Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spojení antény dvbt a satelitu

jarek09 (12)|25.6.2016 11:55
Všem přeji hezké léto, případně dovolenou.
Můj problém spočívá v následujícím: Máme dvě televize, jednu s anténou dvbt (má napájený zesilovač) a druhou se satelitem. Do té druhé bych potřeboval dostat signál z antény. Na svod od antény to tedy chce rozbočovač a na koaxiál od satelitu slučovač, který umí sloučit satelit se signálem dvbt. Ten mám.
Hlavní problém vidím v tom zesilovači v anténě a v rozbočovači.
Může tedy někdo poradit?
Měl by to být rozbočovač, který je průchozí pro napájení odspodu? Bude stačit, když je průchozí jen jedna větev? Nebo musí být napájení mezi anténou a rozbočovačem?
KamilZ (10277)|25.6.2016 13:32
Raději to nakresli, protože z Tvého mírně (více) zmateného popisu se nedá přesně poznat, jaké máš možnosti (zapojení, kde máš jak svody apod.). Proč jen jednoduše nerozbočíš DVB-T a nenatáhneš koax do druhé TV?

Jinak není problém dát SAT-TV slučovač, pokud napájecí výhybka bude za ním, směrem k TV anténě. Dole pak už jen SAT-TV zásuvky (buď to můžeš rozbočit do dvou, nebo jednu průchozí a druhou koncovou), třeba nějak takto ([HL]červeně je druhá varianta, s koncovými zásuvkam[/HL]i). Ze zásuvky jdou do každé TV dva dráty, takže satelit může být u každé, ale v jednom okamžiku může být zapnutý jen jeden (zjednodušeně řešeno).

[SPOILER][/SPOILER]
jarek09 (12)|25.6.2016 13:47
Potřeboval bych poradit, jak vložit obrázek.
KamilZ (10277)|25.6.2016 13:49
:-)

Třeba přes https://snag.gy/ a pak klikni na ikonu "Vložit obrázek" ....
jarek09 (12)|25.6.2016 14:04
Obrázek je tady a ukazuje můj předpoklad zapojení, tedy to, co jsem popsal výše.
https://www.dropbox.com/s/edpwxh8cgfvz5me/Scan0001a.jpg?dl=0
KamilZ (10277)|25.6.2016 14:25
To bude fungovat a předpokladu, že v TV vpravo nepotřebuješ satelit a ještě že před TV vlevo dáš SAT-TV zásuvku nebo SAT-TV rozbočovač (jedním kabelem SAT i DVB-T do TV nepřivedeš). Dále na TV vlevo bude DVB-T fungovat zřejmě pouze tehdy, pokud je zapnutý STB u pravé TV (protože napájí zesilovač), ale to lze jednoduše řešit napájecí výhybkou..
jarek09 (12)|25.6.2016 14:40
Děkuji!
Jednodušší ale bude varianta, kterou jsi navrhoval jako první: Rozbočit svod od antény DVB-T a natáhnout to přímo až k tv, bez slučovače. STB by pak musel být průběžně zapnutý.
digitivi (215)|26.6.2016 21:18
Len na doplnenie. Su aj take STB, ktore napajaju antenu aj v standby (niekedy to treba nastavit v menu). Chce to len vyskusat, ci pri vypnuti STB do standby bude DVBT signal na druhej TV alebo nie.
Druhou moznostou je napajanie cez ant. napajac a nie cez zdroj STB.
Dalej je treba vediet, ze na vstupu TV/SAT zlucovaca je treba mat +- rovnake urovne signalov. Vacsinou je slabsi DVBT signal a na konci zvodu uz bude uroven slaba a slabsie DVBT multiplexy mozu vypadat alebo sa nebudu dat prijimat vobec.
jarek09 (12)|27.6.2016 15:18
Děkuji za doplnění! Přiučil jsem se :-)
KamilZ (10277)|27.6.2016 15:55
I kdyby Tvůj STB neuměl trvale napájet anténu, tak napájecí výhybka stojí pár korun: http://www.gme.cz/napajeci-vyhybky-a-zdroje-pro-antenni-techniku
jarek09 (12)|27.6.2016 16:34
Napájení bylo součástí antény, když jsem ji kupoval. Pravděpodobně vypnu napájení ze STB a znovu zapojím to původní. Potřebuji si ještě dokoupit nějaké maličkosti a pravděpodobně zítra se do toho pustím. Dám sem pak zprávu, jak se mi to podařilo :-)