6.0 mas a mne je jedno ci si ju kupil, alebo stiahol z mojho disku \/

A co je hlavne, ked si nieco kupim, tak sa obraciam na predajcu, ktory ti je povinny dodat bezchybny vyrobok, alebo sa postarat o odstranenie chyb, takze nejak mi to nejde do hlavy, kto teraz je mimo s tou kupou :-E
clee (6592)|5.7.2005 12:28
[quote=adagio]clee: tak proč jsi nereagoval dřív, že víš čím to je a neporadil???

StayMan by €RikŁ€: Zkus si někdy nějakej soft koupit... Pak se víc soustředíš na to, aby na sebe začal vydělávat, než na nekonečný vylaďování nebo porovnávání.[/quote]

jednak to neni moje povinnost a za druhy nectu porad vsechny thready, to by mi asi brzo jeblo 9-)
Modena (1706)|5.7.2005 13:23
StayMan napsal :
[quote]A co je hlavne, ked si nieco kupim, tak sa obraciam na predajcu, ktory ti je povinny dodat bezchybny vyrobok, alebo sa postarat o odstranenie chyb, takze nejak mi to nejde do hlavy, kto teraz je mimo s tou kupou :-E [/quote]
adagio - tady asi nepochodíš, protože Premiere 6.0 je vykopávka s programovým jádrem psaným pro W98 a např. ve W2000 už byl třeba upgrade na verzi 6.5, aby se to furt ne*ralo! Pochybuju, že Adobe ještě dnes prostřednictvím distributora poskytuje servis na verzi 6.0 .Máš-li např. W XP a stříháš na 6.0, problémy se projevují především :
1.padáním bez udání příčiny
2.nemožností uložit projekt hlavně vzápětí po vyrenderování třeba i části projektu
3.nekompatibilitou (chybovostí) m2v souborů s masteringovými softy
Clee má pravdu - věř mu !
Upgrady Adobe u Premiere nejsou jen zbytečné inovace, aby "řeč nestála" a kšeft se hejbal, ale dost zásadní změny v kompatibilitě s W a moderním HW i stabilitou a nelze je ignorovat ! ! ! \/
Krtek (1279)|5.7.2005 21:28
Adagio:
S tím co píšeš jsem se nikdy nesetkal a žádný program Premierefix taky nainstalovaný nemám. Vše maká jak má. To co si uložím pak taky bez problémů otevřu a načtu. Mám nainstalovaný od samého začítku pouze original patch pro Premiere 6.02. Možná proto žádné problémy nemám.

Ai:
Premiere nemá e Mp3 žádné problémy, avšak mušíš importovat pouze Mp3 s CBR. Jakmile je tam VBR, tak ten zvuk začne různě přeskakovat. Pak je lepší to převést do WAV.

Modena:
Bohužel nemůžu souhlasit s tím co píšeš. Dobře víš, že mám Win 2000 a Premiere 6.02. Jede naprosto bez problémů, stejně jako 6.5
Mezi 6.0 a 6.5 jsou pouze 3 rozdíly. Už jsem to tu psal. V žádném případě nelze hovořit o nějaké inovaci jádra. 6.0 i 6.5 jedou bez problému i na Win XP.

Clee:
Ty děláš v Premiere ? A od kdy ? Nedávno jsi mi tvrdil, že je to nejhorší program a že Ti padal už při instalaci...Asi v tom máš trošku hokej.. 9-)
stayman (12393)|5.7.2005 21:50
Krtek
Ty si jediny na svete, co nema, nemal a ani nikdy mat nebudee ziadny problem s Premiere, uz teraz asi chapem, ze otvorit sice ide, ale ked spadne, to je ako ze si ju aj tak chcel zatvorit no nie? :-E
Krtek (1279)|5.7.2005 23:27
[quote=StayMan by €RikŁ€]Krtek
Ty si jediny na svete, co nema, nemal a ani nikdy mat nebudee ziadny problem s Premiere, uz teraz asi chapem, ze otvorit sice ide, ale ked spadne, to je ako ze si ju aj tak chcel zatvorit no nie? :-E[/quote]

Na rozdíl od Tebe s ní mám už pěkných pár let praxi.
Modena (1706)|6.7.2005 01:06
StayMan napsal :
[quote]Krtek
Ty si jediny na svete, co nema, nemal a ani nikdy mat nebudee ziadny problem s Premiere, uz teraz asi chapem, ze otvorit sice ide, ale ked spadne, to je ako ze si ju aj tak chcel zatvorit no nie? :-E [/quote]
Ne, že bych s Tebou souhlasil, ale to bylo fakt dobrý a poprvé jsem se zasmál Tvému humoru nad Premiere ! ! ! :-D :-D :-D
Krtek :
Nic si z něho nedělej, protože i na Slovensko jednou musí přijít ňáká ta osvěta a ber to tak, že pokrok kráčí vždy od západu na východ. Že se Stayovi zatím vyhýbá a bere to přez Japonsko (Země zapadajícího SONY) zpátky k Tatrám není úplně jeho chyba . . . 9-)
Tu verzi Premiere na W2000 jsem myslel 6.02, napsal jsem 6.5 - Mea pulpa . . . :BB:
Na tom odlišným programovým jádru si trvám ! :-R
stayman (12393)|6.7.2005 01:20
Ked s vami je taka sranda, kebyze nemame v studiu Premiere, kebyze mi nepisu nevolaju chalaniska co maju Premiere, kebyze neexistuje web, kde pisu ludia coi maju Premiere, kebyze neexistuje Premiere, tak by som vam aj uveril, ze nepada :-E :-E :-E
Krtek (1279)|6.7.2005 10:19
Modena: A včím je teda to nové jádro u Premiere 6.5 lepší ??? Díval jsem se na stránky Adobe, přečetl spoustu recenzí a taky jsem se o tom bavil na Invexu s lidma z Gia a ze Syntexu. Všichni tvrdí to samé.
Pokud si dobře pamatuju, tak jediné rozdíly mezi 6.0 a 6.5 jsou:

1. 1x 3d efekt navíc (to mě nezajímá, protože mám Xplode)

2. Nový titulkovač, kde se dají psát titulky i do oblouku (to mě nezajímá, protože mám Title deko Pro a Title Expres)

3. Nový encoder od Adobe, kerý nahradil nevyhovující Ligos (to mě nezajímá, protože mám Procoder)

Žádná jiná inovace ani lepší podpora HW tam není. Ta je až v Premiere Pro.
stayman (12393)|6.7.2005 12:09
A este ze 6.5 pada z desiatich devet krat :-D
jmach_jim (25)|7.7.2005 13:41
K původnímu dotazu - je to obvyklá chyba. Jak už bylo zmíněno tak v notepadu nahraď řetězech "rate=100,00...." řetězcem "rate=100.00..."
clee (6592)|7.7.2005 14:22
ja delal v premiere od roku 1999 do zacatku letosniho roku tzn verze 4.0-pro 1.5 a nejlepsi ze vsech byla prave 6.5, pro ma dementni ovladani a je hrozne tezkopadny, 6.0 je padavej bastl ve stylu winME, jedina jaks taks pouzitelna je 6.5
Krtek (1279)|7.7.2005 16:15
clee: Souhlasím pouze s tím, že Premiere Pro má dementní ovládíní. Ten kdo před tím nedělal s jinou verzí si zvykne.
Modena (1706)|7.7.2005 21:57
Jo, já si zvykl, bez problémů ! B-)
Dementní ovládání má podle mě Avid a Liquid Edition, ale to může být klidně tím, že ty softy neovládám a nedělám v nich - tam jsem fakt nevěděl, kam šáhnout ! :-?