Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MXV+ (MXV Plus) Android TV Box - Amlogic S905 64bit

whitesak (406)|29.6.2016 14:58
Ahoj vespolek,
pro zajímavost a případně pro ty, kteří si mají chuť hrát. V poslední době se na trhu (převážně čínském) objevilo jako hub po dešti množství Android TV boxů založených na procesoru Amlogic S905.
Pro zkoušku jsem za 39 dolarů pořídil a to konkrétně výše uvedený MXV Plus.


[ATTACH=CONFIG]33264[/ATTACH]


Specifikace:
SoC- Amlogic S905
CPU – Quad core ARM 64bit Cortex-A53 @ up to 2.0GHz
GPU – Penta-core Mali-450MP up to 750Mhz
Memory – 1GB
Storage – 8GB NAND Flash + microSD card slot
OS – Android 5.1
Video Output – HDMI 2.0
Audio – Optical SPDIF
Video Decoding/Format – H.265 10-bit 4K*2K@60fps, H.264 AVC/MVC 4K*2K@30fps, AVS+, MPEG1/2/4 ASP, WMV/VC-1, RealVideo8/9/10 / Format – MKV, WMV, M2TS, MOV, MP4, AVI, MPG, MPEG, DAT, VOB, FLV, 3GP, DIVX, F4V, ASF, M2V etc.
Connectivity – 10/100M, Wi-Fi 2.4GHz 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0
Interfaces – 3x USB 2.0, TF card, HDMI (HDMI 2.0), LAN RJ45, RST hole, SPDIF, DC jack
Other – IR receiver, mini LED digital display,
Power Supply – DC 5V/2A
Dimensions – 120*120*36mm
Weight – 0.254 kg

Obsah balení:

MXV Plus (MXV+) Android TV Box
HDMI cable
Power adapter 5V/2A (US)
Remote control (without AAA batteries)
User Manual
All-in-1 (110 – 240V) Worldwide Universal AC Charger Adapter (we received extra, not included in the package)

Hodnocení:
Přístroj vypadá designově pěkně, systém Android šlape svižně a v pohodě. Ale znovu se mi potvrdilo, že Android boxy nejsou prostě na MMC to ideální. Nicméně OpenELEC je super!!!

1. Android:
Nefunguje (předinstalované KODI 16.1 na Androidu):
- Automatické přepínání frekvence TV podle filmu (i když na to v systému je přepínač, tak to stejně nezabírá)
- Nefunguje trochu DTS PassThrough - to sice jede, ale jsou v reprodukci nepravidelně každých cca 30sec divné chvilkové "výpadky", takže prostě nepoužitelné.
- DTS MA a DD THD nejde vůbec
Funguje:
- H264 video
- H265 (HEVC) video
- 4K video (H265) se občas kousne ...

2. OpenELEC (Kodi 16.1):
Komunita připravila betaverzi OpenELEC portovanou na toto zařízení. Funguje to jako dualboot, OpenELEC je instalován na SD kartě, když se do MKV+ zastrčí microSD karta tak se nabootuje automaticky OpenELEC, když se vytáhne tak bootuje normálně stock Android.
A překvapivě to funguje perfektně !
Funguje:
- Automatické přepínání frekvence TV podle filmu
- H264 video
- H265 (HEVC) video
- 4K video (H265) bez potíží
- DTS, DD PassThrough
- DTS MA a DD THD PassThrough bez potíží
- HDMI CEC
- Ovládání i přes IR dálkový ovladač tak i přes HDMI CEC

Co v této beta verzi OpenELEC nejede (věřím, že zatím, nicméně nic z toho mne netrápí :-)):
- Přední displej na krabičce (hodiny)
- Bluetooth

Startuje rychle, vše je plynulé a jede to naprosto parádně.

Závěr: S OpenELEC podle mne nemá chybu. Za $39 skvělá možná náhrada za malinu (hardwarový decodér H265, 4k video a DTS MA a DD THD PassThrough).
MXV_2.jpg
lukowicz_ce4you (43)|30.6.2016 13:43
Uvažuji,..... není lepší pořídit značkový Xztreamer mxV za ty samé peníze ? Přece jenom podpora bude asi lepší než u čistého číňana
whitesak (406)|30.6.2016 14:14
Ano, mohlo by být. MXV+ jsem koupil před půl rokem, když ještě Xtreamer mxV nebyl k mání. A teď před nedávnem komunita vydala pro MXV+ OpenELEC, proto můj příspěvek až nyní. Pokud na Xtreameru mxV bude dobře vyřešen dualboot, bude pro OpenELEC podpora včetně nových verzí a poběží OpenELEC na něm stejně dobře jako teď běží na MXV+, tak to bude super a rozhodně dobrá a lepší volba než "noname" Číňani :-)
Tak uvidíme, zda to někdo zkusí a dá vědět zkušenosti...
BTW: Jsem starý sympatizant Xtreameru (Xtreamer SW1, a SW3). SW3 mám doposud pro DTS MA, pro což jsem doteď neměl náhradu. Teď v MKV+ již je náhrada jasná a SW3 může jít do důchodu ... :-)
lukowicz_ce4you (43)|1.7.2016 09:05
Tak tak, taky jsem mel léta jen Xtreamer. Nicméně bohužel trochu zaspali v určitém momentě dobu,tak jsem přešel na Shield Tv. A samozřejmě druhé MMC co přijde do ložnice bude už mxV