Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Favorities

Retiree (659)|26.6.2016 07:57
Zdravím zkušenější,
v nabídce kanálů se zobrazuje vždy pouze jedna skupina Oblíbených z 5 možných, standardně Oblíbené 1. Požadovanou skupinu lze změnit poněkud komplikovaně...
Tv mám jeden den, táži se. Je to blbost moje nebo Samsungu? (UE48JU6472, fw aktuální)
vivid.sk (11472)|26.6.2016 20:49
Šípka vľavo / vpravo mení skupinu obľúbených. Funguje to tak na mojom TV, v aktuálnej modelovej rade nie?
Retiree (659)|26.6.2016 22:18
V podstatě ano, ale poněkud složitěji, musím se proklikat hlouběji do nabídky.... Channels + šipka vlevo rozbalí nabídku skupin a obsah zvolené skupiny, ovšem v nabídce je pouze jedna z pěti Oblíbených, dost komplikovaně vybraná (samozřejmě všechny skupiny jsou neprázdné).
Prostě poněkud nelogické a nedomyšlené ve srovnání se staršími modely (v mém případě D). FW je z počátku května 2016...
Takže znovu, něco přehlížím já, nebo souzi ze Samsungu?
Retiree (659)|27.6.2016 11:23
Hmm, odpověď na dotaz žádná, zjevně tv řady D ještě nikdo z návštěvníků nekoupil...
Dovolím si zrekapitulovat:

Řada D (2012) a zřejmě i novější až po H

Šipky U/D pohyb a výběr programu v zobrazené skupině
Šipky L/R výběr skupiny programů (A, TV, R, F pokud existují)

Jednoduché, logické, snadné přepínání. Nastavují se pouze skupiny Oblíbených programů

Řada J (2015), rok po uvedení na trh

Šipky U/D
pohyb a výběr programu v zobrazené skupině, zobrazen i název vybrané skupiny
Šipka L zaškrtávací seznam skupin, které zákazník manuálně přidal
- zaškrtnout (zvolit) lze pouze jednu jedinou skupinu z ručně přidaných
- skupinu Oblíbené lze změnit komplikovaně, v seznamu bude stále pouze jedna jediná

Komplikované (oproti starším verzím) přepínání mezi skupinami programů, komplikované nastavování...

Snažil jsem se vyhnout impresivním nebo dokonce nepublikovatelným výrazům.
Retiree (659)|21.7.2016 17:21
21.7.2016 (dnes) vydal Samsung novou verzi firmware T_HKMDEUC_1460.4. Kterých dalších typů a řad se týká netuším, to si zjistěte. Nedávno vivid.sk komusi doporučoval nejprve prostudovat change.log, upřímně mě pobavil. Já jsem fw upgradoval více než šestkrát, jak je u samsungů (asi nejen) zvykem, veškeré změny pečlivě tutlají. Nesmysl s výběrem skupin Oblíbené přetrvává, nepochopil jsem, co programátoři zamýšleli. Dál je stále nefunkční BT myš ITConnect - připojí se, spáruje se, nefachá...
vivid.sk (11472)|21.7.2016 23:39
[QUOTE=Retiree;523749]Nedávno vivid.sk komusi doporučoval nejprve prostudovat change.log[/QUOTE]
Ale to sa netykalo Samsungov, pretoze viem, ze od Samsungu nic taketo nemozem ocakavat. Nie vsetci vyrobcovia TV su vsak takyto ignoranti, changelogy som videl napriklad pri Panasonicu, takze predpokladam, ze SONY bude dalsia svetla vynimka (ten konkretny prispevok sa tykal TV SONY).

P.S. Za celu historiu od kedy mam tieto TV (od r. 2009) som nevidel konkretnu vec, ktoru by Samsung zasadne zlepsil, ci opravil v TV. Vzdy su to len kozmeticke zmeny/fixy "pod kapotou", alebo doplnene zabezpecenie proti rootu, ci zaplatanie bezpecnostnych dier. Nie nadarmo sa na samygo strankach pise - nikdy neaktualizujte fw v TV, ak uvazujete v buducnosti o roote TV. Po novom vsak ani toto nestaci, treba zablokovat polozky v SM a zakazat na urovni routra pristup na zopar domen.
Retiree (659)|24.7.2016 11:35
[QUOTE=Retiree;523335]Tv mám jeden den, táži se. Je to blbost moje nebo Samsungu?[/QUOTE] Vzhledem k vysoké návštěvnosti (nejen) tohoto fóra v posledních několika měsících díky všem (vivid.sk) za množství reakcí.
Blbost to byla zřejmě Sama i moje, víc asi moje lenost. Měl jsem sice podezření, že problém je způsoben počátečním nastavením skupin Oblíbené v PC editoru, ovšem náprava v tv se nedařila, dokonce zmizela i možnost zobrazit pouze jedinou skupinu Oblíbené...

Začal jsem tedy znovu od začátku resetem TV do továrního nastavení (pouze prostřednictvím položky v Menu, ne v SM) a Oblíbené skupiny nadefinoval (zjednodušeně) pouze v TV a hle, vše se najednou chová podle očekávání. V PC editoru jsem pak skupiny upravil k obrazu svému... Naopak jsem chvíli tápal nad opětným spuštěním HbbTV

Bluetooth myš CI-201 ConnectIT jsem nerozchodil, ale já obecně s BT nemám příliš dobré zkušenosti, pouze jsem chtěl ušetřit jeden USB port. Naopak se klávesnice + myš MS chodí bez problémů, stejně tak jako klávesnička s touchpadem za $8 z PRC.

Za zmínku snad stojí ještě potřeba jediného USB flash disku pro vše, co TV poskytuje (přenos seznamu kanálů, přenos videa z jiných zdrojů, záznam pořadů bez formátování,...), což starší řady neumožňovaly.